ξανά χάπια; θα εκτιμούσα την γνώμη σας.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    ξανά χάπια; θα εκτιμούσα την γνώμη σας.

    Καλησπέρα,
    σκέφτομαι σοβαρά να ξαναρχίσω τα χάπια. (έπαιρνα cipralex για δύο χρόνια και εδώ και 1μιση χρόνο τα έχω σταματήσει). Υπάρχει κάποιος που έπαιρνε και τα σταμάτησε και είναι καλά χωρίς αυτά; Πάντως να ομολογήσω οτι έχουν μειωθεί αρκετά κάποια άγχη- κρίσεις πανικού,ταχυκαρδίες, τα ελέγχω. είναι συνδυασμός που προσπάθησα με τον εαυτό μου, βοήθεια απο τον γιατρό μου,και ίσως οτι ωριμάζουμε αναπόφευκτα. Έχουν έρθει βέβαια καινούριες δυσκολίες του χαρακτήρα που έχω να αντιμετωπίσω. ο γιατρός μου ίσως μου προτείνει καποιο χάπι αλλά δεν ξέρω αν το έχω πραγματικά ανάγκη. εσείς τι λέτε; ευχαριστώ πολύ για τον χρόνό σας.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    υπαρχει και η σκεψη να σου προτεινει κατι ελαφρυτερο (ενα ηρεμηστικο πχ), που να το περνεις περιστασιακα μονο οταν τα πραγματα δυσκολευουνε ...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    μπερδευτηκα λιγο. το ερωτημα ειναι υποθετικο?
    δεν προτεινε χαπια ο γιατρος σου?

  4. #4
    προς path -ναι έπαιρνα xanax όταν κάποιες φορές πιεζόμουν πολύ. είχαν χαλαρωτική επίδραση ενώ τα cipralex μου έφτιαχναν την διάθεση.
    προς remedy- ναι το ερώτημα είναι υποθετικό, δεν έχει προτείνει χάπια . αισθάνομαι αυτή την δυσθυμία και δεν ξέρω αν χρειάζεται να πάρω. στον γιατρό μου το έχω αναφέρει αλλά μου λέει να το προσπαθήσω μόνη μου. ρωτάω γιατί μπορεί κάποιος να έχει βιώσει παρόμοια εμπειρία.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    δεν εχω σχετικη εμπειρια για να σου πω.
    απλα κανω την σκεψη, οτι συνηθως οι γιατροι ειναι πολυ προθυμοι να συνταγογραφουν και μια ςκαι ο δικος σου απο μονος του προτεινει χωρις χαπια, μηπως να προσπαθουσες ετσι...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    εγω παλι θα σουλεγα , οκ , δεν χαλασε κ ο κοσμος , αφου εισαι συνειδητοποιημενος/η παρε εκει ενα κουτι χαπια , ριξτα στην τσαντα σου η σε ενα συρταρι,,και εαν και οταν νοιωσεις οτι θα σε βοηθησουν τα χρησημοποιεις ,,
    Μπορει με τον καιρο (και αυτο ειναι ο σκοπος ) να ξεχασεις οτι τα κουβαλας μαζι σου η τα εχεις καν !!
    Παντως εισαι φαινεται σε καλο σημειο !! συνεχισε ετσι !!!!!!!!!!

  7. #7
    προς remedy- ίσως το προσπαθήσω....ευχαριστώ
    προς path-λες ε; να ξεκινήσω τις μπανάνες, τα ωμέγα 3 , τις γυμναστικές, και διάβασμα....αλλιώς το emergency kit θα γίνει καθημερινή συνήθεια. ευχαριστώ για το μήνυμα.. βοήθησατε και οι δύο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Πάρε κι εσύ αν ο γιατρός είναι καλός κ ξέρει διότι αυτά δουλεύουν ύπουλα δεν τα καταλαβαίνεις κ σε φτάνουν πέρα από τα όρια κ όπως καταντήσαμε τώρα θα έχουμε κ ψυχίατρο στην τσέπη

  9. #9
    χαχα σωστό και αυτό έμυ, σευχαριστώ για την απάντηση... καλό κουράγιο σε όλους μας....ό,τι και αν έχουμε, απο όπου έχουμε έρθει...(έχει και η μέρα μια μουντάδα....καλήμερααα)

Similar Threads

  1. Replies: 49
    Last Post: 05-08-2023, 23:02
  2. ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΤΟ SEX
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 29-11-2011, 21:58
  3. [B]ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑ ??[/B]
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 23-05-2011, 14:51
  4. Ξανα
    By Thessalo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 120
    Last Post: 15-01-2010, 17:50
  5. ξανά?????????
    By Arsi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 24-03-2009, 18:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •