Ο 10λογος της μπακουριάς - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 52 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 779
  1. #151
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Ξέρεις ΚΕΝΟ αν σ' αυτό το "περιοριζόταν".. μέσα στο σπίτι, μαζί με την κακιά πεθερά, την στριμένη κουνιάδα, κ.λπ. προσθέσεις την κακοποίηση από τον άντρα με την νοοτροπία του 1821, τότε εξηγείται, γιατί αναγκάστηκε να βγει απ' το σπίτι. Κι αν η εργασία ήταν για τον άντρα, όλες οι υπόλοιπες δουλειές ήταν για τις γυναίκες!
    Ανέκαθεν λοιπόν οι γυναίκες δούλευαν και σήμερα ακόμα περισσότερο, γιατί αναγκάστηκαν να εργαστούν κι εκτός σπιτιού.
    Δεν το επέλεξαν για ν' ανταγωνιστούν το ανδρικό φύλο, απλά προέκυψε σαν ανάγκη, ίσως κι επιβίωσης!
    μαζι σου! οταν λεω περιοριζοταν δε λεω να μη βγαινει ποτε. αλλα, δεν ειναι πραμα κι αυτο το χαλι το σημερινο, να εχεις αντρες ανεργους κι αχρηστους στο πατρικο τους μεχρι τα 30 και τα 40, να μοιαζουν μαμοθρεφτα στα ματια των γυναικων γιαυτο, και να μη μπορουν να προχωρησουν επειδη τους καταστρεψαν ψυχολογικα, με τα χαλια ερωτικα αλλα και επαγγελματικα (αφου ειμαστε στη κριση). βλεπεις τελικα που η σημερινη κοινωνια ειναι λιγο υπερ σας ? σαν τα σκυλακια που τα πηγαινουμε βολτα με το λουρι, και τα αφηνουμε λιγο να κατουρισουν και μας φευγουν και μετα τα κυνηγαμε. το λεγε και η δημητρα η παπαδοπουλου πριν δυο χρονια νομιζω οτι οι γυναικες τωρα παιρνουν την εκδικιση τους και καλοπερνανε με την ελευθερια τους που ειχαν στερηθει, εις βαρος των αντρων. κι αυτο εχει επιπτωσεις στην σεξουαλικη ζωη ολων, αφου χανονται οι ρολοι, μεχρι και το μελλον μας φανταζει δυσοιωνο (που ετσι κι αλλιως στην ελλαδα δεν εχουμε καθολου). ακροβατειτε βιαια και σπασμωδικα!

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    μαζι σου! οταν λεω περιοριζοταν δε λεω να μη βγαινει ποτε. αλλα, δεν ειναι πραμα κι αυτο το χαλι το σημερινο, να εχεις αντρες ανεργους κι αχρηστους στο πατρικο τους μεχρι τα 30 και τα 40, να μοιαζουν μαμοθρεφτα στα ματια των γυναικων γιαυτο, και να μη μπορουν να προχωρησουν επειδη τους καταστρεψαν ψυχολογικα, με τα χαλια ερωτικα αλλα και επαγγελματικα (αφου ειμαστε στη κριση). βλεπεις τελικα που η σημερινη κοινωνια ειναι λιγο υπερ σας ? σαν τα σκυλακια που τα πηγαινουμε βολτα με το λουρι, και τα αφηνουμε λιγο να κατουρισουν και μας φευγουν και μετα τα κυνηγαμε. το λεγε και η δημητρα η παπαδοπουλου πριν δυο χρονια νομιζω οτι οι γυναικες τωρα παιρνουν την εκδικιση τους και καλοπερνανε με την ελευθερια τους που ειχαν στερηθει, εις βαρος των αντρων. κι αυτο εχει επιπτωσεις στην σεξουαλικη ζωη ολων, αφου χανονται οι ρολοι, μεχρι και το μελλον μας φανταζει δυσοιωνο (που ετσι κι αλλιως στην ελλαδα δεν εχουμε καθολου). ακροβατειτε βιαια και σπασμωδικα!

    Χαίρομαι που έβαλες λίγο νερό στο κρασί σου, γιατί δυστυχώς αυτή η νοοτροπία έχει περάσει και στις νεότερες γενιές μ' αποτέλεσμα η παραμικρή διαφορά ανάμεσα στα φύλα να φέρνει αυτόματα και την ρήξη.
    Ναι παίρνουν το αίμα τους πίσω, αν θες για την μάνα, που χωρίς λόγο την βλαστήμαγε με το παραμικρό ο τύραννος πατέρας, για την θεία, που το ξύλο ήταν σε ημερήσια διάταξη κι όλ' αυτά παρουσία των παιδιών τις περισσότερες φορές, μ' αποτέλεσμα παιδιά ακρωτηριασμένα όπως είπες κι εσύ ψυχικά.
    Οι περισσότερες απ' αυτές τις γυναίκες πέθαιναν κάθε μέρα, αλλά η άγνοια κι ο φόβος τις κράταγε εκεί.. σε μια θυσία χωρίς νόημα.
    Έτσι εξηγείται λοιπόν γιατί στους 2 γάμους ισοδυναμούν σήμερα 3 διαζύγια.

  3. #153
    Banned
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    120
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    δε θυμαμαι που τα γραψα ακριβως και τι εννοουσα γιατι τελευταια λεγαμε αλλα. απλα οι γυναικες φαινεται να μαϊμουδιζουν μιμουμενες οσα καναν οι αντρες. πχ παλιοτερα ο ρολος των γυναικων περιοριζοταν μεστο σπιτι να φροντισουν τα παιδια και υποχρεωση του αντρα ηταν να βγει να φερει λεφτα με την εργασια του. βγηκαν κι αυτες λοιπον απ'το σπιτι και το ιδιο κανουν χειροτερα τωρα ακολουθωντας καριερα, εχωντας οι ιδιες συχνα ηδη δικα τους σπιτια ενω οι αντρες μενουν ακομα με τους γονεις (τις προτιμουν βλεπεις και λογο εμφανισης), κι αφηνωντας τη δημιουργια οικογενειας σε δευτερη μοιρα. που χρειαζεται ο αντρας σε ολο αυτο ? πουθενα! αλλο παραδειγμα με το σεξ, ειναι ανεξαρτητες και πηδιουνται απο εδω κι απο εκει (τους το μαθε η τζουλια αυτο, αν δεν υπηρχε πιο πριν) οπως ακριβως καναν και οι αντρες που υποτιθεται ειναι πολυγαμικα οντα. οι γυναικες τωρα δε ξερω τι κοιτανε, μαλλον μαζευουν εμπειριες. δε κοιτανε σιγουρα να δημιουργησουν οικογενεια, ξαφνικα το σεξ εγινε διασκεδαση. σωστα θα μου πεις, ειναι αναγκη ολων. την οποια ομως θα επρεπε να καλυπτει ο ενας που επιλεξαν, οχι οι δεκα πριν φτασουν καν τα 25 τους. πως να εκτιμησεις τον εναν μετα ?

    αυτο με τα προφυλακτικα ηταν λεπτομερια. μπορει και η γυναικα να προφυλακτει ξερεις, υπαρχουν και τα χαπια (και τα σπιραλ).

    καταταλλα το ξαναλεω παλι πως δεν θελω να γενικευω και να ριχνω κατηγοριες ΣΕ ΟΛΕΣ τις γυναικες. δεν ειναι ολες ιδιες, παρολο που παραμενω μονος μου, και οπως φαινεται θα παραμεινω για πολυ καιρο ακομα, αφου καμια δεν βλεπω να ενδιαφερεται και να θελει να ασχοληθει με τη περιπτωση μου.

    Ναι ρε ΚΕΝΟ γιατι με αυτά που λες το έχεις καταστρεψει το γυναικειο φυλο.

    Ποιος ειπε οτι προτιμανε τις γυναικες για δουλεια; Γιατι ειναι ολες ωραιες; Η μήπως σε ολες τις δουλειες μετραει αυτο; Στο εργοστασιο αυτο θα μετρησει ή σε μια προκυρηξη για διορισμο που παει βασει μοριων και παει λεγοντας;

    Που ειδες εσυ οτι ολες οι γυναικες μενουν μονες τους; Τις μετρησες; Από τον περιγυρό που έχω 2 γνωστους μου νεαρης ηλικιας που εχουν αυτοκινητο και μενουν μονοι τους, αντιθετα με τις 10 γνωστες μου που καμια δεν τα εχει αυτα. Ειναι ένα τυχαιο δειγμα, μη αντιπρωσοπευτικο και δε μπορω να το χρησιμοποιησω για να γενικευσω.

    Ποιος είπε ότι η γυναικα είναι μονογαμική και οι άντρες όχι; Η κοινωνία; Ναι. Η ...φύση; Δε νομίζω.

    Ποια τζουλια ρε συ ΚΕΝΟ; Εσυ νομιζεις τωρα ηρθε η σεξ. επανασταση; Το 2009 λογω Τζουλιας; Και οι αντρες που το καναν και το κανουν απο εδω και απο εκαι πιο πολλα χρονια απο τις γυναικες ενδιαφερονται για οικογενεια; Η μηπως αφου μαζευαν αρκετες εμπειριες λεγανε ''ενταξει, ας κανω καμια σχεση σοβαρη τωρα να κανω οικογενεια" και εχουνε περασει καμια 30αρια κοπελες χερι; Από ενα βραδυ εως ... Μηδεν κατακριτέο λοιπον.
    Γιατι τα προσαπτεις στις γυναικες ενω τα κανουνε και οι αντρες με την προφαση οτι ειναι στη φυση των αντρων και οχι των γυναικων; Γιατι ετσι ηταν απο την απαρχη της ιστορίας. Γιατι η γυναικα αιμορραγει και ποναει 5 μερες τον μηνα και εγκυμονει και ουρλιαζει για να γεννησει. Γιατι θηλαζει και το μικρο κρεμμιεται απο το στηθος της. Και ολα αυτα την κανουν να χρειαζεται τον αντρα ως προστατη. Ο ενας συμπληρωνει τον αλλον.

    Αλλά τον αιωνα που μας περασε η γυναικα κατοχυρωσε βασικα δικαιωματα στην εργασια και αν και δυσκολα, μπορει να υπαρχει και μονη ως μητερα. Επισης μπορουν να υπαρχουν και γυναικες που δε θελουν να κανουν οικογενεια γιατι βρισκουν εναν αλλον δρομο που θελουν να ακολουθησουν, χωρις κανεις να τις αναγκαζει να παντρευτουν.
    Επομενως εχει αλλαξει η μορφη της κοινωνιας. Στο εξωτερικο εχουν προχωρησει πολυ ως προς αυτο, εδω ειμαστε καπου στη μεση και υπαρχουν χωρες που ακομα λιθοβολουν μια γυναικα που μοιχευσε μεσα σε ενα σακι. Τη λιθοβολουν απο κοινου με τον μοιχο...

    Εγω ειμαι υπερ της γυναικειας χειραφετησης και ειναι ενα απο τα λιγα καλα που βλεπω στην εποχη μας. Δε μπορω να διανοηθω πως θα ηταν να ζω σε αλλη εποχη ή να εχω αλλα μυαλα πανω σε αυτα τα θεματα και πχ να τις τρωω απο τον αντρα μου αλλα να ντρεπομαι να χωρισω ή να φοβαμαι να τον καταγγειλω.

    Αλλα για να μην παρεξηγηθω: χειραφετηση ναι, ελλειψη σεβασμου στον άλλο και αυτο-σεβασμου, οχι. Κερατα, απιστιες και σχεσεις για τα λεφτα κλπ ειναι κατι τετοια.

    ΥΣ: Τα προφυλακτικα ειναι το καλυτερο μεσο προστασιας, ολα τα αλλα δε σωζουν απο αφροδισια... Τα αλλα ενδεικνυται για δεσμευμενες που ξερουν με ποιον εχουν να κανουν, και οχι παντα γιατι τα χαπια σε καποιες γυναικες εχουν σοβαρες παρενεργειες.

  4. #154
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    το θεμα εχει αρχισει και γινεται λιγακι κουραστικο, δεν εχει τοσο σημασια να αναλυουμε λεπτομεριες, οχι μονο γιατι δεν αλλαζει κατι, αλλα και γιατι δεν υπαρχει καμια κοντρα (απο μερους μου σιγουρα).

    Quote Originally Posted by σανυ View Post
    Ποιος ειπε οτι προτιμανε τις γυναικες για δουλεια; Γιατι ειναι ολες ωραιες; Η μήπως σε ολες τις δουλειες μετραει αυτο; Στο εργοστασιο αυτο θα μετρησει ή σε μια προκυρηξη για διορισμο που παει βασει μοριων και παει λεγοντας;
    τουλαχιστον δυο φορες εχω δει να συμβαινει, που προτιμησαν τελικα κοπελα! οχι απλα μαγαζι με ρουχα, αλλα και για σερβιτορος ακομα να ψαξει κανεις, προτιμανε κοριτσακια επειδη τραβανε περισσοτερη πελατεια και λογο εμφανισης! αμ τις γραμματεις τις σεξυ που θελει το αφεντικο να τις κουτουπωνει κι ολας λιγο, μη πω να τις στριμωξει να της το μπηξει κρυφα ? προσφερουν οι αντρες και τετοιες εξτρα δυνατοτητες ? οχι βεβαια. γι'αυτο πανε μπροστα οι γυναικες. απο μικρες μαθαινουν βλεπεις, μπορουν να κουνηθουν λιγο και στους καθηγητες τους -αν οχι να τους κατσουν κι ολας- να τις περασουν κανα μαθηματακι που λογο χαζομαρας δεν τα καταφερναν.

    Quote Originally Posted by σανυ View Post
    Που ειδες εσυ οτι ολες οι γυναικες μενουν μονες τους; Τις μετρησες; Από τον περιγυρό που έχω 2 γνωστους μου νεαρης ηλικιας που εχουν αυτοκινητο και μενουν μονοι τους, αντιθετα με τις 10 γνωστες μου που καμια δεν τα εχει αυτα. Ειναι ένα τυχαιο δειγμα, μη αντιπρωσοπευτικο και δε μπορω να το χρησιμοποιησω για να γενικευσω.
    γειτονισα που δουλευει στο αεροδρομιο γυρνα σπιτι μονο για να κοιμαται! δεν χρειαζεται τπτ αλλο, αλλα τον δικο της χωρο τον εχει ηδη. αλλη παλι μενει ακομα με τη μαμακα της και τον μπαμπακα της, παρολο που βγαζει αρκετα και μπορουσε να μενει μονη, επειδη δε προλαβαινει να μαγειρευει και να συγυριζει και καλα. αλλα εχεις δικιο, η κριση δε ξεχωριζει.

    Quote Originally Posted by σανυ View Post
    Ποιος είπε ότι η γυναικα είναι μονογαμική και οι άντρες όχι; Η κοινωνία; Ναι. Η ...φύση; Δε νομίζω.
    σωστα και οι γυναικες πολυγαμικες ειναι, πρεπει να τους δοκιμασουν ολους πρωτου καταληξουν. τοτε γιατι δεν κανουν και παιδια με ολους ? να γινουμε ολοι σεϊχηδες να εχουμε τα χαρεμια μας. και τους αντρες τους συμφερει, ποιος κανει σεξ με την ιδια και την ιδια επι χρονια ? καταντα βαρετο.

    Quote Originally Posted by σανυ View Post
    Ποια τζουλια ρε συ ΚΕΝΟ; Εσυ νομιζεις τωρα ηρθε η σεξ. επανασταση; Το 2009 λογω Τζουλιας; Και οι αντρες που το καναν και το κανουν απο εδω και απο εκαι πιο πολλα χρονια απο τις γυναικες ενδιαφερονται για οικογενεια; Η μηπως αφου μαζευαν αρκετες εμπειριες λεγανε ''ενταξει, ας κανω καμια σχεση σοβαρη τωρα να κανω οικογενεια" και εχουνε περασει καμια 30αρια κοπελες χερι; Από ενα βραδυ εως ... Μηδεν κατακριτέο λοιπον.
    Γιατι τα προσαπτεις στις γυναικες ενω τα κανουνε και οι αντρες με την προφαση οτι ειναι στη φυση των αντρων και οχι των γυναικων; Γιατι ετσι ηταν απο την απαρχη της ιστορίας. Γιατι η γυναικα αιμορραγει και ποναει 5 μερες τον μηνα και εγκυμονει και ουρλιαζει για να γεννησει. Γιατι θηλαζει και το μικρο κρεμμιεται απο το στηθος της. Και ολα αυτα την κανουν να χρειαζεται τον αντρα ως προστατη. Ο ενας συμπληρωνει τον αλλον.
    οχι φυσικα, η τζουλια ηταν το αποκορυφωμα για την ελληνικη πουτανια! μετα απ'αυτο ολες το καναν περισσοτερο και πιο ανοιχτα χωρις ιχνος ντροπης, αφου παραδειγματιστηκαν απ'αυτην. σου λενε, αφου η τζουλια δεν εχει ενοχες και παει και με μαυρους, ας παμε κι εμεις. αλλα παρολαυτα παραμενουν γυναικες και θηλυκα, ετοιμες μεθαυριο να κανουν οικογενεια και να φροντισουν και μωρα. και ναι θελουν και την προστασια μας, ενω καταντησαν και με τη ψωνιστικη συμπεριφορα τους να μην αξιζουν ουτε για φτυσιμο!

    Quote Originally Posted by σανυ View Post
    Αλλά τον αιωνα που μας περασε η γυναικα κατοχυρωσε βασικα δικαιωματα στην εργασια και αν και δυσκολα, μπορει να υπαρχει και μονη ως μητερα. Επισης μπορουν να υπαρχουν και γυναικες που δε θελουν να κανουν οικογενεια γιατι βρισκουν εναν αλλον δρομο που θελουν να ακολουθησουν, χωρις κανεις να τις αναγκαζει να παντρευτουν.
    Επομενως εχει αλλαξει η μορφη της κοινωνιας. Στο εξωτερικο εχουν προχωρησει πολυ ως προς αυτο, εδω ειμαστε καπου στη μεση και υπαρχουν χωρες που ακομα λιθοβολουν μια γυναικα που μοιχευσε μεσα σε ενα σακι. Τη λιθοβολουν απο κοινου με τον μοιχο...
    δεν γινεται να τα εχετε ολα. δεν γινεται να ειστε παντου καλες. η φυση επελεξε υποτιθεται εναν ρολο για σας. τον μετατρεψατε, πλεον χαθηκε. εγω προσωπικα το δηλωσα και χτες και σημερα, οτι δεν θελω παιδια, και σεβομαι οσες δεν ακολουθησαν αυτο που προσταζει η φυση, αντιθετως κοιταξαν να χαρουν οπως μπορουν. ο κοσμος μας πλεον ειναι γεματος απο ανθρωπους, και σκατανθρωπους. γιαυτο BIRTH CONTROL σταματηστε να γεννατε, βαρεστε και μια στειρωση κι εσεις κι εμεις μαζι, να γαμιομαστε και χωρις προφυλαξεις (και αμα κολλησουμε καμια παρτιτουρα, δε πειραζει τη διορθωνουμε οπως οπως, ακομα κι αν ειναι aids).

    Quote Originally Posted by σανυ View Post
    Εγω ειμαι υπερ της γυναικειας χειραφετησης και ειναι ενα απο τα λιγα καλα που βλεπω στην εποχη μας. Δε μπορω να διανοηθω πως θα ηταν να ζω σε αλλη εποχη ή να εχω αλλα μυαλα πανω σε αυτα τα θεματα και πχ να τις τρωω απο τον αντρα μου αλλα να ντρεπομαι να χωρισω ή να φοβαμαι να τον καταγγειλω.

    Αλλα για να μην παρεξηγηθω: χειραφετηση ναι, ελλειψη σεβασμου στον άλλο και αυτο-σεβασμου, οχι. Κερατα, απιστιες και σχεσεις για τα λεφτα κλπ ειναι κατι τετοια.
    κι εγω υπερ της ισοτητας ειμαι, αρκει να μη χανει η γυναικα τη θηλυκοτητα της. θελω τη κοπελα μου να εχει δικια της αποψη, και να εχει το θαρρος και να την λεει. οπως να ειναι και δυναμικη, να παιρνει μονη της αποφασεις, και να μπορει και να διαφωνει μαζι μου. οχι ομως να γαμησουμε και τη σχεση επειδη ετσι της καβλωσε να παει με αλλον. αυτο ειναι εγωισμος περισσοτερο παρα ελευθερια, κι αμα καταντησουν ολες να κοιταζουν το μουνι τους, τοτε δεν χρειαζονται και σχεση.

  5. #155
    Banned
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    120
    ΚΕΝΟ πολλά είπαμε λίγο ωφελούν πια στην αναζήτηση της αλήθειας. Πάντα πιστεύω ότι είναι κάπου στη μέση γιατι ο καθένας αντιλαμβάνεται αλλιώς τα πράγματα.
    Εγώ για να ελαφρώσω το κλίμα θα σου έλεγα να ακούσεις το ταργουδι Εκεινη του Δεληβοριά. Ο τρόπος που αισθανεσαι για τις γυναικες ως προνομιουχες, αυτη η μικρη ασυνειδητη ζηλεια
    ταιριαζει τοσο με το νοημα του τραγουδιου! Μισειτε να μας αγαπατε και αγαπατε να μας μισειτε!
    Φυσικα ισχυει και το αντιστροφο! Δε σου κρυβω οτι ζηλευω με την καλη εννοια το ανδρικο φυλο οταν η μανα μου με φωναζει γαιδουρα και για τον μεγαλο μου αδερφο χρησιμοποιει ατακες ''σσσςςς, κοιμαται το παιδι!" Η που τρωμε ολοι μαζι και μετα εσεις την πεφτετε στη τηλεοραση και εμεις πιανουμε τη λαντζα! Αστειευομαι φυσικα...!

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    δεν καταλαβαινω τον λογο να κραζουμε τις γυναικες γιατι ειμαστε μπακουρια...αυτες φταινε οι εμεις αραγε?μηπως ψαχνουμε λαθος ατομα για σχεση? στο λυκειο κυνηγουσα τις ψωναρες τι διασημες αυτες που τις ηξεραν ολα τα σχολειο της περιοχης,καταλαβα ομως οτι αυτες οι κοπελες δεν ειναι για εμενα αλλοι κοσμοι!υπαρχουν παρα πολλες κοπελες που ειναι ελευθερες και περιμενουν αντρες να τις διεκδικησουν ομως δεν ειναι αυτες οι οποιες προσεχεις οταν βγαινεις εξω, ειναι αυτες που θα περασουν διπλα σου αλλα θα σε αφησουν αδιαφορο γιατι κοιτας λαθος!!!και δεν ζηταμε ολοι οι ανθρωποι τους πιο ωραιους τους πιο χιομοριστες τους πιο σοβαρους τους πιο πιο!! αλλιως θα ειχαμε ολοι καταθλιψη ....με καποιους ταιριαζουμε και με καποιους οχι... παιξε μπαλα εκει που μπορεις!
    http://www.oneman.gr/keimena/men_s_o...i.1571735.html οριστε και ενα αρθρακι για τα μπακουρια
    Blonde guys are more fun ;)

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,646
    Quote Originally Posted by xrhstos View Post
    δεν καταλαβαινω τον λογο να κραζουμε τις γυναικες γιατι ειμαστε μπακουρια...αυτες φταινε οι εμεις αραγε?μηπως ψαχνουμε λαθος ατομα για σχεση? στο λυκειο κυνηγουσα τις ψωναρες τι διασημες αυτες που τις ηξεραν ολα τα σχολειο της περιοχης,καταλαβα ομως οτι αυτες οι κοπελες δεν ειναι για εμενα αλλοι κοσμοι!υπαρχουν παρα πολλες κοπελες που ειναι ελευθερες και περιμενουν αντρες να τις διεκδικησουν ομως δεν ειναι αυτες οι οποιες προσεχεις οταν βγαινεις εξω, ειναι αυτες που θα περασουν διπλα σου αλλα θα σε αφησουν αδιαφορο γιατι κοιτας λαθος!!!και δεν ζηταμε ολοι οι ανθρωποι τους πιο ωραιους τους πιο χιομοριστες τους πιο σοβαρους τους πιο πιο!! αλλιως θα ειχαμε ολοι καταθλιψη ....με καποιους ταιριαζουμε και με καποιους οχι... παιξε μπαλα εκει που μπορεις!
    http://www.oneman.gr/keimena/men_s_o...i.1571735.html οριστε και ενα αρθρακι για τα μπακουρια
    ααακριβως
    το αρθρο σου δεν το διαβασα,αλλα στα υπολοιπα εχεις απολυτο δικιο.
    ακουω και ανδρες και γυναικες να λενε "δεν υπαρχουν πλεον ανδρες/γυναικες"
    οι ανδρες εννοουν οτι δεν υπαρχει μια κουκλαρα, αλλα και μορφωμενη, προκομενη, υπομονετικη, οικονομικα ανεξαρτητη που να μην τους επιβαρυνει ,και να κανει σαν τρελλη γι αυτους...
    και οι γυναικες εννοουν , ανδρες γοητευτικους, αρρενωπους, με κοινωνικες δεξιοτητες, αποκατεστημενος η ανεξαρτητος που ομως να ειναι ελευθεροι και διαθεσιμοι για σχεση γι αυτες....

    υπαρχουν ΠΟΛΛΟΙ διαθεσιμοι ανδρες η γυναικες , αλλα μπορει να μην ειναι οπως τους ονειρευεται κανεις... ετσι κι αυτοι παραμενουν μονοι, οπως κι οι αλλοι που ψαχνουν..

  8. #158
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    πιανω 11/12 απ'αυτα που γραφει το site που ποσταρες, μονο το 10 μου ξεφυγε λολ.
    αλλα να σου πω κατι, δε ψαχνω κατι διαφορετικο απο εμενα. τα ιδια πανω κατω θελω να ειναι και η κοπελα, αλλιως δε θα ταιριαζουμε. οποτε δεν ειναι μονο αυτα που συμβαλουν στο να ειναι καποιος μπακουρι. γιατι και βρωμιαρες εχεις, και τεμπελες, και τσιγκουνες επισης. και τωρα που το ξανασκεφτομαι δεν θελω απαραιτητα να ειναι εξυπνη, μορφωμενη, οικονομικα ανεξαρτητη, αρκει το υπομονετικη και να με αντεχει. αν δε θελει η ιδια πρωτα απ'ολα να ειναι μαζι μου, τι να την κανω ? το να παρακαλας ακομα και για το ******, ξυνο θα σου βγει. γι'αυτο πρεπει πρωτα να εχει τη θεληση, και μετα ολα τα αλλα.

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ααακριβως
    το αρθρο σου δεν το διαβασα,αλλα στα υπολοιπα εχεις απολυτο δικιο.
    ακουω και ανδρες και γυναικες να λενε "δεν υπαρχουν πλεον ανδρες/γυναικες"
    οι ανδρες εννοουν οτι δεν υπαρχει μια κουκλαρα, αλλα και μορφωμενη, προκομενη, υπομονετικη, οικονομικα ανεξαρτητη που να μην τους επιβαρυνει ,και να κανει σαν τρελλη γι αυτους...
    και οι γυναικες εννοουν , ανδρες γοητευτικους, αρρενωπους, με κοινωνικες δεξιοτητες, αποκατεστημενος η ανεξαρτητος που ομως να ειναι ελευθεροι και διαθεσιμοι για σχεση γι αυτες....

    υπαρχουν ΠΟΛΛΟΙ διαθεσιμοι ανδρες η γυναικες , αλλα μπορει να μην ειναι οπως τους ονειρευεται κανεις... ετσι κι αυτοι παραμενουν μονοι, οπως κι οι αλλοι που ψαχνουν..
    Είναι ακριβώς έτσι όπως τα λέει ο Χρήστος και τα υψηλά στάνταρ δε βοήθησαν κανέναν. Παρόλα αυτά δεν είναι όλοι για όλους και εννοώ όντας κάπως εσύ θέλεις να βρεις κάτι αντίστοιχο δηλαδή δεν πρέπει να φτάνουμε στο άλλο άκρο και να πιστεύουμε ότι το να είσαι μόνος είναι θέμα μεγάλων προσδοκιών και στάνταρς. Δεν είναι όλοι για όλους και δυστυχώς ακόμα επικρατεί η φαλλοκρατική άποψη και ένας άντρας μπορεί να έχει κόμπλεξ κατωτερότητας με μία αρκετά δυναμική γυναίκα και όχι επειδή θα του το περάσει αυτή αλλά επειδή αυτός δε θα αισθάνεται καλά με τον εαυτό του οπότε ο καθένας πρέπει να καταλάβει να διαλέγει τι του ταιριάζει και πάνω σε αυτό να οριοθετήσει τα στάνταρς του.

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Λοιπον,αρχικα να σου πω οτι ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΜΕ BIG BANG ΚΑΙ Λ Α Τ Ρ Ε Υ Ω SHELDON!!(τον βρισκω τοοοοσο γλυκουλη και φυσικα ΔΙΑΝΟΙΑ-->ακυρα ολα αυτα αλλα κουβεντα να γινεται!!) απο που να αρχισω..επειδη ειμαι λιγο τεζα με πυρετο και με το ζορι ανοιγουν τα ματια μου,δυστυχως δεν θα μπορεσω να σχολιαζω εκτενως..ενα θα σου πω..βρε συ ασε τον εαυτο και το μυαλο σου λιγο ελευθερο,χαλαρωσε λιγο..σε βρισκω υπερβολικα αρνητικο και αγχωμενο..μην κολλας σε οσα πλασαρουν τα μμε..ειναι δυνατον να τα παιρνεις τοις μετροιτις??βασικα,γιατι ΤΟΟΟΣΗ ανασφαλεια ??εχει τυχει κατι αρνητικο η' ειναι απλα σκεψεις/φοβιες??
    (soulmatesNeverDie!!!)

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Έγιναν μερικές ιστορίες που επήρκεσαν για να καταλάβω σ’ αυτό τον τομέα ότι αν δεν αυτοπροβληθείς, δεν επιδειχθείς και δεν προσπαθήσεις σκληρά για να αποδείξεις την αξία σου και ότι είσαι καλύτερος από κάμποσους εκατομμύρια άλλους ελεύθερους, δεν πρόκειται να δεις προκοπή. Γι’ αυτό και έχω πεισθεί ότι οι γυναίκες είναι τελειομανείς και απλησίαστες. Το να πασχίζω να υποκριθώ κάποιον πιο σπουδαίο από τον εαυτό μου με κουράζει, με ξεπερνά, είναι πέρα από τις δυνάμεις μου και κάπου μου προκαλεί αηδία για την κακώς εννοούμενη αλλοτρίωση στην οποία υποβάλλομαι, έτσι για να ανέβω στα μάτια τους και να κλέψω την παράσταση. Αλλά τι σημασία έχει ποια συμβάντα με έχουν αγχώσει εμένα. Και δεν τα θεωρώ καθόλου άτυχα, αποτελούν εκφάνσεις της ηθικής κρίσης που μαίνεται μετ' επιτάσεως. Μακάρι η κοινωνία μας να ήταν πιο αυθεντική και αληθινή, αντί να χαραμίζεται σε ένα ατέρμονο παιχνίδι εντυπώσεων, γιατί απωλέστηκε το νόημα.

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Sheldon, άφησε τον εαυτο σου ελεύθερο, εισαι εξυπνο και ευστροφο άτομο. Άμα αλλάξεις τρόπο σκέψης, όταν αναιρέσεις δλδ από το κεφαλι σου όλα αυτα που γραφεις στο πρωτο σου μνμ στο θεμα, τότε θα βρεις κοπέλα όπως την θες ή πολύ κοντά σ αυτο που θες. Ξεκινα να τα κανεις αυτα γιατι εισαι καλος χαρακτηρας και οι άλλοι που κρατανε ωραιες γκομενες δεν ειναι καλύτεροι σου!
    Συγγνώμη για την καθυστέρηση, μου παίρνει χρόνο να αποφασίζω σε ποια μηνύματα από τον κυκεώνα θα απαντάω. Σε ευχαριστώ και με συγκινείς που με θεωρείς εύστροφο και καλό χαρακτήρα, αν και δε με ξέρεις. Θα σε ρωτούσα βέβαια πως είσαι τόσο βέβαιος ότι έτσι λειτουργώ και παραέξω. Ναι, συμφωνώ ότι οι άλλοι δεν είναι καλύτεροι, γιατί σε καμιά περίπτωση δεν έχουν ψηθεί όσο εγώ. Έχουν όμως σίγουρα το πλεονέκτημα να φαίνονται καλύτεροι, μιας και η σημερινή κενωνία είναι της βιτρίνας, του "φαίνεσθαι". Γιατί να αναιρέσω τις θέσεις που διακηρύσσω στο πρώτο μήνυμα, αφού επαληθεύονται κάλλιστα από την καθημερινή εμπειρία; Και τι εννοείς ακριβώς να αφήσω τον εαυτό μου ελεύθερο; Κάτι τέτοιο θα είχε τραγικές συνέπειες, νομίζω, γιατί τότε δε θα έλεγχα τα κατώτερα ένστικτά μου (πχ θα έπιανα να χουφτώνω), ενώ θα ξεδιπλωνόταν μια χλιαρή, άκομψη μετριότητα που θα επέτρεπε την απομυθοποίηση και θα οδηγούσε σύντομα στο ξενέρωμα.

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Σε καμια περιπτωση δεν πρεπει και δεν σου ζηταει κανεις να υποκριθεις..δειξε τον πραγματικο σου εαυτο,στο ξαναλεω,σιγουρα εχεις κατι που σε κανει ξεχωριστο..ασε και τους αλλους(στην προκειμενη τις αλλες)να το δουν..μηπως εισαι κ εσυ λιγο απλησιαστος ομως?ενταξει,εξαλλου δεν σου ζηταει κανεις να αυτοπροβληθεις..υπαρχει μεγαλη διαφορα αναμεσα σε καποιον που εχει την(στοιχειωδη)αυτοπεποιθη ση και σε καποιον που προσπθει να ''αποδειξει'' οτι ειναι καλυτερος απο καποιους αλλους για να''φανει'' κ να τον προσεξουν..ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ(οποιος κ αν ειναι αυτος ο εαυτος)η αυθεντικοτητα μετραει..οχι το '' φαινεσθαι''..παντως ναι,μακαρι να ηταν η κοινωνια μας πιο αυθεντικη και αληθινη..οντως εχει χαθει το νοημα..ολοι κοιτανε τις φανφαρες..(ενταξει οχι και ολοι ολοι,μη γινομαστε αδικοι)..καλε,οταν λεμε να αφησεις τον εαυτο σου ελευθερο δεν εννοουμε να αφησεις τα''ενστικτα'' σου ελευθερα η' τις οποιες ορμες..απλα μην εισαι τοσο σφιγμενος,αγχωμενος,επιφυλ ακτικος..τοσο μα τοσο πολυ..ξερεις,πολλες φορες η σταση μας μιλαει πιο δυνατα απο εμας,δινει πολυ δυνατα μηνυματα..εαν εισαι παρα πολυ αποστασιοποιημενος η φοβισμενος αυτο θα σε κανει να φαινεσαι απλησιαστος..κατι που σιγουρα δεν βοηθαει..
    (soulmatesNeverDie!!!)

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    λόλενθ για το αγόρια ιππότες κορίτσια μαύρες κότες από vagabond.Πωω, έχω χρόνια να το ακούσω! (τα σημερινά παιδιά δε λένε τέτοιες μαλακίες. Τυχαίο? δε νομίζω;P)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  15. #165
    Quote Originally Posted by sheldon View Post
    Συγγνώμη για την καθυστέρηση, μου παίρνει χρόνο να αποφασίζω σε ποια μηνύματα από τον κυκεώνα θα απαντάω. Σε ευχαριστώ και με συγκινείς που με θεωρείς εύστροφο και καλό χαρακτήρα, αν και δε με ξέρεις. Θα σε ρωτούσα βέβαια πως είσαι τόσο βέβαιος ότι έτσι λειτουργώ και παραέξω. Ναι, συμφωνώ ότι οι άλλοι δεν είναι καλύτεροι, γιατί σε καμιά περίπτωση δεν έχουν ψηθεί όσο εγώ. Έχουν όμως σίγουρα το πλεονέκτημα να φαίνονται καλύτεροι, μιας και η σημερινή κενωνία είναι της βιτρίνας, του "φαίνεσθαι". Γιατί να αναιρέσω τις θέσεις που διακηρύσσω στο πρώτο μήνυμα, αφού επαληθεύονται κάλλιστα από την καθημερινή εμπειρία; Και τι εννοείς ακριβώς να αφήσω τον εαυτό μου ελεύθερο; Κάτι τέτοιο θα είχε τραγικές συνέπειες, νομίζω, γιατί τότε δε θα έλεγχα τα κατώτερα ένστικτά μου (πχ θα έπιανα να χουφτώνω), ενώ θα ξεδιπλωνόταν μια χλιαρή, άκομψη μετριότητα που θα επέτρεπε την απομυθοποίηση και θα οδηγούσε σύντομα στο ξενέρωμα.
    Να είσαι ο εαυτός σου, η αυθεντικότητα μετράει, πίστεψε με, όχι το φαίνεσθαι, όπως πολύ καλά σου λέει η N. Princess. Καλή κοπέλα! Απ το προηγουμενο μνμα της με αριθμο 160 φαίνεται σε γουσταρει γι αυτο που εισαι. Άντε κάνε καμια κίνηση! Στειλε της κανα προσωπικο μνμα να γνωριστειτε! Μην χανεις την ευκαιρία!

    Κι όταν σου λέω άφησε τον εαυτό σου ελεύθερο εννοώ να εισαι ο εαυτός σου ο πραγματικός κι όχι ο εαυτός σου που κομπλάρει να μιλήσει, που αποτρέπει τον πραγματικο σου εαυτο από του να εκδηλωθεί. Μέσα σου αναγνωριζεις το ωραιο σου κομματι. Αυτο το κομμάτι το οποιο μεχρι τωρα εμποδιζεις να εκδηλωθει βγαλε το προς τα εξω. Και αμα λεω να εκδηλωθεί σίγουρα δε μιλώ για αντικοινωνικές συμπεριφορες, μετριότητες, χουφτωματα και τετοια. Έχεις τις ικανότητες να κανεις κατι και μαλιστα καλύτερα απ τους άλλους αλλά δεν το κάνεις, μπορεις να μιλησεις και να πεις πιο σπουδαια πραγματα απ τους άλλους αλλά δε μιλάς, μονο καθεσαι και θαυμαζεις άλλους που αμα εξαιρεσουμε το οτι ειναι πιο κοινωνικα αποδεκτοι σε σχεση με σενα κατα τα λοιπα ειναι κατωτεροι σου αλλά τους θαυμαζεις για την κοινωνικη αποδοχη που εχουν που εσενα σου λειπει, δεν επιδιωκεις να κανεις πραγματα παρα το ότι εχεις μεσα σου τις ικανοτητες επειδη αυτες σκιαζονται από σκέψη δε θα τα καταφερω και χαμηλη αυτοεκτίμηση. Άρα δεν αφηνεις τον εαυτο σου ελευθερο. Με το χαρακτηρα που παρουσιαζεις στο φορουμ, αν στο παραεξω αφηνες τον εαυτο σου πιο ελευθερο όπως κανεις εδω, όπως αυτο σου το επεξηγουμε τοσο εγω οσο και αλλα μελη θα ειχες προτασεις από κοπέλες που γουσταρεις, ειμαι σιγουρος γι αυτο. Τότε ειναι που χωρις να το καταλάβεις καλα καλα όλα όσα λες στο πρωτο σου μνμα, ειτε κοινωνικως ορθα ειναι ειτε οχι, θα εμπαιναν στο περιθωριο της σκέψης σου και στη θεση τους η χαρα μιας σχεσης.

    Το ευστροφος και καλος χαρακτηρας τα βγαζω μεσα από τα μνματα σου στο φορουμ που τα διαβαζω τον τελευταιο καιρο, χρησιμοποιείς λεξιλόγιο που χαρακτηρίζει καλλιεργημενους ανθρώπους για να πεις με ακρίβεια αυτα που νοιώθεις και μεσα απο αυτο προκύπτει η ευστροφία, η ωριμότητα σου και ο καλος σου χαρακτηρας. Δυστυσχως όμως κατι μου λέει πως μόνο εδω εκφράζεσαι τόσο ωραία, στο παραέξω δεν εκφράζεσαι καθόλου μ αυτο τον ωραιο τροπο γιατι συνηθιζεις να μενεις κλειστος ή λιγομίλητος ή εκφράζεσαι ελάχιστα.
    γιάννης

Page 11 of 52 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •