Ο 10λογος της μπακουριάς - Page 42
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 42 of 52 FirstFirst ... 324041424344 ... LastLast
Results 616 to 630 of 779
  1. #616
    Quote Originally Posted by sheldon View Post
    Με βάση προσωπικές μου εμπειρίες, αλλά και μαρτυρίες άλλων ομοιοπαθών, κατάφερα να συγκεντρώσω και να απαριθμήσω τους δέκα λόγους, για τους οποίους είμαι πεπεισμένος ότι θα παραμείνω μπακούρι για πάντα, όπως και πολλοί σαν εμένα άλλωστε. Κάπου ίσως ακουστώ λίγο απόλυτος και απαισιόδοξος, αλλά, όπως και νά 'χει, η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση. Κάθε αντίλογος, που σίγουρα θα προταθούν πολλοί, δεκτός.


    1. Οι ελληνίδες γυναίκες έχουν γίνει αφάνταστα απαιτητικές. Είναι ψωνάρες, σνομπ, κομπλεξικές και ψιλομύτες. Προσδοκούν τον τέλειο εραστή, τον καλογυμνασμένο, τον τρυφερό, με την έντονη προσωπικότητα, το στοργικό, τον ενδιαφέροντα, τον τρυφερό, τον επιτυχημένο, τον ειλικρινή, το δυναμικό, τον 100% άντρα, τον φραγκάτο (κοίτα 4) και άμα συνεχίσω θα γεμίσω τόμους ολόκληρους. Και όσο δεν τον εντοπίζουν προτιμούν να μένουν μόνες τους. Ας όψονται τα μίντια και τα lifestyles που τους έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου με τα τρελά πρότυπα που αλύπητα τις βομβαρδίζουν. Στην άνοδο των στάνταρτνς όμως συνετέλεσε, αν μη τι άλλο, και το κίνημα του φεμινισμού που χειραφέτησε τις γυναίκες και τις κατέστησε οικονομικά ανεξάρτητες. Εφόσον, λοιπόν, μπορούν να παρέχουν όλα όσα χρειάζονται στον εαυτό τους, ο επίδοξος σύντροφος πρέπει να πληροί πάρα πολλά κριτήρια για να περάσει τη δοκιμασία και να τύχει της έγκρισής τους.
    Δυστυχώς δεν έχεις καθόλου άδικο σ'αυτά που λες. Τα βλέπω σχεδόν καθε μέρα δηλαδή. Σχεδόν κάθε φορά όταν περπατάω που κοιτάζω κοπέλα στο δρόμο (ακόμη και με τα γυαλιά ηλίου μου που δεν φαίνονται τα μάτια μου καθόλου) γυρίζει όλο το κεφάλι τους σε άλλη κατεύθυνση λες και είμαι λεπρός! Φτύσιμο κανονικά! Και μετά λένε οτι δεν υπάρχουν άντρες! Και αυτό είναι μόλις ένα απ'τα παραδείγματά μου!

  2. #617
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    wjsrp κι εγώ το κάνω αυτό χωρίς να σημαίνει κάτι, απλώς ντρέπομαι, μετά ξανακοιτάω όμως αν δεν ντρέπομαι πάρα πολύ! Και το κάνουν και τ' αγόρια αυτό να γυρνάνε το κεφάλι τους αλλού, μη λέμε μόνο για τις γυναίκες, και αυτοί ούτε καν ξανακοιτάνε! Κι εγώ αυτό λέω, λες και είμαστε λεπροί!

  3. #618
    Quote Originally Posted by pillow View Post
    wjsrp κι εγώ το κάνω αυτό χωρίς να σημαίνει κάτι, απλώς ντρέπομαι, μετά ξανακοιτάω όμως αν δεν ντρέπομαι πάρα πολύ!
    Δεν γίνεται μόνο αυτό, δηλαδή να αλλάζουν απλώς κατεύθυνση τα μάτια τους και να γυρνάνε ολόκληρο το κεφάλι τους σε άλλη κατεύθυνση. Και χειρότερεύει. Μου έχει τύχει να περπατάω μπροστά και περνάνε απέναντί μου, αλλάζουν ολόκληρη πορεία, κάτι που μου έχει γίνει συχνά. Δηλαδή, πηγαίνουν πολύ πιο αριστερά/δεξιά ή ακόμα, αλλάζουν και πεζοδρόμιο λες και γράφει τίποτα "ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ" πάνω στο μέτωπό μου! Δε μου φαίνεται οτι ντρέπονται τόσο! Όλο αυτό είναι καρασνομπίστικη συμπεριφορά και κάθε φορά που μου συμβαίνει μου διαλύει την ψυχολογία και μου ρίχνει την αυτοπεποίθηση και αυτοεκτίμηση. Δεν τα επινοώ όλα αυτά, δεν έχω κανα λόγο και ούτε είμαι τρελός.

    Σκηνικό: Πριν λίγες μέρες στο Μετρό, μια τουρίστρια (μπροστά στο αγόρι της παρακαλώ, ο οποίος και την είδε) μου χαμογέλασε. Εννοείται οτι δεν το πήρα ερωτικά αυτό. Μια στάση ευγένειας. Άλλού θέλω να καταλήξω. Μια Ελληνίδα ποτέ δε μου χαμογέλασε. Η διαφορά νοοτροπίας.

    Σκηνικό 2: Είμαι σε καφετέρια με 2 φίλους μου και φτάνουν 2 εμφανίσημες κοπέλες και κάθονται στο τραπέζι δεξιά μου. Μετα απο λίγη ώρα της κοίταξα λίγο, πάλι ξανά λίγο πιο μετά. Τέλος πάντων, φωνάζουν το όνομα σερβιτόρου να τους αλλάξει τραπέζι και κάθονται 3-4 τραπέζια πίσω μου. Εκεί που ήμουν σε κέφι με την παρέα μου ξαφνικά μιζέριασα πάρα πολύ! Όλο νεύρα!


    Quote Originally Posted by pillow View Post
    Και το κάνουν και τ' αγόρια αυτό να γυρνάνε το κεφάλι τους αλλού, μη λέμε μόνο για τις γυναίκες, και αυτοί ούτε καν ξανακοιτάνε! Κι εγώ αυτό λέω, λες και είμαστε λεπροί!
    Δεν λέω ότι δεν το κάνουν καθόλου, άλλα όχι αυτό το πράγμα να μην με κοιτάνε καν. Βλέπω τι γίνεται. Αυτό είναι ακραίο φτύσιμο σε σημείο που νιώθω οτι έχει κατακλυσμό!
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 06-08-2015 at 22:51.

  4. #619
    Ο sheldon, στο μεταξύ, μου φαινεται πως παντρεύτηκε και έχει και παιδί κι εσεις απλά βρήκατε το θέμα που άνοιξε πριν χρόνια για να κλάψετε τη μοίρα σας. Αποκομίστε, ανατρέχοντας στις προηγούμενες σελίδες, αυτα που πήρε ο sheldon, τα οποια εφαρμοσε, για ν' αλλάξει η ζωη σας.
    γιάννης

  5. #620
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    εσεις απλά βρήκατε το θέμα που άνοιξε πριν χρόνια για να κλάψετε τη μοίρα σας.
    Και δεν μπορούσαμε να κάνουμε αυτό το πράγμα μόνοι μας, προτιμήσαμε να το γράψουμε δημόσια! Άλλη δουλειά δεν είχαμε να κάνουμε! Θα μας την πεις κι απο πάνω! Δε με ξέρεις και δε δέχομαι να με κρίνεις! Ελευθερία διαλόγου έχουμε.

  6. #621
    Μην αφηνεις τιποτα και κανενα να σου ριχνει την αυτοπεποιθηση /αυτοεκτιμηση. Όπως σου χαμογελασε η τουρίστρια ρίχνε και συ κανα χαμάγελο. Κάποια, αναμεσα στις πολλές, θα το εκτιμήσει κι ετσι θα ξεκινησει η κουβεντα. Μου αρεσει που το παλεύεις. Μην τις κοιτάς σαν λιγούρης ή να τους δινεις την εντυπωση πως στα αμέσως επόμενα λεπτά θα ξεκινησεις καμάκι, αυτα τις διωχνουν.
    γιάννης

  7. #622
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Aυτα που γραφει ο sheldon απηχουν προσωπικες εμπειριες , δεν ειναι αντικειμενικα , μην τσουβαλιαζουμε τα παντα .

  8. #623
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Δεν γίνεται μόνο αυτό, ότι αλλάζουν απλώς κατεύθυνση τα μάτια τους, άλλα γυρνάνε ολόκληρο το κεφάλι τους σε άλλη κατεύθυνση. Και σα να μη φτάνει αυτό. Όπως περπατάω μπροστά και περνάνε απέναντί μου, συχνά αλλάζουν και ολόκληρη πορεία. Δηλαδή, πηγαίνουν πολύ πιο αριστερά/δεξιά ή ακόμα, αλλάζουν και πεζοδρόμιο λες και γράφει τίποτα εγκληματίας πάνω στο μέτωπό μου! Δε μου φαίνεται οτι ντρέπονται τόσο! Όλο αυτό είναι καρασνομπίστικη συμπεριφορά και κάθε φορά που μου συμβαίνει μου διαλύει την ψυχολογία και μου ρίχνει την αυτοπεποίθηση και αυτοεκτίμηση. Δεν τα επινοώ όλο αυτά και ούτε είμαι τρελός.

    Σκηνικό: Πριν λίγες μέρες στο Μετρό, μια τουρίστρια (μπροστά στο αγόρι της παρακαλώ, ο οποίος και την είδε) μου χαμογέλασε. Εννοείται οτι δεν το πήρα ερωτικά αυτό. Μια στάση ευγένειας. Άλλού θέλω να καταλήξω. Μια Ελληνίδα ποτέ δε μου χαμογέλασε. Η διαφορά νοοτροπίας.

    Σκηνικό 2: Είμαι σε καφετέρια με 2 φίλους μου και φτάνουν 2 εμφανίσημες κοπέλες και κάθονται στο τραπέζι δεξιά μου. Μετα απο λίγη ώρα της κοίταξα λίγο, πάλι ξανά λίγο πιο μετά. Τέλος πάντων, φωνάζουν το όνομα σερβιτόρου να τους αλλάξει τραπέζι και κάθονται 3-4 τραπέζια πίσω μου. Εκεί που ήμουν σε κέφι με την παρέα μου ξαφνικά μιζέριασα πάρα πολύ! Όλο νεύρα!



    Δεν λέω ότι δεν το κάνουν καθόλου, άλλα όχι αυτό το πράγμα να μην με κοιτάνε καν. Βλέπω τι γίνεται. Αυτό είναι ακραίο φτύσιμο σε σημείο που νιώθω οτι έχει κατακλυσμό!
    Απαντάω σε σένα γιατί σε κάποιους άλλους δεν αξίζει να απαντήσω. Κι εμένα τα αγόρια το κάνουν αυτό, γυρνάνε όλο το κεφάλι τους ε και τι μ' αυτό; Είναι βλαμένα. Τώρα που το βλέπω ότι το κάνουν και σ' άλλους το βλέπω σαν τρίτη και άρα πιο αντικειμενικά! Και εμένα μου διαλύεται η αυτοπεποίθηση αλλά αξίζει; Αυτό να ρωτάμε τους εαυτούς μας.....Εγώ έχω κάποια κιλά που πρέπει να χάσω, οκ, αυτό ίσως ενοχλεί κάποιους, αλλά να σου πω και το άλλο; Μια φορά που είχα βαφτεί κτλ μου είπε μια κοπέλα με κοιτούσαν όλοι σε ένα μαγαζί και εγώ της λέω με κοιτούσαν επειδή είμαι χοντρή. Οπότε και κάτι θετικό να μας συμβεί αν το δούμε ως αρνητικό δεν κάνουμε δουλειά έτσι. Θα μου πεις εσένα δεν σου έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο, προσπάθησε να σκεφτείς και κάτι θα βρεις, σίγουρα. Μήπως κι εσύ κοιτάς μόνο τις εμφανίσιμες; Αν είναι έτσι τότε είναι δικό σου λάθος, οκ, μπορεί να είσαι καλό παιδί και να σου αξίζει μια εμφανίσιμη, αλλά κι αυτές θα κοιτάνε αυτούς που έχουν αυτοπεποίθηση ή τους όμορφους (δεν ξέρω αν είσαι).

  9. #624
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Ο ΣΕΛΝΤΟΝ ΕΓΡΑΨΕ ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #625
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Εγώ πάλι πιστεύω ότι αυτά που έγραψε ο sheldon έχουν δυστυχώς 1 μεγάλη δόση αλήθειας, κ ας διαφωνώ σε επιμέρους σημεία πχ ότι οι εμφανίσιμες γυναίκες είναι απλησίαστες ή καπαρωμένες ενώ οι μη εμφανίσιμες είναι ευκολότερα προσεγγίσιμες ή ελεύθερες (βασικά σε γενικές γραμμές πάντα, ίσως να παίζει κ το αντίστροφο). Αλλά κ για τις ευθύνες των αντρών για την όλη αυτή κατάσταση θα μπορούσε να γραφτεί 1 ίσης (αν όχι μεγαλύτερης) έκτασης κείμενο.

  11. #626
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΔΕΣΠΟΙΝΙΣ ΠΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΣΕΛΝΤΟΝ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΡΟΚΑΛΟΥΜΕ
    ΝΑ ΓΡΑΨΕΤΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ
    ΚΟΙΝΩΣ ΣΑΣ ΠΡΟΚΑΛΟΥΜΕ ΣΕ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΜΟΝΟΜΑΧΙΑ ΔΕΧΕΣΤΕ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #627
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Όταν θα μπορέσω θα το γράψω μεσιέ elis, δέχομαι.

  13. #628
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΜΑΝΤΑΜ ΑΝΤΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΨΗ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #629
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Γενικά δεν είναι κακό να θέλει μια γυναίκα ο άντρας να είναι ειλικρινής ή τρυφερός, δεν καταλαβαίνω γιατί τρώμε τόσο κράξιμο οι γυναίκες. Συμφωνώ ότι οι εμφανίσιμες είναι οι πιο πολλές μόνες τους ενώ οι όχι και τόσο, καπαρωμένες. Νομίζω θα χρειαζόταν να γράψουμε κάτι αντίστοιχο για τους άντρες αντί για τις ευθύνες τους που είμαστε τόσο "χάλια". Μια χαρά είμαστε σε μια σχέση αν ζητάμε στοργικότητα πχ, δεν καταλαβαίνω που 'ναι το λάθος.

  15. #630
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    Μπλα μπλα μπλα ολοι λενε οι γυναικες αυτο οι γυναικες εκεινο.αφηστε το μπορω στην ακρη,βαλτε πιο πανω το θελω.οκ θα πεις στον εαυτο σου αυτη ειναι η τελεια γυναικα(10 στα 10),δεν μπορω να την εχω αλλα αλο εχει σημασια ασε το μπορω,την θες η δεν την θες?ολοι εχουν ξεχασει τι κρεμονται αναμεσα στα ποσια τους.
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

Page 42 of 52 FirstFirst ... 324041424344 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •