Ο 10λογος της μπακουριάς - Page 51
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 51 of 52 FirstFirst ... 4149505152 LastLast
Results 751 to 765 of 779
  1. #751
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ ΜΟΝΟ ΣΙΧΑΜΑΡΑ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΡΑ ΚΑΛΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΣΤΕΛΝΩ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ
    ΤΕΣΠΑ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ
    Τελικά εσύ τις γυναίκες της αγαπάς ή σου βγάζουν σιχαμάρα.....?

  2. #752
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,705
    ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΗΜΟΥΝ Ο ΤΡΙΤΟΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΥΤΟ ΕΒΓΑΙΝΕ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΔΙΑΙΡΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΔΕΚΑ
    ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΟΝ ΑΛΓΟΡΙΘΜΟ ΤΟΥ ΤΡΙΤΟΥ ΤΟΝ ΨΑΧΝΩ ΑΚΟΜΑ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ
    ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΔΙΑ ΔΕΚΑ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΡΙΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #753
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,705
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Τελικά εσύ τις γυναίκες της αγαπάς ή σου βγάζουν σιχαμάρα.....?
    ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΓΑΠΑΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΙΣ ΓΝΩΡΙΣΩ ΚΑΛΑ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ Η ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ
    ΘΑ ΤΙΣ ΜΑΘΩ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΡΙΖΩ
    ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΝΑ ΠΙΝΩ ΚΑΦΕ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΙ ΑΣ ΛΕΝΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΡΟΤΙΜΩ ΑΠΟ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΛΕΝΕ
    ΒΑΣΙΚΑ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΚΑΤΕΒΕΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΧΕΣΤΗΚΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #754
    Quote Originally Posted by περαστικός View Post
    2)Όταν ένα αγόρι παρασυρθει και της κοιταξει στο στηθος ή στον κωλο έτσι οπως ντυμενες σαν ταινια της Αλεξανδρατου μπορουν να φανε και κλωτσια στο επικεντρο αλλα οταν απορριπτονται με χυδαιο τροπο ή οι γυναικες τους εκμεταλευονται εκει δεν τρεχει καστανο εε??
    Άστα να πάνε! Έτσι ακριβώς γίνεται. Έχω φάει απόρρηψη εγώ με το κουτάλι! Όσο για το πέσιμο, δεν έχω προλάβει καν να φτάσω στο επίπεδο αυτό να το πω κι έτσι. Εμένα ούτε καν με κοιτάνε οι γυναίκες! Έχω μουλιάσει ολόκληρος απ'το φτύσιμο! Τι να λέμε τώρα! Και δεν είμαι τίποτα άσχημος. Μια χαρά εμφάνιση έχω. Σε καμία περίπτωση δεν είμαι κούκλος.
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 09-08-2015 at 23:51.

  5. #755
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Οι περισσοτεροι αντρες ειναι απλα ακαταλληλοι για σχεση.
    Με οποια μα με οποια και αν ειναι,παντα θα θελουν να πανε με μια αλλη.
    Και οι περισσοτεροι κυνικοτατα παραδεχονται οτι κερατωνουν τις γκομενες τους,χωρις να συναντουν αποδοκιμασια απο τους αλλους αντρες.
    Αλαφροίσκιωτε γι'αυτό τα βάζω με τους άντρες! Θεωρώ το χειρότερο "αμάρτημα" το κέρατο........και αν 19/20 γυναίκες προτιμούν το κέρατο από την τσιγγουνιά, εγώ ανήκω στο 1/20.

    Quote Originally Posted by Anakin View Post
    Pillow αν ειμαστε μισογυνιδες εσυ εισαι φεμινιστρια, σε ολα αυτα λες ''δικαιωμα τους'' αλλα μια χαρα βριζεις τους αντρες τι να πω... Αν ησουν αντρας με αυτη την λογικη θα ελεγες δικαιωμα τους που θελουν να τις γ@μησουν και οσο για τις παχουλες εννοειται πως μπορει να εχουν προσωπικοτητα και χαρισματα ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΑΧΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ και τολμουν να εχουν απαιτησεις και επιπλεον πως τολμανε μερικες να απποριπτουν καποιον που τους προσφερει πολλα επειδη δεν εχει εμφανιση την ωρα που και αυτες δεν εχουν?? Γιατι οταν δεν εχουν εμφανιση ψαχνουν αποκλειστηκα καποιον ωραιο?? Γιατι δεν ψαχνουν καποιον με προσωπικοτητα την ωρα που ειναι ετσι οπως ειναι :P ?
    Ανακίν γενικά εσείς ότι κάνετε το κάνετε από κακία, δηλαδή θέλετε πχ να λέτε ότι "πηδάτε" και τέτοια για να ανεβαίνει ο "εγωισμός" σας, οι γυναίκες θα το κάνουν καθαρά από ανάγκη και όχι από τίποτα άλλο, και ναι, πιστεύω στην ισότητα των φύλων, πες το όπως θες. Καλύτερα φεμινίστρια παρά μισογύνης. Δεν θα έλεγα έτσι άμα ήμουν άντρας, με τον ίδιο χαρακτήρα που έχω τώρα, είμαι υπέρ της δικαιοσύνης γι'αυτό παίρνω πάντα το μέρος των "αδύναμων" για να 'ρθουν σε μια ισορροπία τα πράγματα! Πάντα μου άρεσε η δικαιοσύνη......Πωπω, τολμούν να έχουν απαιτήσεις; Να τις βάλουμε φυλακή τότε!! Επειδή πιστεύουν πως αξίζουνε, άλλο αν είναι κάτι τσόλια που είναι κακές, εγώ μιλάω για "νορμάλ" κοπέλες. Αν απορρίπτουν κάποιον για την εμφάνιση επιλογή τους είναι, και εξάλλου ποιός σου είπε ότι οι παχουλές είναι όλες άσχημες; Έχω δει παχουλές πολύ πιο ωραίες από αδύνατες, που αν χάσουν τα κιλά τους θα 'ναι θεές, όπως λέει και κάπου "Εγώ τα κιλά μου μπορώ να τα χάσω, εσύ μπορείς να γίνεις πιο άνθρωπος;" "Είναι έτσι όπως είναι"....Και μόνο που το λες αυτό δείχνεις ότι δίκαια υπάρχει αυτή η φράση.......

  6. #756
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Κοίτα παιδιά εγώ γενικά συμφωνώ με Αλαφροίσκιωτο που λέει ότι οι περισσότεροι είναι χάλια άντρες-γυναίκες........Η εμπειρία μου αυτό μου λέει......οπότε κακώς υπερασπίζομαι τις γυναίκες, απλά νιώθω ότι αδικούνται και δεν μπορώ το άδικο, αλλά ίσως από την άλλη τους αξίζει κιόλας..........γιατί δεν έχω δει καλό ούτε από άντρες ούτε από γυναίκες, οπότε γιατί να μην υπερασπίζομαι τον εαυτό μου μόνο; Πείτε ότι θέλετε, θα προσπαθήσω να πάψω να με πειράζει, αρκεί να λέτε όμως πως υπάρχουν και εξαιρέσεις, όπως καλώς κάνετε, όμως εστιάστε πιο πολύ σε αληθινά χαρακτηριστικά, όπως η καλοσύνη και ο σνομπισμός, και όχι στο πως φτιάχνονται, γιατί όπως σωστά διάβασα αυτά ίσως τα επιτάσσουν και οι εποχές σε συνάρτηση με τη ζήτηση πάντα....

  7. #757
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Quote Originally Posted by pillow View Post
    Αλαφροίσκιωτε γι'αυτό τα βάζω με τους άντρες! Θεωρώ το χειρότερο "αμάρτημα" το κέρατο........και αν 19/20 γυναίκες προτιμούν το κέρατο από την τσιγγουνιά, εγώ ανήκω στο 1/20.


    Ανακίν γενικά εσείς ότι κάνετε το κάνετε από κακία, δηλαδή θέλετε πχ να λέτε ότι "πηδάτε" και τέτοια για να ανεβαίνει ο "εγωισμός" σας, οι γυναίκες θα το κάνουν καθαρά από ανάγκη και όχι από τίποτα άλλο, και ναι, πιστεύω στην ισότητα των φύλων, πες το όπως θες. Καλύτερα φεμινίστρια παρά μισογύνης. Δεν θα έλεγα έτσι άμα ήμουν άντρας, με τον ίδιο χαρακτήρα που έχω τώρα, είμαι υπέρ της δικαιοσύνης γι'αυτό παίρνω πάντα το μέρος των "αδύναμων" για να 'ρθουν σε μια ισορροπία τα πράγματα! Πάντα μου άρεσε η δικαιοσύνη......Πωπω, τολμούν να έχουν απαιτήσεις; Να τις βάλουμε φυλακή τότε!! Επειδή πιστεύουν πως αξίζουνε, άλλο αν είναι κάτι τσόλια που είναι κακές, εγώ μιλάω για "νορμάλ" κοπέλες. Αν απορρίπτουν κάποιον για την εμφάνιση επιλογή τους είναι, και εξάλλου ποιός σου είπε ότι οι παχουλές είναι όλες άσχημες; Έχω δει παχουλές πολύ πιο ωραίες από αδύνατες, που αν χάσουν τα κιλά τους θα 'ναι θεές, όπως λέει και κάπου "Εγώ τα κιλά μου μπορώ να τα χάσω, εσύ μπορείς να γίνεις πιο άνθρωπος;" "Είναι έτσι όπως είναι"....Και μόνο που το λες αυτό δείχνεις ότι δίκαια υπάρχει αυτή η φράση.......
    Δεν ειμαι απο αυτους, τους ειπα ηλιθιους οπως ειδες αυτους στο πρωτο που εγραψα, καλυτερα φεμινιστρια παρα μισογυνης?? Το ιδιο πραγμα ειναι, οχι για μια φεμινιστρια ομως :P . Εσενα ποιος σου ειπε οτι πιστευω κατι τετοιο για τις παχουλες? Απ οτι ειδες ειπα υπαρχουν παχουλες που φτιαχνονται ομορφα και ειναι και αυτες ομορφες, εγω μιλησα για τα τσολια τις παχουλες που ντυνονται προκλητικα, ε οχι λοιπον δεν θα πω επιλογη τους ειναι , οπως ειναι δικαιωμα τους ειναι και δικο μου δικαιωμα να τις κραζω βγαζοντας οσο περισσοτερη κακια μπορω γιατι δεν φτανει που ειναι ετσι ειναι και επιφανειακες, να φανε κραξιμο να ξυπνησουν!! Οσο για την φραση μια χαρα ανρθωπια εχω και μπορω να σου φερω παραδειγματα γι αυτο, αυτες ομως δεν ειναι ''ανθρωποι'' και δεν μιλαω μονο για τις παχουλες με στρινγκ και κολαν και αν θες να ξερεις ουτε εγω μπορω το αδικο γι αυτο και ανελυσα το θεμα επειδη ειναι αδικο αυτο που γινεται στην σημερινη εποχη.

  8. #758
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    πω ρε γμτ πως εχασα εγω η αρχιφεμινιστρια τετοιο τζερτζελε ): κ βαριεμαι να τα διαβασω ολα

  9. #759
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Κατ’ αρχάς περαστικέ δεν πείθομαι με τίποτα ότι οι περισσότερες κοπέλες μεταξύ 15-20 κυκλοφορούν με φούξια κραγιόν, ντύσιμο μαύρο δαντελένιο στρινγκ μέσα από λεπτό άσπρο κολάν, έχουν 1-2 εκτρώσεις στο ενεργητικό του κ από 1 παιδί σε ίδρυμα ή στα σκουπίδια. Σίγουρα οι κοπέλες σε αυτές τις ηλικίες είναι σαφώς πιο επιπόλαιες κατά μέσο όρο από τις 30άρες, αλλά δεν είναι αυτός ο κανόνας. Απλά όπως επισημαίνει κ ο legalize έχεις βολευτεί ωραία πίσω από αυτήν τη θεωρία.
    Κατ'αρχας mariposa θα ήθελα να σε ρωτήσω, έχεις δει πως ειναι τα σημερινα σούργελα? Βαμμένα μαλλιά, νυχακι στην εντελεια, φακοι επαφης μονο και μονο για αλλαζει το χρωμμα της ιριδας, μινι κυριολεχτικα ο,τι-εχει-απομεινει, στήθη σχεδον απ'εξω και ενα μυαλο μεσα στην πονηρια και την αισχροτητα....Και δεν πιστευω ότι μονον οι αντρες ειναι αισχροι...Είναι βεβαιως, ισχυει κατα 90++% αλλα οι αντρες που ειναι αισχροι ειναι και ηλιθιοι...Οι γυναικες δεν ξερω σε τι ποσοστο ειναι αισχρες αλλα ειναι σιγουρο οτι οσες ειναι αισχρες ξεπερνουν τους περισσοτερους αισχρους αντρες στην αισχροτητα(όπως και την εξυπναδα για να λεμε του στραβου το δικιο)...

    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Κ για να έχω το καλό ερώτημα, εσένα το πρόβλημά σου είναι ότι οι εν λόγω κοπέλες γ@μ..... με τον νταλικέρη ή το γελαδάρη, ή ότι δε γ@μ..... μαζί σου……..?
    Και σιγα μην γαμησω μια σημερινη γυναικα?? Τα εχω ηδη αναλυσει αυτα...Αν ηθελα πηδημα πηγαινα και σε μια ******* και τελειωσε η υποθεση, δεν θα εχει μεγαλη διαφορα...

    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Αλλά ακόμα κ αν θεωρήσουμε ότι έχεις δίκιο κ όντως οι περισσότερες είναι έτσι όπως τις περιγράφεις, με αυτήν την εμφάνιση κ με αυτά τα μυαλά…… I’ ve got u news: Τα πάντα σε αυτόν τον πλανήτη, μα τα πάντα όμως, λειτουργούν βάσει του νόμου της προσφοράς κ της ζήτησης. Αν αυτό το μοντέλο γυναίκας ήταν απορριπτέο από τη συντριπτική πλειοψηφία των αντρών ή αν το δέχονταν μόνο για περιορισμένες χρήσεις, τότε δεν θα το ακολουθούσαν τόσες πολλές. Για να κυκλοφορούνε, όπως ισχυρίζεσαι, τόσες πολλές τέτοιες, μάλλον το μοντέλο συμπεριφοράς αυτό θα έχει πέραση, άρα έχει μερίδιο ευθύνης σε αυτό κ η πλειοψηφία των αντρών που «ψαρώνει» κ αυτές κάνουν το παιχνίδι τους. Αν δηλ. θεωρήσω εγώ ότι περιτριγυρίζομαι παντού από κάγκουρες, σίγουρα θα φταίει κ η πλειονότητα των γυναικών που εντάσσονται στο target group τους.
    Μαλακίες...Επί ολόκληρες χιλιετίες ο ανθρώπινος πολιτισμος στηρίχθηκε στο γεγονος ότι η γυναίκα είναι σεμνή, πιστή στην οικογένεια της, δεν προβάλεται, δεν είναι τόσο δυναμική κλπ κλπ...Ξέρω ξέρω, όλα αυτα σου ακουγονται εξαιρετικα ξενερωτα τωρα αλλά σκεψου το εξης...Πόσες δεκαετίες έχουν περάσει απο τότε που οι γυναίκες έγιναν ισότιμες(και όχι ισες) με τους αντρες?? Στην Ελλάδα τουλαχιστον(που καποτε ειχε πάρα πολύ καλές οικογενειες αυτος ο τοπος) η ισοτητα αντρων και γυναικων κατοχυρωθηκε συνταγματικά με αναθεωρηση το 1975...Τα αποτελεσματα γνωστα εκ τότε, αύξηση των διαζυγίων στο μαξιμουμ σε σημειο να βγαινουν συχνοτερα και απο τις καραμελες, παιδια αυτων των οικογενειων με ψυχολογικα προβληματα, αύξηση της ανεργίας, πεταμένα λεφτά νοικοκυριων σε κρεμες, αρωματικα κερια, λακ, λιπ γκλος κλπ κλπ...Δηλαδή μέσα σε ελαχιστες δεκαετιες μερικα ισα δικαιωματα κατορθωσαν να καταστρεψουν ολοκληρη την κοινωνια που ειχε οργανωσει ορθα ο ανθρωπος μεσα σε 10.000 χρονια...Εσυ μου λες τα δικα σου, εγω σου μιλαω με βαση ιστορικα γεγονοτα...

    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Κ 1 απολύτως καλοπροαίρετη συμβουλή: αν είναι να μετράς την πουτ@νι@ των γυναικών, βάσει του αριθμού των αντρών που έχουν πάει, τότε έχεις να φας πολλές χοντρές νίλες…….
    Άρα επιστρεφουμε στην αρχικη μου θεωρια, σωστα?:p

  10. #760
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by περαστικός View Post
    Κατ'αρχας mariposa θα ήθελα να σε ρωτήσω, έχεις δει πως ειναι τα σημερινα σούργελα? Βαμμένα μαλλιά, νυχακι στην εντελεια, φακοι επαφης μονο και μονο για αλλαζει το χρωμμα της ιριδας, μινι κυριολεχτικα ο,τι-εχει-απομεινει, στήθη σχεδον απ'εξω και ενα μυαλο μεσα στην πονηρια και την αισχροτητα....Και δεν πιστευω ότι μονον οι αντρες ειναι αισχροι...Είναι βεβαιως, ισχυει κατα 90++% αλλα οι αντρες που ειναι αισχροι ειναι και ηλιθιοι...Οι γυναικες δεν ξερω σε τι ποσοστο ειναι αισχρες αλλα ειναι σιγουρο οτι οσες ειναι αισχρες ξεπερνουν τους περισσοτερους αισχρους αντρες στην αισχροτητα(όπως και την εξυπναδα για να λεμε του στραβου το δικιο)...
    Buenos dias κ πολλη φορα πηρες...... Δεν ανηκω στη γενια σου (στα 32 τροπος του λεγειν θα μπορουσα να ειμαι κ μανα σου : Ρ ), αυτο ομως δε σημαινει οτι προσγειωθηκα απο αλλο πλανητη. Σαφως κ τα σουργελακια που περιγραφεις τα βλεπω, αλλα δεν βλεπω να ειναι η συντριπτικη πλειοψηφια που περιγραφεις. Επισης υποψιαζομαι οτι σε καποια πραγματα εισαι λιγο υπερβολικος : το βαμμενο νυχι το περιγραφεις σαν εγκλημα ( κ 60 χρονων γιαγιαδες βαφουν τα νυχια τους, so what?) κ οσο για το ντυσιμο..... ε, αν η κοπελα δεν το βαλει στα 18 της το σορτσακι (εφοσον φυσικα σωματικα μπορει να το υποστηριξει), ποτε θα το βαλει......????? Απο εκει κ περα, επειδη δεν εχω διαθεση να αμφισβητουμε ο 1 τον αλλο επ'αυτου, εαν οντως εχεις δικιο κ το 90% ειναι ετσι, τοτε σορυ αλλα περιπου κ το ιδιο ποσοστο αντρων θα ειναι κ οι αντιστοιχοι καγκουρες. Σορυ αλλα για ολα στη ζωη it takes 2 2 tango...... Κ για τις εκτρωσεις που ελεγες πριν, επισης σορυ, αλλα οι προφυλαξεις ειναι ευθυνη κ των 2.


    [/QUOTE] Και σιγα μην γαμησω μια σημερινη γυναικα?? Τα εχω ηδη αναλυσει αυτα...Αν ηθελα πηδημα πηγαινα και σε μια ******* και τελειωσε η υποθεση, δεν θα εχει μεγαλη διαφορα... [/QUOTE]

    [I]Suit yourself......[/I]

    [/QUOTE] Μαλακίες...Επί ολόκληρες χιλιετίες ο ανθρώπινος πολιτισμος στηρίχθηκε στο γεγονος ότι η γυναίκα είναι σεμνή, πιστή στην οικογένεια της, δεν προβάλεται, δεν είναι τόσο δυναμική κλπ κλπ...Ξέρω ξέρω, όλα αυτα σου ακουγονται εξαιρετικα ξενερωτα τωρα αλλά σκεψου το εξης...Πόσες δεκαετίες έχουν περάσει απο τότε που οι γυναίκες έγιναν ισότιμες(και όχι ισες) με τους αντρες?? Στην Ελλάδα τουλαχιστον(που καποτε ειχε πάρα πολύ καλές οικογενειες αυτος ο τοπος) η ισοτητα αντρων και γυναικων κατοχυρωθηκε συνταγματικά με αναθεωρηση το 1975...Τα αποτελεσματα γνωστα εκ τότε, αύξηση των διαζυγίων στο μαξιμουμ σε σημειο να βγαινουν συχνοτερα και απο τις καραμελες, παιδια αυτων των οικογενειων με ψυχολογικα προβληματα, αύξηση της ανεργίας, πεταμένα λεφτά νοικοκυριων σε κρεμες, αρωματικα κερια, λακ, λιπ γκλος κλπ κλπ...Δηλαδή μέσα σε ελαχιστες δεκαετιες μερικα ισα δικαιωματα κατορθωσαν να καταστρεψουν ολοκληρη την κοινωνια που ειχε οργανωσει ορθα ο ανθρωπος μεσα σε 10.000 χρονια...Εσυ μου λες τα δικα σου, εγω σου μιλαω με βαση ιστορικα γεγονοτα...[/QUOTE]


    Κοιτα, για αιωνες η ανθρωποτητα δεν υπηρξε πιο σεμνη ( οι ορμες της ανθρωπινης φυσης δεν μεταλλαχθηκαν), αλλη περισσευε η υποκρισια. Ξερεις ποσοι αντρες μεγαλωσανε τα παιδια αλλων κ τα νομιζανε δικα τους, η ξερεις ποσες κ ποσες γυναικες επιλεγανε την οδο της παρα φυσιν σεξουαλικης επαφης, ωστε την 1η νυχτα ο γαμπρος να εβρισκε το αιμα στο σεντονι (ελεος!). Κ αυτο που σου λεω θα το διαβασεις οτι συνεβαινε στην "ηθικη" Ελλαδα, που περιγραφει ο Ιωνας Δραγουμης.Δηλ στους αντρες επιτρεποτανε μια χαρα να ξενογ@μ@νε οπου σταθουν κ οπου βρεθουν, αλλα οι γυναικες ζωη αλα μοναστηρι......? Μα κ με τη λογικη δες οτι κατι τετοιο δεν μπορουσε να ισχυει: Εαν υποθεσουμε οτι ο πληθυσμος των εκδιδομενων γυναικων παραμενει σταθερος εν σχεσει με το συνολικο πληθυσμο ( μη σου πω τοτε ηταν κ λιγοτερες, δεν υπηρχε η ματαναστευση κ το trafficking), τοτε ολοι αυτοι οι αντρες που πηγαινανε απο γκομενα σε γκομενα κ σπερνανε κ παντου εξωγαμα, με ποιες πηγαινανε......? Με αλλες γυναικες, παντρεμενες η ελευθερες, προφανως!!!! Ασε που η ελληνικη κοινωνια παρεμενε παντα πολυ μα πολυ πιο οπισθοδρομικη κ υποκριτικη απο τις δυτικες. Κ τωρα το ακριβως ιδιο ισχυει. Η διαφορα με το παρελθον ειναι οτι πλεον δεν τηρουνται τα προσχηματα, μπορει τα ρουχα να εχουν συρρικνωθει, αλλα η ουσια μενει ιδια..... Δηλ παλια που θεωρουνταν απολυτως οκ κ αυτονοητο ο αντρας να πηγαιναινει με τημ υπηρετρια αλλα η γυναικα να εχει μονο τον αντρα της, αυτο εσενα σου φαινεται καλο?????Κ όσο για τα διαζύγια, παλιά οι άνθρωποι δε χώριζαν γιατί πολύ πολύ απλά δεν ήταν κοινωνικά αποδεκτό. Κ ενδοοικογενιακή βία υπήρχε, κ κέρατο, κ εκμετάλλευση, κ συμβιβασμός, γενικά ό,τι υπάρχει κ τώρα, μόνο που τώρα υπάρχει η πολιτισμένη λύση του διαζυγίου. Κ όσο για τα ψυχολογικά, θες να μου πεις ότι παλαιότερα δεν υπήρχαν άνθρωποι με ψυχολογικά προβλήματα......? Απλά η κατάθλιψη κ κάποιες άλλος διαταραχές ήταν ταμπού, χώρια που η ψυχιατρική σαν επιστήμη δεν είχε προχωρήσει κ τόσο πολύ, ώστε να τις ταυτοποιήσει. Κ πληροφοριακά πάντα, 1 παιδί μπορεί να αναπτύξει πολύ χειρότερα ψυχολογικά σε 1 αρρωστημένο γάμο κ σε 1 νοσηρό περιβάλλον, εν σχέσει με 1 παιδί που θα μεγαλώσει στα πλαίσια ενός υγιούς κ πολιτισμένου διαζυγίου. Προσωπικά, τα όσα "ψυχολογικά" κ ανασφάλειες έχω δει από παιδιά χωρισμένων γονιών ήταν επειδή οι γονείς χειρίστηκαν λάθος το διαζύγιο/ έκαναν τα παιδιά μπαλάκι/ υπήρξαν αδιάφοροι μετά το χωρισμό/ μετέφεραν το πρόβλημα στα παιδιά κ όχι εξ αιτίας του διαζυγίου αυτού καθ' αυτού....... Κ επίσης δεν έχω δει τα παιδιά των χωρισμένων γονιών να κουβαλάνε περισσότερα ψυχολογικά κ περισσότερα συμπλέγματα από αυτά των μη χωρισμένων. Δηλ. είσαι κάπου στα 20 υποθέτω, αλλά η γιαγιά μου ήταν πολύ πιο μπροστά από εσένα κ να σου πω εντυπωσιάζομαι!
    [/QUOTE] Άρα επιστρεφουμε στην αρχικη μου θεωρια, σωστα?:p[/QUOTE]

    Η μονη θεωρια που εχω ειναι οτι με εξαιρεσεις αντρες κ γυναικες ειμαστε χαλια, απλα εφυγε η βιτρινα....
    Last edited by Deleted-member-15102015; 10-08-2015 at 08:51.

  11. #761
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by Anakin View Post
    Δεν ειμαι απο αυτους, τους ειπα ηλιθιους οπως ειδες αυτους στο πρωτο που εγραψα, καλυτερα φεμινιστρια παρα μισογυνης?? Το ιδιο πραγμα ειναι, οχι για μια φεμινιστρια ομως :P . Εσενα ποιος σου ειπε οτι πιστευω κατι τετοιο για τις παχουλες? Απ οτι ειδες ειπα υπαρχουν παχουλες που φτιαχνονται ομορφα και ειναι και αυτες ομορφες, εγω μιλησα για τα τσολια τις παχουλες που ντυνονται προκλητικα, ε οχι λοιπον δεν θα πω επιλογη τους ειναι , οπως ειναι δικαιωμα τους ειναι και δικο μου δικαιωμα να τις κραζω βγαζοντας οσο περισσοτερη κακια μπορω γιατι δεν φτανει που ειναι ετσι ειναι και επιφανειακες, να φανε κραξιμο να ξυπνησουν!! Οσο για την φραση μια χαρα ανρθωπια εχω και μπορω να σου φερω παραδειγματα γι αυτο, αυτες ομως δεν ειναι ''ανθρωποι'' και δεν μιλαω μονο για τις παχουλες με στρινγκ και κολαν και αν θες να ξερεις ουτε εγω μπορω το αδικο γι αυτο και ανελυσα το θεμα επειδη ειναι αδικο αυτο που γινεται στην σημερινη εποχη.
    Όπως είδες κι εγώ δεν ασχολούμαι άλλο βρίστε ελεύθερα, γιατί, με έχει βοηθήσει ποτέ εμένα καμιά γυναίκα που θα υπερασπιστώ εγώ τις γυναίκες; Απλά είναι ότι θα 'θελα μια καλύτερη κοινωνία αλλά μόνο εγώ νοιάζομαι. Όταν ο ίδιος ο άνθρωπος, είτε αυτός είναι άντρας είτε γυναίκα δεν σέβεται τον εαυτό του και τους άλλους, και δεν αλλάζει κιόλας, τότε τι παραπάνω να κάνω εγώ; Όπως διάβασα και σε ένα άλλο θέμα και το πιστεύω αυτό, ο καλός καλό δεν βλέπει, συνεπώς βγάλτε τα μάτια σας κάντε ότι θέλετε κουράστηκα. Όσο γι'αυτά που λες έχεις δίκιο στα περισσότερα............

  12. #762
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Μαριπόζα μην το παλεύεις άλλο κανείς δεν αξίζει........διάβασα λίγο έχεις δίκιο αλλά δεν υπάρχει λόγος, αυτή η κοινωνία δεν έχει λόγο ύπαρξης απλώς, ο ένας είναι πως θα βγάλει το μάτι του άλλου, το 'χω πει πολλές φορές! Ο σώσον εαυτόν σωθείτο! Δυστυχώς, το λέω με μεγάλη πικρία αυτό.........

  13. #763
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Ο σώσον εαυτόν σωθείτο αυτο μαλιστα, ειναι σοφη εκφραση

  14. #764
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Ο άνθρωπος δεν έχει λόγο ύπαρξης γιατι τα εχει κάνει όλα σκατά...Γουστάρει το χρήμα και τελικά καταλήγουμε να είμαστε μσθωτοι δουλοι των πλούσιων και ισχυρων που ουτε καν φορολογουνται γιατι ειναι πλουσιοι και ισχυροι, καταστρεφει το περιβαλλον και επιβαλλει περιβαλλοντολογικα προστιμα αλλά έτσι και εφευρεθει κατι που μπορει να λυσει τα προβληματα(πχ ηλεκτρικο αυτοκινητο)θα το καταστρεψει για να μην χασει χρηματα, κάνει πολέμους σε όλον τον κόσμο και μετά κυρήττει στο όνομα της ειρήνης και των ανθρωπίνων δικαιωματων, πετάει τα χρήματα του σε σαμπανιες, χαβιαρια, αστακους και άλλες ακριβες αηδιες όταν στην άλλη ακρη του κοσμου υπαρχουν ανθρωποι που πεθαινουν της πεινας χωρις καλπικη δεκαρα στην τσεπη τους, υπάρχουν γυναικες που κανουν διαιτες και taste and diet για να χασουν τα περισσεια κιλα τους όταν στην μαυρη ηπειρο υπαρχουν ανθρωποι που πεθαινουν απο ασητεια και οι γυπές τους περνας ήδη για πτωματα, υπάρχει πείνα και φτώχεια και εγκληματικοτητα στον κοσμο μας και οι κυβερνησεις πετανε τα λεφτα τους σε πτήσεις τσαρτερ για <<άγια>> φωτα, ακριβα δειπνα σε ξενοδοχεια κλπ, οι ανθρωποι δεν μπορουμε να τα βρουμε μεταξυ μας και ξοδευουμε ποσα εκατομμυρια για να στειλουμε μηνυματα σε εξωγηινους πολιτισμους, κοπτονται όλοι για τα μειωμενα αποθεματα ποσιμου νερου στον πλανητη αλλά τα μπουγέλα και το ice buchet challenge δεν παραλειπονται και ας υπαρχουν μαυροι που πρεπει να περπατησουν χιλιομετρα ολακερα για να πιουν λιγο βρωμικο νερο απο κανα πηγαδι, μιλαμε για τον παγκοσμιο πολιτισμο αλλά τον Παρθενωνα τον αφησαμε να σαπισει απο την οξινη βροχη που εχει καταφαει τα μαρμαρα του και και και και και και και και και.....Το πιο άχρηστο κωλοειδος του πλανητη το οποιο σε λιγοτερο απο εναν αιωνα θα εξαφανιστεί απο την Γη....Και να πεις ότι εκανε κατι το εντυπωσιακο...Οι δεινοσαυροι τουλάχιστον εξαφανιστηκαν απο πτωση αστεροειδους μετα απο εκατομμυρια χρονια πληρους αρμονιας, ο άνθρωπος θα εξαφανιστει συντομα απο τον ιδιο του τον εαυτο του...Και μετα σου λεει ο αλλος ότι οι δεινοσαυροι ειχαν μυαλο σε μεγεθος καρυδιου λες και ο συγχρονος ανθρωπος ειναι κατι ανωτερο που η μονη διαφορα του ειναι οτι μιλαει και ειναι αφωλιδοτος...Αυτα για τον πολιτισμο του ανθρωπου...

  15. #765
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Συμφωνώ με όλα εκτός την taste and diet :P Δεν ξέρεις πόσο δύσκολο είναι να χάσεις κιλά.........και ειδικά αν τα έχεις πάρει από ψυχιατρικά φάρμακα.....και η εγκληματικότητα πχ υπάρχει γιατί δεν υπάρχει δικαιοσύνη........άλλοι όπως λες έχουν τον πλούτο και άλλοι δεν έχουν να φάνε γι'αυτό κλέβουν......όπως και κάποιοι άλλοι φτάνουν στο αμήν με κάποιους άλλους και σκοτώνουν.......και δεν καταλαβαίνει κανείς τι περνούσαν, μόνο να τους καταδικάσουμε ξέρουμε, δεν λέω ότι έχουν πάντα δίκιο αλλά γίνονται και αυτά......

Page 51 of 52 FirstFirst ... 4149505152 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •