δυσκολεύομαι να ξεχάσω - Page 18
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 18 of 20 FirstFirst ... 81617181920 LastLast
Results 256 to 270 of 300
  1. #256
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    ίσως δεν φάνηκε από τον τρόπο που περιέγραψα τις τελευταίες μέρες πόσο ζορισμένη νιωθω. με το έκανα ότι έπρεπε νακάνω παρόλο που ένιωθα πολύ κουρασμένη ήθελα να περιγράψω πόσο κουραστικά μου φαίνονται όλα κια ότι πιέζω τον εαυτό μου για να είμαι εντάξει με όλα. με την παρεα βγηκα και μετα μελαγχόλησα στο τέλος χωρίς προφανή λόγο.η συνάντηση με τη φίλη ήταν όντως ευχάριστη καθώς ένιωσα ότι ήθελε να με δεί και ότι καταλαβαίνει που εξαφανίζομαι και δνε απαντάω σε μνμ, τηλ. κ.τ.λ.
    Η υπερδραστηριότητα τι είναι γιατί έτσι νιώθω για την εβδομάδα μου; δεν μου λείπει η δραστηριοποίηση στη ζωή μου, πολλές φορές και με το ζόρι, απλά πολλές φορές νιώθω εξαντλημένη για οτιδήποτε. από την παρασκευή έχω κλειστεί μέσα στο σπίτι , ούτε στο τηλ. μίλησα με κανέναν και ξαπλώνω κυρίως. δεν μπορεί να ναι καλό αυτό.

    Επειδή θέλω να μαι ειλικρινείς το σχόλιο για το Make a wish δεν το κατάλαβα, δεν νομίζω ότι ανέφερα ότι δεν έχω πράγματα να κάνω. ίσως είμια αρνητική κ ίσως είναι απλά μια πρόταση χωρίς να κρύβει τίποτα από πίσω.όμως την εξέλαβα σαν να προβάλλει την οπτική ή ότι όποιος ασχολείται με τον εαυτό του και τα προβλήματα του δεν ασχολείται με τους άλλους και τα προβλήματα τους (που τουλάχιστον δεν ισχύει για μένα) ή ότι στο προτείνω για να έρθεις σε επαφή με σοβαρά και πραγματικά προβλήματα. το ξέρω ότι είναι πολύ πιθανό να γίνομαι παράλογη εδώ, αλλά μου το χουν πεί κι άλλοι στο φόρουμ κ νιώθω να με εκνευρίζει, όταν γράφω ότι με το ζόρι κάνω αυτά που πρέπει να κάνω (και με΄σα σε αυτα μπορεί για μένα να ναι να προσφέρω κ σε άλλους έτσι κι άλλιως)

  2. #257
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by αν? View Post
    ίσως δεν φάνηκε από τον τρόπο που περιέγραψα τις τελευταίες μέρες πόσο ζορισμένη νιωθω. με το έκανα ότι έπρεπε νακάνω παρόλο που ένιωθα πολύ κουρασμένη ήθελα να περιγράψω πόσο κουραστικά μου φαίνονται όλα κια ότι πιέζω τον εαυτό μου για να είμαι εντάξει με όλα. με την παρεα βγηκα και μετα μελαγχόλησα στο τέλος χωρίς προφανή λόγο.η συνάντηση με τη φίλη ήταν όντως ευχάριστη καθώς ένιωσα ότι ήθελε να με δεί και ότι καταλαβαίνει που εξαφανίζομαι και δνε απαντάω σε μνμ, τηλ. κ.τ.λ.
    Η υπερδραστηριότητα τι είναι γιατί έτσι νιώθω για την εβδομάδα μου; δεν μου λείπει η δραστηριοποίηση στη ζωή μου, πολλές φορές και με το ζόρι, απλά πολλές φορές νιώθω εξαντλημένη για οτιδήποτε. από την παρασκευή έχω κλειστεί μέσα στο σπίτι , ούτε στο τηλ. μίλησα με κανέναν και ξαπλώνω κυρίως. δεν μπορεί να ναι καλό αυτό.

    Επειδή θέλω να μαι ειλικρινείς το σχόλιο για το Make a wish δεν το κατάλαβα, δεν νομίζω ότι ανέφερα ότι δεν έχω πράγματα να κάνω. ίσως είμια αρνητική κ ίσως είναι απλά μια πρόταση χωρίς να κρύβει τίποτα από πίσω.όμως την εξέλαβα σαν να προβάλλει την οπτική ή ότι όποιος ασχολείται με τον εαυτό του και τα προβλήματα του δεν ασχολείται με τους άλλους και τα προβλήματα τους (που τουλάχιστον δεν ισχύει για μένα) ή ότι στο προτείνω για να έρθεις σε επαφή με σοβαρά και πραγματικά προβλήματα. το ξέρω ότι είναι πολύ πιθανό να γίνομαι παράλογη εδώ, αλλά μου το χουν πεί κι άλλοι στο φόρουμ κ νιώθω να με εκνευρίζει, όταν γράφω ότι με το ζόρι κάνω αυτά που πρέπει να κάνω (και με΄σα σε αυτα μπορεί για μένα να ναι να προσφέρω κ σε άλλους έτσι κι άλλιως)
    αν, η αναφορά στο Make a wish ή κι οπουδήποτε αλλού, έγινε για νάρθεις σ' επαφή και μ' άλλους ανθρώπους κι ίσως με την προοπτική για κάτι περισσότερο.. πάντα γίνεται με πρόθεση, για το καλύτερο δυνατό για σένα!
    Το θυμάμαι πολύ καλά ότι έχεις πλήρες πρόγραμμα, αλλά μια αλλαγή είναι νομίζω καλό, για ανανέωση! Δεν ξέρω!

  3. #258
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    σου είπα ότι πιθανός να μαι εγώ η παράλογη πάνω σε αυτό. έρχομαι σε επαφή με άλλους ανθρώπους, πολλούς σε σημείο που ίσως και να με κουράζει μερικές φορές. όταν δεν μπορώ να σηκωθώ από τον καναπέ, γιατι δεν έχω διάθεση, τις μέρες ή τις ώρες τις ημέρας που δεν υπάρχουν πράγματα που πρέπει να γίνουν πως μπορώ να αρχίσω καινούρια πράγματα; πραγματικά μου μοιάζει δύσκολο. δεν θελω να μαι έτσι άλλα δυσκολεύομαι να μαι αλλιώς. οι δύο τελευταίες μέρες χωρίς να κάνω τίποτα δεν είναι αυτό που ονειρεύομαι από τη ζωή μου,κι αν ήταν μόνο αυτες εντάξει, αλλά μολις έχω λίγο χρόνο για μένα πρενάω στην αδράνεια τις περισσότερες φορές.

  4. #259
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Σε προβληματα που δεν υπαρχουν λυσεις, μια ειναι η σωστη τακτικη, αυτη του Μεγαλεξανδρου με το γορδιο δεσμο. Ο,τι δε λυνεται κοβεται. Αλλιως κολλας στις λυσεις και υποφερεις.
    Σταματα να παιρνεις δοσεις πονου, απεξαρτησου και πηγαινε στο γελιο και τη χαρα.
    Πρεπει να κανεις παρεα με ανθρωπου που ειναι χαρουμενοι για να σε παρασυρουν στη χαρα της ζωης. Σταματα να επιζητας να κανεις παρεα με προβληματικα ατομα. Δεν εισαι ουτε προβληματικια ουτε σωτηρας.
    Σταματα να κανεις την προσπαθεια αυτοσκοπο.
    Σταματα να κολλας. Ασε να κολλησουν αλλοι σε εσενα.
    Σταματα να εισαι τοσο ευκολοπιστη και μολις σου χαμογελα ο Φ να πεφτεις. Γινε πιο σκληρη.
    Ο θησαυρος βρισκεται στο παρον, μπορστα σου, σταματα τις αναδρομες στο παρελθον, αλλιως ουτε θα τον βρεις ουτε θα τον απολαυσεις. Κοψε τα δεσμα με το παρελθον. Κρατα μονο τα ευχαριστα. Αυτα που θεωρεις θησαυρο στο παρελθον και τον ψαχνεις με τις αναδρομες, ειναι ο πονος που περασες.
    Αν θες να κανεις σεναρια, στειλτα σε παραγωγους ταινιων για να γινουν ταινιες θριλερ και πονου, μελο.

  5. #260
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Σε προβληματα που δεν υπαρχουν λυσεις, μια ειναι η σωστη τακτικη, αυτη του Μεγαλεξανδρου με το γορδιο δεσμο. Ο,τι δε λυνεται κοβεται. Αλλιως κολλας στις λυσεις και υποφερεις.
    Σταματα να παιρνεις δοσεις πονου, απεξαρτησου και πηγαινε στο γελιο και τη χαρα.
    Πρεπει να κανεις παρεα με ανθρωπου που ειναι χαρουμενοι για να σε παρασυρουν στη χαρα της ζωης. Σταματα να επιζητας να κανεις παρεα με προβληματικα ατομα. Δεν εισαι ουτε προβληματικια ουτε σωτηρας.
    Σταματα να κανεις την προσπαθεια αυτοσκοπο.
    Σταματα να κολλας. Ασε να κολλησουν αλλοι σε εσενα.
    Σταματα να εισαι τοσο ευκολοπιστη και μολις σου χαμογελα ο Φ να πεφτεις. Γινε πιο σκληρη.
    Ο θησαυρος βρισκεται στο παρον, μπορστα σου, σταματα τις αναδρομες στο παρελθον, αλλιως ουτε θα τον βρεις ουτε θα τον απολαυσεις. Κοψε τα δεσμα με το παρελθον. Κρατα μονο τα ευχαριστα. Αυτα που θεωρεις θησαυρο στο παρελθον και τον ψαχνεις με τις αναδρομες, ειναι ο πονος που περασες.
    Αν θες να κανεις σεναρια, στειλτα σε παραγωγους ταινιων για να γινουν ταινιες θριλερ και πονου, μελο.
    ευχαριστώ για την απάντηση σου. έχουν αλλάξει λίγο τα πράγματα μέσα μου από τότε που άνοιξα το θέμα..ξέρω ότι τελείωσε.δεν το συνεχίζω με τον φ. δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να συνεχιστεί. νιώθω όμως μόνη. νιώθω κουρασμένη και χωρίς διάθεση πέρα από το ζήτημα με τον Φ.. το χω ξαναναφέρει αλλά νομίζω ότι το πως βλέπαμε τη ζωή έμοιαζε..ίσως και γι αυτό να ήρθαμε τόσο κοντά. όμως τώρα είμαι μόνη μου και πρέπει να τα ξεπεράσω όλα μόνη μου. και δυσκολευομαι να βρω διάθεση να κάνω πράγματα, πάντα νομίζω δυσκολευόμουν, απλά λίγο βοηθούσε το ότι υπήρχε κάποιος εκεί που δεν τπυ φαινόταν τόσο τρομερό αυτό ή που έκανε τα πράγματα να μιάζουν διαφορετικά.
    τελοσπάντων με τον Φ. έχει λήξει και το ανέφερα και στα τελευταία μηνύματα μου.

  6. #261
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by αν? View Post
    ευχαριστώ για την απάντηση σου. έχουν αλλάξει λίγο τα πράγματα μέσα μου από τότε που άνοιξα το θέμα..ξέρω ότι τελείωσε.δεν το συνεχίζω με τον φ. δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να συνεχιστεί. νιώθω όμως μόνη. νιώθω κουρασμένη και χωρίς διάθεση πέρα από το ζήτημα με τον Φ.. το χω ξαναναφέρει αλλά νομίζω ότι το πως βλέπαμε τη ζωή έμοιαζε..ίσως και γι αυτό να ήρθαμε τόσο κοντά. όμως τώρα είμαι μόνη μου και πρέπει να τα ξεπεράσω όλα μόνη μου. και δυσκολευομαι να βρω διάθεση να κάνω πράγματα, πάντα νομίζω δυσκολευόμουν, απλά λίγο βοηθούσε το ότι υπήρχε κάποιος εκεί που δεν τπυ φαινόταν τόσο τρομερό αυτό ή που έκανε τα πράγματα να μιάζουν διαφορετικά.
    τελοσπάντων με τον Φ. έχει λήξει και το ανέφερα και στα τελευταία μηνύματα μου.

    αν, δεν χρειάζεται να καταπιέζεσαι, σχετικά με το πως νιώθεις ακόμα για τον Φ.
    Είπαμε θέλει χρόνο κι όσο πιέζεσαι, τόσο πιο δύσκολο είναι.
    Περνάς μια φάση. Θέλει να το αγκαλιάσεις όλ' αυτό, που σου συμβαίνει και να πας
    σιγά-σιγά παρακάτω.
    Προς το παρόν όταν απομακρυνόμαστε από κάποιον και είμαστε παθιασμένοι μαζί του
    είναι εμμονή και κάθε εμμονή έχει ανασφάλειες.

  7. #262
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    αν, δεν χρειάζεται να καταπιέζεσαι, σχετικά με το πως νιώθεις ακόμα για τον Φ.
    Είπαμε θέλει χρόνο κι όσο πιέζεσαι, τόσο πιο δύσκολο είναι.
    Περνάς μια φάση. Θέλει να το αγκαλιάσεις όλ' αυτό, που σου συμβαίνει και να πας
    σιγά-σιγά παρακάτω.
    Προς το παρόν όταν απομακρυνόμαστε από κάποιον και είμαστε παθιασμένοι μαζί του
    είναι εμμονή και κάθε εμμονή έχει ανασφάλειες.
    Είμαι εντάξει με τον Φ. δεν έχω λόγο να λέω κάτι άλλο από αυτό που νιώθω. νιώθω όμως μόνη. δεν έχει να κάνει με τον Φ. Δεν έχω διάθεση. δεν νιώθω καλά πως το λένε άσχετα με τον Φ. και συνεχίζω να γράφω σε αυτό το θέμα για να μην χρειάζεται να ανοίγω άλλο και να ξανασυστήνομαι από την αρχή.

  8. #263
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    θέλω να βγώ να πάρω κάτι να φάω, και βαριέμαι να ντυθώ και να βγώ έξω.

  9. #264
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by αν? View Post
    θέλω να βγώ να πάρω κάτι να φάω, και βαριέμαι να ντυθώ και να βγώ έξω.

    δεν ξέρω αν θα βοηθήσει να πω ότι λίγο ως πολύ όλοι έτσι νιώθουμε!
    Χωρίς διάθεση κι οι λόγοι πίστεψέ με είναι πολλοί..
    Μερικοί δεν έχουμε κι επιλογές, οπότε κάνουμε αναγκαστικά πράγματα.
    Μ' άλλα λόγια θέλοντας και μη.

  10. #265
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    δεν ξέρω αν με βοηθάει. απλά θαθελα να υπήρχε κάποιος εδώ να μου κάνει ένα τσαι να με σκεπάσει με μια κουβέρτα κι απλά να είναι τριγύρω αν χρειαστεί να μιλήσω. ίσως για αυτό τον τελευταίο καιρό να μου λείπει και τόσο ο Φ.

  11. #266
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by αν? View Post
    δεν ξέρω αν με βοηθάει. απλά θαθελα να υπήρχε κάποιος εδώ να μου κάνει ένα τσαι να με σκεπάσει με μια κουβέρτα κι απλά να είναι τριγύρω αν χρειαστεί να μιλήσω. ίσως για αυτό τον τελευταίο καιρό να μου λείπει και τόσο ο Φ.

    Ο καθένας βιώνει τα δικά του. Είναι το πλέον σίγουρο!
    Σε τέτοιες φάσεις κι εγώ σκέφτομαι για να γλυκάνω την έλλειψη, ότι υπάρχουν και χειρότερα.

  12. #267
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    σίγουρα υπάρχουν.

  13. #268
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by αν? View Post
    σίγουρα υπάρχουν.

    κανάκεψε την αν, σαν νάναι ένα μικρό κοριτσάκι, που θέλει πολύ αγάπη και στοργή
    και κάντο με τον καλύτερο δυνατό τρόπο!
    Κι εγώ δεν είμαι και στα καλύτερα μου. Πολλοί οι λόγοι αν μου

  14. #269
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    συγγνώμη που γίνομαι πάλι επιθετική. όμως δεν θέλω!αυτή είναι η αυθόρμητη απάντηση που μου βγαίνει. αγαπάω τον εαυτό μου άλλα κουράστηκα.

  15. #270
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    ισως να εχεις καποια ηπια καταθλιψη.
    ακουγεται ετσι.
    διαγνωσεις δεν κανουμε βεβαια.
    εχεις σκεφτει να πας να το συζητησεις σε καποιο ειδικο ψυχικης υγειας;
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

Page 18 of 20 FirstFirst ... 81617181920 LastLast

Similar Threads

  1. δυσκολεύομαι να διαχειριστώ τον ΙΔΨ του συντρόφου μου
    By agapimeg in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 05-09-2011, 15:39
  2. αν ξεχασω οτι υπαρχω?
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 18-06-2011, 13:03
  3. Δυσκολεύομαι να χωρίσω!
    By dream! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 19-04-2011, 23:51
  4. Δυσκολευομαι να γνωρισω μια κοπελα λογω ποτου.
    By Fearg in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 02-12-2010, 22:22
  5. Δεν μπορω να ξεχασω ..
    By lanna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 27-11-2010, 11:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •