Θα κάνατε σχέση/εμπιστευόσασταν αμφισεξουαλικό άτομο; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

View Poll Results: Θα κάνατε σχέση/εμπιστευόσασταν αμφισεξουαλικό άτομο;

Voters
29. You may not vote on this poll
  • Ναι, ένα bi άτομο μπορεί να είναι μονογαμικό/πιστό.

    11 37.93%
  • Ναι, δεν θα είχα πρόβλημα και με "τρίο", μπορώ να διαχωρίζω το σεξ με την αγάπη.

    4 13.79%
  • Ναι, όμως μόνο αν δεν έπαιρνα τη σχέση πολύ σοβαρά.

    2 6.90%
  • Ίσως, εξαρτάται από τον έρωτα και το άτομο.

    3 10.34%
  • Όχι, αποκλείεται.

    9 31.03%
  • Δεν ξέρω, δεν το έχω σκεφτεί.

    0 0%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31
  1. #16
    Quote Originally Posted by Body-Rocker View Post
    αγαπητέ ιωάννη μία κοπέλα που θα έκανε σχέση με σένα απλά δεν θα ήταν λεσβία.
    το αντίστοιχο πάει και στη remedy, εκτός και αν αμφότεροι κάνατε "λευκές" σχέσεις.
    Πως βγάζεις αυτό το συμπέρασμα για μένα?
    Επίσης, βλέπεις να ταιριαζουν τα ενδιαφεροντα μου με της remedy?
    γιάννης

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    έχουμε πολύ δρόμο ακόμα...παρθένο (στο ζώδιο μόνο ευτυχώς) απάτητο, πάνλευκο ωσάν τη χιόνη, χάρμα οφθαλμών και εξώφθαλμων, ανεξερεύνητο. Σαν τη νήσο του Πάσχα όταν πνέουν 15 μποφώρια ένα πράμα και έχει βγει απαγορευτικό για τον επόμενο αιώνα. Με τα αγάλματα να κοιτάνε το άπειρο της διαστροφικής μας φύσεως και το τετριμμένο της μοιραίας μας υπάρξεως.:P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    athens
    Posts
    291
    Πως βγάζεις αυτό το συμπέρασμα για μένα?
    Επίσης, βλέπεις να ταιριαζουν τα ενδιαφεροντα μου με της remedy?
    Δεν είναι καθολου δύσκολο να σου εξηγήσω.
    Και οι δύο αναφέρατε ότι θα επιλέγατε ή δεν θα επιλέγατε (δεν έχει σημασία) να κάνετε σχέση με ομοφυλόφυλο άτομο.

    Το ομοφυλόφιλο άτομο είναι αυτό που δεν θα έκανε σχέσεις με εσάς,
    γιατί είναι ομο-φυλόφιλο
    αν έκανε σχέσεις με εσάς δεν θα ήταν ομο-φυλόφιλο, θα ήταν κάτι άλλο π.χ αμφισεξουαλικό, πανσέξουαλ, σε αναζήτηση, σε άρνηση, σε λευκή σχέση κ.λπ..

    έχουμε πολύ δρόμο ακόμα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Σκεπτομενος πως η σεξουαλικη κατευθυνση του/της αμφι οντος ισχυει και δεν ειναι προκαλυψη για την ομοφυλοφιλια (κατι το οποιο για μενα δεν εχει νοημα να γινεται εφοσον δεν ισχυει) τοτε ναι πιστευω πως ενα αμφι ατομο θα εμενε πιστο αν οντος το νιωθει. Απ την αλλη, ενα καθαρα στρειτ ατομο αν το ματι του παιζει δεξια αριστερα τοτε εχει πολυ λιγες πιθανοτητες να παραμεινει πιστο. Αν ο μονογαμικος αμφι καποια στιγμη στο μελλον επιλεξει να κανει σχεση με αντρα γιατι του τελειωσε ο ερωτας για την κοπελα του (και αντιστροφως) τοτε δεν νομιζω πως ειναι κατι πιο πιθανο απο το να τελειωσει ο ερωτας για την κοπελα του σε εναν στρειτ για μια αλλη κοπελα. Εχω φιλους στρειτ που απατανε συνεχως την κοπελα τους με *******κια απ το φεις και με κολ-γκερλς απο κωλομπαρα κτλ αλλα κατα τα αλλα ειναι "σε σχεση" και εχω και γνωστους μπαι οι οποιοι εχουν υπαρξει σε σχεση και με τα δυο φυλα και παραμενουν πιστοι.

    Παρ ολα αυτα, εχοντας ηδη πει αυτα που ειπα δυστυχως για τους αμφι το να παραμεινουν χωρις εστω μια αρπαχτη με το ιδιο φυλο για ολη τους τη ζωη απο τοτε που παντρευτουνε μια γυναικα και μετα το θεωρω πολυ δυσκολο χωρις να εμπλεκεται ο παραγοντας πιεση/δυσαρεσκεια. Οχι επειδη δεν θα τους καλυπτει σεξουαλικα η γυναικα αλλα επειδη πιστευω μενει στο πισω μερος του μυαλου και καποια στιγμη ισως να υπαρξει η επιθυμια. Βεβαιως το ιδιο ισχυει και για τους στρειτ παντρεμενους που ο γαμος που κανουνε δεν βασιζεται παντα στον ερωτα οποτε ειναι μοιραιο να απατησουν τις συντροφους τους. Υποθετω λοιπον καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστη και πρεπει να μην βαζουμε κανονες.

    Εγω αν ειχα σχεση με αμφι ατομο που θα κατεληγε σε γαμο αν μου ελεγε οτι καποιες φορες ισως σαν διασκεδαση θελει να συνεβρισκεται με ατομα του ιδιου φυλου τοτε εφοσον δεν ετιθετο θεμα υγειας της ιδιας και δικου μου και αν δεν στεκοτανε εμποδιο στην ερωτικη ζωη μας τοτε ισως κατω απο συνθηκες και αναλογα το ατομο να το δεχομουνα... Γιατι οταν εχεις βρει τον ανθρωπο της ζωης σου απλα ενα ξεκαυλωμα πιστευω δεν ειναι ικανο να σβησει ολο το υπολοιπο δεσιμο του ζευγαριου. Ασε που πιστευω πως οταν το αμφι ατομο ξεσπασει τις καυλες του με το ιδιο φυλο, θα γυρισει πισω πιο ενθερμο για τον συντροφο του απ το να το κραταει μεσα του μια ζωη και να καταθλιβεται ή να το κανει κρυφα και να νιωθει τυψεις. Ξερω ειναι αρκετα προοδευτικο αυτο που λεω αλλα επειδη κατι παρομοιο περναω με τον εαυτο μου (ή τουλαχιστον ετσι υποψιαζομαι) τελικα σκεφτομαι τετοιες περιπτωσεις οτι ισως δεν διαλυσουν ενα ζευγαρι αλλα ισως να το δυναμωσουν κιολας... Οπως και να χει πρεπει να υπαρχει ειλικρινεια και να λεγονται ΟΛΑ!!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    τωρα βαζεις και εσυ κατι θεματα!καλυτερα να το εκρυβε γιατι θα με πειραζε παρα πολυ και θα ξενερωνα αφανταστα οποτε καλυτερα να μην το ξερω!
    Blonde guys are more fun ;)

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    οχι δεν θα ειχα κανενα προβλημα αν η κοπελα μου (αν ειχα) ηταν αμφισεξουαλικη. ισα-ισα θα μπορουσα με να βαλουμε και δευτερη κοπελα στο κρεβατι μας καποιες φορες :cool:

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Body-Rocker View Post
    lol! Δηλαδή οι άνδρες διαθέτουν gay-str8 γονίδιο εν αντιθέσει με σύσσωμο το γυναικείο πληθυσμό, που δύναται να ενσαρκώσει την queer theory..:p
    Δες αυτό Body-Rocker: http://www.sciencedaily.com/releases...0613075252.htm
    υποθέτει ότι η σεξουαλικότητα στις γυναίκες είναι fluid, δηλαδή χωρίς όρια και δεν περιορίζεται στο φύλο.

    Quote Originally Posted by Body-Rocker View Post
    μα, το να είναι κάποι@ bi δεν σημαίνει ότι έχει ταυτόχρονες σχέσεις με άτομα του ίδιου και του αντίθετου φύλου (polygamy, polyamory). Επίσης δεν σημαίνει ότι ενδιαφέρεται να κάνει τρίο -τουλάχιστον όχι πολύ περίσσότερο από όσο θα ενδιέφερε ένα str8- να κάνει τρίο.
    Οκ, απλώς υποθέτω ότι κάτι περισσότερο λείπει σε ένα bi άτομο, έχει δηλαδή μεγαλύτερα κενά σε μία σχέση, από ότι ένα straight.

    Quote Originally Posted by Body-Rocker View Post
    όχι, από το body rocking (to music).
    A οκ, νόμισα από το bodyrock.tv :p

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Φίλε, όπως θέτεις το θέμα, ίσως και να το πήρα λίγο λάθος, μπρος γκρεμμός και πίσω ρέμα δλδ που λένε το θέτεις, αν γνωριζα δλδ μια γυναικα και την αγαπούσα αλλά στην πορεία της σχέσης ανακάλυπτα ότι είναι λεσβία (διαδεδομένο ευρέως κυρίως σε νεαρά κορίτσια σαν διαστροφη του νου να δοκιμάσω κι αυτό ή υποτίθεται δεν βρισκουν άντρες να τις γεμιζουν) ναι θα αντιδρούσα αλλά δε θα τη χώριζα αν δεν ξεκοβε και στο τελος σε κάποιο βαθμο θα το ανεχόμουν, κι αν υπάρχουν άλλοι που θα καναν κατι διαφορετικο, όχι θεωρητικολογίες δλδ, ας το πουν. Το αντιθετο βεβαια θα κανα αν με απατουσε, αυτο δε μπορω να το αχεχθω, θα τη χωριζα.

    Το αντιθετο πιστευω ισχύει για τη γυναίκα, κι ας με διαψευσει οποια διαφωνει, μια γυναίκα πολύ δύσκολα θα κανε σχέση με ομοφυλόφιλο γιατι δε θα ανεχόταν έναν άντρα δίπλα της που δεν είναι πάντα από πάνω, δε θα θελε ουτε στη φαντασια της να σκεφτει τον άντρα της σε τετοια σταση, και θεωρείται και έλλειψη αντρισμού. Κι αν τα φτιαξει με ομοφυλόφιλο θα ναι για οσο διαρκει ο ενθουσιασμός για κατι πολυ προσωρινό.
    Οκ αυτό το καταλαβαίνω. Και ναι σίγουρα είναι πολύ δύσκολότερο για μια γυναίκα να αποδεχθεί αμφί άντρα, αφού σίγουρα πέφτει στα μάτια της χάνοντας τον ανδρισμό του.
    Quote Originally Posted by jimmaster View Post
    Σκεπτομενος πως η σεξουαλικη κατευθυνση του/της αμφι οντος ισχυει και δεν ειναι προκαλυψη για την ομοφυλοφιλια (κατι το οποιο για μενα δεν εχει νοημα να γινεται εφοσον δεν ισχυει) τοτε ναι πιστευω πως ενα αμφι ατομο θα εμενε πιστο αν οντος το νιωθει. Απ την αλλη, ενα καθαρα στρειτ ατομο αν το ματι του παιζει δεξια αριστερα τοτε εχει πολυ λιγες πιθανοτητες να παραμεινει πιστο. Αν ο μονογαμικος αμφι καποια στιγμη στο μελλον επιλεξει να κανει σχεση με αντρα γιατι του τελειωσε ο ερωτας για την κοπελα του (και αντιστροφως) τοτε δεν νομιζω πως ειναι κατι πιο πιθανο απο το να τελειωσει ο ερωτας για την κοπελα του σε εναν στρειτ για μια αλλη κοπελα. Εχω φιλους στρειτ που απατανε συνεχως την κοπελα τους με *******κια απ το φεις και με κολ-γκερλς απο κωλομπαρα κτλ αλλα κατα τα αλλα ειναι "σε σχεση" και εχω και γνωστους μπαι οι οποιοι εχουν υπαρξει σε σχεση και με τα δυο φυλα και παραμενουν πιστοι.

    Παρ ολα αυτα, εχοντας ηδη πει αυτα που ειπα δυστυχως για τους αμφι το να παραμεινουν χωρις εστω μια αρπαχτη με το ιδιο φυλο για ολη τους τη ζωη απο τοτε που παντρευτουνε μια γυναικα και μετα το θεωρω πολυ δυσκολο χωρις να εμπλεκεται ο παραγοντας πιεση/δυσαρεσκεια. Οχι επειδη δεν θα τους καλυπτει σεξουαλικα η γυναικα αλλα επειδη πιστευω μενει στο πισω μερος του μυαλου και καποια στιγμη ισως να υπαρξει η επιθυμια. Βεβαιως το ιδιο ισχυει και για τους στρειτ παντρεμενους που ο γαμος που κανουνε δεν βασιζεται παντα στον ερωτα οποτε ειναι μοιραιο να απατησουν τις συντροφους τους. Υποθετω λοιπον καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστη και πρεπει να μην βαζουμε κανονες.

    Εγω αν ειχα σχεση με αμφι ατομο που θα κατεληγε σε γαμο αν μου ελεγε οτι καποιες φορες ισως σαν διασκεδαση θελει να συνεβρισκεται με ατομα του ιδιου φυλου τοτε εφοσον δεν ετιθετο θεμα υγειας της ιδιας και δικου μου και αν δεν στεκοτανε εμποδιο στην ερωτικη ζωη μας τοτε ισως κατω απο συνθηκες και αναλογα το ατομο να το δεχομουνα... Γιατι οταν εχεις βρει τον ανθρωπο της ζωης σου απλα ενα ξεκαυλωμα πιστευω δεν ειναι ικανο να σβησει ολο το υπολοιπο δεσιμο του ζευγαριου. Ασε που πιστευω πως οταν το αμφι ατομο ξεσπασει τις καυλες του με το ιδιο φυλο, θα γυρισει πισω πιο ενθερμο για τον συντροφο του απ το να το κραταει μεσα του μια ζωη και να καταθλιβεται ή να το κανει κρυφα και να νιωθει τυψεις. Ξερω ειναι αρκετα προοδευτικο αυτο που λεω αλλα επειδη κατι παρομοιο περναω με τον εαυτο μου (ή τουλαχιστον ετσι υποψιαζομαι) τελικα σκεφτομαι τετοιες περιπτωσεις οτι ισως δεν διαλυσουν ενα ζευγαρι αλλα ισως να το δυναμωσουν κιολας... Οπως και να χει πρεπει να υπαρχει ειλικρινεια και να λεγονται ΟΛΑ!!!
    Πολύ καλό αυτό που είπες, ότι αν πρόκειται για απλό ξεκάυλωμα θα μπορούσες να το ανεχτείς. Πιστεύω πως τα ζευγάρια που μπορούν να χειρίζονται κάτι τέτοιο χωρίς ζήλειες έχουν τις καλύτερες προοπτικές, αλλά το θέμα είναι πως φτάνεις μέχρι εκεί.
    Quote Originally Posted by xrhstos View Post
    τωρα βαζεις και εσυ κατι θεματα!καλυτερα να το εκρυβε γιατι θα με πειραζε παρα πολυ και θα ξενερωνα αφανταστα οποτε καλυτερα να μην το ξερω!
    Και φαντάσου να το μάθεις μετά από χρόνια... :p
    Quote Originally Posted by thomas98 View Post
    οχι δεν θα ειχα κανενα προβλημα αν η κοπελα μου (αν ειχα) ηταν αμφισεξουαλικη. ισα-ισα θα μπορουσα με να βαλουμε και δευτερη κοπελα στο κρεβατι μας καποιες φορες :cool:
    Δε θα ένιωθες δηλαδή ζήλεια αν επρόκειτο για άλλη γυναίκα έτσι; Είναι πολλοί που σκέφτονται έτσι.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by thomas98 View Post
    οχι δεν θα ειχα κανενα προβλημα αν η κοπελα μου (αν ειχα) ηταν αμφισεξουαλικη. ισα-ισα θα μπορουσα με να βαλουμε και δευτερη κοπελα στο κρεβατι μας καποιες φορες :cool:
    classic...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    θεωρω ομως οτι πολλα ατομα δηλωνουν αμφι γιατι δεν θελουν/μπορουν να δεχτουν οτι ειναι γκει, γιαυτο και δεν ειναι και πιστα. γιατι μια ετεροφυλοφιλικη σχεση δεν τους ικανοποιει.
    Συμφωνώ, αυτή ακριβώς είναι η θέση μου

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    430
    δεν νομιζω να ειχε διαφορα για μενα ενα αμφι ατομο απο ενα μη-αφμι.
    πιστευω το ιδιο θα ενοχληθω/πονεσω(/ή οτιδηποτε αλλο) αν παει για σεξ με αλλον αντρα ή γυναικα και το ιδιο θα ενοχληθω/πονεσω(/ή οτιδηποτε αλλο) αν αναπτυξει αισθήματα για αλλον αντρα ή γυναικα.
    Κατι που λενε πολλοι ειναι οτι αμα παει με αλλη γυναικα δεν σε απατα, με αλλον αντρα ομως σε απατα, εγω δε νομιζω οτι υπαρχει διαφορα επειδη (ας πουμε..) η γυναικα θα της βαλει δαχτυλα και ο αντρας κατι αλλο.
    Βρισκω ενδιαφεροντα τα ατομα που δηλωνουν αμφι γιατι και εγω ο ιδιος νιωθω οτι θα ηταν μια εμπειρια κ αυτο. Και οι εμπειριες που μπορει να μετανιωσεις παραμενουν επιθυμητες εμπειριες για μενα εφοσον ειναι δικες σου επιλογες.
    Επισης δε θα μου αρεσε το τριο γιατι ειμαι αρκετα μονογαμικο ατομο. (μηδενογαμικο για την ακριβεια αλλα στο μονογαμικο υπαγομαι ;-)) Νομιζω ειναι πλασματικη αναγκη να νομιζεις οτι 2 γυναικες μπορουν να σε ικανοποιησουν παραπανω απο 1,για μενα.
    Πρεπει να λαβουμε υποψην ομως και το οτι μπορει δυστυχως να αλλαζουν οι επιθυμιες των ανθρωπων με το χρονο.. δοκιμαζεις κατι , δε σαρεσει , προχωρας, δοκιμαζεις κατι αλλο, καταληγεις ισως.. δε νομιζω οτι σαυτο το θεμα πρεπει καποιος να ακουει αλλους για να παρει μια αποφαση, ισως κατα ενα 10% μονο..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Λεφ, ΛΟΛ! Με το μηδενογαμικό. Δεν ξέρω τι λες εσύ, αλλά έχεις φοβερό χιούμορ.:D
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    262
    τι λετε ρε ολοι βαρεμενοι ειστε?
    με την καμια και οχι λογω σιχαμαρας αλλα ποσο καλα να παταει ενα bi sexual?
    προσωπικα το να ειναι κανεις gay το θεωρω καλυτερο απο bi
    οι bi πανε με οτι πηδιεται και οτι κινειται(και γατια,σκυλια μην σας πω) δεν νιωθουν αισθηματα για κανεναν παρα μονο ευχαριστηση στην βουβωνικη τους περιοχη
    ενω οι gay και οι straight εχουν προτιμησεις

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    124
    Τόση άγνοια μαζεμένη γύρω από ένα θέμα έχω καιρό να συναντήσω. Ξέρω το τόπικ είναι παλιό, αλλά επεμβαίνω μπας και σώσω καναν άνθρωπο που θα γκουγκλάρει και θα πέσει πάνω στην αφέλεια σας (για να είμαι ευγενικός).

    Ένας bisexual δεν πηδιέται με ό,τι κινείται. Δεν είναι αναποφάσιστος, ούτε λιγούρης, ούτε ψεύτης. Είναι ένας άνθρωπος που έχει έναν συγκεκριμένο σεξουαλικό προσανατολισμό. Φυσικά και μπορεί να βρίσκεται μονογαμικές και μακροχρόνιες σχέσεις, χωρίς να σημαίνει ότι θα ξενοπηδήξει γιατί του λείπει η συνέυρεση με άλλο φύλο. Η απιστία δεν είναι θέμα προσανατολισμού αλλά χαρακτήρα.

    Για να σας δώσω να καταλάβετε σχηματικά, ανάμεσα στο άσπρο και το μαύρο, υπάρχει το γκρι. Και το γκρι, είτε το θέλετε είτε όχι, είναι κι αυτό χρώμα.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Ενας αμφισεξουαλικος ελκεται και απο τα δυο φυλα , το οτι ελκεται και απο τα δυο φυλα δεν σημαινει οτι τα κανει ολα ταυτοχρονα , ουτε οτι δεν μπορει να ερωτευτει και να δοθει σε μια σχεση.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Θα κάνατε ποτέ σχέση....
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 32
    Last Post: 12-11-2013, 11:17
  2. σχεση με ατομο με ψυχολογικα
    By rouva in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 30-06-2011, 13:42
  3. Σχέση ωραιοπαθή με άτομο χαμηλής αυτοεκτίμησης?
    By vgiann26 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 21-05-2011, 20:47
  4. Τι θα κανατε στη θεση μου??
    By melene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 24-07-2009, 01:25
  5. Θα κανατε ποτε σχεση με ατομα ελαφρων ειδικων αναγκων???
    By apogoiteumenh in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 21-10-2006, 17:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •