Ποσο καιρο εχετε να κανετε σχεση ? - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 20 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 286
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Γραφε 1 αραδα καλυτερα και οχι παραπανω,διοτι με αυτην την αραδα μολις ζωγραφισες
    μνημονιο δε σε ξερω αλλα εγραψες... χαχαχα.... δωσε πονο.. :)

  2. #152
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by Elanaki View Post
    Καλησπέρα σας, είχα μια σχέση 4 χρόνια και χώρισα πριν ένα χρόνο σαν σήμερα...είμαι 29, το πρόβλημα από τότε είναι πως με την στάση μου επιδιώκω επιφανειακές σχέσεις (φοβάμαι την δέσμευση) και δεν θέλω να δεθώ με κάποιον παραπάνω καθώς φοβάμαι ότι κάποια στιγμή θα βρει κάποια άλλη..η αλήθεια είναι δεν μπορώ να εμπιστευτώ ξανά..θέλω αλλά συνεχώς περνάνε από το μυαλό μου άσχημες σκέψεις..με τον τρόπο αυτό οι άντρες με βλέπουν διαφορετικά και βλέπω πως ενδιαφέρονται μόνο για το σεξ και όχι να με γνωρίσουν πραγματικά. Μέσα σε αυτόν τον χρόνο γνώρισα διάφορους άντρες..η απογοήτευση ήρθε όταν διαπίστωσα ότι μετά το σεξ εξαφανίζονταν...είμαι εμφανίσημη κοπέλα, μορφωμένη και πολύ δυναμική..έχω απογοητευτεί..θα ήθελα έστω και κάποιος να ενδιαφερθεί να γνωρίσει καλύτερα και όχι να με βλέπει μόνο ως αντικείμενο του σεξ..

    μην σε περνει απο κατω καταρχην μην σκεφτεσαι αρνητικα απο την αρχη οτι θα βρει αλλη γιατι η αλλη τι καλυτερο εχει απο σενα ???? δεν καταλαβα!!!!!!!!!!!! η εμπιστοσηνη κοπελα μου την αποκταει ο αλλος με το καιρο κ εκτος αυτο ποτε δεν εμπιστευομαστε 100%.δεν υπαρχει λογος να σε περνει απο κατω απλα δεν εχει βρεθει ακομα ο σωστος οταν θα βρεθει αυτος πιστεψε με θα το καταλαβεις οτι δεν θα σε δει μονο σαν την καλοπεραση του.

  3. #153
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    μνημονιο δε σε ξερω αλλα εγραψες... χαχαχα.... δωσε πονο.. :)
    Κανεις δεν ξερει κανεναν εδω.. :)

    Τα φιλια μου μονο και μονο επειδη εισαι ολυμπιακος! :P

  4. #154
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Γραφε 1 αραδα καλυτερα και οχι παραπανω,διοτι με αυτην την αραδα μολις ζωγραφισες
    το νοημα βγαινει ομως απο αυτο που λεω. ειναι απολυτος κατανοητο. συνηθως αυτοι που ειναι κ επιφανιακοι εχουν μια ταση να ειναι ευσιγκινιτοι η να ειναι χαμογελαστοι συνεχεια απο οσους ξερω πχ...

  5. #155
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Κανεις δεν ξερει κανεναν εδω..
    μη λες τετοια θα παω στο μαντειο των δελφων κ θα αρχισω τις μαντεψιες χαχαχαχαχαχαχαχα

  6. #156
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    το νοημα βγαινει ομως απο αυτο που λεω. ειναι απολυτος κατανοητο. συνηθως αυτοι που ειναι κ επιφανιακοι εχουν μια ταση να ειναι ευσιγκινιτοι η να ειναι χαμογελαστοι συνεχεια απο οσους ξερω πχ...
    Ειναι επιφανειακοι επιφανειακα γι'αυτο! :P

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Κανεις δεν ξερει κανεναν εδω.. :)

    Τα φιλια μου μονο και μονο επειδη εισαι ολυμπιακος! :P
    χαχα... επισης.. δωσε πονο.. εχω πεθανει στα γελια με σενα.. (με τη καλη εννοια εννοειται)... :)

  8. #158
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μια κ το ανεφερες ζωγραφιζω 22 χρονια αφου θυμαμαι τον εαυτο μου στη σχολη να κανουμε μαθηματικα κ γω να κανω ζωγραφιες τα βιβλια του διπλανου μου κ να τα διχνω στο καθηγιτη ζωγραφιζα τα παντα θυμαμαι εναν φοιτητη που ερχοταν στη σχολη με τη μηχανη (τοτε ειμασταν στο ιεκ) κ γω τον ειχα τρελανει στα σκιτσα κ τον ειχα κανει σκιτσο να τρεχει βολιδα με τη μηχανη κ ολοι ειχαν κατουριθει στα γελια μεσα στη ταξη ακομα κ ο καθηγιτης

  9. #159
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    8
    θα ηθελες καπιος να ενδιαφερθει η καλυτερα να μαντεψει το δικο σου μυστικο οπως λεει κ ο ποιητης..
    αυτο τον καπιο θα μπορουσα να στον περιγραψω αν βαλω τη διεσθηση μου να λειτουργισει

    1)πιθανον να εχει μακρια μαλια μπορει κ κοτσιδα
    2) πιθανον να το παιζει σοφιστικε φοροντας γυαλι
    4) θα φιλοσοφει συνεχως τα πραγματα μεχρι τελικης πτωσης κ θα σου πεταει βαθυστοχαστες ατακες
    5) ισως εχει μουσι κ οταν χαμογελα να γυαλιζει το ματι του
    6) θα ειναι ευγενικος μεχρι να τα παρει στη κρανα

    κ θα μου πεις κ που θα τον βρω αυτον? ελα ντε ιδου η απορια...


    χεχε, αλεξανδρε είσαι μέσα στο μυαλό μου...αυτό θέλω..αλλά που να βρεθεί....δυστυχως νιώθω κενή με όποιον και να γνωρίζω...ισως στην αρχή λίγο να ενθουσιάζομαι και μετά μου περνάει...έχω αναπτύξει μια περίεργη αμυνα και το προσπερνάω...απλά νομίζω πως με φθείρει αυτό...σας ευχαριστώ όλους για τιςαπαντήσεις σας και για την στήριξη...

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω παιδια , λογω κτθλψης , εχω 8 χρονια να κανω σχεση , κ το χειροτερο ? ( μπορει κ καλυτερο ) ΔΕΝ θελω σχεση . Οχι σαν κατι που λενε , εχω κτθλψη , αλλα και στην σχεση μου κλπ κλπ . Αν εχεις πραματι κτθλψη , την original , δεν εχεις καμμια διαθεση για σχεσεις .

  11. #161
    Χαχα,ετσι!Το κρατας αληθινο φιλε :p

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Χαχα,ετσι!Το κρατας αληθινο φιλε :p

    δλδ ? ....................

  13. #163
    Quote Originally Posted by Elanaki View Post
    Καλησπέρα σας, είχα μια σχέση 4 χρόνια και χώρισα πριν ένα χρόνο σαν σήμερα...είμαι 29, το πρόβλημα από τότε είναι πως με την στάση μου επιδιώκω επιφανειακές σχέσεις (φοβάμαι την δέσμευση) και δεν θέλω να δεθώ με κάποιον παραπάνω καθώς φοβάμαι ότι κάποια στιγμή θα βρει κάποια άλλη..η αλήθεια είναι δεν μπορώ να εμπιστευτώ ξανά..θέλω αλλά συνεχώς περνάνε από το μυαλό μου άσχημες σκέψεις..με τον τρόπο αυτό οι άντρες με βλέπουν διαφορετικά και βλέπω πως ενδιαφέρονται μόνο για το σεξ και όχι να με γνωρίσουν πραγματικά. Μέσα σε αυτόν τον χρόνο γνώρισα διάφορους άντρες..η απογοήτευση ήρθε όταν διαπίστωσα ότι μετά το σεξ εξαφανίζονταν...είμαι εμφανίσημη κοπέλα, μορφωμένη και πολύ δυναμική..έχω απογοητευτεί..θα ήθελα έστω και κάποιος να ενδιαφερθεί να γνωρίσει καλύτερα και όχι να με βλέπει μόνο ως αντικείμενο του σεξ..
    Λόγω του ότι όλοι οι άντρες που γνώρισες τον τελευταίο χρόνο σου συμπεριφέρθηκαν κατα τον ίδιο ή παρόμοιο ττόπο, ητοι όπως λες σε έβλεπαν ως μηχανή του σεξ, έχεις αναγάγει τις γνωριμίες σου αυτές σε όλο, δλδ έχεις τσουβαλιάσει όλους τους άντρες ως τετοιους χαρακτήρες. Αυτό είναι λάθος αντίληψη και ειναι αποτελεσμα της απογοήτευσης την οποία σου φόρτωσαν οι γνωριμίες σου αυτές. Με απλή λογική το συμπέρασμα σου αυτό δεν στεκει. Το λάθος να το αναζητήσεις σε σενα, στις επιλογές σου, σ' αυτους που πλησιάζεις ή σ΄αυτους που τους δίνεις το πράσινο φως να σε πλησιάσουν. Γουσταρεις φαινεται συγκεκριμένους χαρακτήρες, ταυτίζοντας τις πρώτες εντυπώσεις που σου αφηνουν (πχ. υποτιθέμενος δυναμισμός, χαβαλές, μαγικα), χωρις καν να τους εχεις γνωρισει καλύτερα, με ανδρισμό και πίστη. Φαινεται πως ακόμα δεν καταλαβες πως ότι λάμπει δεν ειναι απαραιτητα χρυσος. Μήπως χρειαζεται να αλλάξεις τα κριτήρια με τα οποία επιλέγεις? Μήπως χρειαζεται να αλλάξεις τα μηνυματα που εσυ τους παιρνας οταν σε γνωριζουν? Μήπως εισαι ευκολόπιστη, σου πουλανε δλδ πολλά κι ωραια, και στο τελος την πατας?
    γιάννης

  14. #164
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εγω παιδια , λογω κτθλψης , εχω 8 χρονια να κανω σχεση , κ το χειροτερο ? ( μπορει κ καλυτερο ) ΔΕΝ θελω σχεση . Οχι σαν κατι που λενε , εχω κτθλψη , αλλα και στην σχεση μου κλπ κλπ . Αν εχεις πραματι κτθλψη , την original , δεν εχεις καμμια διαθεση για σχεσεις .
    Μια καλή σχέση απαλύνει την κατάθλιψη. Με τις ωραιες στιγμες της και την ηρεμία που προσφερει αφαιρείσαι από τα αιτια της καταθλιψης. Ετσι η διαθεση βελτιωνεται. Και νοουμένου ότι δεν έχεις τη σχεση απλα για να φορτωνεις (υπό τυπον πεποιθησης ότι μοιραζεσαι) με τον άλλο τα δικά σου.
    Το ζήτημα ειναι ότι η κατάθλιψη δεν σου δινει το κουράγιο να επιδιώξεις να φτιάξεις μια σχέση κι εκτός αυτου με το που ο αλλος θα σε γνωρισει σε τετοια χαλια κατασταση θα φύγει. Καταθλιψη ειναι το αποτελεσμα αυτων που έχουμε περάσει στη ζωη μας, ειναι η απόδειξη ότι ο γενικός απολογισμός της ζωης μας ειναι αρνητικός. Δεν πιστευω να οφειλεται σε οργανικά αίτια, ορμόνες κλπ. Πιστευω αυτο παίζει λίγο ρόλο αμα κάποιος ειναι εκ γενετης ευαισθητος.
    γιάννης

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    [QUOTE=ioannis2;489264] κι εκτός αυτου με το που ο αλλος θα σε γνωρισει σε τετοια χαλια κατασταση θα φύγει.



    Eγω αρνουμαι να κανω γνωριμια σχεσης , ακριβως γι αυτο τον λογο , εχω κ καποια υψηλα στανταρντς απο το παρελθον .

Page 11 of 20 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. xanax.....??ποσο καιρο θα τα περνω πια?
    By dinos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 22-06-2020, 11:07
  2. Ti σας αρεσει να κανετε αυτο το καιρο......
    By Deleted-member171215 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 25
    Last Post: 11-08-2011, 11:56
  3. Ποσο καιρό κρατάει η κατάθλιψη?
    By carrot in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 26-12-2010, 00:25
  4. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΟΤΑΝ ΕΧΕΤΕ ΕΜΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΑΓΚΑΣΜΟΥΣ?ΠΩΣ ΑΝΤΙΔΡΑΤΕ?
    By afrula in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 09-02-2010, 16:09
  5. ποσο καιρο κανουν τα φαρμακα να δρασουν
    By apaleftos in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 17-06-2009, 19:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •