απογοητευση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    3

    απογοητευση

    γεια σας και απο μενα... φοβαμαι οτι θα σας κουρασω λιγο με το μηνυμα μου και συγνωμη γιαυτο. Ειναι τοσα πολλα αυτα που εχουν συμβει που με εχουν φτασει στο σημειο αυτο. αρχικα να σας πω οτι ημουν παντα μια κοπελα που εκανε σχεσεις με αντρες και παντα θεωρουσα τον εαυτο μου στρειτ. Ωσπου καποια στιγμη, πριν δυομιση χρονια, μετα απο μια ασχημη εμπειρια που ειχα απο μια σχεση μοθ, γνωρισα μια κοπελα. 5 χρονια μικροτερη μου. Η κοπελα αυτη ειναι ομοφυλοφιλη, και οταν την γνωρισα βρηκα στον χαρακτηρα της ολα αυτα που εψαχνα και ηθελα απο εναν συντροφο. Ετσι λοιπον ξεκινησα μια σχεση μαζι της, με πολλα σκαμπανεβασματα αρχικα απο μενα, γιατι ναι μεν ειχα δεθει μαζι της, αλλα απο την αλλη δεν μου ηταν ευκολο να δεχτω οτι τελικα ημουν με κοπελα.. Μετα απο 2-3 φορες που εφυγα και ξαναγυρισα, και κατεληξα να ειμαι μαζι της και οπου βγει, και πως δεν υπηρχε λογοσ να το παλευω αλλο αφου εκεινη ηθελα, ειμασταν μαζι ξανα. Και πολυ ευτυχισμενες.Εφυγα απο το πατρικο μου και νοικιασα ενα σπιτι μονη μου, στην περιοχη που μενει. Αρχικα για να ξεφυγω απο προβληματα στο σπιτι και για να ειμαι ανεξαρτητη αλλα και για να ειμαστε κοντα με την κοπελα αυτη. Καταληξαμε να μενουμε μαζι, συγκατοικησαμε για ενα χρονο που μεσα απο την καθημερινιτητα εγω ημουν ευτυχισμενη... Πριν λιγες μερες, μου ανακοινωσε οτι κατι εσπασε μεσα της και απλα δεν νιωθει πια το ιδιο.. μαζεψε ολα της τα πραγματα και εφυγε.. κανω συνεχεια ασχημες σκεψεις και φοβαμαι πολυ, πιανω τον εαυτο μου να σκεφτεται πραγματα οχι καλα. Ειχα κανει λαθη που δεν μπορω να συγχωρησω τον εαυτο μου και ριχνω ολο το φταιξιμο πανω μου.. συγνωμη αν σας κουρασα, απλα δεν εχω καπου να μιλησω για ολο αυτο και νιωθω τοσο μονη μου..

  2. #2
    ..καλημέρα μαριαμ..
    Υπήρχαν εμφανείς λόγοι που φτάσατε εκεί; Θέλω να πω, είχατε προβλήματα που δεν μπορούσατε να ξεπεράσετε, ή έτσι ένα πρωί είπε πως δεν θέλει άλλο και έφυγε?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    3
    καλημερα. υπηρξε ενα διαστημα το καλοκαιρι που μας περασε, 3 μηνεσ σχεδον, οπου εγω ειχα φυγει εκτος αθηνων για δουλεια γιατι δεν γινοταν διαφορετικα.. οταν επεστρεψα τον αυγουστο ηταν πολυ χαρουμενη και ειμασταν πολυ καλα. φτιαχναμε το σπιτι μας, αγοραζαμε πραγματα μαζι κτλ.. κ ξαφνικα πριν περιποθ 15 μερες αρχισαν τα προβληματα. δλδ φαινοταν σκεφτικη και πως κατι ειχε. απο συζητησεις που καναμε μου ειπε καποια παραπονα που ειχε απο μενα αλλα καταληξαμε να λεμε οτι θα προσπαθησουμε για αυτη την σχεση.. αυτο κρατησα 2 μερεσ μονο. μετα απλα ειπε πως δεν νιωθει το ιδιο με πριν και κατι εχει σπασει μεσα της και απλα εφυγε. κ δεν θελει κ καμια επικοινωνια. εγω δεν βρισκω κανενα λογο υπαρξης αυτη την στιγμη εχω κανει πολλα λαθη κ το ξερω. καποια στιγμη την ειχα απατησει το καλοκαιρι ισςσ το εμαθε απο καπου. για μενα ομως αυτο ηταν το μεγαλυτερο λαθος που εκανα ποτε και τωρα το πληρωνω

  4. #4
    Το γεγονός ότι την κεράτωσες κάτι δείχνει για το πως την αντιμετωπίζεις από την πλευρά σου, από την δική της πλευρά λέει για το πως αισθάνεται σε παρόντα χρόνο, δώσε της λίγο χρόνο και προσπάθησε να την προσεγγίσεις δείχνοντας τα δικά σου συναισθήματα μήπως και αυτό την φέρει πιο κοντά, αλλά σε κάθε περίπτωση ξεκαθάρισε πρώτα τι θέλεις εσύ, γιατί δεν μπορεί από την μια να λες ότι θέλεις και απ την άλλη να την κερατώνεις, για οποιοδήποτε λόγο κι αν έγινε αυτό και άσχετα με το αν το έχει μάθει ή όχι.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    3
    εκεινα λαθος και αυτο δεν μπορω να το αλλαξω τωρα. μακαρι να μπορουσα να γυρισω τον χρονο πισω, θα τα εκανα ολα διαφορετικα. ξερω πως δεν θα γυρισει πισω. και αυτο που κανει να σκεφτομαι ολα αυτα τα δυσαρεστα πραγματα στο μυαλο μου, ειναι οτι ολα αυτα τα προκαλεσα εγω, κ δεν μπορω να συγχωρησω τον εαυτο μου γιαυτο.. βλεπω ενα σπιτι αδειο και ειναι τοσο δυσκολο να συνεχισω, δεν βρισκω νοημα πλεον πουθενα. πραγματα που εκανα απλα καθημερινα πλεον δεν εχω την δυναμη να τα κανω, και απλα θελω να κανω κακο σε μενα

  6. #6
    Όταν χωρίζεις έτσι είναι και έτσι αισθάνεται κανείς, αλλά δεν ήρθε η συντέλεια του κόσμου, ακόμα κι αν δεν τα βρείτε, δεν είσαι μόνη πάνω στον πλανήτη, υπάρχουν κι άλλοι άνθρωποι και υποθέτω ότι το σύνολο της ύπαρξής σου δεν επικεντρώνεται γύρω από κάποιον ή κάποιους άλλους ανθρώπους, θα πρέπει να έχεις και κάποιους στόχους που είναι ανεξάρτητοι από τις προσωπικές σχέσεις, εκτός και αν έχεις κάνει το λάθος να έχεις "φορτώσει" υπερβολικά την εν λόγω σχέση, πράγμα που θα μπορούσε να είναι και η αιτία ή μία από τις αιτίες της αντίδρασης της άλλης κοπέλας.

  7. #7
    Μαριαμ σου έχω στείλει σε προσωπικό μήνυμα αν θες να τα πούμε λίγο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Καταλαβαίνω πως νιώθεις ένας χωρισμός είναι πάντα δύσκολος κανε προσπάθειες ρώτα την γιατί δεν θέλει

Similar Threads

  1. Απογοήτευση
    By Mildreh in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 30-09-2011, 16:01
  2. ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 05-07-2011, 00:34
  3. Απογοητευση..
    By jet in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 12-02-2011, 20:47
  4. απογοητευση
    By sanitas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 07-02-2010, 01:18
  5. Απογοητευση
    By ΜΕΛΙΝΑ10 in forum Κακοποίηση
    Replies: 36
    Last Post: 05-02-2010, 01:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •