για κουβεντα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933

    για κουβεντα

    παιδια θελετε να πειτε κατι που κανατε για το οποιο μετανιωσατε?ετσι για κουβεντα..

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    μετανιωσα για τις χυλοπιτες που ριχνα μικροτερος. μετανιωσα που εχασα τη προ-τελευταια μου σχεση παρολο τη μικρη της ηλικια. μετανιωσα που δεν επελεξα κατι αλλο για σπουδες. μα κυριως μετανιωσα που γεννηθηκα και μεγαλωσα εδω ελλαδα. μετανιωσα που παραμενω ακομα εδω. μετανιωνω καθε ωρα και στιγμη. μετανιωνω που εδωσα ψυχη και πηρα πονο. μετανιωνω (σφακ αττακ)...
    http://www.youtube.com/watch?v=gL8ncsoFWdM

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    κενο...ποτε δεν ειναι αργα ομως..ολα για καποιον σκοπο γινονται και η ζωη θα σου φερει αυτο που θελεις,αρκει να μην το περιμενεις να ερθει μονο του μεσα στο σπιτι σου..
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    κενο,δε μπορεις να τα αλλαξεις τωρα?να φυγεις τωρα?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    θα ρθεις μαζι μου kaity να μου κρατησεις το χερι ?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    θες να ερθω?δε μπορω να φυγω απο εδω!

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ε τοτε περισσευουν οι ερωτησεις και το οποιο ενδιαφερον.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    ενταξει για να ενδιαφερθει καποιος πρεπει να ερθει μαζι σου.?κουβεντα κανουμε δε σε ξερω ουτε εσυ .απλα μιλαμε.αλλα οκ κακως ρωτησα

  9. #9
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    μετανιωσα για τις χυλοπιτες που ριχνα μικροτερος. μετανιωσα που εχασα τη προ-τελευταια μου σχεση παρολο τη μικρη της ηλικια. μετανιωσα που δεν επελεξα κατι αλλο για σπουδες. μα κυριως μετανιωσα που γεννηθηκα και μεγαλωσα εδω ελλαδα. μετανιωσα που παραμενω ακομα εδω. μετανιωνω καθε ωρα και στιγμη. μετανιωνω που εδωσα ψυχη και πηρα πονο. μετανιωνω (σφακ αττακ)...
    Κι εγω μετανοιωσα για καμποσα, τι να κανουμε? όλο να κλαιμε τη μοιρα μας? θες να φτασεις στα 40 και να λες μετανοιωνω που δεν εκανα τιποτα στα 30 μου παρα μονο να κλαιω τη μοιρα μου? άσε το Σφακιανακη και βαλε τιποτα πιο χαρουμενο. Για τις χυλοπιτες που ριξαμε και τις σχεσεις που χασαμε συνηθως μετανοιωνουμε αμα νοιωθουμε μονοι, άμα εχουμε δυσκολιες και θα θελαμε καποιο δίπλα μας κι αμα ψαχνουμε για σχεση αλλά δε βρισκουμε. Για τις σπουδες μηπως το μετανοιωνω ειναι αποτελεσμα της γενικης απογοητευσης που νοιωθεις ενω κατα βαθος σ αρεσει αυτο που σπουδασες?
    γιάννης

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Κι εγω μετανοιωσα για καμποσα, τι να κανουμε? όλο να κλαιμε τη μοιρα μας? θες να φτασεις στα 40 και να λες μετανοιωνω που δεν εκανα τιποτα στα 30 μου παρα μονο να κλαιω τη μοιρα μου? άσε το Σφακιανακη και βαλε τιποτα πιο χαρουμενο. Για τις χυλοπιτες που ριξαμε και τις σχεσεις που χασαμε συνηθως μετανοιωνουμε αμα νοιωθουμε μονοι, άμα εχουμε δυσκολιες και θα θελαμε καποιο δίπλα μας κι αμα ψαχνουμε για σχεση αλλά δε βρισκουμε. Για τις σπουδες μηπως το μετανοιωνω ειναι αποτελεσμα της γενικης απογοητευσης που νοιωθεις ενω κατα βαθος σ αρεσει αυτο που σπουδασες?
    Γιάννη όλ' αυτά που λες δεν προτρέπουν μόνο αισιόδοξα σε θετική δράση, αλλά επειδή είναι πηγαία είναι και ΦΩΣ στο σκοτάδι!!!!!!!
    Σωστές τοποθετήσεις, για διέξοδο και λύσεις επί της ουσίας!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    Είναι πολύ σοφό το ρητό καλύτερα να μετανιώνεις για κάτι που έκανες παρά για κάτι που δεν έκανες.
    Εγώ επειδή σχεδόν πάντα σκέφτομαι κάτω από το πρίσμα της λογικής περισσότερο μετανιώνω για αυτά που δεν έκανα :P

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Κι εγω μετανοιωσα για καμποσα, τι να κανουμε? όλο να κλαιμε τη μοιρα μας? θες να φτασεις στα 40 και να λες μετανοιωνω που δεν εκανα τιποτα στα 30 μου παρα μονο να κλαιω τη μοιρα μου? άσε το Σφακιανακη και βαλε τιποτα πιο χαρουμενο. Για τις χυλοπιτες που ριξαμε και τις σχεσεις που χασαμε συνηθως μετανοιωνουμε αμα νοιωθουμε μονοι, άμα εχουμε δυσκολιες και θα θελαμε καποιο δίπλα μας κι αμα ψαχνουμε για σχεση αλλά δε βρισκουμε. Για τις σπουδες μηπως το μετανοιωνω ειναι αποτελεσμα της γενικης απογοητευσης που νοιωθεις ενω κατα βαθος σ αρεσει αυτο που σπουδασες?
    δεν κλαιω τη μοιρα μου, μη παιρνετε σαν κλαουρα και γκρινια οτι γραφω. εξαλλου αυτο μας ζητησε στο ξεκινημα, τι επρεπε να πω, οτι δε μετανιωνω τπτ κι εχω τη τελεια ζωη ? επισης δεν εφτασα ακομα τα 30. και δεν τελειωσα ποτε τις σπουδες μου, οποτε δε μπορεις να πεις πως σπουδασα κατι. ο σφακιανακης ταιριαζε απλα με το θεμα (αν κι εχει βγαλει αξιολογα κομματια ο ανθρωπος).

  13. #13
    Quote Originally Posted by anonymous_1 View Post
    Είναι πολύ σοφό το ρητό καλύτερα να μετανιώνεις για κάτι που έκανες παρά για κάτι που δεν έκανες.
    Εγώ επειδή σχεδόν πάντα σκέφτομαι κάτω από το πρίσμα της λογικής περισσότερο μετανιώνω για αυτά που δεν έκανα :P
    Δυστυχώς ταυτιζόμαστε!! εγω όμως τη λογικη την ανακετευα με φοβια (ίσως και να την εβαζα στο κεντρο της) συν χαμηλη αυτοεκτιμηση. Προσπαθω να μην το επαναλαμβάνω στο τωρα.
    Γιατι αν τα κανα ολα αυτα για τα οποι ατωρα μετανοιωνω (συν πολλα αλλα μεσα μου) θα ημουν πιο ευτυχισμενος τωρα από πολλες πλευρες της ζωης μου, και ειμαι σιγουρος γι αυτο. Και εγω κλαιω γι αυτα που εχασα, ίσως φταιει και το ότι δεν ειχα καταλληλους ανθρωπους διπλα μου να με κατευθυνουν και να με ενθαρρυνουν.
    ΚΕΝΟ κάνε αυτα που σκέφτεσαι, μην αναβάλλεις, μην τα παρατας. Γιατι στο τελος όλοι μαζι θα τραβαμε τα μαλια μας και τα περιθωρια στενευουν στη ζωη οσο περναει ο καιρός. Γι αυτο τρελλενομαι όταν διαβαζω εδω για παιδια 18-20 χρονων να ειναι βυθισμενα στα ψυχολογικα και να τα παρατανε στη ζωη.
    Ειναι πηγαια Μαρκέλα δυστυχως..... τι κανουμε ειναι το θεμα!!
    γιάννης

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    μετανιωνω που δεν εμεινα θεσσαλονικη...
    μετανιωνω που δεν εκτιμησα οταν επρεπε το δικο μου χωρο... και τωρα που δεν εχω ζω το μπαχαλο! :Ρ
    μετανιωνω που αφησα τον εαυτο μου
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    307
    δε μετανιώνω για τίποτα που έχω κάνει, έχω κάνει άπειρες μαλακίες και κυρίως κακά πράγματα για μένα αλλά όλα αυτά μου μάθανε πράγματα και με εκαναν καλύτερη νομίζω. γενικά θέλω να εκφράσω τη χαρά μου και τη μη-μετάνοιά μου αλλά δεν έχω και πολλά άτομα να συμπαθώ εδώ στην πόλη που σπουδάζω γι αυτό την εκφράζω εδώ :p Απ' το ολότελα... !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •