Πρωϊνή φρίκη...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772

    Πρωϊνή φρίκη...

    Ξύπνησα σήμερα για τη δουλειά, όπως πάντα ξάπλωσα στο κρεβάτι μου κ έκανα τσιγάρο μαζί με τον καφέ μου, ξαφνικά οι ίδιες σκέψεις, "σήκω και σκότωσε τη μάνα σου", "σφάξτη με το μαχαίρι...", βομβαρδισμός σκέψεων, το μυαλό μου θόλωσε, ήμουν στο παρα πέντε.. ένοιωθα πως χάνω δευτερόλεπτο με δευτερόλεπτο την εγκράτεια μου και θα σηκωνόμουν να το κάνω, άρχισε να μουδιάζει το δεξί μου χέρι και οι καρδιά μου χτύπαγε σαν τρελή.. ρίγη με διαπερνούσαν και ένοιωθα πως θα το κάνω... φρίκη, έκλεισα τα μάτια και έπαιρνα βαθιές ανάσες, με βοήθησε, μετά απο 5 λεπτά συνήλθα, σαν να μή τό νιωσα ποτέ, το μυαλό μου καθάρισε και τά βλεπα όλα όπως πρίν, φυσιολογικά.
    Τί ειναι αυτό ρε παιδιά, δεν αντέχω άλλο, είναι ΙΔΨ ή έχω κάτι άλλο? Δεν μπορώ να σας το περιγράψω καλύτερα, είναι σαν να κολλάει το μυαλό σε αυτή τη σκέψη και να "σπρώχνει" το σώμα να τη πραγματοποιήσει, όλες μου οι αισθήσεις ήταν στα κόκκινα, ρίγος, ταχυκαρδία, μουδιάσματα και σκέψεις, σκέψεις τρομερά επίμονες. Τι έχω, θα τρελλαθώ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    εχεις παει σε κανεναν γιατρο?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Εννοείτε και έχω πάει, έχω γράψει κ άλλα πόστς με το πρόβλημά μου, απλά το σημερινό ήταν το κάτι άλλο..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    241
    Και? Ο γιατρος τι σου ειπε? Συνεχιζεις να πηγαινεις?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Matrix
    Posts
    329
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    O γιατρός κάνει λόγο για ιδεοληψίες, πηγαίνω ναι, πάιρνω Cypralex και Solian όπως έχω ξαναπεί και νοιώθω καλά, σήμερα δεν ξέρω τι με έπιασε και πέρασα όλο αυτο :(
    Αρχίζω να φοβάμαι, δεν θέλω να κάνω κακό σε κανέναν γιατί να το περνάω όλο αυτο

  7. #7
    thanasisGR
    Guest
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΟΙ ΔΙΑΓΝΩΣΕΙΣ/ΠΡΟΤΡΟΠΕΣ ΓΙΑ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Μιλα στον γιατρο σου συντομα ομως..

  9. #9
    πέρα απ τα φάρμακα, εσύ τι κάνεις σαν Κωνσταντίνος για να το ξεπεράσεις?
    σου πρόιτεινα ήδη σε άλλο ποστ μια μέθοδο που τη δοκίμασα και δουλεύει αρκετά.
    τα φάρμακα σε ηρεμούν για όσο είσαι υπό την επήρρεια τους, η κατάσταση ηρεμίας που προκαλούν διώχνει την ΙΨΔ, και όχι η δική σου προσπάθεια. εγώ σου λέω έστω σταδιακά να ξεκινήσεις να το αντιμετωπιζεις με τη δική σου προσπάθεια, όχι να εξαρτάσαι και να ναι αποκλειστικά το αποτελεσμα των φαρμάκων.
    πρώτα κατανόησε το παράλογο και φανταστικό των σκέψεων αυτών, μάθε να τις αναγνωρίζεις ως τετοιες και να μάθεις τον εαυτό σου να σου αναγνωρίζει ότι βρίσκεσαι σε τετοια κατασταση σκέψης.
    γιάννης

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Δεν μπορώ ρε φίλε Γιάννη, δε μπορώ με τπτ, εκείνη την ώρα δεν έχω καθαρό μυαλό

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Κωνσταντινε γιατι δεν μιλας στον γιατρο σου και συντομα?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Και τι νομίζεις πως θα μου πεί? Τα ίδια, πως είναι ιδεοληψίες που δεν πρόκειται να πραγματοποιήσω, εγώ όμως υποφέρω

  13. #13
    thanasisGR
    Guest
    poso kairo perneis farmaka?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    2 χρόνια τώρα, απλά έκανα χαζομάρα και δοκίμασα κάποιες φορές να τα κόψω απο μόνος

  15. #15
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    2 χρόνια τώρα
    hmm.. pantos nio8eis kalutera etc? asxeta me auto pou se epiase smr.. isos na min se piasei ksana.. prospa8ise na to ksexashs.. kserw oti einai vasanistiko..

    dokimase to parakato.. isos na se voi8ish :)

    Τεχνική χαλάρωσης για την αντιμετώπιση των έμμονων ιδεών στην
    Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή
    Μέγεθος 7,87ΜΒ Διάρκ. 8,35 λεπτά
    Ρυθμός μετάδοσης 128Kbps


Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •