Τι μπορεί να κάνει το μυαλό στο σώμα. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Quote Originally Posted by sonik View Post
    Αυτά τα φτερουγίσματα τα είχα όταν άρχισα να τα παίζω πριν 2 μήνες. Εκεί ακριβώς που πήγαινε να με πάρει ο ύπνος πεταγόμουν λες και ξεψυχούσα! Έμενα όλη νύχτα ξάγρυπνη γιατί φοβόμουν... Και θυμάμαι πως τότε είχα πολύ χαμηλή πίεση και αδυναμία. Τώρα κοιμάμαι πιο ήσυχη γιατί ίσως έχω αποβάλλει μεγάλο μέρος της νοσοφοβίας μου. Τώρα ξέρω οτί εχθρός μου είναι η λέξη άγχος. Βέβαια θα πρέπει να κάνω κάτι με το τσιγάρο γιατί το έχω ξεφτυλίσει! Και απ΄ότι καταλαβαίνω το κάπνισμα εντείνει το πρόβλημα στο νευρικό σύστημα. Ειδικά όταν παίζουν σπασμοί και ανησυχία. Κουράγιο Karol, το σίγουρο είναι πως δεν είσαι μόνη. Προσπάθησε να ξαπλώσεις απόψε και να σκεφτείς ότι είσαι ασφαλής. Όπως και είσαι κάθε νύχτα αφού όπως λες ξυπνάς ζωντανή. Δεν έχει τίποτα η καρδιά σου...
    Ναι ναι αυτο που λες και εσυ ενιωθα, πως γινετε αυτο ? Πως ειναι δυνατον να νομιζουμε πως πεθαινουμε και παντα να ξυπναμε??? Να μου πεις ομως δεν εχουμε ουσιαστικα κατι στην υγεια μας , κι ομως ρε συ ειναι τοσο εντονο αυτο το πραγμα καθε βραδυ!!!!!!

  2. #17
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    49
    ΚΙ ΟΜΩΣΣΣ... εμείς τα προκαλούμε στον εαυτό μας! Εσύ, εγώ και όλοι οι άλλοι. Τώρα γιατί γίνεται αυτό; ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΕΣΜΕΝΟΙ!!! ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΣΤΕ ΑΝ ΘΑ ΤΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΑΣ, ΑΝ ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΑΡΕΣΤΟΙ ΣΤΟΝ Χ-Ψ ΠΑΠΑΡΑ, ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΟΜΟΡΦΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ, ΑΝ Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΛΑ, ΑΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΣΧΕΣΗ (ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ), ΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΟΣΟΙ ΑΓΑΠΑΜΕ, ΑΝ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΜΑΞΙ ΕΝΩ ΠΕΡΝΑΜΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙ, ΜΗ ΠΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ, ΜΗΝ ΠΟΥΜΕ ΟΧΙ...(ΑΛΛΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΚΙ ΑΥΤΟ), ΚΑΙ 10ΑΔΕΣ ΑΛΛΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΡΩΝΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!
    Ο πόνος και η ανησυχία είναι σαν κραυγή του υποσυνείδητού μας, σαν να μας λέει STOP ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ. sorry για τα caps μου. :P

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    20
    Κι εγώ βλέπω σε αυτά που γράφετε τον εαυτό μου. Κι εμένα άρχισε με τον αυχένα, έκανα μαγνητική αυχένα και εγκεφάλου. Έκανα καρδιογραφήματα, εργαστηριακές εξετάσεις και άλλα πολλά. Όλα καθαρά.... πόρισμα άγχος (από μωρό παιδί όπως λέει και η sonik-προσπαθώντας να μην στενοχωρήσω κανένα) που οδηγούσε σε κρίσεις πανικού. Πήρα για ένα περίπου χρόνο αντικαταθλιπτικά (zoloft). Τα σταμάτησα εδώ και 4 περίπου μήνες και τώρα παλεύω με τον εαυτό μου να μην ξαναρχίσω. Έχω σύμμαχο τα αγχολυτικά όταν χρειάζεται.
    Κάποιες μέρες νοιώθω ότι θα τα καταφέρω και άλλες δεν παλεύετε με τίποτα. Αλλά με τον παραμικρό πόνο που νοιώθω αμέσως ο νους μου πάει στο κακό. Έχω την εντύπωση ότι ποτέ δεν επανακτάς τον εαυτό σου όπως ήταν ακριβώς. Πάντα θα υπάρχει ένα ναι αλλά.......

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ο ανθρωπος μπορει να κανει το μεγαλυτερο καλο και το μεγαλυτερο κακο
    By aenaon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 63
    Last Post: 21-05-2019, 14:04
  2. δεν μπορει να φυγει απο το μυαλο μου...
    By Maria99 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 25-02-2012, 02:20
  3. Σε μια σχεδια μια ζωη....σε ενα σωμα!!!
    By ΟΔΥΣΣΕΙΑ in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 41
    Last Post: 04-09-2010, 17:19
  4. καταστρεφοντας το σωμα μου..
    By Αρτεμις in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 6
    Last Post: 19-02-2010, 16:07
  5. Replies: 8
    Last Post: 05-10-2009, 02:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •