Εναλλάκτικές θεραπείες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    114
    Η μονη εναλλακτικη λυση ειναι ερωτας με μια σοβαρη γκομενα . και -

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    instant το βλεπεις πολυ ψυχολογικα το θεμα και οχι ιατρικα.

    οπως οταν πιεις καφε αγχωνεσαι ετσι και με αυτη την αρρωστεια υπαρχει μια ανισορροπια.

    δε νομιζω οτι φτιαχνει αμα αλλαξουμε χαρακτηρα κ.λ.π. ή με καλυτερες συνθηκες ζωης.

    ειναι μια αδυναμια του σωματος μας οπως υπαρχουν τοσες αλλες αδυναμιες.

    για να την αντιμετωπισεις ευτυχως τωρα υπαρχουν φαρμακα. ολα τα αλλα ειναι απλως ευχολογια και λογια του αερα...

    και εγω νομιζα οτι φταιει το ενα ή το αλλο μεχρι που καταλαβα οτι χωρις φαρμακα δε πολεμιεται η κατασταση.

    σου συνιστω να ασχοληθεις λιγο με ιατρικα θεματα να δεις οτι υπαρχουν χιλιοι δυο τροποι να παει κατι στραβα στο σωμα.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Quote Originally Posted by labwmenos View Post
    Η μονη εναλλακτικη λυση ειναι ερωτας με μια σοβαρη γκομενα . και -
    Είναι μια καλή λύση η σχέση αλλά το έπιπλο μου κάνει τσού παλι.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Quote Originally Posted by maus View Post
    instant το βλεπεις πολυ ψυχολογικα το θεμα και οχι ιατρικα.

    οπως οταν πιεις καφε αγχωνεσαι ετσι και με αυτη την αρρωστεια υπαρχει μια ανισορροπια.

    δε νομιζω οτι φτιαχνει αμα αλλαξουμε χαρακτηρα κ.λ.π. ή με καλυτερες συνθηκες ζωης.

    ειναι μια αδυναμια του σωματος μας οπως υπαρχουν τοσες αλλες αδυναμιες.

    για να την αντιμετωπισεις ευτυχως τωρα υπαρχουν φαρμακα. ολα τα αλλα ειναι απλως ευχολογια και λογια του αερα...

    και εγω νομιζα οτι φταιει το ενα ή το αλλο μεχρι που καταλαβα οτι χωρις φαρμακα δε πολεμιεται η κατασταση.

    σου συνιστω να ασχοληθεις λιγο με ιατρικα θεματα να δεις οτι υπαρχουν χιλιοι δυο τροποι να παει κατι στραβα στο σωμα.
    Πως να το δω ιατρικά όταν δεν ξέρω την αλήθεια; Λένε πως οι ψυχώσεις προκαλούνται από χημικές ανισορροπείες και από ναρκωτικά και στρές και τέτοια. Εσύ ποιό πιστεύεις πως είναι το πρόβλημα; Καλά δεν φαίνομαι αυτό τον καιρό; Από τι έχει προκληθεί αυτό; Σίγουρα όχι από τα φάρμακα αφού δεν παίρνω, άντε να πάρω ένα την εβδομάδα για να μην κοιμάμαι συνέχεια, να μου έχουν δώσει ναρκωτικά, να με έχουν κολήσει αιδσ, να έχω καρκίνο οκ τα δέχομαι όλα αλλά τι είναι αυτό;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Άλλωστε δεν φοβάμαι μην πεθάνω αλλά να μην πάω στη κόλαση.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Προσεύχομαι στον Χριστούλη να σώσει τις ψυχές μας, γιατί μας αγαπάει όλους κι ας τον σταυρώσαμε. Προσευχηθείτε στον Χριστούλη. Όχι για πολύ όμως γιατί πρέπει να γυρίσουμε έξω στο νεκροταφείο. Αρχηγέ ωραίο το φτερόύγησμα, μόνος σου το σκέφτηκες η αντέγραψες καμιά μαιμού;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Μην φοβάστε να εκτεθείτε το πολύ πολύ να γίνετε πολύ κοινωνικοί, είμαστε πειραματόζωα λέει ο Τζέφρυ, είμασταν βασικά, τώρα απλά κάποιοι με τα λεφτά που θα έχουν θα ζήσουν για πάντα και εμείς είμαστε ανήμποροι να αντιδράσουμε.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    α τα εκοψες ;

    μπραβο σου...

    μακαρι να μπορουσα να το κανω και εγω....

    αλλα εχω δοκιμασει και δε γινεται......

    αμα δε παιρνεις φαρμακα ποιο ειναι το προβλημα σου ;
    δεν εχεις τοτε προβλημα απλως εχεις λιγο ευαισθητα νευρα τοτε...

    αλλα στις αλλες περιπτωσεις μονο με φαρμακα γινεσαι καλα....
    οποτε εσυ ισως να μην εχεις σχιζοφρενεια καν....αλλα κατι αλλο ελαφρυ...
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    http://www.youtube.com/watch?v=nEnklxGAmak

    Είμαστε πολύ πίσω από όλα όσα λέει αυτός ο καθηγητής. Φαίνεται πως ξεφορτωναν όλα τα ληγμένα σε μας τους Έλληνες τόσο καιρό...

    Μιλάει για γενετική θεραπεία, για τις γλωσσικές διαταραχές, παρουσιάζει την σχιζοφρένεια ως διαταραχή σκέψης και ασύνδετων συναισθημάτων, και ξεκινώντας λέει πως σήμερον ημέρα έχουμε την δυνατότητα να φτιάξουμε έναν ποντικό ο οποίος θα μπορεί να μιλάει σαν τον Μίκυ Μάους. Ακόμα ότι θα εξαφανιστούν ολόκληρες κουλτούρες και κοινωνικές ομάδες (ειδικά όσες απέχουν αισθητά από την μάζα) και ότι θα εξαφανιστεί το 90% των γλωσσών. Για όλα αυτά και πολλά ακόμα αίτια το σχέδιο η το επακόλουθο όπως ακριβώς αναφέρει, ότι θα εξαφανιστουν τα άχρηστα ζώα και οι άχρηστοι ανθρώποι για χάρη της τελειότητας. Να δούμε τώρα στα νέα τι θα πουν για την οικονομική κρίση.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Quote Originally Posted by maus View Post
    αμα δε παιρνεις φαρμακα ποιο ειναι το προβλημα σου ;
    Δεν έχω εντοπίσει ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημα πέρα από μικρο διαφορές... από εκεί και πέρα προσπαθώ να συζητήσω, να ανοιχτώ, να μοιραστώ αυτά τα οποία μαθαίνω...

    Το είπε και ο καθηγητής άλλωστε... να δούμε πως θα ξεγελάσουμε και τα φυτά!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Quote Originally Posted by Instant View Post
    Δεν το είδατε και θα σας κάνω ντά...χαχαχουχου... λοιπόν σοβαρά τώρα. Λέει πολλά πράγματα ο καθηγητής για την σχιζοφρένεια. Δείτε το.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Eναλλακτικές θεραπείες για την Κατάθλιψη
    By Mightisright in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 409
    Last Post: 19-09-2022, 17:11
  2. Τι εναλλακτικές υπάρχουν
    By fevgatos67 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 14-05-2010, 00:18
  3. Θεραπείες με τη βοήθεια των αγγέλων-και μη χειρότερα!
    By RainAndWind in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 43
    Last Post: 01-03-2010, 15:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •