δυσμορφοφοβια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8

    δυσμορφοφοβια

    Καλησπερα σας.. Διαβασα πολλες δημοσιευσεις που μοιαζουν πολυ συνταρακτικοτερες απ' τη δικη μου ομως πρεπει οπωσδηποτε να μιλησω. Εδω και καιρο εχω τασεις αυτοκτονιας. Νομιζω οτι ολα οφειλονται στη δυσμορφοφοβια μου. Ειμαι 20 χρονων και η πρωτη μου προσπαθεια να αυτοκτονησω ηταν στα 16. Δεν αντεχω αλλο, αυτες οι εμμονες μου καταστρεφουν τη ζωη, με κανουν δυστυχισμενη, ντροπιασμενη. Νιωθω ηττημενη και πολλες φορες θελω να βγαλω ολους τους καθρεφτες απ το σπιτι μου και να καθισω εδω μεσα για παντα. Δεν ειμαι ναρκισσος, ναι κοιταζομαι σχεδον συνεχεια στον καθρεφτη αλλα ποτε ΠΟΤΕ δεν μ αρεσει αυτο που βλεπω. Σκεφτομαι να κανω και χειρουργικη επεμβαση στη μυτη μου αν και δεν νομιζω οτι θα βελτιωθουν και πολυ τα πραγματα. Δεν μπορω να ζω ετσι...ειμαι τοσο αχαριστη; Ομως δεν μπορω να με τρωει καθε λεπτο η εμφανιση μου, να σκεφτομαι αν οι αλλοι σκεφτονται αρνητικα πραγματα για μενα, να ζηλευω σχεδον τους παντες, να εχω ανυπαρκτη ερωτικη ζωη. Απλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! Τι να κανω; Πρεπει να παω σε ψυχιατρο και να αρχισω τα φαρμακα; Φοβαμαι πως παλι θα φτασω στο σημειο να θελω να τα τιναξω ολα στον αερα.. Πως μπορω να αντιμετωπισω αυτη την εμμονη; Σας παρακαλω μην μου πειτε περι αυτοεκτιμησης και αυτοπεποιθησης...Θελω πολυ να ειχα αυτοεκτιμηση απλα δεν ξερω πως...

  2. #2
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    47
    Γεια σου Αναμπελ, θέλεις να μας πεις τι ακριβώς είναι αυτό που σε χαλάει πάνω σου για να μπούμε λίγο πιο καλά στο κλίμα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    βρε αναμπελ η εξωτερικη εμφανιση δεν ειναι τα παντα..νομιζεις οτι αν ησουν θεα θα σουν απαραίτητα ευτυχισμένη, υπάρχουν πολλες δυσκολίες στη ζωή κ αυτό δεν ειναι σοβαρο εκτός αν οντως εισαι τέρας..τώρα λιγο μεγαλη μυτη, λιγο κοιλια, λιγο πετχτα αυτια τι να κανουμε ..περιποιήσου τον εαυτο σου για να νιωθεις ομορφα μην αφηνεσαι..
    παρόμοια ενιωθα στην εφηβεία όταν τα μαλλιά μου από ίσια πράσο που ηταν εγιναν σπαστα πολυ φριζαραν και τετοια εκλαιγα με μαυρο δακρυ κ η καημενη η μανα μ τι εχει τραβη3ει μ ίσιωνε τα μαλλιά καθε μέρα με τις πρωτες τοστιέρες που χαν βγει τοτε ωσπου λεω δεν γαμιέται τα κοβω και φυλλαριστες και γινονται μπουκλες..
    δες το ετσι..αγαπησε την εμφανηση σου και προσοχε να περιποιησε τον εαυτο σου..
    [url]http://psychilogos.blogspot.com/[/url]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    athens
    Posts
    291
    δεν κατάλαβα annabell, έχεις (υποστεί) κάποια δυσμορφία;

  5. #5
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    ston kosmo mou giati o diko sas den ine oreos
    Posts
    54
    8elo na pe8ano mporis na me boi8isis ?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    athens
    Posts
    291
    έλεος με το trolling

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    annabell KATALABAINΩ ΑΠΟΛΥΤΑ τι περνας!!!αμα θες μπορουμε να συζητησουμε γτ κ εγω απο τα 13 μ ολο για πλαστικεσ σκεφτομαι
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Κανε παρεα με ανθρωπους που θα σε εκτιμισουν και θα σε ανεβασουν, δεν ειναι και τοσο δυσκολο - μονο πρεπει να προσπαθεις να σκεφτεσαι τους αλλους και τα προβληματα τους :)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Κανε παρεα με ανθρωπους που θα σε εκτιμισουν και θα σε ανεβασουν, δεν ειναι και τοσο δυσκολο - μονο πρεπει να προσπαθεις να σκεφτεσαι τους αλλους και τα προβληματα τους :)
    τι εννοεις εκει?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    τι εννοεις εκει?
    οσο σκεφτεσαι τα προβληματα των αλλων ξεχνας τα δικα σου ;)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    lol και τι σημασια εχει, δεν θα εξαφανιστει το προβλημα!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    lol και τι σημασια εχει, δεν θα εξαφανιστει το προβλημα!
    αφου το προβλημα ειναι μονο στο μυαλο της ;)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι αλλα δεν εχει και καποιο σκοπο το να σκεφτεσαι τα χειροτερα ωστε να εκτιμησεις τα δικα σου,επειδη στου καθενος την ζωη και το μυαλο ενα προβλημα που για αλλον ειναι ηλιθιο για κεινον ειναι ΠΟΛΥ σημαντικο και σου τρωει την ζωη! εγω προσωπικα δεν νιωθω καλα ψαχνοντας τα προβληματα των αλλων ωστε να βλεπω την ωραια μου ζωη πιο φωτεινη! τα δικα μ χαλια θα δω πρωτα κ οταν τα λυσω θα ασχοληθω κ με αλλους! τωρα εκεινη αντιμετωπιζει ενα θεμα, νμζεις ειναι ευκολο να εστιασει αλλου?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Δεν ειπα να βλεπει τα προβληματα των αλλων για να καθησυχαζεται αλλα να προβληματιστει για τους αλλους.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εδω δεν την βγαζουμε με τα δικα μας αμα προβληματιζομασταν και με των αλλωντα προβληματα χεσε μεσα πολυχρονη
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δυσμορφοφοβια!βοηθεια!!!δεν αντεχω αλλο!!!!!!!!!
    By afrula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 283
    Last Post: 01-07-2009, 23:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •