η μεγαλυτερη μου φοβια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    10

    η μεγαλυτερη μου φοβια

    καλησπερα σας! ειμαι νεος εδω κ εκανα εγγραφη για να ζητησω αποψεις για ενα θεμα που με βασανιζει παρα πολυ 3 βδομαδες τωρα.

    Σας παρακαλω να παρετε στα σοβαρα αυτα που θα σας πω..
    ειμαι 23 χρωνον και πριν 3 βδομαδες εκανα ενα τεστ στο ιντερνετ για το αν εισαι Γκει.. Το τεστ το εκανα καθαρα για χαβαλε κ μεχρι τοτε δν ειχα καμια σκεψη και κανενα ενδιαφερον για ανδρες (οχι οτι τωρα εχω). το τεστ βγηκε αρνητικο για μενα δηλαδη εδειχνε οτι εχω τασεις γκει. Απο τοτε παιδια με εχει φαει τρομερο αγχος.. ειχα σχεσεις κανονικα με γυναικες κλπ.. αλλα μετα το τεστ φοβαμαι παρα πολυ..
    Συνεχως νομιζω οτι μου αρεσουν οι αντρες.. ολοι την ωρα σκεφτομαι κατι που θα μου δειξει το αντιθετο. Μου ερχονται σχεψεις στο μυαλο με ανδρες και δν της αγνοω.. γενικα ξαφνικα μου φαινετε οτι εχω τασεις γκει κ δν το θελω. Σας παρακαλω πειτε μ αν εχει να κανει απλα με ενα ψυχολογικο φοβο η οντως οδευω προς τα εκει.. Αν καταληξω γκει δν θα θελω να ζησω για κανενα λογο. δν θελω να ειμαι γκει αλλα η σκεψεις που κανω μετα το τεστ θελουν να με κανουν αυτο το τοσο ασχημο πραγμα για εμενα. πειτε αν ξερετε τι ακριβως μπορει να συμβαινει.

    εντωμεταξυ μετα απο αυτο τν φοβο μ εχει πεσει δραματικα η θεληση για σχεση με γυναικα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Καλησπέρα και καλώς ήρθες! :)

    Δεν είμαι ειδική αλλά θα σου πω αυτά που νιώθω διαβάζοντας τα όσα γράφεις και όσα μου βγάζεις. Δεν πιστεύω οτί έχεις τάσεις ομοφυλοφιλίας και αυτό επειδή σαν ιδέα δεν το θες καθόλου, μου δείχνεις οτί το σιχαίνεσαι σαν σκέψη και μόνο. Πιστεύω οτί είναι ψυχολογικός φόβος. Χαλάρωσε, ηρέμησε και μην το σκέφτεσαι καθόλου!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Γεια σου Θεοδωρε.
    Δεν χρειαζεται να ανησυχεις ειναι απλα μια σκεψη που σου κολλησε στο μυαλο.Η συγκεκριμενη σκεψη δεν λεει κατι για το ατομο σου ή την σεξουαλικη σου ταυτοτητα.
    Εισαι 23 χρονων συνηθως η ομοφυλοφιλια εμφανιζεται πολυ νωρις,και συνηθως πριν την εναρξη της σεξουαλικης ζωης του ατομου.Προσπαθησε να αγνοεις αυτη την σκεψη οταν ερχεται στο μυαλο σου.
    Και μην προσπαθησεις να βρεις κατι ωστε να επιβεβαιωσεις οτι εισαι στρειτ,γιατι οταν το κανεις αυτο μαλλον αγχωνεσαι περισσοτερο.
    Last edited by betelgeuse; 05-03-2012 at 01:53.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    10
    Οντως μ εχει κολλησει για τα καλα στο μυαλο.. Πραγματικα ντρεπομαι κ μονο που το δημοσιευσα σε φορουμ.. δν πιστευα ποτε οτι θα ειχα τετοιες σκεψεις κ αυτο ειναι που με ριχνει ψυχολογικα.. Δηλαδη ενω σιχαινομαι οσο τιποτα την ομοφυλοφιλια τωρα σκεψεις οπως (πως θα μου φαινοταν π.χ να φιλουσα ενα αντρα στο στομα η να κανω κ σχεση μου μοιαζει φυσιολογικο κ μπορει να μ αρεσει.. ενω πριν το σιχαινομουν 100%!! αυτο ειναι που με κανει να τρελενομαι κ δν το αντεχω.. πραγματικα νιωθω ντροπη μονο που το λεω.. δηλαδη ενω δν το θελω καθολου οι σκεψεις μου-μου δειχνουν το αντιθετο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Βασικα και οι σκεψεις σου οτι δεν το θελεις καθολου δειχνουν αλλα δεν το εχεις καταλαβει ακομα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Εγώ πιστεύω οτί έχεις αγχωθεί πάρα πολύ με αυτό το θέμα. Έχεις τρομάξει που έκανες τον εαυτό σου να φανταστεί σκηνές λογικό να τρομάζει και δεν είσαι ο μόνος που αναρωτιέται πως θα ήταν. Και εγώ έχω αναρωτηθεί πως θα ήταν με γυναίκα και συνέβει το εξής: Στην σκέψη μου ένιωσα οτί δεν τρέχει και τίποτα ενώ όταν βρέθηκα σε μια παρέα με κοπέλες και το ξανασκεφτηκα μόνο και μόνο για να με τεστάρω τότε ένιωσα οτί δεν μου αρέσει, δεν το θέλω. Το μυαλό μας παιζει παιχνίδια μην δίνεις σημασία...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Βασικα και οι σκεψεις σου οτι δεν το θελεις καθολου δειχνουν αλλα δεν το εχεις καταλαβει ακομα.
    χμμ αυτο δν το πολυ καταλαβα.. anyway παιδια σας ευχαριστω κ εσενα επισης Χριστινα γιατι επιβαιβεωσες τις θετικες μου σκεψεις πανω στο θεμα μου. Σας ευχαριστω κ παλι.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Εννοω οτι αν ηταν κατι που οντως ηθελες δεν θα σε απωθουσε τοσο πολυ οτι θα σε αναστατωνε τοσο πολυ αυτη η σκεψη.Για να αντιδρας ετσι σημαινει οτι ειναι κατι που ειναι σου ειναι ξενο και δεν ειναι κομματι της προσωπικοτητας σου.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by theodorosGR View Post
    χμμ αυτο δν το πολυ καταλαβα.. anyway παιδια σας ευχαριστω κ εσενα επισης Χριστινα γιατι επιβαιβεωσες τις θετικες μου σκεψεις πανω στο θεμα μου. Σας ευχαριστω κ παλι.
    Δεν κάνει τίποτα! :)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Εννοω οτι αν ηταν κατι που οντως ηθελες δεν θα σε απωθουσε τοσο πολυ οτι θα σε αναστατωνε τοσο πολυ αυτη η σκεψη.Για να αντιδρας ετσι σημαινει οτι ειναι κατι που ειναι σου ειναι ξενο και δεν ειναι κομματι της προσωπικοτητας σου.
    Συμφωνώ μαζί σου!

  11. #11
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    34
    Τελικα οι προκαταληψεις με τις οποιες μας μεγαλωσαν μας κανουν πολυ κακο.
    Κι αν ησουν γκευ τι εγινε?Κι αν ησουν μπαϊ τι εγινε?
    Η σεξουαλικοτητα ειναι ομορφη σε οποια της μορφη.Ισως να θελεις να πειραματιστεις .Δοκιμασε το .Δεν ειναι κακο.Ετσι θα δεις και τις προτιμησεις σου.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Μαργαριτα δεν νομιζω πως το προβλημα του ειναι θεμα προκαταληψεων,αλλα ενας φοβος οτι η σεξουαλικη του ταυτοτητα ειναι διαφορετικη απο αυτη που γνωριζε.
    Αυτο θα ηταν ενα σοκ ακομα και για εναν που δεν εχει καμμια προκαταληψη.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Margarita76 View Post
    Τελικα οι προκαταληψεις με τις οποιες μας μεγαλωσαν μας κανουν πολυ κακο.
    Κι αν ησουν γκευ τι εγινε?Κι αν ησουν μπαϊ τι εγινε?
    Η σεξουαλικοτητα ειναι ομορφη σε οποια της μορφη.Ισως να θελεις να πειραματιστεις .Δοκιμασε το .Δεν ειναι κακο.Ετσι θα δεις και τις προτιμησεις σου.
    Για εμενα τοσο ο Γκει οσο κ ο bi ειναι θεμα ''φυσικη ανωμαλια'' κ δν τα αποδεχομαι.. ο μεγαλυτερος λογικος-ψυχολογος ανθρωπος να μ ελεγε οτι ειμαι γκει θα τον ελεγα τρελο. εννοειτε οτι δν θα δοκιμασω ποτε κατι τετοιο μιας κ το θεωρω εξευτελιστικο για εναν ανδρα και επισης τρελη Ανωμαλια. το θεωρω οτι πιο σιχαμενο κ τρελο.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Δηλαδη πιστευεις οτι ειναι κακο το να πειραματιζεται καποιος ή το να ειναι ομοφυλοφιλος?

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    10
    οχι εγω δν το θεωρω κακο για αυτον που το θελει.. αλλα για εμενα ειναι τρελο.. πιστευω πως ειναι κατι αφυσικο.. κ οτι δν ειναι φυσικο δν το θελω στην ζωη μ.
    Last edited by theodorosGR; 04-03-2012 at 02:37.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Φοβια για HIV
    By astros in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 2
    Last Post: 10-10-2011, 02:11
  2. ΦΟΒΙΑ
    By konsav92 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 22-06-2011, 19:15
  3. Replies: 21
    Last Post: 25-09-2010, 10:50
  4. ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΦΟΒΙΑ ΣΑΣ???!!
    By haniel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 16-06-2009, 08:25
  5. Replies: 19
    Last Post: 12-11-2007, 18:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •