Ερωτεύτικα την αδερφή του καλύτερου μου φίλου.....την καλύτερη μου φίλη!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49
  1. #1

    Ερωτεύτικα την αδερφή του καλύτερου μου φίλου.....την καλύτερη μου φίλη!!!!

    Παιδιά καλώς σας βρήκα καλό απογευματάκι;) καλό καλοκαιράκι :cool:πρώτη φορά γράφω εδώ στο υπέροχο forum σας απλά μαρέσαν τα θέματα που είχε και γράφτηκα και ανοίγω αυτό το θέμα και θα ήθελα να ακούσω τις συμβουλες σας.....Λοιπόν είμαι αρκετά τσιμπιμένος με την αδερφή του κολλητού μου και κολλητή μου πολλά χρόνια.....τώρα και λόγο οτι είναι αδερφή του φίλου μου δεν κάνω καμοία κίνηση και λόγο οτι δεν ξερω αν αισθάνεται και αυτή το ίδιο επειδή είναι στην μέση ο αδερφός της και η φιλία μας τόσα πολλά χρόνια η δεν αισθάνεται τίποτα για μένα περα από μια φιλία σχεδόν αδελφική δεν μου δείχνει κάτι άλλο...όχι οτι εγώ δείχνω και κάτι διαφορετικό αλλά ειδικά τα τελευταία 2 χρόνια μιλάμε έχουμε επαφή απο μηνυματα τηλεφωνο facebook msn συνέχεια όποτε βρισκόμαστε περναμε υπέροχα στην παρέα....φοβάμαι μην την χασω απο φίλη αν της εκφράσω τα βαθιά μου αισθήματα και έτσι τα κρύβω και υποβόσκουν....και λόγο του κολλητού μου αφήνω να περνάν οι μερες έτσι και όποτε την βλέπω να καίγομαι απο μέσα μου......καλά για ηθοποιός έπρεπε να είχα πάει τελικά μου έλεγαν έχω ταλέντο.....ουφ και για να μην σας ζαλίζω πολύ ακόμα ολοκληρώνω οτι όλο μου τονίζει πόσο φιλαράκι με νιώθει πράγμα που δεν της το έχω πει όμως και εγώ διοτι δυσκολεύομαι να την δω τόσο σαν φίλη αν και προσπαθώ μου είναι ακατόρθωτο αλλά και την νοιάζομαι και πως περνάει και μου λέει πόσο γλυκός είμαι μαζί της γιατί της κάνω κομπλιμλεντα και πως δεν την κάνουν κανείς άλλος έτσι όπως εγώ.....μου δείχνει πόσο πολύ τις αρέσουν και αν την αφήσω λίγο διαστημα χωρίς να την μιλήσω η στείλω μυν θα με αναζητήσει αν και είμαστε τωρα καιρό μακριά γιατί είμαι σε άλλη πόλη και σε άλλη αυτή όποτε μπορώ λόγο δουλειάς και αδειών να πάω στην πόλη μου βλέπω τον κολλητό μου και αυτή πάνω από όλα.....όπως βολέψει την νιώθω πάρα πολύ κοντά μου όλο προσπαθώ να της το πω και όλο απομακρύνομαι και πρόσφατα μου είχε πει οτι είναι ερωτευμένη με άλλον που τον ξέρω και ένιωθα πολύ απογοητευμενος μέχρι που δεν νιώθει ότι θα γίνει κάτι μεταξύ διοτι δεν δείχνει και αυτός κατι για να την κερδίσει και αναπλήρωσα τις ελπίδες μου......αλλά είναι πολύ δύσκολο όσο και το πιο απλό πράγμα να πάρω την απόφαση μια μέρα να την βρώ μόνη της και να της τα πω χωρις ανάσα να τα βγάλω από μεσα μου αλλά και πάλι το σκέπτομαι θα πάρουν φοβερή τροπή όλα μετά μεταξύ όλον τον σχεσεων με τον φίλο μου και με αυτήν......θα πάνε πολύ περίεργα όλα μετα και άγνωστες καταστάσεις θα έρθουν....τι μου προτήνεται σας ακούω?????.....και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά!!!!!!:cool:[/LEFT][/CENTER][/LEFT]

  2. #2
    Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    43
    φιλαρακι αυτη σε γουσταρει περισσοτερο απο οτι εσυ

  3. #3
    Μακάρι να συμβαίνει αυτό φίλε μου.....δεν μπορώ να ξέρω όμως πως το κατάλαβες από αυτά που σε είπα???

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    43
    παιξε λιγο με το μυαλο και θα το καταλαβεις αμεσως

  5. #5
    'Οσο και να το προσπαθώ δεν βρίσκω κάτι.....αν και ξέρω από μέσα μου οτι μπορεί και να έχεις δίκιο αλλά πραγματικά θέλω κάτι ακόμα για να πεισθώ να μου ανοίξει ακόμα ένα πράσινο φως......γιατί αμά κάνω την αποφασιστική κίνηση και τελικά είναι λάθος αν την χάσω και από φίλη θα πληγωθώ ακόμα περισσότερο.....αν και δεν μπορώ να την δω αλλο σαν φίλη προσπαθώ όπως είπα πιο πανω προσποιούμαι, ενώ με τον κολλητό μου είναι αυτό που λέμε φιλια, φιλαράκι μου ρε παιδί μου άλλο πράγμα το ένα άλλο το άλλο κάτι φλογερό με την κοπέλα που μένει βαθύ και κρατιέται εκεί από πλευράς μου τουλάχιστον.....:(

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    16
    ποσο χρονων ειστε?

  7. #7
    Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    43
    μιλα ανοικτα σ αυτην και μετα στον αδελφο τις μαζι με αυτην εν παλι δεν βρισκεις το θαρρος αστο να παει αλλα κανε μια προσπαθεια βγαλε αυτο που εχεις μεσα σου μην το αφινεις να σου παιρνει το μυαλο

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    16
    Αν την θες πάντως πολύ δεν νομίζω να έχει πρόβλημα ο bro αν σκεφτεσαι αυτόν. Κ εγώ την ίδια ιστορία είχα. αλλά κακή κατάληξη δες αν θεςhttp://www.e-psychology.gr/forum/sho...1-%CF%84%CE%B9

  9. #9

    Cool

    Quote Originally Posted by mayris View Post
    μιλα ανοικτα σ αυτην και μετα στον αδελφο τις μαζι με αυτην εν παλι δεν βρισκεις το θαρρος αστο να παει αλλα κανε μια προσπαθεια βγαλε αυτο που εχεις μεσα σου μην το αφινεις να σου παιρνει το μυαλο
    Δεν το έχω τόσο εύκολο να κάνω την κίνηση διότι έχει βάλει τις φίλες της πάνω από όλα και με προσεγγίζει με το τρόπο που προσεγγγίζει τον αδερφό της τώρα αν της αρέσουν μόνο που την κάνω κοπλιμέντα και ώς εκεί και δεν θέλει τίποτα άλλο δεν ξέρω αλλά πάλι μπορεί να νιώθει κάτι και αυτή έτσι μου φαίνεται κάπως όταν την κοιτάω στα μάτια.....αλλά όταν με βάζει στο fb αδελφό της και μου λέει συνέχεια φιλαράκι φιλαράκι ε δεν ξέρω τι να υποθέσω.....μπορεί και να είναι η αμυνα της αυτή.....εγώ πάλι μια φορά μπορεί να κάνω την έκριξη και να της τα πω αν δεν αντεξω μια μερα άλλο......και πάω να σκάσω.....τώρα με τον φίλο μου τον καλό 14 χρόνια φιλίας πιστεύω μέσα μου πάλι θα τα βρούμε σε αυτό θα με καταλάβει στην τελικη γιατί πραγματικα μαρέσει πάρα πολύ η αδελφή του και νιώθω μια κατι είναι ίσως το μόνο κορίτσι σε σχέση με τα όλα τα άλλα που νιώθω τόσο καλά μαζί της όποτε την βλέπω δεν ξέρω πως να το θέσω έρωτας μάλλον παιδιά και γλύκα ταυτοχρόνος την ξέρω πάνω από 12 χρόνια έχει γερές βάσεις και ιστορία η υποθεσή μας αλλά τα τελευταία 3 χρόνια άλλαξε μεσα μου και έχω ένα καλό προαίσθημα την έχω ερωτευτεί.........αλλά και πάλι δεν ξέρω δεν είμαι σίγουρος για την ιδια......μακάρι να βρω τον τρόπο και να το καταλάβαινα πως αισθάνεται θα πάρω με άνεση το κουράγιο να κάνω την ανατροπή το αποτελεσμα θα δείξει μετά.....σας ευχαριστώ παιδιά θα ήθελα να ακούσω και την γνώμη από τα κορίτσια πολύ.....και συγνωμη για την έκθεση πάλι

  10. #10
    παιδί μάλαμα.....(γουτ ε νικ ;ρ)

    εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα μιλούσα στον αδελφό της...
    Αφού είστε τόσο κολλητοί, θα του εκφράσεις όλα αυτα που νιώθεις, και θα του ζητήσεις το γνώμη του.
    Έτσι κερδίζεις δύο πράγματα: ότι και να γίνει στο μέλλον ο κολλητός σου δεν θα σε πει μλκα και μπορεί να πάρεις και μερικές πληροφορίες εκ των έσω...:)

  11. #11
    Quote Originally Posted by xar View Post
    Αν την θες πάντως πολύ δεν νομίζω να έχει πρόβλημα ο bro αν σκεφτεσαι αυτόν. Κ εγώ την ίδια ιστορία είχα. αλλά κακή κατάληξη δες αν θεςhttp://www.e-psychology.gr/forum/sho...1-%CF%84%CE%B9
    το διάβασα και κουράγιο φίλε μου....εγώ πάλι δεν ξέρω αν θα εξελιχθεί και πως πάντως έχω τόσο καιρό δεθεί με τα παιδιά αυτά και δεν μπορώ να με φανταστώ χωρίς αυτούς τους δύο στην ζωή μου......και είναι υπέροχο να γίνει το άλλο που θα ήθελα με την κοπέλα.....αλλά θα δείξει το κακό είναι οτι είμαστε μακριά τώρα και όποτε με βολεύει την βλέπω.....αλλά επαφή έχουμε συνεχώς πιστεύω θα με έκανε ευτυχισμένο η συγκεκριμενη κοπέλα είναι η πιο καλή κοπέλα έχω γνωρίσει στην ζωή μου!!!!!!

  12. #12

    Smile

    Quote Originally Posted by xar View Post
    ποσο χρονων ειστε?
    Εχω μια ηλικία με τον αδερφούλη της την περνάω 5 χρόνια περίπου δηλαδή 25 εγώ 20 αυτή.....

  13. #13
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    παιδί μάλαμα.....(γουτ ε νικ ;ρ)

    εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα μιλούσα στον αδελφό της...
    Αφού είστε τόσο κολλητοί, θα του εκφράσεις όλα αυτα που νιώθεις, και θα του ζητήσεις το γνώμη του.
    Έτσι κερδίζεις δύο πράγματα: ότι και να γίνει στο μέλλον ο κολλητός σου δεν θα σε πει μλκα και μπορεί να πάρεις και μερικές πληροφορίες εκ των έσω...:)
    (γουτ ε νικ ;ρ)??????? :D Θεοφανία μου εγώ να φανταστείς το έχω σκεφτεί να το κάνω τόσες φορές και όλο το αφήνω διότι φοβάμαι για το μέλλον για το πως θα εξελιχθούν τα πράγματα......αλλά πάλι μια φορά είναι να γίνει και αν δεν αντέξω θα το κάνω και μάλλον μια φορά θα το πω πρώτα στον φιλο και μετα ότι γίνει......και ναι έχεις δίκιο θα είναι καλύτερα μπορεί να μαθω πραγματα που δεν μπορώ να φανταστώ εγώ τώρα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Παιδί Μάλαμα κατά τη γνώμη μου πρέπει να κάτσεις να σκεφτείς τη βάση στην οποία έχει δημιουργηθεί η φιλία σου με την κοπέλα αυτή.Να έχεις υπόψη σου ότι οι φιλίες μεταξύ άντρα και γυναίκας πολλές φορές καλύπτουν ανάγκες που ενδεχομένως να κάλυπτε μια ερωτική σχέση όπως η προστατευτικότητα που θέλει να αισθάνεται μια κοπέλα από έναν άντρα, η επιβεβαίωση ότι μετράει σα γυναίκα(αυτό πολλές θέλουν να το εισπράττουν από όλους), τα γλυκά λογάκια, η τρυφερότητα...αλλά κατά τα άλλα ο άλλος μπορεί να μη σε ελκύει ερωτικά, απλά παίρνεις αυτό που έχεις ανάγκη σε εκείνη τη φάση χωρίς κάποια δέσμευση να το δώσεις κι εσύ πίσω όπως απαιτεί μια σχέση. Εγώ προσωπικά ποτέ δεν είχα άντρα κολλητό.Αν έβρισκα κάποιον να είμαι τόσο δεμένη και να με καταλαβαίνει προφανώς θα τον ήθελα για γκόμενο.Ακόμα και οι άντρες που θα βγω για ποτό φιλικά και είμαστε χρόνια φίλοι, στην αρχή με είχαν ελκύσει ερωτικά..μετά βέβαια εξελίσσεται η φιλία, βλέπεις πχ τι σου κάνει και τι όχι..Για να μην πολυλογώ, να έχεις υπόψη σου ότι η κοπέλα αυτή είναι μικρή και κάνει και το κομμάτι της λίγο...εγώ πιστεύω ότι πρέπει να διαφοροποιήσεις τη στάση σου από δω και πέρα και να μη μαζοχίζεσαι.Και μη φοβάσαι ότι θα χαθεί η φιλία αν κάτι δεν πάει καλά.Αυτή έχει χαθεί ήδη (αν υπήρξε ποτέ δηλαδή), το θέμα εσύ είναι να ξεκαθαρίσεις τα πράγματα και αν δεν πετύχει πηγαίνεις παρακάτω.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Συμφωνώ με την Θεοφανία, μ' ένα σμπάρο 2 τριγώνια. Αν μιλήσεις πρώτα στον αδερφό της δεν κινδυνεύεις να βρεις τον μπελά σου, αν και κατά την γνώμη μου δεν υπάρχει λόγος να θυμώσει για τα αθώα αισθήματα σου προς την κοπέλα (ποτέ δεν ξέρεις όμως). Και αν σε νοιάζεται ο φίλος σου θα σε αφήσει να γνωρίζεις έστω μερικά πράγματα για την αδερφή του. Επίσης συμφωνώ με void, εγώ αν έχω την τέλεια επικοινωνία με κάποιον τον θέλω για σύντροφο και όχι για φίλο και απ' ότι περιγράφεις από την συμπεριφορά της μου φαίνεται ότι ίσως να ενδιαφέρεται. Σου συνιστώ να ενεργήσεις γρήγορα, το έχεις ήδη αρκετό καιρό μέσα σου αυτό το αίσθημα και η μη εκδήλωση του θα σε κάνει να μαραζώσεις στο τέλος. Άντε και καλή επιτυχία!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Η αδερφή μου έχει προ?
    By aderfoula123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 30-09-2012, 21:56
  2. ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑ!!!ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ
    By NiPa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 11-04-2011, 19:06
  3. Αδερφή με διπολική διαταραχη..Υπομονή?
    By Nikakikoukou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 08-07-2010, 09:44
  4. Ποια θεωρειτε τη δικη σας καλυτερη ταινια
    By Empneustns in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 65
    Last Post: 27-09-2008, 19:22
  5. ΨΥΧΩΤΙΚΟ επεισόδιο: Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ εμπειρία της ζωής μου
    By elenitsa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 26
    Last Post: 01-10-2007, 17:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •