BOHTHEIA PAIDIA!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402

    BOHTHEIA PAIDIA!!!

    παιδια εδω και 4 ωρες εχω ασταματητη ταχυκαρδια , ηρθε γιατρος παθολογος, πιεση μια χαρα μου εδωσε ζαναξ και κατι αλλο για την καρδια δεν μου περναει παιδια ειμαι 22 χρονων δεν θελω να πεθανω!!!! ειχα κανει τριππλεξ προπερσι και ολα καλα!! παιδια δεν σταματαει τι αλλο να κανω?????

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    μηπως περασε καθολου μετα απο τοση ωρα ? γιατι δε ξαπλωνεις να κοιμηθεις μπας και ηρεμισεις και ξεχαστεις κι ολας ?

  3. #3
    φιλεεεεεε σε καταλαβαινω!!!!και εγω μια απο τα ιδια!ειμαι τοοοοοοοοοοσο απελπισμενη ασε που ειμαι και 20 χρονων....εσυ γιατι τοσες ταχυκαρδιες?τι ειναι αυτο που σε παιδευει?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Αχχχ παιδιαααα., τελικα απο το ζαναχ με πηρε ο υπνος μετα απο καμια ωρα, δεν εχω ξαναπαθει τετοιο πραγμα παιδια , εχθεσ ημουν σιγουρη πως πεθαινα..Αλλα με καθυσηχασε ο γιατρος!!!! ειμαι αγχωδης ατομο πολυ σε σημειο να τρελενω τους αλλους!!!!! Τις εχω συχνα αυτες τις κρισεις πανικου αλλα εχθες ητανε η μεγαλυτερη!!!!!!Εσυ χαμογελακη τι παθαινεις?????????

  5. #5
    ααααααχ καρολ σε καταλαβαινω και σε νιωθω δεν μπορεις να φανταστεις ποσο...λοιπον αρχικα
    1.Ανακαλυψε την πηγη του αγχους
    2.Βρες ποιο η ποια θεματα ειναι αυτα που σε οδηγουν στο να εχεις κρισεις πανικου...γιατι οι κρισεις ειναι "ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΠΟΥ ΞΕΧΕΙΛΥΣΕ " οπως λεμε
    3.Σταματα να σκεφτεσαι!!!!κανε θετικες σκεψεις...να ξερεις πως εμεις με κρισεις πανικου δεν φοβομαστε την συνεπεια.Αλλα τον ιδιο τον φοβο και τα συμπτωματα του στο ιδιο ακριβως σημειο που ειμασταν χθες η σε μια κατασταση που ειμασταν εχτες
    4.Κανε πραγματα για σενα.Ξεκινα γιογκα,βοηθαει.Κοιτα να απασχολεις το μυαλο σου για να παψει να σου μιλαει ]
    αν θελεις ομως πες μου απο ποτε ξεκινησαν οι κρισεις πανικου?ο λογος?σε καποιον ειδικο πηγαινεις?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    'Ελα Χαμογελακη!!!!! Τι ομορφο Nickname που εχεις :P !! Αχ ρε συ , τι να σου λεω , γενικα ειμαι πολυ αγχωδες ατομο αλλα τωρα παρα εγινε το κακο!!!!! Βασικα κοιτα παντα ειχα την λεγομενη ''αρρωστοφοβια'' εχω τρελανει τους παντες στο σοι μου!!! :P Εμοιασα φενεται στον πατερα μου που ειναι νευρικος και αγχωδης τυπος !!! :P Επισης το καλοκαιρι που μας περασε, εγινε κατι με το αγορι μου, επαθε ξαφνικα ενα πολυ σοβαρο ψυχωσικο επεισοδιο τρεχαμε σε κλινικες , φαρμακα , μεγαλη ταλαιπωρια και εκει... του σταθηκα σε πολυ μεγαλο βαθμο!! (ακομα μαζι ειμαστε) , απο εκει και μετα πιστευω ξεκινησαν οι κρισης αγχους και πανικου, Με χτυπησε στο στομαχι ολο αυτο το στρες και η στεναχωρια σε σημειο να φτασω απο 44 στα 37 κιλα!!! Οποτε πηγα σε ψυχιατρο, και μου εδωσε αντικαταθλιπτικα τα οποια με εβγαλαν απο ολο αυτο το λουκι!! Αλλα εκανα και προσπαθεια μονη μου, πλεον ειμαι αρκετα καλα με αυτο το θεμα!! Τον τελευταιο καιρο εχω καποια φτερουγισματα και αρρυθμιες και εχ8ες επαθα την μεγαλυτερη κριση πανικου που εφτασα σε σημειο να παραπατησω και να χτυπησω λιγο!!! Παντως ξυπνισα και ειναι ολα καλα!! Δεν ξερω τι να πω!!!!! Θα παω να βαλω holter την δευτερα!!!!!! Εσυ τι παθαινεις?????

  7. #7
    Ευχαριστω!!πολυ καλα εκανες που σταθηκες στο αγορι σου κοντα,πιστεψε με δεν θα το ξεχασει ποτε.Γιατι ηταν πολυ σημαντικη στιγμη για αυτον.Και παλι μπραβο!πρεπει να τον θες πολυ
    Το καλο λοιπον ειναι οτι δεν σου κανει καθημερινες εμφανισεις,δηλαδη μια φορα στο τοσο..σωστα?Εισαι αγχωδης.Το καλυτερο ταιρι για τις κρισεις πανικου χαχαχχααχα.Παντως βλεπω πως εχεις συναμη μεσα σου..πολεμησε το!εγω αν δεις εχω γραψει ενα μηνυμα με τιτλο "ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ"...γενικα ειμαι και εγω τρομερα αγχωδης και ψαχνω τροπουσ να ηρεμησω γιατι εχω διαλυθει!!!εχω ενα θεματακι οσον αφορα την ζωη στις πολυκατοικιες

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    τωρα παω να διαβασω το θεμα σου να δω τι παιζει και με εσενα αριβως!! Εγω θα το παλεψω μεχρι τελους !!!!! και ετσι πρεπει να κανουμε ολοι!! :P

  9. #9
    δυναμη θελει καρολ!!δυναμη και θεληση....ας δουμε και τα θετικα που περνουμε μεσα απο το αγχος μας...θα τα καταφερεις!και να το λες αυτο στον εαυτο σου...και οτι νιωσεις παλι,εδω ειμαστε εμεις!!! δεν εισαι μονη

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου!!! Και εγω ειμαι εδω να το ξερεις!!!!!

  11. #11
    νιωθεις καλυτερα τωρα?εχεις κανει καμια αισιοδοξη ιδεα?κανε και καλο ειναι να ξεκινησεις γιογκα οπου θα μαθεις αναπνοες και θα δεις οτι σιγα σιγα θα κρατας στα χερια εσυ τον πανικο,και οχι αυτος εσενα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Ειμαι πολυ καλυτερα απο εχθες δεν το σηζηταω!!!!!! Ναι ναι θα κανω αλλη μια εξετασεις να σιφουρευτω πως ειναι ολα στο κεφαλι μου και θα ξεκινησω γυμναστικη!!!!! Εσυ πως εισαι??? κανε μου μια χαρη, πιες ενα χαμομηλι.... και προσπαθησε να κοιμηθεις, η διαβασε ενα βιβλιο και ακου χαλαρωτικη μουσικη!! Καλα το καλυτερο ειναι να βγεις για τρεξιμο με ακουστικα!!!!!!

  13. #13
    μπραβο καρολ!!!ετσι σε θελω!και εγω θα κοιταξω να φτιαξω τον εαυτο μου,να αποβαλλω ασχημες σκεψεις....κριμα ειναι να παιδευουμε τα μυαλουδακια μας με ασχημες σκεψεις (ασε εγω εχω παρει βραβειο νομπελ σε μαυριλα ).Οπως ειπε και το καθαρματακι ,ο φοβος σε μαστιγωνει!εμενα μου εχει δημιουργησει πολλες πληγες!

  14. #14
    Και οποτε πεφτεις ψυχολογικα,να ξερεις πως δεν θα σε αφηνουμε...εχω πεσει πολυ ασχημα μεχρι στιγμης και καταλαβαινω ποσο ψυχοφθορο ειναι!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by Karol View Post
    σε σημειο να φτασω απο 44 στα 37 κιλα!
    Τι υψος εχεις.
    Aκομα και 1,40 να εισαι αυτο το βαρος δεν ειναι φυσιολογικο.Αυτο και μονο θα μπορουσε να εξηγει της ταχυκαρδιες.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. apwleia gonea k paidia
    By banik in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 15
    Last Post: 22-01-2014, 00:43
  2. Paidia xreiazomai th voitheia sas einai shmantiko!
    By the_definition_of_fear in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 13-01-2011, 11:40
  3. paidia eleos
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 11-11-2009, 20:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •