Καθυστεριση!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402

    Καθυστεριση!!!!

    Γεια σας παιδια !!! Εδω και 8 μερες περιμενω περιοδο και τιποτα, εκανα τεστ predictor πριν 3 μερες και βγηκε αρνητικο!!! Επισης δεν εχω κανει sex χωρις προφυλακτικο και παντα το διπλο τσεαρουμε!!!!!Δεν εχω πρισμενο στηθος, ουτε πονακια, ειναι πολυ περιεργο πρωτη φορα μου συμβαινει τοσο πολυ!! Να σας πω πως περνω αντικαταθληπτικα εδω και 5 μηνες και τελευταια φορα που πηγα στον γυναικολο ητανε πριν 1 μηνα οπου μου βρηκε καποιες αθωωες κυστες και μου ειπε πως η ωοριξια μου εχει καποιες καθυστερισεις η καμια φορα μπορει να μην εχω και καθολου!! Αλλα δεν βρηκε τιποτα τ ανησυχιτικο!!! Τι να κανω?????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Μπορεί να ειναι αλλαγή στον κύκλο σου. Καθε εξαμηνο εμενα μου αλλαζει. Για παραδειγμα αυτο το μήνα μου ηρθε 3 ημερες νωριτερα. Αφου εχεις εξεταστει βρε τοσο προσφατα τι φοβασαι;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Ειμαι πολυ αγχωδης ατομο!!! Δεν μπορω να βρω μια εξηγηση για μια τοσο μεγαλη καθυστεριση!!!! Αφου εγκυος δεν γινεται να ειμαι τι αλλο μπορει να φταιει?! Οταν αλλαζει ο κυλος υπαρχει τοσο μεγαλη καθυστεριση??

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    ποσο χρονων είσαι; ναι μπορει να περασει ακομα και μηνας...μπορει να μην σου ερχεται και απο το αγχος σου...ηρεμησε (θα μου πεις μια κουβεντα ειναι)

  5. #5
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by Karol View Post
    Γεια σας παιδια !!! Εδω και 8 μερες περιμενω περιοδο και τιποτα, εκανα τεστ predictor πριν 3 μερες και βγηκε αρνητικο!!! Επισης δεν εχω κανει sex χωρις προφυλακτικο και παντα το διπλο τσεαρουμε!!!!!Δεν εχω πρισμενο στηθος, ουτε πονακια, ειναι πολυ περιεργο πρωτη φορα μου συμβαινει τοσο πολυ!! Να σας πω πως περνω αντικαταθληπτικα εδω και 5 μηνες και τελευταια φορα που πηγα στον γυναικολο ητανε πριν 1 μηνα οπου μου βρηκε καποιες αθωωες κυστες και μου ειπε πως η ωοριξια μου εχει καποιες καθυστερισεις η καμια φορα μπορει να μην εχω και καθολου!! Αλλα δεν βρηκε τιποτα τ ανησυχιτικο!!! Τι να κανω?????
    Karol καλησπέρα, έχω περάσει τα ίδια... Τα αντικαταθλιπτικά είναι πιθανό να επηρεάσουν την περίοδο και να αναστατώσουν τον κύκλο. Αφού να φανταστείς και το άγχος από μόνο του μπορεί να διαταράξει ορμονολογικά τα πάντα! Οι πολυκυστικές ωοθήκες αν το ψάξεις κιόλας οφείλονται σε ένα πολύ μεγάλο ποσοστό σε ψυχολογικά αίτια. Θα πρότεινα να χαλαρώσεις και να το ξεχάσεις για λίγες μέρες..... θα έρθει πιστεύω σε ανύποπτο χρόνο. Αν όχι πάρε τον γυναικολόγο οσυ, που πιστεύω θα σου πει και ο ίδιος πως δεν είναι κάτι ανησυχητικό.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Απο την στιγμη που εχεις αποκλεισει την περιπτωση εγκυμοσυνης και στην τελευταια εξεταση που εκανες ηταν ολα φυσιολογικα δεν χρειαζεται να ανησυχεις.
    Κοιτα τις παρενεργειες των αντικαταθλιπτικων μπορει να αναφερουν διαταραχες του κυκλου.
    Last edited by betelgeuse; 29-02-2012 at 20:16.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    α ναι παιζει και αυτό. ποια παιρνεις;;;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Παιδια παιρνω τα remeron!!!! Αλλα τοσο καιρο τα παιρνω τωρα βρηκαν να μου καθυστερησουν την περιοδο?! Fleur ειμαι 22 χρονων!! Θα περιμενω μεχρι το σαββατο και αν δεν ερθει θα κανω αλλο ενα τεστ για να μαι σιγουρη!!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Karol View Post
    Γεια σας παιδια !!! Εδω και 8 μερες περιμενω περιοδο και τιποτα, εκανα τεστ predictor πριν 3 μερες και βγηκε αρνητικο!!! Επισης δεν εχω κανει sex χωρις προφυλακτικο και παντα το διπλο τσεαρουμε!!!!!Δεν εχω πρισμενο στηθος, ουτε πονακια, ειναι πολυ περιεργο πρωτη φορα μου συμβαινει τοσο πολυ!! Να σας πω πως περνω αντικαταθληπτικα εδω και 5 μηνες και τελευταια φορα που πηγα στον γυναικολο ητανε πριν 1 μηνα οπου μου βρηκε καποιες αθωωες κυστες και μου ειπε πως η ωοριξια μου εχει καποιες καθυστερισεις η καμια φορα μπορει να μην εχω και καθολου!! Αλλα δεν βρηκε τιποτα τ ανησυχιτικο!!! Τι να κανω?????
    ..συμφωνώ κι εγώ Karol, πως ίσως οφείλεται στο άγχος και τ' αντικαταθλιπτικά. Θα πρότεινα κι εγώ να συμβουλευτείς
    τον γυναικολόγο σου κι ίσως εκείνος προτείνει αιματολογική εξέταση για την πιθανότητα εγκυμοσύνης, που είναι πιο αξιόπιστη!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Επισης τρωω και πολλα λεμονια δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο :/

  11. #11
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by Karol View Post
    Επισης τρωω και πολλα λεμονια δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο :/
    χαχα Karol... πώς τα τρως δηλαδή τα λεμόνια; έτσι μονοκοπανιά; ανατρίχιασα και μόνο που το σκέφτηκα!
    τεσπα, τα λεμόνια λέγεται πως σταματούν το αίμα της περιόδου... αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by sonik View Post
    χαχα Karol... πώς τα τρως δηλαδή τα λεμόνια; έτσι μονοκοπανιά; ανατρίχιασα και μόνο που το σκέφτηκα!
    τεσπα, τα λεμόνια λέγεται πως σταματούν το αίμα της περιόδου... αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει.
    ..ίσως ο οργανισμός της έχει ανάγκη από βιταμίνη C.
    Κάνουν καλό, αλλά δεν πιστεύω ότι μπορεί νάχουν σχέση με την καθυστέρηση!

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    9
    Άρχισε να πλέκεις ροζ και γαλάζια καλτσάκια.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    lostre δεν ειναι αστειο , !!!!! κανω παντα με προφυλακτικο και παντα το τσεκαρω μετα !!!! Δεν νομιζω να εχει ο αλλος το σπερμα διαπερναει το latex!!! Τι να πω!!!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Karol View Post
    lostre δεν ειναι αστειο , !!!!! κανω παντα με προφυλακτικο και παντα το τσεκαρω μετα !!!! Δεν νομιζω να εχει ο αλλος το σπερμα διαπερναει το latex!!! Τι να πω!!!!!
    Karol η ασφαλής αντισύλληψη με προφυλακτικό, εξαρτάται από πότε αυτό χρησιμοποιείται.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •