Απορια για χρηση ουσιων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    2

    Απορια για χρηση ουσιων

    Καλησπερα,ψαχνω καιρο για μια απαντηση και ακομα δεν εχω λαβει κατι μονο παροδικα λογια,χρησιμοποιω ινδικη κανναβη αρκετα περιστασιακα για τους x,y λογους και πριν κανα χρονο αρχισα την ωρα που κανω να με πιανει ενα περιεργο αισθημα στο στερνο περιπου,κατι σαν αγχος,βαρος δεν μπορω να το εξηγησω ακριβως και κρατα για λιγη ωρα και μετα μου περναει.παρολα αυτα αμα ξεχαστω και μιλαω εκεινη την στιγμη ξεχνιεμαι καπως,τι μπορει να ειναι ξερει καποιος ή καποιος να εχει καποια παρομοια εμπειρια?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    307
    Αν κάνεις skunk ναι λογικό
    [COLOR="red"][B][I][FONT="Arial Black"]5 λεπτά θα κλάψω και τελειώνω :rolleyes:[/FONT][/I][/B][/COLOR]

  3. #3
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    80
    ετσι αρχισε και εμενα να περνει απο κατω κα τα εκοψα μαχαιρι..αρχισε σιγα σιγα να με χαλαει ολο και περισσοτερο!! εφτασα σε σημειο να το συχαινομαι κ ετσι το εκοψα χωρις καμια δυσκολια κι ασ ημουν καθημερινη χρηστης!! μετα ηρθαν οι κρισεις πανικου!!! δυσκολη κατασταση...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

    Η περιστασιακή χρηση του (μια φορα την βδομαδα-το μηνα - ) δεν θα σε βλαψει , ισως σου κανει κι καλο, να ξεφευγεις λιγακι , να παιζεις με τις σκςψεις σου ,ολα αυτα ομως αμα εισαι σε καλη διαθεση κι ψυχολογια ,γτ. αλλιως θα εχεις φοβιες κι αλλα ασχημα.
    Το καθε μερα κι απο 3-4 τσιγαρα τη μερα ειναι πολυ κακο! σου βγαζει στη επιφανεια ψυχοσεις που μπορει να μην βγεναν ποτε! σε κανει να νιωθεις μανιες κι ανασφαλιες για τον κοσμο γυρο σου. Δυστυχως το χασις ειναι τοσο αθωο για τους πολλους , μπορει να μην ειναι εξαρτηση οπως η ηρωινη αλλα σου κανει ανεπανορθοτες βλαβες σε καποια κυτταρα , ειναι πιο κακο κι απο τη ηρωινη!! ναι η ηρωινη αμα την κοψεις δεν αφινει κανενα κουσουρι , απεναντιας το χασις - η καθε μερα κι πολλλα τσιγαρα χρηση - σου κανει πολυ πιο κακο απο οτι νομιζεις .
    Ευχομαι να μην σε τρομαξα , ευχομαι να μην σε κανω να ξενερωσεις αμα κανεις κανα τσιγαρακι που κι που , εισαι μεγαλος κι υπευθυνος για οτι κανεις , εγω απλα λεω την γνωμη μου .

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    1
    Φιλε μου έχω ακριβως τα ίδια συμπτώματα (οχι με απλη περιστασιακη χρήση πάντως) και μίλησα με εναν γιατρο γι'αυτην την αίσθηση στο στήθος χωρις να του πω ομως για την χρήση κάνναβης. Μου είπε ότι έχω μεγάλο πρόβλημα με άγχος και ότι αν δεν το καταπολεμήσω τωρα θα εχω μεγαλύτερο πρόβλημα αργότερα, ότι είναι κάτι ψυχοσωματικό και ότι προκαλείται από την καφεϊνη στην δική μου περίπτωση. Επειδή ταυτόχρονα με το τσιγάρο κανω και υπερβολική χρήση καφεϊνης, μέσω καφέδων, red bull κλπ προς το παρον προσπαθω να μειώσω αυτο σε μεγάλο ποσοστό, 80% περίπου και να δω που θα με βγάλει. Δεν ξέρω αν έχεις κι εσυ θέμα με τον καφε ταυτόχρονα, θα'θελα να ακούσω και άλλους που είναι στην ίδια φάση πάντως.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    2
    ευχαριστω για τις απαντησεις τουλαχιστον δεν ειμαι ο μονος κατι ειναι κι αυτο,πριν το παθω ηταν ενα καλοκαιρι που εκανα καθημερινα και μετα αρχισε να με πιανει αυτο το αισθημα,artemis εγω μετα απ αυτο το συναισθημα εκοψα καφεδες γιατι με επιανε και με τους καφεδες τωρα βεβαια εχει ηρεμησει καπως και θα με πιασει αμα κανω τις περισσοτερες φορες,θεματα με red bull και τετοια δεν ειχα γιατι δεν πινω,σου ειπε μηπως πως μπορεις να καταπολεμησεις αυτο το αγχος?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315
    το χόρτο γενικά μπορεί να σου βγάλει διάφορες ψυχώσεις.Αυτό που έπαθες μπορεί να είναι μια μικρή ψύχωση.Και επιτέλους, μην θεωρείται το χόρτο τόσο αβλαβές γιατί δεν είναι και απο σωματική και από ψυχική άποψη.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ναι ακριβως αυτο που νιωθεις εκεινη τη στιγμη στο βγαζει x10.. δλδ αμα εισαι μια φορα χαρουμενος, θα γινεις 10 φορες περισσοτερο, αμα εισαι 1 φορα "χαλασμενος" θα γινεις 10 φορες περισσοτερο, εξ ου πιθανον κ η ψυχωση.. κ μην ξεχναμε καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος.. αλλος πινει μια φορα κ φρικαρει κ αλλος πινει 10 χρονια κ δν του κανει τιποτε...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Σε ενα δρομο,μα δεν ξερω που βγαζει!!!
    Posts
    10
    φιλε μου,σταματησε την χρηση,μετα απο 15 χρονια χρησης κ αρκετη εμπειρια στο θεμα σε διαβεβαιωνω πως επακολουθει γολγοθας αν συνεχισεις την χρηση με το συμπτωμα που αναφερεις.

  10. #10
    να κόψεις τη χρήση
    σε πειράζει
    για τί πράγμα αναρωτιέσαι ακριβώς???????????

Similar Threads

  1. ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΗ ΖΥΠΡΕΞΑ
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 58
    Last Post: 14-11-2010, 22:14
  2. δ.δ. και χρηση ουσιων
    By gonoli in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 09-06-2009, 21:54
  3. Βοήθεια!Αντιμετώπιση χρήσης ουσιών!
    By marner in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 2
    Last Post: 06-06-2009, 20:39
  4. Ψυχιατρικά Φάρμακα με Ταυτόχρονη Χρήση Ναρκωτικών Ουσιών
    By Georgz in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 10
    Last Post: 03-09-2008, 01:43
  5. θεραπεια ψυχωσης αοπο διακοπη ουσιων χωρις φαρμακα
    By ανησυχη in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 10
    Last Post: 11-10-2007, 21:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •