KYKΛΟΘΥΜΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    KYKΛΟΘΥΜΙΑ

    Ηeyz παιδακια!
    Την τελευταια βδομαδα ειμαι σε ενα εντελως περιεργο mood.
    Mε πιανουν εντονες εναλλαγες διαθεσης κ τα φαρμακα δεν με πιανουν.
    Δεν μου εχει ξανασυμβει σε τετοιο βαθμο.
    Στην δουλεια εχω τρελη ενεργεια κ διαθεση, επηρεαζομαι κ απο τη μουσικη επειδη βαζει την ημερα χορευτικα τυπου rihanna lady gaga κτλ κ νιωθω τη μουσικη μεσα στο κεφαλι μου κ κουνιεμαι κ φαντασιωνομαι οτι ειμαι καπου σε club κ χορευω η οτι κανω σεξ πχ ακουγοντας το hangover.
    Οταν γυριζω σπιτι με πιανει ενα νταουνιασμα νιωθω αχρηστη ανικανη οτι παρασιτω οτι φυτοζωω οτι δεν προσφερω τπτ κ με πιανουν τα κλαματα. Πεφτω στο κρεβατι μου το παγωμενο, σκεπαζομαι τερμα μεχρι που να μην μπορω να αναπνευσω κ βαζω τα κλαματα.
    Εχω χασει 8 κιλα κ νιωθω συνεχως ναυτια, ισως απο τα πολλα πραγματα που παιρνω.
    Προχτες γυριζοντας απο τη δουλεια ειχα ηδη τρελη ενεργεια κ στο δρομο κουνιομουνα κ πεταγομουν με καθε ερεθισμα, σαν να με τσιμπουσαν συνεχεια. Μετα πηγα σπιτι κ με επιασε μια εκρηξη, φωτογραφιζομουν ημιγυμνη κτλ, κ μεσα σε ενα 5λεπτο βρεθηκα να κλαιω κ να κανω χαρακιες.
    Σημερα παλι με επιασε ενα ξεσπασμα εκει που εκανα μπανιο αρχισα να χορευω πολυ νευρικα κ δεν μπορουσα να το ελεγξω δεν μπορουσα με τπτ να ηρεμησω πλημμυρισε το σπιτι γεμισε νερα μεχρι τις μπαλκονοπορτες. Πριν καμια ωρα με επιασε τετοιο νταουνιασμα που βγηκα σε ενα παγκακι στην πλατεια κ εκλαιγα κ δεν μπορουσα να κουνηθω, ημουν σαν καθηλωμενη.
    Πως να αντιμετωπισω αυτην την κυκλοθυμια, δεν αντεχω τοσο γρηγορες εναλλαγες.
    Εχει συμβει σε κανεναν κατι παρομοιο κ πως το αντιμετωπισε?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Ηeyz παιδακια!
    Την τελευταια βδομαδα ειμαι σε ενα εντελως περιεργο mood.
    Mε πιανουν εντονες εναλλαγες διαθεσης κ τα φαρμακα δεν με πιανουν.
    Δεν μου εχει ξανασυμβει σε τετοιο βαθμο.
    Στην δουλεια εχω τρελη ενεργεια κ διαθεση, επηρεαζομαι κ απο τη μουσικη επειδη βαζει την ημερα χορευτικα τυπου rihanna lady gaga κτλ κ νιωθω τη μουσικη μεσα στο κεφαλι μου κ κουνιεμαι κ φαντασιωνομαι οτι ειμαι καπου σε club κ χορευω η οτι κανω σεξ πχ ακουγοντας το hangover.
    Οταν γυριζω σπιτι με πιανει ενα νταουνιασμα νιωθω αχρηστη ανικανη οτι παρασιτω οτι φυτοζωω οτι δεν προσφερω τπτ κ με πιανουν τα κλαματα. Πεφτω στο κρεβατι μου το παγωμενο, σκεπαζομαι τερμα μεχρι που να μην μπορω να αναπνευσω κ βαζω τα κλαματα.
    Εχω χασει 8 κιλα κ νιωθω συνεχως ναυτια, ισως απο τα πολλα πραγματα που παιρνω.
    Προχτες γυριζοντας απο τη δουλεια ειχα ηδη τρελη ενεργεια κ στο δρομο κουνιομουνα κ πεταγομουν με καθε ερεθισμα, σαν να με τσιμπουσαν συνεχεια. Μετα πηγα σπιτι κ με επιασε μια εκρηξη, φωτογραφιζομουν ημιγυμνη κτλ, κ μεσα σε ενα 5λεπτο βρεθηκα να κλαιω κ να κανω χαρακιες.
    Σημερα παλι με επιασε ενα ξεσπασμα εκει που εκανα μπανιο αρχισα να χορευω πολυ νευρικα κ δεν μπορουσα να το ελεγξω δεν μπορουσα με τπτ να ηρεμησω πλημμυρισε το σπιτι γεμισε νερα μεχρι τις μπαλκονοπορτες. Πριν καμια ωρα με επιασε τετοιο νταουνιασμα που βγηκα σε ενα παγκακι στην πλατεια κ εκλαιγα κ δεν μπορουσα να κουνηθω, ημουν σαν καθηλωμενη.
    Πως να αντιμετωπισω αυτην την κυκλοθυμια, δεν αντεχω τοσο γρηγορες εναλλαγες.
    Εχει συμβει σε κανεναν κατι παρομοιο κ πως το αντιμετωπισε?
    Λάκρυ, επικοινώνησε με το γιατρο σου.Ίσως να χρειάζεται ρυθμιση η αγωγή σου.
    Τα ξέρεις άλλωστε αυτά, μην αγχωνεσαι
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    μεικτο επεισοδιο λεγεται αυτο στη διπολικη κ αντιμετωπιθζεται με τα φαρμακα που μαλλον εχεισ κοψει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    332
    μίλησα με την ειρήνη και μου είπε ότι παίρνει τα φαρμακά της κανονικά.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Quote Originally Posted by LOSTRE View Post
    μίλησα με την ειρήνη και μου είπε ότι παίρνει τα φαρμακά της κανονικά.
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση όρων χρήσης

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    πω ρε κατι ξερολες που υπαρχουν. μηπως ξερεις μανα μου κ τι σκεφτομαι τωρα? αν το βρεις κερδιζεις δωρο μια κουραδα.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    πω ρε κατι ξερολες που υπαρχουν. μηπως ξερεις μανα μου κ τι σκεφτομαι τωρα? αν το βρεις κερδιζεις δωρο μια κουραδα.
    εγω φταιω που σε υποστηριζα κ ακουγα σκατο απο τουσ αλλουσ μικρη μου κανε οτι νομιζεισ εσυ μυαλο δε βαζεισ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by pad View Post
    εγω φταιω που σε υποστηριζα κ ακουγα σκατο απο τουσ αλλουσ μικρη μου κανε οτι νομιζεισ εσυ μυαλο δε βαζεισ
    δεν πηγαινε σε σενα αυτο το ειπαμε!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •