το γαστρεντερικο μου μεσα... - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 24 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 357
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Ωρες ηταν να μας ζηταει αυτοκινητο ο Ιβαν σε λιγο...

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Και τι θα κανεις Μπλου αν σου πριξει τα ουμπαλα ο Ιβαν. Δεν θα του κανεις δωρο ενα αυτοκινητακι μερες που ειναι...
    Εδω μια αγελαδα μου ειδε τις προαλλες ενα σαλιγκαρι easy rider μηχανοβιο και με επριξε να της παρω μηχανη.
    http://i1075.photobucket.com/albums/...ps3e149aca.jpg

    ολο σουζες ειναι...
    http://i1075.photobucket.com/albums/...ps567877e6.jpg
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    ΣΤΟ Διπολική διαταραχή ΚΑΙ ΣΤΟ Γενικά ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΕΥΧΕΣ ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΚΙ ΕΣΥ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ...ΜΠΟΡΕΙΣ
    http://i1075.photobucket.com/albums/...pscaf569e0.jpg
    Last edited by ti einai touto pali; 01-01-2013 at 13:29.
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Οταν σου λεω Blue οτι θα θελα να ειχα μια κορη να τη μαθω κιθαρα και να μου βαραει το Comfortably Numb των Pink Floyd ολιμερις κι ολονυχτις σαν το κοριτσι απο τον πλανητη Pink Floyd παρακατω
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MfvQevEuymU#!

    Εχει κα φεισμπουκ http://www.facebook.com/SylwiaUrbanGuitar
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Παιζεις κι εσυ κιθαρα πουλακι μου και θες να μεταλαμπαδευσεις τα ταλεντα σου;;

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Ο ΝΤΑΛΚΑΣ ΤΟΥ ΑΓΡΟΤΗ...
    http://www.youtube.com/watch?v=IeLghIqqkOY
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    north
    Posts
    118
    Ενα όνειρο μου απο μικρή ΄'ηταν να αποκτήσω μια μικρή τίγρη κ να την μεγαλώσω εγώ! Επίσης κ μια μικρή μαϊμουδίτσα.
    Οι φωτό σου μου ξύπνησαν αναμνήσεις
    Κανένα πάθος δεν κλέβει τη θέληση και τη λογική απ' το μυαλό του ανθρώπου, όσο ο φόβος.

    ~Edmund Burke~ | (Βρετανός πολιτικός & φιλόσοφος) | 1729-1797

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Καλα το Imagine του John Lennon ειναι η ...προσευχη μου. Βρηκα μια μαματη διασκευη στο γιουτιουμπ
    http://www.youtube.com/watch?v=J-t2ouOLYYw&feature=share

    Εχει και πολλα αλλα ομορφα τραγουδια που ...εφραινουν την ψυχη στο http://playingforchange.com/
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Λοιπον ψαχνοντας να βρω τι εχω "ταξιδεψα " σε πολλους γιατρους. Αλλοι ηταν ασχετοι αλλοι λιγο σχετικοι και κανα δυο τρις το ειχαν πιασει καλυτερα το νοημα. Σε αυτους τους δυο τρεις θα στηριχτω και μαζι με τα δικα μου συμπερασματα ιδου που εχω καταληξει.
    1. Παρα πολυ καλος γιατρος αποδεικνυεται ενας γαστρεντερολογος στην Θεσσαλονικη. Μετα τις γαστροσκοπησεις κολονοσκοπησεις μου ειχε πει. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΥΠΕΡΣΠΑΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΚΟΥ ΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΠΑΧΥ ΕΝΤΕΡΟ. ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ? ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΡΑΜΠΟΥΛΙΞΟΥΝ ΤΟ ΧΕΡΙ. ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΣΤΟ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΠΟΝΑΣ ΜΕΤΑ ΠΟΝΑ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΠΟΝΑΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΤΑΝ ΣΤΟ ΣΤΡΑΜΠΟΥΛΗΞΟΥΝ ΠΟΝΑΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ.
    ΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΛΟΥΝ ΣΤΟ "ΣΤΡΑΜΠΟΥΛΙΓΜΑ " ΤΟΥ ΕΝΤΕΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΙΣ. Α) ΤΟ ΑΓΧΟΣ, Β)ΤΟ ΚΡΥΟ, Γ)ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ. ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΣΥΝΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΑΓΧΩΘΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Η ΑΝ ΚΡΥΩΣΕΙΣ Η ΑΝ ΦΑΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΟΝΑΣ.
    ΛΥΣΕΙΣ. ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΠΡΑΓΜΑ ΔΥΣΚΟΛΟ. ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΟ ΚΡΥΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ. ΑΠΕΦΕΥΓΕ ΤΡΟΦΕΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΑΕ ΟΤΙ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ , ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΦΥΤΙΚΕΣ ΙΝΕΣ , ΞΗΡΟΙ ΚΑΡΠΟΙ.ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΑΣΧΗΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΩΣ ΠΟΝΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟΣ ΕΩΣ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΟΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ. ΓΙΑ ΑΚΡΑΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΑΓΧΟΛΥΤΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ.

    2. Ψυχιατροι. Πηγα σε δυο . Για αυτους δεν υπαρχει σπαστικη κολιτιδα ουτε υπερσπαστικοτητα γαστρεντερικου ολα ξεκινανε απο το μυαλο και απο το στρες τα οποια με τον καιρο προκαλουν σωματικους πονους. Την γνωμη των γαστρεντερολογων δεν την δεχονται. Μου δωσαν θεραπεια αγχολυτικο με αντκαταθλιπτικο μαζι. Ομολογω οτι το αγχολυτικο ,το ζαναξ που λεμε, με βοηθησε και με βοηθαει οταν η κατασταση φτανει στο απροχωρητο. Το αντικαταθλιπτικο οπως αποδειχτηκε δεν με βοηθησε γι αυτο το περιοριζω σιγα σιγα για να το κοψω.

    3. Η δικια μου γνωμη...Γενικα ειμαι ημουν αγχωδης τυπος. Αποφευγω να ενοχλω τους αλλους αλλα βιδωνομαι ασχημα αν με ενοχλησουν (ξεπερνανε τα ορια).
    Ζω σε μια περιοχη που εχει αρκετο κρυο τον χειμωνα. Πραγματικα το κρυο μου αυξανει τους πονους αφου εκτος των αλλων εχω και μια μεσοπλευριο ψυξη η οποια επηρεαζεται εκτος απο το κρυο και απο τις αλλαγες του καιρου. Υπαρχουν τροφες που πλεον με ενοχλουν ιδιως (και δυστυχως) πρασιναδες. Δυστυχως γιατι για μενα τα χορταρικα και οι σαλατες ηταν το αγαπημενο μου φαγητο.
    ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΜΟΥ Αν θεωρησουμε οτι το γαστρεντερικο συστημα ειναι προεκταση του εγκεφαλου τοτε επηρεαζει και επηρεαζεται απο ψυχολογικες "ανωμαλιες" (στρες). Επισης οτιδηποτε προκαλει πονο στο γαστρεντερικο εχει αμεσες επιπτωσεις στην ψυχολογια μεσω του νευρικου συστηματος. Ισχυει και το αναποδο. Δυστυχως μεχρι τωρα μπορει να με βοηθησει μονο το ζαναξ ή γενικα οι βενζοδιαζεπινες οι οποιες ομως ειναι εθιστικες και παιρνω μονο αν φτασω στα ακρα. Φυτικα σκευασματα εχω δοκιμασει διαφορα δεν ειδα διαφορα. Αποφευγω πλεον να τρωω φυτικες ινες κοιταω να ειμαι ζεστος και η ζωη συνεχιζεται...

    Υ.Γ. Αν καποιος την εχει ψαξει σχετικα με αυτο που λεγεται "καντιντιαση" που οφειλεται στο βακτηριο καντιντα και εχει βρει μια ακρη παρακαλω ας μου γραψει.
    Επισης αν καποιος την εχει ψαξει με ομοιοπαθητικη και ειδε βελτιωση ας μου γραψει καμμια λεπτομερεια και κανα γιατρο κατα σαλλονικη μερια η εκει γυρω. Λεω να το ψαξω το ζητημα ομοιοπαθητηκα...
    Last edited by ti einai touto pali; 14-01-2013 at 11:32.
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Α ΡΕ ΡΑΦΑΗΛΙΔΗ ΚΙ ΕΣΥ ...ΕΦΥΓΕΣ ΝΩΡΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΝΕ Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ (ΠΑΛΑΙ ΠΟΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ) ΣΑΒΟΠΟΥΛΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΡΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΥΠΝΑΚΙΣΤΙΚΕΣ ΕΘΝΙΚΙΣΤΙΚΟΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΦΑΣ ΙΣΤΙΚΟ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΤΟΥ. Α ΡΕ ΒΑΣΙΛΗ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΤΟΥ ΕΒΑΖΕΣ ΜΥΑΛΟ ...
    http://www.youtube.com/watch?v=dxjie9pvmPo
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  14. #164
    Θέλω να ρωτήσω αν κάνεις από εσάς έχει πρόβλημα με ρεψίματα. Παίζει αυτά να είναι από άγχος? Γενικά το άγχος επηρεάζει το γαστρεντερικό?

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Quote Originally Posted by trelokotsos View Post
    Θέλω να ρωτήσω αν κάνεις από εσάς έχει πρόβλημα με ρεψίματα. Παίζει αυτά να είναι από άγχος? Γενικά το άγχος επηρεάζει το γαστρεντερικό?
    trelokotso αν ειναι ενα πραγμα οπου το αγχος σωματοποιηται και προκαλει προβληματα αυτο ειναι το γαστρεντερικο. Αμα θες γινε λιγο πιο συγκεκριμενος να το σηζυτησουμε
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

Page 11 of 24 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Similar Threads

  1. Η θάλασσα μέσα μου
    By mirtw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 09-06-2011, 23:04
  2. Το κακο ζει μεσα μας
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 27-11-2010, 11:13
  3. Η φωνη μεσα μου
    By Bibo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 24-06-2010, 14:59
  4. ...τη δημοκρατία μου μέσα!
    By DissolvedGirl in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 138
    Last Post: 14-04-2010, 16:32
  5. Μεσα απο νερο
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 15-07-2009, 13:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •