το γαστρεντερικο μου μεσα... - Page 23
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 23 of 24 FirstFirst ... 1321222324 LastLast
Results 331 to 345 of 357
  1. #331
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    την εξεταση κοπρανων την ζητανε για να δουν αν υπαρχει αιμα . Ειναι ο απλος τροπος για να καταλαβουν αν υπαρχει καποια πληγη που ομως δεν σημαινει τιποτε κακο αν υπαρχουν ιχνη αιματος γιατι συνηθως ειναι απο αιμορροιδες. Σε σενα δεν θα υπαρχει τιποτε θα δεις. Τι να πω εγω δηλαδη που σε 5 λεπτα φευγω για γαστροσκοπηση να αρχισω να φανταζομαι διαφορα , ενταξει εχω κι εγω το αγχος μου αλλα προσπαθω να μη το σκεφτομαι αλλωστε σε δυο ωρες θα ξερω.
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  2. #332
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    Quote Originally Posted by ti einai touto pali View Post
    την εξεταση κοπρανων την ζητανε για να δουν αν υπαρχει αιμα . Ειναι ο απλος τροπος για να καταλαβουν αν υπαρχει καποια πληγη που ομως δεν σημαινει τιποτε κακο αν υπαρχουν ιχνη αιματος γιατι συνηθως ειναι απο αιμορροιδες. Σε σενα δεν θα υπαρχει τιποτε θα δεις. Τι να πω εγω δηλαδη που σε 5 λεπτα φευγω για γαστροσκοπηση να αρχισω να φανταζομαι διαφορα , ενταξει εχω κι εγω το αγχος μου αλλα προσπαθω να μη το σκεφτομαι αλλωστε σε δυο ωρες θα ξερω.

    καλη επιτυχια!!! ελπιζω με μεθη !!! καλα αποτελασματα να εχεις... που ειμαι σιγουρη ουι ετσι θα ειναι!!!
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  3. #333
    Καλα αποτελεσματα φιλε μου κ ευχαριστω κ παλι!!!

  4. #334
    γραψε μας τα νεα σου!!!

  5. #335
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Το στομαχι απο τον οισοφαγο εως τον δωδεκαδακτυλο "λαμπει" απο υγεια. Ο ντοκτορ ειπε την χαρακτηριστικη λεξη "αριστο".
    και ομως αγαπητη "φοβισμενη" εγω εχω πονακια και ενοχλησεις συχνα πυκνα στο στομαχι. Που μπορει να οφειλονται αφου το στομαχι μου ειναι "αριστο". το μονο που μενει ειναι αγχος που μου προκαλει νευρικους σπασμους στο στομαχι. Γι αυτο σου λεω πρεπει να επικεντρωσουμε στην αντιμετωπιση του στρες να βρουμε δηλαδη τι ειναι αυτο που το επιδεινωνει και μετα αυτο παει και μας "χτυπαει" με σωματικες ενοχλησεις. Αυτα ας ριξω τωρα εναν υπνο γιατι ειμαι ακομα λιγο "μεθυσμενος" απο την ενεση μεθης που μου κανανε.
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  6. #336
    ποσο πολυ χαιρομαι για τα νεα σου!!! κοιμησου ανετα λοιπον! εισαι υγιης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    αχ κι εμενα με το βαριουχο μου ειπαν οτι οισοφαγος,δωδεκαδακτυλο και στομαχι χαιρουν ακρας υγειας αλλα τα εντερα;;;;;;;;;;;;;;;;
    καλη ξεκουραση!!!

  7. #337
    καλημερα!! πως εισαι ti einai touto pali? εισαι καλα!; εγω ποναω στο στομαχι απο χθες! πως ειναι οταν κρυωνεις και ποναει σαν πληγη ετσι ακριβως! θα παω σε λιγο στον παθολκογο μου και ντρεπομαι παρα πολυ να του πω οτι τελικα πηγα σε 3ο γαστρεντερολογο! ασε που ετσι που τα εκανα θα θελω να παω στ αληθεια καπου και δεν θα εχω κανεναν! ελπιζω να με καθησυχασει αυτος! το καταφερνει συνηθως και να μην κανω καμια αλλη εξεταση!!!!!!

  8. #338
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    ΚΑΑΑΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ και σε σενα. Ενταξει ειμαι σχετικα καλα με τις συνηθισμενες ενοχλησεις στο γαστρεντερικο. Πηγα χθες στον παθολογο ειδε την γαστροσκοπηση , συμπερασμα αρχισε να τρως σιδηρουχες τροφες (μοσχαρισιο κρεας, συκωτι, ξηρους καρπους) και θα επανερθεις. Για χαπια ουτε λογος καθοτι μου ειπε εχεις σηδιροπενια αλλα δεν εχει εξελιχθει σε σηδηροπενικη αναιμια. Κοινως η κατασταση που ζω μπορει να βελτιωθει με καλυτερη διατροφη.
    Οσο για τα αλλα που γραφεις να πω τα χιλιοειπωμενα. Κοιταξε πρωτα απο ολα να επικεντρωθεις στο αγχος και πως θα μαθεις να το ελεγχεις κτλ κτλ. και δεν το λεω μονο σε σενα το λεω και σε μενα γιατι μη νομιζεις οταν δεν μου ειναι καλα ξερεις τι κολοσκεψεις κανω κι εγω
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  9. #339
    Γυρισα μολις απ τον παθολογο μου(ο καλος μου ο γιατρος να ναι καλα!)
    του εδειξα τις εξετασεις που μου εγραψε ο γαστρεντερολογος και μου ειπε οτι για τον υπερηχο δεν υπαρχει λογος εφοσον 1 Αυγουστου εκανα ξανα ανω κοιλιας και ηταν υπεραναλυτικος ο αλλος γιατρος(γνωστος στην πολη για την αναλυτικοτητα του) και οσο αφορα τη μαγιερ κοπρανων το θεωρει υπερβολη εφοσον δεν εχω ουτε χα,ηλο σιδηρο ουτε αιματοκριτη ουτε εχω δει ποτε αιμα(ξερεις που) οποτε αν την κανω ενισχυω το αγχος μου!! μου ειπε επισης οτι οι αδυνατοι ανθρωποι(ειμαι αρκετα αδυνατοι)πολλες φορες νιωθουν ολες τις κινησεις των ενετρων του στομαχου κλπ(καπως ετσι μου το ειπε)κι οτι εφοσον οοοοοοοοοοοοοοολες μου οι εξετασεις και η κλινικη μου εικονα ειναι καλα-καλη(εκτος απο μια μικρη παλλινδρομηση που ομως τη ρυθμιζω) να σταματησω αυτο με τους γιατρους γιατι ενισχυω το αγχος και το φοβο μου!!! επισης μου ειπε οτι εμεις οι ¨ασθενεις¨τον κακρινο τον εχουμε πρωτη ¨λυση¨ενω οι γιατροι τελευταια!!!!
    αυτα!!!
    χαιρομαι που εισαι καλα και που βρηκες τελικα λυση στο προβλημα σου!!!!
    ελπιζω πραγματικα να ηταν ο τελευταιος γιατρος που επισκεφτηκα για ενα μεγαααααααααααααααλο χρονικο διαστημα!!!!!!!!!!
    θα προσπαθησω να ξεκολλησω τον εγκεφαλο μου απο την περιοχη της κοιλιας μου!!! χαχαχαχαχα!
    σ ευχαριστω για τη συμπαρασταση!!! :-)

  10. #340
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Οποτε αρχισε σιγα σιγα να επικεντρωνεσε στο αγχος που εχεις και αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα ξεκινα ψυχοθεραπεια. Εγω εχω καταληξει οτι οση βοηθεια μπορει να μας δωθει η και οποιοι τροποι υπαρχουν σχετικα με το αγχος και την αντιμετωπιση του αυτη μπορει να δωθει απο ψυχολογους/ψυχιατρους αλλα και απο καποιες εναλλακτικες ιατρικες τυπου ομοιοπαθητικης, βελονισμου, ρεφλεξολογιας.
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  11. #341
    Εχω παει ηδη δυο φορες κ εχω σκοπο να συνεχισω την ψυχοθεραπεια!!!!! Κ παλι σ ευχαριστω για οκλες τις συμβουλες κ τη συμπαρασταση!!!! ;-)

  12. #342
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Αγαπητε προσπαθω να σου στειλω πμ σχετικα με αυτο που με ρωτουσες αλλα για καποιον λογο δεν μπορω να μπω στα μηνυματα μου...

  13. #343
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Αγαπητη please try again οταν θα μπορεις
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  14. #344
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417

    The "king" is back...

    Στις 20, 21, 22 του μηνος θα κοιμαμαι εδω
    http://i1075.photobucket.com/albums/...ps0f282587.jpg
    και θα ιαματοθεραπευομαι εδω...
    http://i1075.photobucket.com/albums/...psd053e64e.jpg
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  15. #345
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Για σενα ειναι η ζωη!!!!!!!!

Page 23 of 24 FirstFirst ... 1321222324 LastLast

Similar Threads

  1. Η θάλασσα μέσα μου
    By mirtw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 09-06-2011, 23:04
  2. Το κακο ζει μεσα μας
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 27-11-2010, 11:13
  3. Η φωνη μεσα μου
    By Bibo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 24-06-2010, 14:59
  4. ...τη δημοκρατία μου μέσα!
    By DissolvedGirl in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 138
    Last Post: 14-04-2010, 16:32
  5. Μεσα απο νερο
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 15-07-2009, 13:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •