Με μπερδεύει αλλά δεν μπορώ να ξεκολλήσω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    52

    Με μπερδεύει αλλά δεν μπορώ να ξεκολλήσω

    Καλησπέρα!
    Έχω φάει κόλλημα..χοντρό κόλλημα!
    Παρακαλώ γνώμες!
    Last edited by sullengirl_deleted; 08-04-2012 at 11:27.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1
    εγω βλεπω εναν αντρα που η φοβαται να κανει το βημα για να εισται μαζι ...η θελει απλα να επιβεβεωθει σαν αντρας.....απλα γνωμη μου ειναι ξεκαθαρισε του την θεση σου για αλλη μια φορα.και τσεκαρε αντιδρασεις!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    sullengirl γειά σου,
    εσύ έχεις ξεκαθαρίσει μέσα σου τί θέλεις απ' τον συγκεκριμένο; Αν αυτός για παράδειγμα νιώθει για σένα, ότι έχει βρει την γυναίκα της ζωής του, μπορεί όντως-όσο κι αν κάτι τέτοιο, τόσο γρήγορα δεν είναι κι ότι το καλύτερο!-να θέλει και να σε παντρευτεί!

    Είμαι της άποψης και συμφωνώ με το Ξωτικό ότι δεν σε δουλεύει και πως χρειάζεται να πάρεις πλέον ξεκάθαρες πρωτοβουλίες!
    Μάλλον φοβάσαι.. Ακόμα, ίσως κι από το σεβασμό, που σου έχει-λέω εγώ τώρα-να θέλει νάναι σίγουρος, πως επιθυμείς κάτι μαζί του όσο κι ο ίδιος το θέλει!

    Πάντως, παρά τις όποιες διαφορές σας.. δίνει συνέχεια κι ενθαρρύνει, παρ' ότι δεν έχει ίσως εισπράξει από σένα αρκετό ενδιαφέρον, γιατί δεν του στέλνεις με σαφή μηνύματα, τι είν' αυτό που πραγματικά θέλεις. Νάσαι σίγουρη ότι δεν μπορεί να μαντέψει, οπότε βάλτον κάτω και μίλα ανοιχτά κι ειλικρινά. Καλή επιτυχία!!!!!!! :)
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    52
    Παιδιά καλησπέρα και πραγματικά ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας.
    Last edited by sullengirl_deleted; 08-04-2012 at 11:28.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Aλλα λογια να αγαπιομαστε!!
    Απλα δειλιαζει, Αυτο φαινεται με ολη του τη συμπεριφορα, με ολο το μπρος πισω! Φοβαται να σου απλωσει το χερι να σου δειξει κατι παραπανω, φοβαται να του απλωσεις εσυ γιατι τι θα κανει τοτε τρομαζει! Το οτι ηστασταν φιλοι και σε ειχε σε εκτιμηση το κανει πιο δυσκολο, γιατι σου λεει αν γινει κατι και δεν παει μετα θα ειναι ολα μανταρα και θα νιωθει εκτεθειμενος.
    Μη χολοσκας με εναν τετοιο τυπο εγω θα ελεγα. Το πιο πιθανο ειναι οτι ευκολα θα παει παρακατω, εξαιτιας της τεραστιας δειλιας του με σενα την φιλη του. Τωρα αν εσυ τον θες πολυ, αμα του την πεσεις το πιο πιθανο ειναι οτι θα τον τρομαξεις και θα σου λεει μετα για τη φιλια σας. Υπαρχει και μια πιθανοτητα να σου κατσει βεβαια! Τον θες?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    52
    Ναι θα ήθελα κάτι σοβαρό και ουσιαστικό μαζί του. Το γιατί φοβάται δεν μπορώ να καταλάβω. Έχεις κάποιο δίκιο λίλιουμ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Φοβαται γιατι ισως ειναι ετσι ο χαρακτηρας του, να τα υπεραναλυει ολα, και να σκεφτεται το μελλον, και ετσι αυτο τον κολλαει. Δεν του ερχεται μια ιδεα και μπαμ παει και την υλοποιει! θα το χιλιοσκεφτει θα το ζυγιασει, θα βρει εκατο εμποδια, θα κανει καμια δεκαρια σεναρια για το μελλον, και αφου σε εχει και σε εκτιμηση, θα κολλησει καπου εκει στο οτι σας βλεπει παντρεμενους με παιδια του ερχεται ενα τσαααακ "δεν ειμαι ετοιμος για γαμο και δεν εχω σταθερη δουλεια να βγαλω στεγαστικο" (το λεω λιγο χιουμοριστικα) και ετσι στοπ!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by sullengirl View Post
    Ναι θα ήθελα κάτι σοβαρό και ουσιαστικό μαζί του. Το γιατί φοβάται δεν μπορώ να καταλάβω. Έχεις κάποιο δίκιο λίλιουμ.

    σου επαναλαμβάνω, βάλτον κάτω και κάντου εσύ αυτά που θάθελες να σου κάνει.
    Δηλ. πλησίασε εσύ και φίλα τον, αφού δεν τολμάει να το κάνει ο ίδιος!
    Δεν έχεις να χάσεις τίποτα! Γνωρίζω περίπτωση, ειλικρινά, που για όλα, μα όλα..
    την πρωτοβουλία την πήρε η γυναίκα! Τί να πω κι εγώ; Συμβαίνουν.. :)
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    52
    Λιλιουμ να σημειώσω ότι η φιλική μας σχέση ξεκίνησε με παράλληλο ερωτικό ενδιαφέρον. Θέλω να πω πως αρχίσαμε να μιλάμε πολύ κι ήρθαμε κοντά (μου ανοιγόταν, έχει κάποια οικογενειακά θέματα) ενώ παράλληλα υποψιαζόμουν ότι με γουστάρει.
    Μαρκέλα...αααααα αυτό είναι μια κουβέντα!!Και σκεφτομαι οτι ίσως κάνει πίσω και θα ξενερώσω ασχημα και ουφ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Πολλες φορες φιλικες σχεσεις ξεκινανε επειδη "αρεσει" ο ενας στον αλλον, ειτε ισυχει και για τα δυο μελη ειτε μονοπλευρα..
    Και εχουμε δει πολλες φιλιες να εξελισσονται σε ερωτα μετα το περασμα ακομα και πολλων ετων, αλλες επιτυχως, αλλες ανεπιτυχως.. Τωρα τι θα γυρει τη ζυγαρια απο τη φιλια στη σχεση δεν ξερω.. ισως η θεληση απο κοινου!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    52
    Βλέπω όλο αυτο
    Last edited by sullengirl_deleted; 08-04-2012 at 11:30.

Similar Threads

  1. ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ
    By donald in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 13-02-2012, 21:24
  2. Replies: 18
    Last Post: 21-08-2011, 22:47
  3. Θελω να ξεκολλησω κ δεν μπορω
    By πιεσμενη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 02-06-2011, 16:19
  4. προσπαθώ αλλά δεν μπορώ να ξεφύγω...
    By Maria25eleu in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 02-07-2010, 11:10
  5. Θέλω αλλά δεν μπορώ... νομίζω...
    By Naranja in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 15-04-2006, 12:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •