Η παρθενια του αντρα και της γυναικας ειναι το ιδιο?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257

    Η παρθενια του αντρα και της γυναικας ειναι το ιδιο?

    Ξερω οτι πολλοι θα με εχετε μισησει με ενα προηγουμενο θεμα που ειχα ανοιξει αλλα ενταξει ειπα να ανοιξω και αυτο να δω αμα παρω απαντησεις στο θεμα π με απασχολει...
    συζητηγα με κατι παρθενους φιλους μου και λεγαμε να παμε σε οικο ανοχης για να μας φυγει αυτη η "παρθενια" πριν κλεισουμε ολοι τα 19 μας εγω ειχα καποιες αντιδρασεις βεβαια γιατι ελεγα ρε παιδια ειναι η πρωτη μας φορα δεν πρεπει να ειναι λιγο πιο ιδιαιτερο-ξεχωριστο? οι φιλοι μου ειπανε ομως οτι εμεις ειμαστε αντρες δεν ειμαστε γυναικες που η πρωτη τους φορα τους μενει χαραγμενη(Στερεοτυπα).
    Το καλοσκεφτηκα και ειπα γιατι να μην παω πρωτη φορα με μια ομορφη γυναικα που θα με μαθει κιολας?τι διαφορα δηλαδη θα ειχε αμα πηγαινα με την Κατερινα του σχολειου που την ειχε παρει ολο το σχολειο ?η μια πληρωνεται η αλλη οχι...επισης εχει μεγαλη διαφορα αμα εκανα one night stand με καποια την πρωτη μου φορα και να μην την ξαναβλεπα?σαφως ωραιο θα ειναι να εχεις κανει σχεση με μια κοπελα που σου αρεσει και εκει να χασεις την "παρθενια" σου αλλα μιας και θελω να το κανω αυτο πριν κλεισω τα 19 γιατι να μην το κανω?
    περιμενω απαντησεις και συμβουλες ευχαριστω εκ των προτερων
    Blonde guys are more fun ;)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Με μπερδευεις , αλλο ρωτάς στον τίτλο και αλλο μας περιγραφεις .
    Πως να απάντησω στο πρώτο , και βέβαια όχι .
    Τώρα πως θες εσυ να ζήσεις την πρώτη σου στιγμη δεν ξέρω να σου πω όπως σου αρέσει καλύτερα .
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    χρηστο
    κατ'αρχην να πω μια συγνωμη για την συμπεριφορα μου στο προηγουμενο ποστ σου
    μακαρι να ειχες διευκρινηστει δημοσιως οπως στο πμ που μου εστειλες
    απλα ετσι οπως ειχες θεσει καποια πραγματα εγιναν παρεξηγησημα και απο εμενα και απο αλλα μελη και
    το κερασακι στην τουρτα ηταν μια δημοσιευση καποιου που με φρικαρε τελειως,ξεφυγα και δεν εφταιγα εγω
    προσωπικα δεν εχω μισησει ανθρωπο στην ζωη μου μεχρι τωρα
    και ανθρωπους που μου εχουν κανει κακο,ποσο μαλλον εσενα
    εδειξες να καταλαβες αυτα που σου ειπα,προσπαθουσα να σου στειλω κι αλλο πμ αλλα ησουν γεματος..
    κι επι του θεματος
    μια χαρα ειναι να πας σε οικο ανοχης αμα αισθανεσαι καλα με τον εαυτο σου να το κανεις
    οπως ειναι μια χαρα να πας και με εκεινη που θα γινει κοπελα σου
    εσυ ομως σκεψου..
    μπορεις να περιμενεις?εχεις την υπομονη να περιμενεις?
    θεωρω οτι σε αυτην την ηλικια οι ορμες σου θα εχουν χτυπησει κοκκινο
    αμα την παλευεις περιμενε
    με την κοπελα σου θα το θυμασαι ρομαντικα
    απο την αλλη αν πας με φιλους,θα τα συζητατε μετα απο καποια χρονια και θα κανεις χαβαλε
    παντως σιγουρα θα εχεις περισσοτερη αυτοπεποιθηση και λιγοτερο τρακ μετα,αν εχεις παρει εμπειριες πρωτα
    σε οποια περιπτωση ΚΑΠΕΛΟ
    και μην φιλησεις ποτε ***** στο στομα
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    μπορεις να το σκεφτεις αλλιως : Αν σε αλλη ζωη γενιοσουνα γυναικα , θα εκανες το επαγγελμα της *****ς ?
    Αν οχι , τοτε πηγαινε με την... κατερινα !

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    52
    φυσικα και ειναι το ιδιο η παρθενια του αντρα και της γυναικας. τα κοινωνικα στερεοτυπα θελουν τη γυναικα να περιμενει τον ιπποτη για την 1η της φορα ενω τον αντρα να εμφανιζεται αναισθητος και πιο βολικος στο θεμα του σεξ.ωστοσο υπαρχουν γυναικες πολυ πιο ατιθασες και αντρες πιο συναισθηματικοι.
    αν ζουσαμε το '40 θα ειχα αλλη απαντηση,αλλα εχει προηγηθει πια και μια σεξουαλικη απελευθερωση.ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει με το σωμα του.
    για το θεμα σου παντως,εγω προτεινω να κατσεις στα αυγα σου,να μην επηρεαζεσαι τοσο απο τους φιλους σου κ αμα σαρεσει καμια κοπελα (ή δυο και τρεις) να την πλησιασεις,να δεις πως θα παει,να τα φτιαξετε κ να το κανετε.δε σε βιαζει κανεις ουτε θα εισαι λιγοτερο αντρας αν δεν το κανεις με το ζορι.
    δε θα παθεις τιποτα αν εισαι παρθενος στα 19.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by xrusaki View Post
    σε οποια περιπτωση ΚΑΠΕΛΟ
    και μην φιλησεις ποτε ***** στο στομα
    και αμα ειναι πολυ ομορφη?καλα οπωσδηποτε θα φορεσω προφυλακτικο...
    Quote Originally Posted by path View Post
    μπορεις να το σκεφτεις αλλιως : Αν σε αλλη ζωη γενιοσουνα γυναικα , θα εκανες το επαγγελμα της *****ς ?
    Αν οχι , τοτε πηγαινε με την... κατερινα !
    χμμμ...εννοεις με αυτο οτι οι πορνες το κανουν με το ζορι?η οτι και καλα δεν τις σεβομαι?

    labro ,sullengirl και εγω αυτο πιστευω οτι η παρθενια ειναι το ιδιο και στα δυο φυλλα απλα ενταξει πιστευω αμα παω θα μου φυγει ενα βαρος και θα αποκτησω αυτοπεποιθηση...
    Blonde guys are more fun ;)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    βασικα πιστευω οτι δεν εχει καμια σχεση η μια παρθενια με την αλλη, αλλιως θα ειχαμε γεμισει αντιστοιχα αντρικα πορνεια να πηγαινουν οι ξαναμμενες εφηβες που θελουν να αποκτησουν εμπειρια για να τους φυγει το στιγμα της παρθενας

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by kalopisti View Post
    βασικα πιστευω οτι δεν εχει καμια σχεση η μια παρθενια με την αλλη, αλλιως θα ειχαμε γεμισει αντιστοιχα αντρικα πορνεια να πηγαινουν οι ξαναμμενες εφηβες που θελουν να αποκτησουν εμπειρια για να τους φυγει το στιγμα της παρθενας
    ξερεις οτι ολοι ζουμε σε ανδροκρατουμενες κοινωνιες και αυτο θα θεωρουνταν ταμπου...
    Blonde guys are more fun ;)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    [QUOTE]
    Quote Originally Posted by xrhstos View Post
    και αμα ειναι πολυ ομορφη?καλα οπωσδηποτε θα φορεσω προφυλακτικο...
    ας ειναι και οπτασια!προσεχε γιατι δεν ξερεις τι εχει η καθε μια
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    ειμαι 20 και ειμαι ακομα 'virgin' ειναι προβλημα? :confused:

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    Quote Originally Posted by Alucard View Post
    ειμαι 20 και ειμαι ακομα 'virgin' ειναι προβλημα? :confused:
    φίλε είμαι στην ίδια κατάσταση με σένα 20 και παρθένος.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    ε μην το παιρνεις τοσο τραγικα :D ο καθενας κανει τις επιλογες του, δεν ειναι τοσο τραγικο. 20 ειμαστε οχι 30. και σε μπορδελο εαν ηθελα θα μπορουσα να παω εδω και καιρο αλλα δεν το προτιμω ετσι, και μου την 'επεσαν' τουριστριες οσο ειμουν προεδρικη φρουρα και παλι δεν εκανα τπτ. :cool:

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by thomas98 View Post
    φίλε είμαι στην ίδια κατάσταση με σένα 20 και παρθένος.
    Quote Originally Posted by Alucard View Post
    ε μην το παιρνεις τοσο τραγικα :D ο καθενας κανει τις επιλογες του, δεν ειναι τοσο τραγικο. 20 ειμαστε οχι 30. και σε μπορδελο εαν ηθελα θα μπορουσα να παω εδω και καιρο αλλα δεν το προτιμω ετσι, και μου την 'επεσαν' τουριστριες οσο ειμουν προεδρικη φρουρα και παλι δεν εκανα τπτ. :cool:
    καλυτερα να μεινετε παρθενοι εγω που πηγα σε οικο ανοχης το μετανιωσα η αληθεια ειναι...
    Blonde guys are more fun ;)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    144
    Quote Originally Posted by xrhstos View Post
    Ξερω οτι πολλοι θα με εχετε μισησει με ενα προηγουμενο θεμα που ειχα ανοιξει αλλα ενταξει ειπα να ανοιξω και αυτο να δω αμα παρω απαντησεις στο θεμα π με απασχολει...
    συζητηγα με κατι παρθενους φιλους μου και λεγαμε να παμε σε οικο ανοχης για να μας φυγει αυτη η "παρθενια" πριν κλεισουμε ολοι τα 19 μας εγω ειχα καποιες αντιδρασεις βεβαια γιατι ελεγα ρε παιδια ειναι η πρωτη μας φορα δεν πρεπει να ειναι λιγο πιο ιδιαιτερο-ξεχωριστο? οι φιλοι μου ειπανε ομως οτι εμεις ειμαστε αντρες δεν ειμαστε γυναικες που η πρωτη τους φορα τους μενει χαραγμενη(Στερεοτυπα).
    Το καλοσκεφτηκα και ειπα γιατι να μην παω πρωτη φορα με μια ομορφη γυναικα που θα με μαθει κιολας?τι διαφορα δηλαδη θα ειχε αμα πηγαινα με την Κατερινα του σχολειου που την ειχε παρει ολο το σχολειο ?η μια πληρωνεται η αλλη οχι...επισης εχει μεγαλη διαφορα αμα εκανα one night stand με καποια την πρωτη μου φορα και να μην την ξαναβλεπα?σαφως ωραιο θα ειναι να εχεις κανει σχεση με μια κοπελα που σου αρεσει και εκει να χασεις την "παρθενια" σου αλλα μιας και θελω να το κανω αυτο πριν κλεισω τα 19 γιατι να μην το κανω?
    περιμενω απαντησεις και συμβουλες ευχαριστω εκ των προτερων
    Και να χασεις την παρ8ενια σου τι 8α γινει? Πληρωσα και πηδηξα δηλαδη? Συγνωμη που 8α το 8εσω ετσι αλλα για εμενα προσωπικα ειναι αηδιαστικο καποιος να πηγαινει με πουτανες.
    Εγω 8α σε συμβουλευα να ερωτευτεις (οχι να αρεσεις οπως το ειπες) καποια και μετα να προχωρησεις. Και πιστευω οτι φυσικα και σου μενει η πρωτη. Αλλωστε τον/την πρωτη/ο και τον/την καλυτερο/η δεν ξεχνιουνται. Αλλα το 8εμα δεν ειναι αυτο. Αν 8ες να μα8εις να πηδας ωστε στην συνεχεια της ζωης σου να εισαι καλος γαμιας, πανε με οτι σου κατσει. Αν 8ες ομως να κανεις ερωτα, να ερωτευτεις και να το νιωσεις αυτο που 8α κανεις, αλλαξε ροτα.

    Συγνωμη για την βρωμολοχια.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    144
    Για οσους εκτιμουν που δινουν το σωμα τους και τα συναισ8ηματα τους, εχει.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Παρθενιά πέους
    By floormanager in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 84
    Last Post: 02-10-2011, 01:25
  2. Ενα υψηλο IQ (>120) είναι το ίδιο προβληματιο με ένα χαμηλο (<80) ?
    By panosjohnson in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 26-08-2011, 01:17
  3. Τι είναι η αγάπη?Ολοι τον αντιλαμβάνονται το ίδιο?Καθενας αγαπάει διαφορετικα?
    By anemos_thir_13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 12-07-2010, 22:34
  4. Replies: 3
    Last Post: 19-02-2008, 11:59
  5. Φιλική σχέση μεταξύ άντρα και γυναίκας(και από τις 2 μεριές) υπάρχει?
    By marily in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 06-02-2008, 23:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •