ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΧΩΡΙΣ ΛΥΣΗ! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    μόνο που δεν απάντησες ποιό είναι τελικά το χρόνιο πρόβλημα υγείας που αντιμετωπίζεις, γιατί αν είναι οι φυσικές αντιδράσεις του οργανισμού σου, σ' έναν αφύσικο τρόπο, διατροφής, ίσως και διαβίωσης, τότε αυτό δεν είναι χρόνιο πρόβλημα υγείας, αλλά μάλλον θάλεγα μια υγιής αντιδράση του οργανισμού!
    αυτο θελω να σου πω.....οτι σε οποιους γιατρους κ να πηγα επισημα δεν μου ειπαν οτι ειμαι υπερτασικος αλλα εχω ενα ειδος ,κ επισημα δεν μου ειπαν οτι εχω ευερεθιστο εντερο αλλα καπως κ περιπου ....αλλα οταν τους λεω τα συπτωματα δεν μπορουν να τα εξηγησουν!!!.....αυτο ρωταω κ εγω τι γινεται με την περιπτωση μου??κ εσυ ακομα θα πεις μα πως γινεται ?μηπως δεν ειμαι καλα ψυχολογικα κ τετοια!!ε σε διαβεβαιωνω οτι εδω κ 15 χρονια τα ιδια κ τα ιδια !κ δεν ειμαι πια παιδακι να αγχωνομαι κ ολα αυτα που λενε σαν τελικη γνωματευση!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    352
    Quote Originally Posted by babis1925 View Post
    εμενα ειναι πολυ περιεργα τα πραγματα!!!ολα τα εχω ψαξει εδω κ 15 χρονια καθε χρονο!!!αν δεν ειμαι σε συνεχη καθημερινη διαιτα κ αυστηρη ...δηλαδη τονος ,βραστα ,απολυτα στεγνα ,κ κανω μαγκιες με αλλα φαγητα τοτε μου βγαινουν ξινα!!!απολυτα με διαλυουν!!κ το χειροτερο ειναι αυτο που παθαινω οταν ξαπλωσω.....νιωθω οτι σβηνω!!τρελενομαι τελειος.....ειναι πολυ ενοχλητικο!!!μεχρι να εξαντληθω κ να με παρει ο υπνος!!αστα μια τρελα καθε μερα σχεδον!!γι αυτο καθε μερα κανω τρεξιμο πριν φαω κ μετα τρωο οσο μπορω υγειινα για να μην εχω ενοχλησεις!!!αυτα!
    Τί να πω...κάτι θα υπάρχει από πίσω για να έχεις τα συμπτώματα που αναφέρεις. Δηλ στα καλά καθούμενα στα 23 σου ο οργανισμός σου αποφάσισε να σου δυσκολέψει τη ζωή; Κουράγιο πάντως φίλε, τις καλημέρες μου!

  3. #18
    Quote Originally Posted by Tasos75 View Post
    Τί να πω...κάτι θα υπάρχει από πίσω για να έχεις τα συμπτώματα που αναφέρεις. Δηλ στα καλά καθούμενα στα 23 σου ο οργανισμός σου αποφάσισε να σου δυσκολέψει τη ζωή; Κουράγιο πάντως φίλε, τις καλημέρες μου!
    να εισαι παντα καλα!!καλημερα κ σε εσενα!!!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by babis1925 View Post
    αυτο θελω να σου πω.....οτι σε οποιους γιατρους κ να πηγα επισημα δεν μου ειπαν οτι ειμαι υπερτασικος αλλα εχω ενα ειδος ,κ επισημα δεν μου ειπαν οτι εχω ευερεθιστο εντερο αλλα καπως κ περιπου ....αλλα οταν τους λεω τα συπτωματα δεν μπορουν να τα εξηγησουν!!!.....αυτο ρωταω κ εγω τι γινεται με την περιπτωση μου??κ εσυ ακομα θα πεις μα πως γινεται ?μηπως δεν ειμαι καλα ψυχολογικα κ τετοια!!ε σε διαβεβαιωνω οτι εδω κ 15 χρονια τα ιδια κ τα ιδια !κ δεν ειμαι πια παιδακι να αγχωνομαι κ ολα αυτα που λενε σαν τελικη γνωματευση!!
    Σίγουρα και δεν θα σου πω "..μα πως γίνεται;" γιατί ξέρω πολύ καλά, όπως σου έγραψα στην πίσω σελίδα σ' ένα υ.γ. ότι
    κυρίως αιτία των ασθενειών είναι η τοξίνωση του αίματος και θεραπεία η απότοξίνωσή του!
    Αυτό φυσικά αφορά και την όποια υπέρταση και το ευερέθιστο έντερο.
    Δεν ξέρω βέβαια αν καταλαβαίνεις τί εννοώ; Ωστόσο πρόκειται γι' αλλαγή αντίληψης του τρόπου διατροφής.
    Κι εμένα δεν μου λέει τίποτα, το αν κάποιοι τρέφονται με τροφές του ποδαριού ή βιομηχανοποιημένες, ενώ δεν αρρωσταίνουν, κι αυτό γιατί
    προσωπικά, είμαι υπέρ της πρόληψης κι όχι της θεραπείας, που ίσως σ' αρκετές περιπτώσεις με την εκδήλωση συμπτωμάτων νάναι κι αργά!
    Μ' άλλα λόγια εσύ ξέρεις τι περίπου έχεις και τουλάχιστον προσέχεις! Δεν ισχύει όμως το ίδιο και για τον άλλον.. Ολιστικά δες το!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by void View Post
    γεια σου Μαρκέλα και χρόνια πολλά.
    Αυτό με το χτύπημα των ποδιών που το έχεις ακούσει?
    εγώ από μικρή έχω μια αίσθηση στα γόνατα σα να θέλω να τα ξεριζώσω κάποιες φορές, ειδικά το βράδυ που πέφτω να κοιμηθώ.
    Δεν είναι δηλαδή ακριβώς πόνος, αλλά αυτό που είπες με την αδρεναλίνη μου άναψε λαμπάκι..
    ξέρεις κάτι παραπάνω γι'αυτό?
    Χρόνια Πολλά και σε σένα void,
    η αλήθεια είναι ότι πριν λίγο το είδα το ποστ σου! λολ! Αυτό λοιπόν με το χτύπημα των ποδιών.., που το είχε πει ένας εναλλακτικός γιατρός,
    μέσα στο πλαίσιο ενός προγράμματος διατροφής, που μου είχε συστήσει.

    Χρειάζεται να το κάνουμε πριν τα γεύματα, γιατί η υπερβολική παρουσία αδρεναλίνης στο αίμα εμποδίζει, την ομαλή διαδικασία της πέψης.
    Αν σε πονάνε τώρα τα γόνατα, επειδή κι εγώ είχα τέτοιους πόνους κι ειδικά όταν κατέβαινα σκαλοπάτια, μπορείς να πάρεις σκέτο Ω3.
    Βέβαια, βελτίωση μην περιμένεις από την μια μέρα στην άλλη!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Συμβουλοι ψυχικής υγείας χωρίς κανένα πτυχίο
    By varkoudio in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 24
    Last Post: 30-06-2015, 18:40
  2. ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΦΟΒΙΑΣ.........
    By Remedy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 09-09-2010, 08:24
  3. ΦΟΒΟΣ/ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ/ΥΠΟΧΟΝΔΡΙΟΣ
    By mixalakis in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 12
    Last Post: 13-02-2010, 00:40
  4. προβλημα υγειας
    By stefanos in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 8
    Last Post: 16-06-2009, 02:12
  5. Υπάρχει μόνιμη λύση στο πρόβλημα της ΙΨΔ? Δεν αντέχω άλλο...
    By interzone in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 01-03-2009, 01:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •