Έλλειψη ύπνου... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,563
    Αναζήτηση, επειδή το κείμενο σου είναι λίγο μεγάλο θα το διαβάσω όταν θα έχω χρόνο και καθαρό μυαλό (μη νομίζεις ότι το αγνόησα) αλλά τώρα θα ήθελα να γράψω ότι προφανώς λόγω εξάντλησης από την έλλειψη ύπνου όλο το Σαββατοκύριακο αλλά κυρίως σήμερα που βγήκα έξω για τη δουλειά ζαλίζομαι τρομερά όποτε περπατάω μέχρι κι ότι θα λιποθυμήσω νιώθω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #32
    Ποιά είναι η αιτία που προκαλί τα άσχημα όνειρα που βλέπεις; Τι ακριβώς φοβάσαι ότι θα σου συμβεί αν κοιμηθείς;Καλό θα ήταν να κοιμηθίς και να πεις "όνειρο ήταν απλώς", γυρνώντας από το άλλο σου πλευρό...
    Εχω περάσει κι εγώ από αυτόν τον εφιάλτη, φίλε Κύκνε!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,563
    Quote Originally Posted by Αναζητηση View Post
    Ποιά είναι η αιτία που προκαλί τα άσχημα όνειρα που βλέπεις; Τι ακριβώς φοβάσαι ότι θα σου συμβεί αν κοιμηθείς;Καλό θα ήταν να κοιμηθίς και να πεις "όνειρο ήταν απλώς", γυρνώντας από το άλλο σου πλευρό...
    Εχω περάσει κι εγώ από αυτόν τον εφιάλτη, φίλε Κύκνε!
    Είχα απαντήσει και στον Τάσο που ρώτησε το ίδιο...η απάντηση ήταν: "Όσο για το τι φοβάμαι ότι θα μου συμβεί όταν κοιμάμαι 1ον φοβάμαι ότι θα επαναληφθεί ένα γεγονός του παρελθόντος και 2ον τον τελευταίο καιρό βλέπω εφιάλτες για πράγματα που έχουν συμβεί και τα ξαναβλέπω και τα ξαναζώ και ξυπνάω με χάλια διάθεση...τις προάλλες είδα τη στιγμή που μου ανακοίνωσαν το θάνατο της γιαγιάς μου και το μετά...ίσως αυτό να είναι σημάδι ότι πρέπει να πάω να τη δω...αύριο μάλλον...έχω καιρό να την επισκεφτώ..."
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #34
    Οσο και να τρέχουμε, να προλάβουμε ή να ξεφύγουμε από τους φόβους μας, αυτοί εξακολουθούν να είναι μέσα μας μέχρι να αντιμετωπίσουμε την αιτία που τους έκανε δυνάστες μας.
    Χαλάρασε, κοιμήσου -κι αν δεν κοιμηθείς, μόνο ξάπλωσε και χαλάρωσε. Μη σκέφτεσαι τίποτα.. Η γιαγι΄είναι καλά και σ' αγαπάει... ότι και να συμβεί ή τυχόν συνέβη μεταξύ σας.
    Απλώς, χαλάρωσε και σκέψου μια λίμνη με λευκούς, ήρεμους κύκνους... Ομορφη εικόνα, πραγματικά!
    <κοίτα την>

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Και τι παράπονο έχεις δηλαδή; Ποιος τη χάρη σου... Μακάρι να μπορούσα κι εγώ να κοιμάμαι τόσο λίγες ώρες, για να ζούσα περισσότερο χρόνο από το 24ωρο. Αν από την άλλη κουτουλάς ντουβάρια, καλά κάνεις και αναζητείς λύση.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,563
    Quote Originally Posted by Αναζητηση View Post
    Οσο και να τρέχουμε, να προλάβουμε ή να ξεφύγουμε από τους φόβους μας, αυτοί εξακολουθούν να είναι μέσα μας μέχρι να αντιμετωπίσουμε την αιτία που τους έκανε δυνάστες μας.
    Χαλάρασε, κοιμήσου -κι αν δεν κοιμηθείς, μόνο ξάπλωσε και χαλάρωσε. Μη σκέφτεσαι τίποτα.. Η γιαγιά είναι καλά και σ' αγαπάει... ότι και να συμβεί ή τυχόν συνέβη μεταξύ σας.
    Απλώς, χαλάρωσε και σκέψου μια λίμνη με λευκούς, ήρεμους κύκνους... Ομορφη εικόνα, πραγματικά!
    <κοίτα την>
    Κοιμήθηκα σήμερα...και τί κατάλαβα; Μόνο όμορφους κι ήρεμους κύκνους δεν είδα...εφιάλτη είδα...άντε ξανακοιμήσου τώρα, μου χάλασε όλη τη διάθεση...πάντως όντως μου αρέσει η εικόνα που περιγράφεις και μάλιστα μια τέτοια έχω αυτό τον καιρό σαν προφύλαξη οθόνης στον υπολογιστή, αυτήν είδα όταν ξύπνησα... :)
    Τώρα όσον αφορά τη γιαγιά μου δεν νομίζω να με αγαπάει πια με τόσες αμαρτίες που έχω κάνει...δυστυχώς... :( Εν ζωή πάντως σίγουρα με αγαπούσε ακόμα κι αν δεν ενέκρινε πάντα τις πράξεις μου και μου λείπει αυτή η άνευ όρων αγάπη... :(
    Και σ' αυτό που τόνισα έχεις απόλυτο δίκιο, έλα όμως που μερικά πράγματα είναι πιο δυνατά από μας και δεν μπορούμε να τα αντιμετωπίσουμε, αλλιώς δεν θα γινόταν και δυνάστες μας...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,563
    Quote Originally Posted by sheldon View Post
    Και τι παράπονο έχεις δηλαδή; Ποιος τη χάρη σου... Μακάρι να μπορούσα κι εγώ να κοιμάμαι τόσο λίγες ώρες, για να ζούσα περισσότερο χρόνο από το 24ωρο. Αν από την άλλη κουτουλάς ντουβάρια, καλά κάνεις και αναζητείς λύση.
    Γιατί εγώ δεν το ζω ευτυχισμένα το 24ωρο κι ο λόγος που δεν κοιμάμαι δεν είναι γιατί περνάω καλά οπότε προτιμώ αυτό αντί τον ύπνο αλλά γιατί η ιδέα του ύπνου με τρομάζει...αν εσένα σου αρέσει αυτό όμως, το να κοιμάσαι λίγο, ευχαρίστως να αλλάξουμε...
    Και φυσικά κουτουλάω ντουβάρια που λέει ο λόγος...αλλά μάλλον όχι με αρκετή δύναμη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,563
    Quote Originally Posted by sheldon View Post
    Και τι παράπονο έχεις δηλαδή; Ποιος τη χάρη σου... Μακάρι να μπορούσα κι εγώ να κοιμάμαι τόσο λίγες ώρες, για να ζούσα περισσότερο χρόνο από το 24ωρο. Αν από την άλλη κουτουλάς ντουβάρια, καλά κάνεις και αναζητείς λύση.
    Επίσης, έχω παράπονο ότι έχει γεμίσει το γραμματοκιβώτιο σου :P
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Προβλημα υπνου
    By gianniskritikos7 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 0
    Last Post: 12-10-2010, 13:55
  2. Πρόβλημα ύπνου,
    By Antouan89 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 9
    Last Post: 07-07-2009, 15:22
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΠΝΟΥ
    By maria9 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 12
    Last Post: 06-03-2009, 09:06
  4. διαταραχές ύπνου
    By divina in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 4
    Last Post: 17-06-2008, 19:43
  5. διαταραχες υπνου
    By angelinadance in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 19
    Last Post: 04-04-2007, 00:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •