Ποσοι ενεργοι ειμαστε αραγε που συχναζουμε σε αυτο το φορουμ.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

View Poll Results: Ποσο ενεργος εισαστε σε αυτο το φορουμ. Καταμετρηση απο περιεργεια:)

Voters
17. You may not vote on this poll
  • Καθημερινος σχεδον

    14 82.35%
  • Μια-δυο φορες την εβδομαδα

    1 5.88%
  • Μπορει να μπω που και που στην διαρκεια του μηνα

    2 11.76%
  • Αραια πολυ και με ενδιαφερει μονο κατα περιοδους

    0 0%
Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Ποσοι ενεργοι ειμαστε αραγε που συχναζουμε σε αυτο το φορουμ.

    Κοιταζα τους αριθμους και πραγματικα εχει περασει πολυς κοσμος απο αυτη την σελιδα. Αλλα ποσοι ειμαστε ουσιαστικα που ασχολιομαστε και το εχουμε κατα καποιο τροπο ενταξη στην ζωη μας , παρακολουθοντας το και δαπανωντας ενα μερος του χρονου μας σε αυτο.

    Οποτε σκεφτηκα να κανω ενα poll.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Την ψηφοφορια την εκανα ανωνυμη , μονο ποσοστο και αριθμος ψηφων φαινονται , οποτε ψηφιστε ελευθερα:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και για να κινηθει λιγο το νημα αν θελετε πειτε γιατι μπαινεται κιολας σε αυτο το φορουμ. Εγω εμπαινα παλια ζητωντας απαντησεις , ατομα με ιδιους προβληματισμους και προβληματα με μενα , και προσπαθωντας να βοηθησω οπου μπορω. Πλεον απλως εχει γινει ενα κομματι της ζωης μου και δαπανω ενα κομματι του χρονου μου ημερησιως σε αυτο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Ανακαλύπτοντας το φόρουμ εξεπλάγην διαβάζοντας τόσους ανθρώπους να υποφέρουν απ αυτά που υπέφερα και γω στη μετεφηβική μου ηλικία (κατάθλιψη/ αγοραφοβία/ πανικοί). Ούσα συναισθηματικά ισορροπημένη πια (μέχρι σημείου αναισθησίας) εδώ και πολλά χρόνια, θέλησα να μεταδώσω δύναμη κι αισιοδοξία σ αυτούς που βίωναν το πρόβλημα τώρα.

    Επίσης μ ενδιαφέρει πολύ η ψυχολογία των ανθρώπων και γενικά οι συμπεριφορές και αντιδράσεις απέναντι σε δύσκολες καταστάσεις- θέλω να μπορώ να κατανοώ και τα συναισθήματα των άλλων (και τα δικά μου φυσικά) εκτός από τις σκέψεις τους που τις εκφράζουν με λόγια. Εδώ μέσα διαβάζω απόψεις κάποιων μελών σε διάφορα θέματα που τις θεωρώ πραγματικά εξαιρετικά εύστοχες και αξιόλογες.

    Τέλος, σε περιόδους που είμαι πιεσμένη από διάφορα, αναρτώ κάποιο τραγουδάκι και ανακουφίζομαι- κι ας μην καταλαβαίνει κανένας γιατί :)))

    Δυστυχώς λόγω πολύ λίγου ελεύθερου χρόνου που διαθέτω δεν μπορώ να μπαίνω και να συμμετέχω ενεργά όσο θα 'θελα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Για άλλους λόγους μπήκα
    -το διάβαζα το forum καιρό πριν μπω-
    (έβγαινε διαρκώς μπροστά μου όταν ψαχνόμουνα στο internet για δικά μου θέματα)
    για άλλους λόγους μένω,
    και σίγουρα όταν μπαίνεις συχνά και σε γνωρίζουν πια
    κι εσύ γνωρίζεις τους άλλους,
    δεν μπορείς να γράψεις με τον αυθορμητισμό που έγραφες τον πρώτο μήνα.
    Eκτίμησα πολύ και χρήστες που δε γράφουν εδώ πια,
    αλλά υπάρχουν όντως άτομα που γράφουν με πολύ ενδιαφέρον
    και είναι και ώθηση να σκεφτώ περισσότερο.
    Είναι μια αίσθηση -ή και ψευδαίσθηση ίσως- κοινωνικοποίησης
    ιδίως για αντικοινωνικά άτομα σαν και μένα
    αφού κάτι θα γράψεις, κάποιος που σκέφτεται παρόμοια θα το διαβάσει,
    ή το αντίστροφο.
    Δε χρειάζεται να γράφω μόνο στις προσωπικές μου σημειώσεις,
    αν και τις βαθύτερες σκέψεις μου μόνο εκεί τις γράφω
    και πουθενά αλλού,
    αλλά ευτυχώς κι εδώ υπάρχουν οι στίχοι κι η μουσική:)
    Last edited by Joann; 22-04-2012 at 14:50.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    καθημερινος σχεδον. αν και συχνα νιωθω την αναγκη να εξαφανιστω για παντα. και λογο αηδιας ορισμενες φορες αλλα και λογο κουρασης απλα. οπως συνηθιζω να εξαφανιζομαι για μερες οταν εχω αλλα να με απασχολουν. θυμαμαι πχ τελευταια οταν ελειπα καιρο και η Lacrymosa ανοιξε τοπικ να επιστρεψω γιατι ανησυχουσαν, λολ.

    προσπαθω να εκφραζομαι αυθορμητα αλλα καταντω δυσαρεστος λογο του λεξιλογιου και της εντασης που βγαζω. ειναι πολυ ευκολο για μενα να βρεθω σε αντιπαραθεση, γιατι δυσκολευομαι να συγκρατησω τα νευρα μου, και λιγο να μου πει κατι που διαφωνω ο αλλος με ασχημο τροπο, αρπαζομαι.

    ο λογος που ποσταρω ακομα (και) εδω ειναι επειδη οι προσωπικοτητες κατα καποιο τροπο ειναι ξεχωριστες, ετσι ωστε οταν θελω να διαβασω περισσοτερες αποψεις, ξερω πως δε θα μου γραψουν ολοι με τον ιδιο κλισε πολιτικαλ κορρεκτ τροπο οπως συμβαινει σε αλλα φορουμς.

    καποιος πχ που τσακωθηκαμε θα μου γραψει τις μαλακιες του σαν τη kalopisti, η RainAndWind θα με βοηθησει, η Θεοφανία θα με κοροϊδεψει, η BloodyKate μπορει να με υποστηριξει, οι μεγαλυτεροι σε ηλικια θα αδιαφορησουν, και ουτω καθεξης.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Τελευταία μπάινω όλο και πιο σπάνια γιατι ο πρώτος ενθουσιασμός που είχα συμμετεχοντας σε κάτι πρωτόγνωρο για μένα (αφού δεν είχα μπει ξανά σε άλλο φόρουμ) εχει αντικατασταθεί από πλήξη και δεδομένου ότι έχω βρει ασχολιες πολύ πιο ενδιαφέρουσες μου φαίνεται ολοένα και πιο βαρετό. Τυχαία μπήκα για πρώτη φορά θέλοντας ν' απαντήσω στις ανησυχίες της καλής μου νιφάδας που την συμπαθησα από την πρώτη στιγμή. :) Και επειδή πάσχω από καταθλιψη μου άρεσε ν' ανταλλασω απόψεις πάνω στα θέματα ψυχικών ασθενειών με ομοιοπαθείς. Εξεπλάγην και γω από το πόσοι πολλοί άνθρωποι έχουν παρόμοια προβλήματα με εμένα και μου έφυγε συνάμα και ένα βάρος αφού πριν από μερικά χρόνια πίστευα πως ήμουν από τους ελάχιστους που πάσχουν από κατάθλιψη και ντρεπόμουν πολύ.. Συνεχιζω να πιστεύω πως η ουσιαστική βοήθεια δεν παρέχεται μέσω ίντερνετ αλλά η ορθολογική και ώριμη χρήση του φόρουμ προσθετει ένα λιθαράκι πολύ σημαντικό.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Bump ... ενα απλο bump και τιποτα αλλο απο ενα bump . Δεν μου ερχεται κατι αλλο να γραψω.

    To bump a thread on an internet forum is to post a reply to it purely in order to raise the thread's profile. This will typically return it to the top of the list of active threads. It has been suggested that "bump" is an acronym of "bring up my post";[1] however, this is almost certainly a backronym and the usage is entirely consistent with the verb "bump" which means "to knock to a new position".[2] It can also be used in personal messages (PMs) or instant messages (IMs) on the Web, to return an older message to the top of the list.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Similar Threads

  1. ποσοι ειμαστε τελικα με ΙΨΔ?
    By korman709 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-2011, 12:26
  2. Τελικά ποιός αξίζει σε αυτό το φόρουμ;
    By whitecandle in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 393
    Last Post: 02-07-2010, 15:24
  3. ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ !
    By πανος12345 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 28-10-2009, 09:03
  4. Ποιους πραγματικα σκοπους εξυπηρετει το φορουμ αυτο ?
    By πανος12345 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 40
    Last Post: 27-10-2009, 16:55
  5. πόσοι είμαστε με διπολική διαταραχή
    By arktos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 23-09-2009, 12:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •