Πρέπει να πεθάνω...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Νάξος
    Posts
    149

    Πρέπει να πεθάνω...

    Παιδιά δεν έχει κανένα νόημα η ζωή για μένα...
    Δεν έχω φίλους, είμα μέσα στη μοναξιά από μικρός,
    Δε χτυπάει καθόλου το κινητό μου που ούτε ξέρω γιατί το έχω...
    Ούτε ένα μήνυμα, ούτε ένα τηλέφωνο...
    Δε με αγαπάει κανένας και αυτοί που με αγαπούν είναι άνθρωποι που δεν τους αγαπώ καθόλου και αδιαφορώ για το αν ζουν ή ψόφισαν (οι γονείς μου)...
    Όλα τα όνειρα μου είναι ανεκπλήρωτα και από παλιά δε γίνεται τίποτα και αν έγινε κάτι, ήταν μια ψευδαίσθηση
    Το καλοκαίρι του 2010 (ήμουν 15 ετών) είχα 2 φίλους που ήταν 2 χρόνια μεγαλύτεροι μου και με αντιμετώπιζαν για παιδί και όχι για φίλο...
    Δε θέλω να μπω σε λεπτομέρειες αλλά για να καταλάβετε ότι με βλέπανε για παιδί, ακούστε μια φορά τι έγινε...
    Ήμασταν σε μια παραλία για μπάνιο και πηγαίνανε κολυμπώντας μέχρι τις σημαδούρες αυτοί και άλλοι γνωστοί...
    Εμένα μου λέγανε "μην έρθεις γιατί αμα παθεις τιποτα εμεις θα την πληρωσουμε", "πηγαινε με τη μαμα και το μπαμπα σου και κανε οτι θες", και μου μιλάγανε σα να ήταν οι γονείς μου...Όταν βγήκαμε από το νερό, μου λέγανε "θα τα πούμε στη μάνα σου"...
    Δεν είναι μόνο αυτό, είναι κι άλλα μαζί αλλά σας είπα μόνο αυτό για να μη σας κουράσω...
    Απο τότε που κατάλαβα ότι με βλέπανε για παιδί, δεν τους ξαναμίλησα και στα μισά του Ιούλιου θα κλείσει 2ος χρόνος που ούτε καλημέρα δε λέμε
    Σε όλο το Δημοτικό, 2α και 3η Γυμνασίου ήμουν θύμα Bullying...
    Με βαράγανε πολύ...
    Ταυτόχρονα με τη σωματική βία, είχα και συναισθηματική κακομεταχείρηση (κοροϊδέματα, φίμες, κοινωνικός αποκλεισμός και λοιπά)...
    Τώρα τα μόνα που με τρώνε είναι η συναισθηματική κακομεταχείρηση και ο κοινωνικός αποκλεισμός...
    Στους γονείς μου δε μιλάω γιατί δεν έχω καθόλου καλή σχέση με αυτούς από μικρός...
    Από πολύ παλιά υπήρχαν πολύ άσκημες συγκρούσεις αλλά σαν τις 2 τελευταίες (η μια το Φεβρουάριο του 2010 και η άλλη το Μάη του 2010) καμία...
    Από πολύ παλιά [...]
    Η ζωή είναι για τους μαζοχιστές γιατί μόνο αυτοί την ευχαριστιούνται...
    Αν δεν είσαι μαζόχας, δεν έχει νόημα να ζεις και εγώ δεν είμαι...
    Θέλω να πεθάνω αλλά δεν είμαι ακόμα σίγουρος...
    Last edited by STORM LORD; 22-04-2012 at 18:16.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    ρε αγορινα... εισαι ακομα στην αρχη της ζωης σου.. γιατι δεν κανεις λιγο υπομονη? εστω μια προσπαθεια να τα δεις τα πραματα θετικα. Οτι εγινε πριν δυο χρονια ειναι εκει πισω δυο χρονια μακρια σου
    δοκιμασε διαφορες δραστηριοτητες να γεμισεις την ημερα σου και εκει θα εχεις και την ευκαιρια να κανεις φιλους!
    μην μου στεναχωριεσαι!
    στην ηλικια σου πολλα παιδια τραβανε τα ζορια σου αλλα δεν το βαζουν κατω!
    παλεψε
    προσπαθησε μην σε παιρνει απο κατω!
    <3
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    δηλαδη οποιον τον βλεπουν σαν παιδι πρεπει να αυτοκτονει? ελεος ολη η ζωη ειναι μπροστα σου.καταλαβαινω την ευαισθησια αλλα δυναμη που εχεις μεσα σου χαθηκε?πως θα γινεις αντρας?αχ δε ξερω τι φταιει .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    φιλε ειναι η ευκαιρια σου να βαλεισ στοχουσ κ να τουσ καταφερεισ μπορεισ να βαλεισ στοχο να περασεισ στο πανενπιστιμιο κ να φυγεισ απο εκει η να πασ γυμναστηριο να γινεισ τουμπανοσ κ να σε φοβουνται!!!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Νάξος
    Posts
    149
    Παιδιά δεν είναι μόνο αυτά που είπα τα προβλήματα μου είναι κι άλλα μαζί αλλά σας είπα μερικά και παρέλειψα κάποιες λεπτομέρειες...
    Θα κάνω και άλλα θέματα και θα σας αναφέρω περισσότερα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Kατά πρώτον καλά κάνεις και δεν είσαι σίγουρος ότι θέλεις να πεθάνεις
    και είναι και καλό σημάδι που δεν είσαι μαζόχας!
    Οι συγκρούσεις με τους γονείς σου είναι φυσικό να υπάρχουν
    αφού ακόμα είσαι στην εφηβεία...
    εδώ εμείς είμαστε ενήλικοι κι ακόμα τρωγόμαστε με ενδοοικογενειακά θέματα...
    Το περιστατικό που αναφέρεις με τους φίλους σου στην παραλία
    είναι εντελώς ανάξιο λόγου για να σε στενοχωρεί,
    απλώς μια ενοχλητική συμπεριφορά, τίποτα παραπάνω...
    Το άλλο όμως, ότι στη 2α και 3η Γυμνασίου ήσουν θύμα bullying...
    κι ότι σε βαράγανε πολύ -αν είναι αλήθεια- είναι σοβαρό,
    αλλά δε xρειάζεται να πεις τίποτα.
    Μην εκτίθεσαι!
    Αν δε μάθεις να προστατεύεις εσύ τον εαυτό σου,
    δε θα το κάνει κανείς για σένα...
    Και μην επιτρέψεις να σε βαρέσει ΠΟΤΕ κανείς.
    Υπάρχει τρόπος.
    Οι φιλίες σίγουρα μπορούν να γίνουν -στο μέλλον θα σου δοθούν ευκαιρίες-
    αλλά κι εμείς πρέπει να είμαστε ώριμοι για να επιλέγουμε τα κατάλληλα άτομα
    και σ' αυτό θα σε βοηθήσουν οι σημερινές απογοητεύσεις
    για να μάθεις ν' απορρίπτεις όσους δε σου ταιριάζουν.
    Και εννοείται ότι ούτε πρέπει να πεθάνεις,
    ούτε πρόκειται!
    Καλύτερα ΔΙΑΒΑΣΕ για τις πανελλήνιες!
    Last edited by Joann; 23-04-2012 at 00:48.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Αν αγαπήσεις τον εαυτό σου δε θα έχεις τόσο μεγάλη ανάγκη να σε αγαπάνε οι γύρω σου. Το ζήτημα για μένα δεν είναι παρά το ότι ζητάς την επιβεβαίωσή τους
    πως είσαι αγαπητός. Και να μην είσαι τι το φοβερό θα συμβεί? Εννοώ πως η ανάγκη για μεγάλη αποδοχή είναι κι αυτή από μόνη της ένα θέμα όταν είναι επιτακτική και έχει
    και διάρκεια στο χρόνο. Από την άλλη, είσαι βέβαιος ότι τα ερωτήματα, οι αμφιβολίες και η αυτοαπόρριψη δεν μπορούν να ξεπεραστούν με το πέρασμα του χρόνου,
    καθώς η ίδια η εφηβεία είναι συνώνυμη αν θες με τέτοιες διαδικασίες του εγώ, ως τρόπου εύρεσης μιας ταυτότητας τελικά.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    13
    ενα σου λεω η πεθερα μου ειναι 99 ετων και θελει να ζηση.σκεψου το λιγο

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    143
    Αφού δεν είσαι σίγουρος, σίγουρα θέλεις να ζήσεις και αυτό θα κάνεις.
    Θα δεις ότι θα καλυτερέψουν τα πράγματα.
    Το σχολείο θα είναι μια ανάμνηση, κακή θα μου πεις, ναι αλλά θα είναι παρελθόν και το παρελθόν δεν υπάρχει.
    Γίνε δημιουργικός, η δημιουργία απαλύνει τον πόνο.
    Θα μπεις σε καινούργια χωράφια, θα συναντήσεις άλλους ανθρώπους, δεν ξέρεις τι καλό θα βγεί.
    Δούλεψε για την ανεξαρτησία σου.
    Πρέπει να την κερδίσεις. Τίποτε δεν χαρίζεται.
    Και η ζωή δεν είναι για τους μαζόχες.
    Θα σε εκτιμήσουν για την ευαισθησία σου. Να είσαι σίγουρος.
    Αγάπησε τον εαυτό σου.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    οχι φιλε στασου μυγδαλα μην αυτοκτονεις, δεν ειναι λυση το οπλο μεστον ουρανισκο.
    εισαι μικρος ακομα και τα προβλημα που εχεις τωρα σε καμια δεκαετια οπως ειμαι εγω, θα σου φαινονται ψιλοπραγματα.
    τη μοναξια την επιλεγεις ,συνηθως με τη συμπεριφορα σου. φταιει βεβαια και η ασχημη περιοδος που ζουμε τελευταια.
    υπομονη θα φτιαξουν τα πραγματα. κι αν δε φτιαξουν εδω, παμε αλλου. δε λεει να χαραμισεις τη ζωουλα σου για μια συγκεκριμενη κατασταση μεσα σε μια συγκεκριμενη περιοδο που ζεις. τα παντα αλλαζουν εκτος απ'τον θανατο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    αχ θα ρθουν κατι μερες που θα νοσταλγεις τον καιρο που ησουν 17 και σε λεγαν παιδι!Το μονο σιγουρο σε αυτην την ζωη ειναι οτι τα χρονια περνανε και περνανε πριν καν το καταλαβεις.
    Λες πως δεν εχεις φιλους.....Ε και!Οι μυγες πανε λενε στα σκ..τα και εσυ προφανως ουτε μυγα εισαι και περιβαλλεσαι απο σκ...τα.Αυτα ομως αλλαζουν...οταν θα επιλεξεις εσυ το περιβαλλον που θα θελεις να ζεις και τους ανθρωπους γυρω σου και τοτε μην ανυσηχεις θα βρεις πολλους που θα ταιριαξεις λιγο ή πολυ.
    Οσα προβληματα κι αν εχεις κι οσο ασχημα κι αν εχεις περασει εχεις το πιο πολυτιμο οπλο στα χερια σου και το πιο ισχυρο.....τα νιατα σου και τον απλετο χρονο να φτιαξεις τον δικο σου κοσμο οπως τον θελεις.Υπομονη μονο μεχρι να παρεις την ζωη σου στα χερια σου και μην κρατας θυμο μεσα σου για τους αλλους θα καταλαβεις καποτε πως οι ανθρωποι ειναι τρωτοι και γεματοι ανασφαλειες και φοβους ακομα κι αυτοι που τωρα σου φαινονται δυνατοι και μαγκες.
    Για να πεθανεις ουτε λογος......αν πεθανουν οι ευαισθητοι ποιοι θα μεινουν να φτιαξουν τον κοσμο......οι μαλ.....ες;κριμα δεν ειναι;

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    22
    8ELW NA PE8ANW GIA AKOMA MIA FORA... DEN ANTEXW ALLO TIN ZWH MU.... OLA IR8AN KATA PANW M... OLA ME PIEZOUN KAI PLEON EIMAI MONH MU... ILIKRINA DEN EXEI NOHMA NA ZW...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Ηρέμησε και βάλε στο νου σου οτι τα πράγματα αλλάζουν..Όσο κοινότυπο κι αν σου ακούγεται είναι αληθινό, πίστεψέ με.
    Χαλάρωσε και πες τι σε βασανίζει να το βγάλεις απο μέσα σου σε πρώτη φάση..τι σε πιέζει?

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    22
    APO THN MERIA TWN GONIWN MU... EINAI MIA KATASTASI EDW ST SPITI POU EPIKRATEI EDW KAI 7 XRONIA PERIPOU... OI GONEIS MU EINAI PIO XALIA APO POTE... EXW FTASEI SE SIMEIO NA TOUS PARAKALAW NA XORISOUNE.... DEN TOUS ANTEXW ALLO.... I MANA MU KANEI TA DIKA TIS KAI O MPAMPAS MU TA DIKA TOU PANW STHN MAMA M.... EINAI I MERA ME THN NUXTA... I MANA MU 8ELOUN NA XORISOUN ENW O MPAMPAS M OXI... OLO AUTO DN ME AFINEI NA IREMISW... TSAKONONTE OLH THN WRA... O PATERAS MU KANEI SAN 5XRONO... DEN AFINEI TN MAMA MU NA KANEI TPT... KAI EKTOS AFTO VAZEI EMENA KAI TN ADERFO MU SINEXEIA NA PROSPA8ISW NA TS ALLAKSOUME MIALA KAI KALA... EIMAI 18 XRONON... DINW PANELLINIES KAI DEN EXW PSIXOLOGIA.... OLA AUTA STO SPITI GINONTE AUTA TA XRONIA KAI OSO PAEI XIROTEREUEI... KAI SAN NA MN MU EFTANAN AUTA EXW KSEMINEI APO FILOUS... KANENAS PLEON DEN M DINEI SIMASIA... ILIKRINA DEN NOMIZW NA EXW KANEI KAPIO LA8OS... APLA OSES FILES EIXA DEN ITAN PRAGMATIKES GT ZITAGAN OTI I8ELAN APO EMENA KAI META DEN TS ENIAZA... KAI TELOS DEN MPORW ALLO ME T AGORI M... EINAI GIA MENA TO PAN... ILIKRINA DEN EXEI VRE8EI ALLO ATOMO NA ME KANEI NA EXW DUNAMH MESA MU NA ANTEXW TA PANTA KAI NA MN ME NOIAZEI TPT... EINAI TA PANTA GIA MENA KAI TWRA ... PAEI KAI AUTOS... DEN TO PERIMENA IDIKA APO AUTON... VEVAIA MU EXEI DIKSEI OTI 8A EINAI GIA PANTA DIPLA MU SE OLA ALLA EGW DEN TON NIW8W DIPLA MU OPWS KAPOTE... XORISAME GT ALLAKSE KATI MESA TOU LOGO TOU AGXOUS TOU GIA TS PANELLINIES...OTAN IMOUN MAZI TOU KA8OMOUN KAI DIAVAZA GT MOU EDINE DUNAMH... TWRA DEN EXW TO KOURAGIO GIA TPT...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Λογικό να νιώθεις έτσι γιατι απο όσα λες φαινεται να σου χουν πέσει όλα μαζεμενα..Χαλαρωσε θα σου ξαναπώ λοιπον..
    Ένα πράγμα κανε και θα σαι σε θέση να αλλάξεις όλα αυτα που αναφέρεις στο προηγούμενο μνμα..
    Συγκεντρωσε ολη σου αυτη την ένταση,την οργη,και την ενέργεια που νιώθεις αυτον τον καιρο και καντες πεισμα και θέληση να διαβάσεις να περάσεις κάπου..Χρησιμοποίησε αυτα τα συναισθηματα που σου φαινονται αβάστακτα τωρα με θετικό τρόπο..Πεισμωσε και κατσε διαβασε να περάσεις κάπου και να φυγεις απ το σπίτι σου και να ξεκινήσεις τη ζωή σου..Οταν ηρεμήσεις και βρεις τον εαυτο σου ήσυχη απ τα προβλήματα των αλλων εσύ,ολα τ αλλα θα ρθουν στο δρόμο.Θα γνωρίσεις πολλα παιδια στη σχολή σου και έξω απ αυτήν..θα χεις δυνατότητα να δεθείς φιλικά με πολλα παιδια φιλτράροντάς τα καλύτερα τωρα απ την εμπειρία που εχεις..
    Οσο για τις σχέσεις τι να σου πω..θα ξέρεις φανταζομαι οτι τωρα είναι η αρχη σου σ αυτόν τον τομέα..Μην προσκολλάσαι στο πρωην αγόρι σου επειδη αυτο σου έδινε μια διεξοδο μεχρι τώρα απ οσα συμβαίνουν στο σπίτι..Θα γνωρίσεις πολλά και φαντάζομαι μεσα σ αυτα και καλά παιδια..Θα επιλέξεις την επόμενη σχεση σου με βάση τα συναισθήματα σου κι όχι επειδή σου δίνει μια ανάσα απ την καταπίεση που επικρατεί στο σπίτι σου..
    Αληθεια σου λέω, ολα αλλαζουν..Ηρεμησε,πείσμωσε και διάβασε με όλη σου τη θέληση για αλλαγή στη ζωη σου...

    ΥΓ πόσο λαθος είναι μερικες φορές καποιοι γονείς....Μην αφήσεις τα προβλήματα των άλλων να καταστρέψουν τη δικη σου ζωη..Αυτη ακριβώς είναι η στιγμή και η ηλικία να πάρεις τα πράγματα στα χέρια σου..Μην χαραμίσεις την ευκαιρία.Όσο ασχημα και πιεσμένα κι αν νιώθεις αυτή τη στιγμή..κανε τον κόπο να το σκεφτείς λίγο

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να πεθάνω
    By Mystic in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 129
    Last Post: 13-03-2016, 18:24
  2. ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ
    By lavie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 12-02-2012, 13:38
  3. θελω να πεθανω!!!!
    By marinaxx in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 21-01-2012, 20:57
  4. πρεπει να πεθανω
    By aleg in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 107
    Last Post: 17-11-2011, 21:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •