προβλημα πραγματικα με την κοπελα μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    15

    προβλημα πραγματικα με την κοπελα μου

    Γεια σας!
    το προβλημα μου ειναι το εξεις!
    ειμαι με μια κοπελα εδω και αρκετο καιρο
    και της ειπα προσφατα οτι ειχα κανει κατι αλλο με μια αλλη κοπελα ενω επρεπε να της το πω ποιο νωρις αλλα φοβομουν την αντιδραση της..
    της το πα γιατι δεν μπορουσα να τα κραταω μεσα μου..
    βεβαια με δεχτηκε δηλαδη ειμαστε παλι μαζι απλα..
    με μιλαει ξερα..
    εχει χαση την εμπιστοσυνη της ,,,
    και πανω απο ολα ειμαι εγω χαλια εχω να φαω να κοιμηθω και να μιλησω σαν φυσιολογικος ανθρωπος εδω και αρκετες μερες και δεν ξερω πως να την αντιμετωπισω ποσο μαλιστα να την κοιταω στα ματια ντρεπομαι για αυτο που εκανα και νιωθω ασχημα γιατι ποτε δεν ειχα σκοπο να κανω κατι τετοιο γιατι πολυ απλα δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος..
    τι συμπεριφορα να εχω απεναντη της?
    πως να κερδισω την εμπιστοσυνη της πισω?
    πως να κανω τα πραγματα οπως πριν?
    με αγαπαει και μου το λεει ακομα και τωρα..αλλα εγω δεν τολμαω να της το πω!
    θα θελα μια συμβουλη εναν λογο..
    ευχαριστω:(

  2. #2
    Ας αρχίσουμε από τα βασικά. Αφού σου αρέσει τόσο πολύ η κοπέλα σου και την αγαπάς, τι σε ώθησε να πας με άλλη; ήθελες επιβεβαίωση; ίσως είσαι καιρό με την κοπέλα και έχει φθαρεί λιγάκι αυτό που έχετε;
    εννοώ για κάποιο λόγο το έκανες; άμα τον συνειδητοποιήσεις θα σε βοηθήσει να το αντιμετωπίσεις και εμάς να σου δώσουμε μια γνώμη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Γιαννη γεια σου..
    Η κοπέλα σου χρειάζεται χρόνο (είμαι σε παρόμοια φάση γι'αυτό το λεω, κ τη καταλαβαίνω) δε γίνεται με το που τα ξαναβρήκατε να ξεχάσει αυτ'α που της είπες.
    Εγώ θα σου έλεγα να συμπεριφέρεσαι όπως πρίν, κ να μη το σκέφτεσαι τόσο. Δηλαδή ότι εγινε εγινε..παει..το ξεχνάμε, ε..
    Γράφεις οτι σου είπε πως σε αγαπάει ακόμα.. κι εσύ΄όχι :S τι δε τολμας; αμα την αγαπάς δε πρεπει να της το πεις? να της το δείξεις?
    Αλλά γενικά προσπάθησε να μη το σκέφτεσαι, μη το αναμασάς στο μυαλό σου κ σε τρώνε οι τύψεις γιατί αυτό βγαίνει κ στη σχέση σου.
    ελπίζω να βοηθησα καπως

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    15
    marylia
    δεν ειχε φθαρει ισα ισα ειμασταν καλυτερα και απο την αρχη και ενω νιωθω τοσα πραγματα..ξαφνικα γνωρισα αυτη την κοπελα μου αρεσε και ετυχε να γινει κατι αλλα και γω με τον ευατο μου δεν εχω καταλαβει γτ το εκανα...
    επιβαιβαιωση δεν ηθελα μου το διχνει..
    gothly
    δεν τολμαω να της πω οτι την αγαπαω γιατι δεν θα το πιστεψει πολυ απλα...επειδη εκανα οτι εκανα!

  5. #5
    Giannis1 καλημέρα. Θα είμαι κάπως αυστηρός μαζί σου, πρόκειται όμως καθαρά για την προσωπική μου άποψη, οπότε ελπίζω να μην παρεξηγηθώ. Την κοπέλα σου δεν την αγαπάς βαθιά, αλλά επιφανειακά. Αν την αγαπούσες πραγματικά και σε κάλυπτε, δεν θα είχες μάτια για άλλη (εκτός κι αν είσαι πολυγαμικός τύπος), γιατί απλά στην ιδέα και μόνο πως είναι πιθανό να την χάσεις αν μάθαινε για την άλλη κοπέλα, θα εξαφανιζόταν από τη σκέψη σου κάθε ερωτική επιθυμία για άλλη κοπέλα. Άρα λοιπόν για να ρισκάρεις τη σχέση σου σημαίνει πως τα συναισθήματα σου δεν είναι δυνατά. Μάλλον ψάχνεις κάτι άλλο το οποίο πιστεύω δεν μπορεί να σου προσφέρει η κοπέλα σου. Τέλος, δεν θα έπρεπε να απορείς για την ψυχρότητα που εισπράττεις από την πλευρά της. Πρόκειται απλά για τις συνέπειες των πράξεών σου και θα πρέπει να τις υποστείς αν θέλεις πραγματικά να μείνεις σε αυτή τη σχέση. Και μία ερώτηση... η σχέση σου με την άλλη κοπέλα ήταν κάτι περιστασιακό ή είχε διάρκεια;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by Giannis1 View Post
    Γεια σας!
    το προβλημα μου ειναι το εξεις!
    ειμαι με μια κοπελα εδω και αρκετο καιρο
    και της ειπα προσφατα οτι ειχα κανει κατι αλλο με μια αλλη κοπελα ενω επρεπε να της το πω ποιο νωρις αλλα φοβομουν την αντιδραση της..
    της το πα γιατι δεν μπορουσα να τα κραταω μεσα μου..
    βεβαια με δεχτηκε δηλαδη ειμαστε παλι μαζι απλα..
    με μιλαει ξερα..
    εχει χαση την εμπιστοσυνη της ,,,
    και πανω απο ολα ειμαι εγω χαλια εχω να φαω να κοιμηθω και να μιλησω σαν φυσιολογικος ανθρωπος εδω και αρκετες μερες και δεν ξερω πως να την αντιμετωπισω ποσο μαλιστα να την κοιταω στα ματια ντρεπομαι για αυτο που εκανα και νιωθω ασχημα γιατι ποτε δεν ειχα σκοπο να κανω κατι τετοιο γιατι πολυ απλα δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος..
    τι συμπεριφορα να εχω απεναντη της?
    πως να κερδισω την εμπιστοσυνη της πισω?
    πως να κανω τα πραγματα οπως πριν?
    με αγαπαει και μου το λεει ακομα και τωρα..αλλα εγω δεν τολμαω να της το πω!
    θα θελα μια συμβουλη εναν λογο..
    ευχαριστω:(
    καλα εννοειται οτι απο την αρχη δεν θα πρεπε να ξενοπηδηξεις αλλα τωρα εγινε...
    παντα υπαρχει ενας καλος λογος να ξενοκοιταξεις και τα λοιπα αλλα το θεμα σου ειναι αλλο
    φροντιζε τον εαυτο σου απολαυσε τη σχεση σου αφου σου αρεσει η κοπελα και ασε το χρονο να κανει τη δουλεια του
    αν και στη θεση σου θα προσπαθουσα να της αποδειξω πως ειμαι μονο για κεινειν εσυ την ξερεις καλυτερα και ξερεις τι να κανεις ;)

    α... οταν ξενοπηδας -κοιτας κτλ δεν συνηθιζεται να το λες δεν φερνει ποτε κανενα καλο αποτελεσμα και κανεις δεν εκτιμαει τετοια ειλικρινια :)
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Giannis1 View Post
    ..με μιλαει ξερα..
    εχει χαση την εμπιστοσυνη της και πανω απο ολα ειμαι εγω χαλια εχω να φαω να κοιμηθω και να μιλησω σαν φυσιολογικος ανθρωπος εδω και αρκετες μερες και δεν ξερω πως να την αντιμετωπισω ποσο μαλιστα να την κοιταω στα ματια ντρεπομαι για αυτο που εκανα και νιωθω ασχημα γιατι ποτε δεν ειχα σκοπο να κανω κατι τετοιο γιατι πολυ απλα δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος..
    τι συμπεριφορα να εχω απεναντη της?
    πως να κερδισω την εμπιστοσυνη της πισω?
    πως να κανω τα πραγματα οπως πριν?
    με αγαπαει και μου το λεει ακομα και τωρα..αλλα εγω δεν τολμαω να της το πω!
    θα θελα μια συμβουλη εναν λογο..
    ευχαριστω:(
    αν η αγωνία σου είναι πράγματι ειλικρινής για το τι θα κάνεις από δω και πέρα, τότε αυτό που χρειάζεται είναι να κάνεις δουλειά με τον εαυτό σου
    για να μην το ξαναματαμετανιώσεις.
    ένα πρώτο βήμα πιστεύω, είναι να μπεις στην θέση της. να δεις δλδ με το δικό της βλέμμα, πως εσύ θάνιωθες αν εκείνη σε κεράτωνε!
    έτσι και μόνος σου θα δώσεις απαντήσεις σ' όλα τα ερωτήματα που θέτεις. :)
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    αν η αγωνία σου είναι πράγματι ειλικρινής για το τι θα κάνεις από δω και πέρα, τότε αυτό που χρειάζεται είναι να κάνεις δουλειά με τον εαυτό σου
    για να μην το ξαναματαμετανιώσεις.
    ένα πρώτο βήμα πιστεύω, είναι να μπεις στην θέση της. να δεις δλδ με το δικό της βλέμμα, πως εσύ θάνιωθες αν εκείνη σε κεράτωνε!
    έτσι και μόνος σου θα δώσεις απαντήσεις σ' όλα τα ερωτήματα που θέτεις. :)
    ποσο δικιο εχεις!! :)
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  9. #9
    Κόιτα σορρυ αλλα πραγματικά συμφωνώ με τον takis36. Σε μία σχέση που σε καλύπτει πολύ δεν θα πήγαινες με μία όσο ωραία και να ήτανε, γιατί ουσιαστικά ρισκάρεις τη σχέση σου. Βέβαια προφανώς ότι έγινε έγινε. Οπότε συνεχίζουμε... Το ότι ήσουνα ειλικρινής μπορεί να της ξύνισε γιατί δεν της άρεσε αυτό που άκουσε αλλά μετά (και εφόσον μιλάμε για μια ασήμαντη για σένα φορά) αλλά σιγά σιγά και αν αποφασίσετε να το συνεχίσετε θα καταλάβει οτι ήταν καλό που τις τα είπες...
    Τι θέλει τώρα,ε?
    Υπομονή (λογικά πολυυυυυ μεγάλη) και διαρκή απόδειξη από μέρους σου ότι την αγαπάς και δεν πρόκειται να το ξανακάνεις. Το σ'αγαπώ άστο για αργότερα, μην βιάζεσαι. Θέλουν χρόνο αυτά τα πράγματα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by marylia View Post
    Το ότι ήσουνα ειλικρινής μπορεί να της ξύνισε γιατί δεν της άρεσε αυτό που άκουσε αλλά μετά (και εφόσον μιλάμε για μια ασήμαντη για σένα φορά) αλλά σιγά σιγά και αν αποφασίσετε να το συνεχίσετε θα καταλάβει οτι ήταν καλό που τις τα είπες...
    δεν στεκει αυτο που λες...
    αν ο συντροφος σου σου ελεγε μια μερα "αγαπη μου ξενοπηδηξα μια φορα αλλα δεν ηταν τιποτα!" θα ερχοταν μια μερα που θα το εκτιμουσες?
    δεν θα σε ετρωγε ολο αυτο μεσα σου καθε μερα αν οχι για παντα τουλαχιστον για πολυ καιρο?
    γιατι να τραβηξει αυτο το λουκι η σχεση?
    καλυτερα αυτα να μην λεγονται και ακομα καλυτερα να μην γινονται
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  11. #11
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    δεν στεκει αυτο που λες...
    αν ο συντροφος σου σου ελεγε μια μερα "αγαπη μου ξενοπηδηξα μια φορα αλλα δεν ηταν τιποτα!" θα ερχοταν μια μερα που θα το εκτιμουσες?
    δεν θα σε ετρωγε ολο αυτο μεσα σου καθε μερα αν οχι για παντα τουλαχιστον για πολυ καιρο?
    γιατι να τραβηξει αυτο το λουκι η σχεση?
    καλυτερα αυτα να μην λεγονται και ακομα καλυτερα να μην γινονται
    E καλά εννοείται αυτό. Προσωπικά θα το σταματούσα κατευθείαν γιατί ξέρω οτι θα το σκεφτόμουνα συνεχώς και στο τέλος θα χωρίζαμε 100%. Οπότε γιατι να μπούμε στην ταλαιπωρία και οι 2;
    Απλά το να το κάνει ο άλλος και να μην στο πεί το θεωρώ ακόμα χειρότερο (αν το μάθεις κάποια στιγμή τέλως πάντων). Και με φίλες που το έχουμε συζητήσει και θα το συγχωρούσαν μου είχαν πει οτι τουλάχιστον θα εκτιμούσαν την ειλικρίνεια.
    Σε καμία περίπτωση δεν σου λέω οτι καλά έκανε ή ελα μωρέ δεν τρέχει και τίποτα, απλά αποφάσισαν και οι 2 να το συνεχίσουν και άρα υπάρχουν πράγματα.
    Δεν είπα οτι δεν θα είχα πρόβλημα να μου έλεγε κατι τέτοιο ο άλλος, αλλά γενικά θα προτιμούσες να το κάνει και να μην στο πεί; αυτο το θεωρώ τρομερή κοροιδία, γιατι οτι το είπε (ενώ θα μπορούσε κάλλιστα να το κρύψει και να μην έχει και προβλήματα τωρα) σημαινει κατι.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    απόψή μου είναι, ότι πάντα οι αλήθειες που "σκοτώνουν" δεν είν' απαραίτητο να λέγονται και για διάφορους λόγους!
    απλά είν' αναγκαίο η άλλη, να μπαίνει σε διαδικασία.. ακούγοντας την αδυναμία του αλλουνού που την κεράτωσε; :(
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    204
    ρε γαμωτο πωσ μπορειτε αντρεσ/γυναικεσ να λετε οτι αγαπατε καποιον πραγματικα και να γ****σται και με αλλουσ/αλλεσ??? πραγματικα δεν βρισκω καπου μια λογικη σε αυτο...διαφορετικα θα μπορουσεσ να ξεκαθαρισεισ οτι δεν θεσ μια σοβαρη σχεση και να πη**σ απο δω και αποκει και αντιστοιχα η συντροφο σου να κανει το ιδιο...πραγματικα δεν μπορω να το καταλαβω αυτο!!!δεν εχω φαει κερατο ποτε μ, αλλα θεωρω οτι ειναι οτι χειροτερο αυτοσ που λεει οτι σε αγαπαει να κοιταζει αλλουσ/αλλεσ και οταν λεω να κοιταζει ενννοω να κανει κατι με τα ατομα αυτα και οχι απλψωσ να αποδεχεται οτι καποια ειναι ομορφοτερη απο την γκομενα του....

    τεσπα...οτι εγινε εγινε τωρα...και αν και η αλληθεια ειναι οτι σ παραδεχομαι που ειχεσ τα @@ να τησ το πεισ θεωρω οτι εανεσ μαλα**α γτ δεν θα στο συγχωρησει ποτε!! χιλια τα εκατο!!α, και κατι τελευταιο εαν αυτη το εκανε σε σενα εσυ πωσ θα αντιδρουσεσ???νομιζεισ οτι θα σ περνεουσε???

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    confuse σβήσε μερικά μηνύματα αν θες!

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    15
    Me αρεσαν αυτα που ειπατε βασικα να απαντησω λιγο στον Τακι περαστασιακο δεν ηταν διαρκιας...
    τελος παντον θα κανω υπομονη...
    δεν εχω αλλη επιλογη και φαινεται στην πορεια...αλλα μονο κ μονο που δεν με χωρισε σημαινει πολλα για μενα..και πιστευω να μην το ξανα κανω και ειμαι σιγουρος για αυτο..
    και δεν ξεροπηδηξα ενα φιλακι δωσαμε .. :p

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πως καταλαβαινουμε τι ειμαστε πραγματικα????
    By Jimmy in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 25-11-2011, 16:29
  2. Έχει συγκεκριμένο Ψυχολογικο/Ψυχιατρικό Πρόβλημα η κοπελα? Please Read it all! (2/2)
    By Berdema in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 22-07-2011, 19:53
  3. Έχει συγκεκριμένο Ψυχολογικο/Ψυχιατρικό Πρόβλημα η κοπελα? Please Read it all! (1/2)
    By Berdema in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 20-07-2011, 11:35
  4. Οταν ερωτευομαι πραγματικα...αυτοκαταστρεφομαι.
    By keep_walking in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 21-07-2008, 20:25
  5. ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ........
    By olga_soul in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 15-11-2006, 11:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •