τι να κανω??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    105

    Question τι να κανω??

    Ειμαι σχεδον 22 ετων και δεν εχω κανει ποτε σχεση φυσικα ουτε και σεξ. Η εμπειρια μου με αγορια εχει περιοριστει στα φιλια και στα χουφτωματα πανω απο τα ρουχα. Μεχρι προσφατα...Λοιπον ας τα παρω απ την αρχη. Περασα 1 εξαμηνο σπουδαζωντας εξωτερικο. Τις τελευταιες βδομαδες πριν φυγω γνωρισα ενα παιδι απο εκει οταν ειμασταν στο κλαμπ. Ηταν φανερο πως υπηρξε ελξη αμεσως...την 2η φορα που ειδωθηκαμε φιληθηκαμε..την 3η το ιδιο και την 4η πηγα σπιτι του οταν γυρνουσαμε απο εξω. Του ειχα πει οτι ειμαι παρθενα και δε προκειται να κανουμε σεξ αλλα οτι ηθελα να περασουμε το βραδυ μαζι. Αυτος την προηγουμενη μερα μου ειχε ζητησει να παω σπιτι του αλλα αρνηθηκα. Ομως ηθελα να παω οχι μονο γιατι μου αρεσε πολυ αλλα και γιατι ημουν πανω στην τρελα του 'φευγω, τελευταιες εμπειριες'. Σπιτι του λοιπον περα απ τα φιλια υπηρξαν χαδια προς τα κατω (αυτος σε μενα). Εγω ειμαι τελειως απειρη και ντρεπομαι υπερβολικα και ουτε καν τον αγγιξα... Ωστοσο ηταν η πρωτη φορα για μενα που βρεθηκα ετσι με αγορι. Κολλησα.. Τον ηθελα αλλα επρεπε να φυγω. Κι εφυγα 2 μερες μετα. Μου εστειλε μηνυμα λιγες μερες μετα και μιλαμε μεσω ιντερνετ. Τωρα σαν ατομο δεν τον ξερω τοσο καλα..και προφανως δε μπορω να τον γνωρισω μεσω του ιντερνετ. Γενικα δε μιλαμε κανοντας βαθιες συζητησεις :P μιλαμε γενικως κι αοριστως, δεν εχουμε μιλησει για συναισθηματα και φυσικο ειναι θα ηταν και χωρις νοημα και υπερβολικα νωρις..και συχνα αναφερεται στο οτι εγινε κι οτι πιστευει οτι περασα πολυ καλα και μου αρεσε..που ειναι αληθεια. Εγω λοιπον θα ξαναπαω εκει διακοπες σε εναμιση μηνα και θα κατσω 2 βδομαδες.. φυσικα και δε παω για αυτον αλλα για τους φιλους μου (αυτο το εχω ξεκαθαρισει μεσα μου), ωστοσο εννοειται πως θελω πολυ να τον δω και τον σκεφτομαι. Του ειπα κιολας οτι θα ξαναπαω και μιλαμε ξεροντας οτι θα ξανασυναντηθουμε κι οτι κατι θα γινει. Αναρωτιεμαι γιατι κραταει επαφη, γιατι μιλουσαμε και πριν του πω οτι θα ξαναπαω.. Μου φαινεται περιεργο γιατι ειναι πολυ ωραιο παιδι, δεν νομιζω να εχει δυσκολια να ριξει οποια θελει ..κι ομως ασχολειται μαζι μου που και ελαχιστα με ξερει και που ειμαι σε αλλη χωρα και δεν υπαρχει μελλον! Τον ρωτησα και η απαντηση του ηταν "θες να σταματησω να σου μιλαω?" και φυσικα του ειπα πως οχι και σταματησε εκει το θεμα. Εντωμεταξυ μου δειχνει ωρες ωρες οτι ενδιαφερεται... πειραζομαστε, λεμε και καλα τι θα λεγαμε στην ταδε φαση αν ημουν εκει σαν να προκειται για κατι οικειο..και θυμαται και το παραμικρο που του ειπα τις λιγες φορες που ειδωθηκαμε πραγμα π μου κανει μεγαλη εντυπωση γιατι δε μου εχει ξανατυχει. Συνηθως τα αγορια με ξαναρωτουσαν τα ιδια και τα ιδια και ενιωθα ηλιθια κι οτι δε δινει κανεις σημασια σε οσα λεω. Και λοιπον οταν ξαναπαω σιγουρα θα τον δω και θα ξανασυμβει μεταξυ μας το ιδιο.. Ξερω οτι θα θελω να κανω παραπανω πραγματα μαζι του αλλα δε θελω η πρωτη μου φορα να ειναι με καποιον που πιθανοτατα δε θα ξαναδω! Μια σκεφτομαι ετσι και μια λεω ας γινει οτι γινει, ακομη κι ειναι η πρωτη μου φορα ετσι τουλαχιστον θα το εχω κανει ..ξερω ομως πως θα κολλησω μαζι του, εδω κολλησα απλα περνωντας το βραδυ μαζι του αγκαλια. Το σκεφτομαι συνεχεια και με αγχωνει πολυ...θελω να ακουσω αποψεις για το αν θα ηταν τεραστιο λαθος να προχωρησω με το συγκεκριμενο ατομο υπο αυτες τις συνθηκες..για μενα. ψυχολογικα δηλαδη... Θα ηθελα πραγματικα η πρωτη μου φορα να ειναι μεσα σε σχεση κι αν δεν ημουν παρθενα δε θα δισταζα καθολου να προχωρησω. Αλλα κατι θα ξερουν ολοι που λενε οτι η πρωτη φορα ειναι πολυ σημαντικη συναισθηματικα... Το να το κανω ομως θα ειναι μια μεγαλη ανακουφιση για μενα γιατι ειναι κατι που με αγχωνει το οτι ειμαι παρθενα σε αυτη την ηλικια..φυσικα πιο πολυ με αγχωνει το οτι ειμαι χωρις σχεση στα 22 μου. Ειναι ηλιθιες οι σκεψεις μου?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    Το έβαλες δύο φορές :p
    Δεν καταλαβαίνω πιο είναι το ερώτημα σου.. Αν θα κάνεις σεξ όταν θα πας στον τόπο του? Αν σε θέλει σοβαρά και για σχέση?
    Η απάντηση διαφέρει και εξαρτάται από τι σε προβληματίζει :D

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    105
    Ναι νομιζα οτι ποσταρα μονο το μισο..
    Δεν υπαρχει λογος να σκεφτομαι αν με θελει σοβαρα για σχεση γιατι ζουμε σε διαφορετικες χωρες, τοσο στα συννεφα δε πεταω :P
    Αυτο που με προβληματιζει ειναι αν ειναι σωστο να προχωρησω μαζι του ενω θα ειναι η πρωτη μου φορα. Το θελω και θα το θελω ειμαι σιγουρη αλλα ξερω οτι ισως ειναι λαθος επιλογη ψυχολογικα και συναισθηματικα. Τι να πω τωρα που ξαναδιαβαζω τι εγραψα μου φαινεται λιγο χαζο αυτο που σας ρωταω. Γιατι προφανως δε μπορω να προκαθορισω απο τωρα τι θα νιωσω την περιπτωση αυτη... Ισως δε πρεπει να σκεφτομαι καν να το κανω μαζι του και ο ολος προβληματισμος ειναι χωρις νοημα..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by cocomero View Post
    Ναι νομιζα οτι ποσταρα μονο το μισο..
    Δεν υπαρχει λογος να σκεφτομαι αν με θελει σοβαρα για σχεση γιατι ζουμε σε διαφορετικες χωρες, τοσο στα συννεφα δε πεταω :P
    Αυτο που με προβληματιζει ειναι αν ειναι σωστο να προχωρησω μαζι του ενω θα ειναι η πρωτη μου φορα. Το θελω και θα το θελω ειμαι σιγουρη αλλα ξερω οτι ισως ειναι λαθος επιλογη ψυχολογικα και συναισθηματικα. Τι να πω τωρα που ξαναδιαβαζω τι εγραψα μου φαινεται λιγο χαζο αυτο που σας ρωταω. Γιατι προφανως δε μπορω να προκαθορισω απο τωρα τι θα νιωσω την περιπτωση αυτη... Ισως δε πρεπει να σκεφτομαι καν να το κανω μαζι του και ο ολος προβληματισμος ειναι χωρις νοημα..
    η σωστη επιλογη για την πρωτη φορα, αλλα και για ολες τις επομενες, ειναι να το θελεις και να εισαι σιγουρη οτι το θελεις. :)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    Quote Originally Posted by cocomero View Post
    Ναι νομιζα οτι ποσταρα μονο το μισο..
    Δεν υπαρχει λογος να σκεφτομαι αν με θελει σοβαρα για σχεση γιατι ζουμε σε διαφορετικες χωρες, τοσο στα συννεφα δε πεταω :P
    Αυτο που με προβληματιζει ειναι αν ειναι σωστο να προχωρησω μαζι του ενω θα ειναι η πρωτη μου φορα. Το θελω και θα το θελω ειμαι σιγουρη αλλα ξερω οτι ισως ειναι λαθος επιλογη ψυχολογικα και συναισθηματικα. Τι να πω τωρα που ξαναδιαβαζω τι εγραψα μου φαινεται λιγο χαζο αυτο που σας ρωταω. Γιατι προφανως δε μπορω να προκαθορισω απο τωρα τι θα νιωσω την περιπτωση αυτη... Ισως δε πρεπει να σκεφτομαι καν να το κανω μαζι του και ο ολος προβληματισμος ειναι χωρις νοημα..
    Ωραία τα σκέφτεσαι πολύ καλά. Κάπως έτσι έχουν τα πράγματα.
    Όσο αφορά τους άλλους προβληματισμούς σου εγώ σου λέω ζήσε το. Αυτός ο μύθος που επικρατεί γύρω από το σεξ πριν γίνει και γενικά για την πρώτη εμπειρία εμποδίζει πολλές κοπέλες να ζήσουν κάποια πράγματα.
    Με το παιδί αυτό υπάρχει ρομάντζο, έχετε βγει κάποιες φορές, ξέρει ότι είσαι παρθένα οπότε αν αισθάνεσαι καλά με αυτόν και ερωτευμένη γιατί να μην κάνεις σεξ.
    Πρέπει να απομυθοποιηθεί λίγο το σεξ σε πολλές κοπέλες.
    Αφού από πριν ξέρεις ότι είναι δύσκολο να γίνει σχέση προχωράς έχοντας γνώση.
    Τα πράγματα είναι καλά αν όχι ιδανικά γιατί ίσως δεν κάνεις την πρώτη ολοκληρωμένη σχέση όπως πολλές κοπέλες ονειρεύονται.
    Από προσωπική άποψη θα ήθελα να σου πω ότι εντάξει είναι καλό ο πρώτος σου να είναι καλός μαζί σου, να κοιμηθείτε μαζί, να σου στείλει και την επόμενη μέρα μήνυμα και να σου πει ότι πέρασε όμορφα. Αυτά θεωρώ απαραίτητα στοιχεία για το πρώτο άτομο που θα κάνεις σεξ.
    Προσωπικά σε εμένα έγιναν πολύ διαφορετικά..Έκανε ένα τσιγάρο και έφυγε,την επόμενη μέρα με συνάντησε, δε μου μίλησε και σε δύο μέρες είπε ότι πρέπει να το σταματήσουμε... Παρόλα αυτά επέζησα. Όλα μία ιδέα ειναι:)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η σωστη επιλογη για την πρωτη φορα, αλλα και για ολες τις επομενες, ειναι να το θελεις και να εισαι σιγουρη οτι το θελεις. :)
    Εντάξει ναι ακριβώς αυτό με λιγότερα λόγια :p..H remedy παντα πιο περιεκτικη!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    εγω θα κανω τον κακο κ θα πω μην βαζεισ εμποδια στον εαυτο σου κ φθασεισ παρθενα μεχρι τα 23 οταν εχεισ ευκαιριεσ τισ πραγματοποιεισ καλυτερα να μετανιωσεισ που εκανεσ παρα για κατι που δεν εκανεσ εμπειριεσ στη ζωη αποκτασ οταν παει κτι διαφορετικα απο οτι θελεισ κλπ σοφα ρητα!!!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    105
    Να παραδεχτω οτι οταν διαβασα τις απαντησεις χαρηκα και χαμογελασα?
    Απλα φοβαμαι μη πληγωθω και μου λειπει και και... Ομως ξερω οτι αυτες τις 2 βδομαδες θα περασουμε χρονο μαζι και ηδη το ονειρευομαι. Ισως και να εχω κολλησει πολυ περισσοτερο απ οτι αυτος με μενα... αλλα υπαρχει αυτη η ερωτικη ελξη που δε μου εχει ξανατυχει. Εχω φτασει να αναρωτιεμαι μηπως ειμαι ασεξουαλικο ον..μεχρι που εγινε οτι εγινε με τον συγκεκριμενο. Ομως απ την αλλη ειμαι πολυ ευαισθητη και αγχωδης και δε θελω να μου προκαλεσω ενα κακο (εννοω πονο στο μελλον) που θα μπορουσα να εχω αποφυγει..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    Το να αποφεύγεις να ζήσεις για να μην πληγωθείς είναι ακόμα μεγαλύτερο κακό που μπορείς να δημιουργήσεις στον εαυτό σου...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Quote Originally Posted by anonymous_1 View Post
    Το να αποφεύγεις να ζήσεις για να μην πληγωθείς είναι ακόμα μεγαλύτερο κακό που μπορείς να δημιουργήσεις στον εαυτό σου...
    Εντάξει εμένα αυτό μου ακούγεται και λίγο κλισέ. Δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι τις ίδιες αντοχές και φυσικά δεν είναι απαραίτητο να πληγωθείς για να ζήσεις κάτι.
    Βεβαίως, κι από την άλλη δεν μπορούμε να τα υπολογίσουμε όλα. Άυτό που εννοώ είναι ότι καλό είναι να είμαστε συνειδητοποιημένοι όταν κάνουμε κάτι αλλά ποτέ δεν μπορούμε να ξέρουμε πώς θα καταλήξει αυτό το κάτι και στην προκειμένη η μεταξύ σας σχέση.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by cocomero View Post
    .. Μου φαινεται περιεργο γιατι ειναι πολυ ωραιο παιδι, δεν νομιζω να εχει δυσκολια να ριξει οποια θελει ..κι ομως ασχολειται μαζι μου που και ελαχιστα με ξερει και που ειμαι σε αλλη χωρα και δεν υπαρχει μελλον! Τον ρωτησα και η απαντηση του ηταν "θες να σταματησω να σου μιλαω?" και φυσικα του ειπα πως οχι και σταματησε εκει το θεμα. Εντωμεταξυ μου δειχνει ωρες ωρες οτι ενδιαφερεται... πειραζομαστε, λεμε και καλα τι θα λεγαμε στην ταδε φαση αν ημουν εκει σαν να προκειται για κατι οικειο..και θυμαται και το παραμικρο που του ειπα τις λιγες φορες που ειδωθηκαμε πραγμα π μου κανει μεγαλη εντυπωση γιατι δε μου εχει ξανατυχει. Συνηθως τα αγορια με ξαναρωτουσαν τα ιδια και τα ιδια και ενιωθα ηλιθια κι οτι δε δινει κανεις σημασια σε οσα λεω. Και λοιπον οταν ξαναπαω σιγουρα θα τον δω και θα ξανασυμβει μεταξυ μας το ιδιο.. Ξερω οτι θα θελω να κανω παραπανω πραγματα μαζι του αλλα δε θελω η πρωτη μου φορα να ειναι με καποιον που πιθανοτατα δε θα ξαναδω! Μια σκεφτομαι ετσι και μια λεω ας γινει οτι γινει, ακομη κι ειναι η πρωτη μου φορα ετσι τουλαχιστον θα το εχω κανει ..ξερω ομως πως θα κολλησω μαζι του, εδω κολλησα απλα περνωντας το βραδυ μαζι του αγκαλια. Το σκεφτομαι συνεχεια και με αγχωνει πολυ...θελω να ακουσω αποψεις για το αν θα ηταν τεραστιο λαθος να προχωρησω με το συγκεκριμενο ατομο υπο αυτες τις συνθηκες..για μενα. ψυχολογικα δηλαδη... Θα ηθελα πραγματικα η πρωτη μου φορα να ειναι μεσα σε σχεση κι αν δεν ημουν παρθενα δε θα δισταζα καθολου να προχωρησω. Αλλα κατι θα ξερουν ολοι που λενε οτι η πρωτη φορα ειναι πολυ σημαντικη συναισθηματικα... Το να το κανω ομως θα ειναι μια μεγαλη ανακουφιση για μενα γιατι ειναι κατι που με αγχωνει το οτι ειμαι παρθενα σε αυτη την ηλικια..φυσικα πιο πολυ με αγχωνει το οτι ειμαι χωρις σχεση στα 22 μου. Ειναι ηλιθιες οι σκεψεις μου?

    Πολύ έντονο το δίλημμά σου!
    Ο φόβος και το άγχος έχουν να κάνουν περισσότερο με το γεγονός ότι θάναι για σένα η πρώτη φορά..
    Αποκλείεις το γεγονός νάναι πράγματι ερωτευμένος μαζί σου, απ' όσα περιγράφεις?
    Κι απ' ότι φαίνεται είναι κι αμοιβαίο, οπότε ό,τι κι αν προκύψει άφησέ το να ολοκληρωθεί.
    Περισσότερο είμαι της γνώμης θα σε πληγώνει κάτι που δεν έκανε τον κύκλο του..
    Ναι ζήσε το!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    ...λοιπον,η πρωτη μου φορα ηταν τραγικη και απαισια και μαντεψε...ηταν με τον τωρα αντρα μου,απλα τυχαινε εκεινη την εποχη να την βλεπει πολυ αντρας κι εγω πιτσιρικα 17 στα 18 το εκανα οχι γιατι ημουν ετοιμη αλλα για να μην τον ξαναχασω..μου εκανε την ζωη πατινι κ μου φερθηκε οπως σε μια που την ειχε για κατι ξεπετες..και τελικα??τον παντρευτηκα
    ενταξυ καμια σχεση στην πορεια,σαν να ητανε καποιος αλλος
    σου ειπα τα παραπανω για να σου περασω οτι ολα ειναι τυχερα,δηλαδη εμενα που μου φερθηκε ετσι τοτε μετα με καψουρευτηκε και παντρευτηκαμε κι ολας
    μπορει να επεφτα σε καποιον τρυφερο και μετα απο λιγο να χωριζαμε
    αλλοι ειναι 15 χρονια μαζι και μολις παντρευονται σε δυο μηνες ζητανε δυαζυγιο και αλλοι γνωριζονται μονο δυο μηνες,παντρευονται και μενουν μαζι για μια ζωη
    δεν ξερεις αν θα κολλησετε οταν προχωρησετε την σχεση σας,αυτα ειναι τυχερα δεν τα ξερει κανεις..ενταξυ οσο για την αποσταση στο 2012 ειμαστε υπαρχουν και μεσα μεταφορας και δεν θα πληττει και κανενας απο τους δυο..αν δεν βλεπεστε ολη την ωρα
    τωρα το ερωτημα ειναι:εσυ νιωθεις ετοιμη να κανεις ερωτα μαζι του?
    αν εσυ νιωθεις ετοιμη προχωρα
    σε καμια περιπτωση μην το κανεις επειδη το εκαναν οι φιλες σου,αλλα γιατι θελεις εσυ
    παρενθεση(το αγχος σκοτωνει την μαγεια)μην ντρεπεσαι,εκεινη την στιγμη μην σκεφτεσαι τετοια θεματα)
    τωρα γι αυτο που ειπες οτι εχει οποια θελει και ασχολειται με εσενα υπαρχουν 2 εκδοχες
    1 να εχει κολλησει πραγματικα μαζι σου
    2 να εχει κολλησει επειδη εισαι δυσκολη μεχρι να σε ριξει
    και στις 2 περιπτωσεις ειναι στο χερι σου πως θα ''το παιξεις''
    και αν σε αφησει ομως δεν χαθηκε ο κοσμος!σου ειπα αυτα ειναι τυχερα..
    προχωρας παρακατω..γιατι με αυτην την λογικη δεν θα ζησεις τιποτα απο φοβο και μονο
    κι επειδη ειναι νωρις θα σου πω καποια μυστικα για να εχεις πιθανοτητες να κρατησει
    κατ αρχην μπορεις να συμετεχεις με χαδια κτλ το οτι εισαι απειρη δεν σημαινει οτι δεν ξερεις να χαιδεψεις εναν ανθρωπο
    να εισαι τρυφερη αλλα οχι υπερβολικα συναισθηματικη γιατι ειναι νωρις και αν αισθανθει οτι γατζωνεσαι απο πανω του,ισως να νιωσει ευθυνη(εισαι και παρθενα)και να το βαλει στα ποδια
    αν θα γινει το μοιραιο,βλεπεις και πραττεις δεν αρχιζεις να τον πλακωνεις σε μυν και τηλ. την επομενη ημερα,αλλα φυσικα συμμετεχεις και ανταποκρινεσαι αναλογος με τις κινησεις του,μην τον εχεις και γραμμενο
    γενικα οταν περνας καλα μπορεις να το εκφραζεις με επιφυλακτικοτητα αλλα σε κανεναν αντρα μην δειξεις οτι εξαρτιεσαι απο εκεινον,αν θελεις να ειναι δικος σου
    ουφ!αυτα απο εμενα, ελπιζω να βοηθησα λιγακι,ρωτησε μας οτιδηποτε αλλο σε απασχολει
    ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ:δεν υπαρχουν ηλιθιες σκεψεις,μονο ηλιθιες απαντησεις
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    105
    Σαε ευχαριστω ολους για τις απαντησεις και το χρονο σας..
    μαρκελα να ειναι ερωτευμενος μαζι μου δε ξερω..παντως σιγουρα ειχε συμπεριφορα διαφορετικη απο αυτη που εχω συνηθισει απο αγορια. Σιγουρα περιμενε να του κατσω οταν πρωτογνωριστηκαμε αλλα του το ξεκαθαρισα απ την αρχη και αυτος συνεχισε να ασχολειται. Το λογικο θα ηταν να με γραψει, σιγα εφευγα σε λιγες μερες δεν υπηρχε κανενας λογος να γινει κατι παραπανω. Και εκει που ελεγα ουτε ενα μαιηλ δεν εστειλε, μου στελνει στο κινητο λεγοντας μου οτι με προσθεσε στο μεσεντζερ. Μιλησαμε καποιες φορες και 2 βαλαμε καμερα, αυτος με πηρε..και απλα βλεπομασταν την ωρα που πληκτρολογουσαμε. Εβλεπα τις εκφρασεις του..ολο χαμογελα ηταν σε οτι του εγραφα. Κι εχει ενα χαμογελο ο ατιμος...!
    xrusaki αν νιωθω ετοιμη να κανω ερωτα μαζι του, εγω αυτο που ξερω ειναι οτι οταν εγινε οτι εγινε σπιτι του ενιωθα οτι ηθελα να προχωρησει κι αλλο. Υπηρχε πολλη χημεια. Δε τον αφησα να προχωρησει απλα σκεπτομενη οτι 'δε πρεπει να το κανω με καποιον που γνωριζω τοσο λιγο και που δεν ημουν σε 'σχεση' μαζι του'..προσπαθουσα να μ πεισω οτι δε πρεπει και τα καταφερα παρολο που το ηθελα.

    Παντως γενικα θελω να ειμαι του σκεπτικου οτι μια ζωη την εχουμε και να τη ζησουμε στο επακρο...αλλα σπανια καταφερνω να σκεφτομαι ετσι λογω του οτι ειμαι πολυ αγχωδης για το παραμικρο. Φοβαμαι κιολας το μετα και δισταζω. Ισως πρεπει απλα να σταματησω να το σκεφτομαι τοσο και να το αφησω να γινει οπως νιωθω εκεινη τη στιγμη..κι ας εχω μετα να αντιμετωπισω τις συνεπειες.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    βασικα απ'οτι περιγραφεις μαλλον πρεπει να ειναι ερωτευμενος οπως σου ειπε και η μαρκελα
    ελπιζω να ειναι πραγματικα και οχι ενας απλως ενθουσιασμος αλλα γιατι να σκεφτομαστε αρνητικα?
    αααααα!το ποιο σημαντικο απ'ολα ομως ειναι να μην προχωρησεις σε καμια περιπτωση χωρις...ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ!οσο μαγικα και αν ειναι ολα
    οσο γρηγορα η τελεια κι αν ερθουν μην το παραλειψεις αυτο
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    114
    και εγώ είμαι της άποψης να το κάνεις, όχι όμως για να μη χάσεις την ευκαιρία -λες και είναι δύσκολο να την ξαναβρεις (σιγά!)- αλλά γιατί νομίζω ότι έτσι όπως είναι η κατάσταση, θα το ζήσεις υπό πολύ ωραίες συνθήκες, δηλ. με κάποιον που είσαι ερωτευμένη, έχοντας προηγηθεί όλη αυτή η φάση της αναμονής και της ανυπομονησίας να τον ξαναδεις και που τον σκέφτεσαι καθημερινά και που αναρωτιέσαι πώς θα είναι και αγχώνεσαι, δεν ξέρω, εμένα μού αρέσει πολύ όλη αυτή η μυστηριώδης φάση!
    επίσης, απομυθοποίησε λίγο το θέμα της "πρώτης φοράς", κανείς δεν τη θυμάται μετά από λίγα χρόνια, ούτε κολλάς με τον πρώτο σου λόγω του sex, αν είναι να κολλήσεις με κάποιον, θα κολλήσεις για άλλα πράγματα. και επίσης, ό,τι και να γίνει μετά, και να μην τον ξαναδεις στο κάτω-κάτω, θα έχεις ζήσει μία τέλεια πρώτη φορά!
    ετοιμάσου βέβαια για πολύ κλάμα όταν γυρίσεις πίσω, αλλά δεν πειράζει, αυτά θα σκεφτούμε τότε!
    καλή τύχη! :-)))

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  2. Τι να κανω
    By ΣΟΝΙΑ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 10-09-2011, 14:10
  3. Τι να κάνω?
    By Exan_D in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 07-10-2010, 11:04
  4. Τι να κανω?
    By Wolff in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 18-10-2008, 17:21
  5. τι να κανω???????
    By zouzounitsaaa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 30-01-2008, 20:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •