Αναγκη για μια αγκαλια..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    204

    Αναγκη για μια αγκαλια..

    Οχι μην τρομαζετε δεν εφαγα ακυρο(απο καποια κολλητη:p), απλως ηθελα να μαθω αν ειναι στιγμες που και εσεις νοιωθετε κατι παρομοιο. Γενικα οπως εχω αναφερει και αλλες φορες εχω μικρο/μεγαλοπροβληματα που με κανουν να νοιωθω ασχημα και ειμαι συνεχως σε μια κατασταση πληρους αρνητισμου, καταστροφολογιας και πολλες φορες βλεπω τα παντα μαυρα. Ερχομαι λοιπον και ρωτω νοιωθετε και σεις την αναγκη για μια αγκαλια?? Μια αγκαλια που θα ερθει απο ενα ατομο του αντιθετου με εσας φιλου, που θα ειναι πανω απ ολα ειλικρινης και θα ειναι μια αγκαλια για να σου δωσει να καταλαβεις οτι πραγματικα καποιος ειναι διπλα σου... Και αυτος ο καποιος δεν θα ειναι διπλα σου μονο με 2 κουβεντες και καποιες συμβουλες αλλα με τον πιο εμπρακτο τροπο. Με μια αγκαλια που θα σε κανει να νοιωσεις σημαντικος αναμεσα στους φιλους, γνωστους, τους δικους σου ανθρωπους...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Μα δεν υπαρχει κατι ποιο όμορφο απο μια αγκαλια , ολοι την έχουμε ανάγκη και σαν μην το δειχνουμε .
    Ξεχνάς τα πάντα , γίνεσαι καλα .
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    204
    αυτο πιστευω και γω Λαμπρο, για το λογο αυτο και εκανα το θεμα αυτο....το θεμα μου ειναι ομωσ οτι αυτην την αγκαλια την εχω χασει, δεν την εχω εδω και πολυ καιρο. η τελευταια αληθινη αγκαλια που εννοιωσα ηταν τον αυγουστο του 2008 οταν και με αγκαλιασε η μανα μ γτ περασα στο πολυτεχνειο...απο τοτε τπτ...οι μονεσ αγκαλιεσ ηταν ψευτικεσ αγκαλιεσ για τα ματια του κοσμου σε γενεθλια φιλων και παρομοιεσ καταστασεισ.....

    4 χρονια χωρισ μια αγκαλια...πολλα δεν ειναι???

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Δεν ειναι , μπροστα ατα 25 δεν ειναι , μπορει να ειναι και περισσότερα .
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    μια αγκαλια!τι γλυκια που ειναι οταν ξερεις οτι ειναι αληθινη.στην αγκαλια εγω νιωθω αμηχανη συγκινουμαι ,γι αυτο δειχνω ψυχρη και δεν αγκαλιαζω τους αλλους.ομως μεσα μου νιωθω την αναγκη..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Βολος
    Posts
    127
    kai gw thelw aggalaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!! :P

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    κι εγω!!ας αγκαλιαστουμε ολοι..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Εγω αγκαλιαζω οταν το νιωσω οτι θελω να αγκαλιασω καποιον, ή οταν νιωσω οτι αυτος ο καποιος θελει αγκαλια, θα αγκαλιασω τον αλλο χωρις δευτερη σκεψη, αντρα γυναικα, φιλο ή φιλη. Ειμαι αθεραπευτα αγκαλιτσας, αλλα δεν αγκαλιαζω και αντε οποιον βρω συνεχεια, τον φιλο μου ναι συνεχεια, τους αλλους με ρεγουλα μην κακομαθουνε :p Πλακα κανω!! Και δεν ειναι τοσο δυσκολο ή τοσο σπανιο, καλα ενας αντρας μπορεις να αισθανεται πιο περιεργα να αγκαλιαζει, ειδικα αλλους αντρες..
    Αλλα.. αγκαλιαστειτε κανει καλο! Οσους αγαπαω και τους αγκαλιαζω, και τους φιλαω, και τους λεω οτι τους αγαπαω και οτι ειναι σημαντικοι για μενα, και αυτο το εισπτραττω πισω, και αυτο ειναι το πιο ωραιο!
    Η αγκαλτισα ειναι θεραπευτικη, καταπραυντικη, καλυτερη απο ντεπον και ζαναξ!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    204
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    μια αγκαλια!τι γλυκια που ειναι οταν ξερεις οτι ειναι αληθινη.στην αγκαλια εγω νιωθω αμηχανη συγκινουμαι ,γι αυτο δειχνω ψυχρη και δεν αγκαλιαζω τους αλλους.ομως μεσα μου νιωθω την αναγκη..

    Καιτη μ το θεμα ειναι οτι αυτη ειναι η αγκαλια που θελω να πιστευω οτι ολοι μας αναζητουμε...δλδ στις δυσκολες στιγμες να ειναι καποιος/καποια εκει και να σε αγκαλιασει να σε κανει να νοιωσεις ασφαλεια, οτι περνας χαλια αλλα αυτοςαυτη ειναι εκει...ειναι εκει για σενα...να ειναι αληθινη και αμηχανη...να νοιωσεις το ρομαντισμο...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Κονφιουζ ξεκολλα με τον ρομαντισμο!! Θα στα ψαλλω! Προσγειωσου στη γη, και θα δεις γυρω σου ανρθωπους προθυμους να σε αγκαλιασουν, και αλλους να εχουν αναγκη την αγκαλια σου!! Φυγε απο τα συννεφα, και απο το να εχεις τη σκεψη σου μονο σε ενα προσωπο, γιατι ετσι χανεις τη ζωη, το τωρα, χανεις πολλα!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    204
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Κονφιουζ ξεκολλα με τον ρομαντισμο!! Θα στα ψαλλω! Προσγειωσου στη γη, και θα δεις γυρω σου ανρθωπους προθυμους να σε αγκαλιασουν, και αλλους να εχουν αναγκη την αγκαλια σου!! Φυγε απο τα συννεφα, και απο το να εχεις τη σκεψη σου μονο σε ενα προσωπο, γιατι ετσι χανεις τη ζωη, το τωρα, χανεις πολλα!!
    Κοιτα λιλιουμ η αληθεια ειναι οτι ναι αυτο το ατομο με εκανε να φτιασω και αυτο το θεμα...αλλα αναφερομαι και γενικα στην αναγκη για μια αγκαλια...οταν για παραδειγμα πατωνω στη σχολη...εκει απλωσ καθομαι και κλαιγομαι στουσ φιλουσ και τουσ δικουσ μου...θα ημουν πολυ καλυτερα ομωσ αν ειχα καποιον/καποια να με αγκαλιασει και να μου δωσει να καταλβω οτι οκ φιλε δεν τρεχει κατι προχωραμε ειμαι φιλοσ/φιλη και θα σε στηριζω...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by confuse View Post
    Οχι μην τρομαζετε δεν εφαγα ακυρο(απο καποια κολλητη:p), απλως ηθελα να μαθω αν ειναι στιγμες που και εσεις νοιωθετε κατι παρομοιο. Γενικα οπως εχω αναφερει και αλλες φορες εχω μικρο/μεγαλοπροβληματα που με κανουν να νοιωθω ασχημα και ειμαι συνεχως σε μια κατασταση πληρους αρνητισμου, καταστροφολογιας και πολλες φορες βλεπω τα παντα μαυρα. Ερχομαι λοιπον και ρωτω νοιωθετε και σεις την αναγκη για μια αγκαλια?? Μια αγκαλια που θα ερθει απο ενα ατομο του αντιθετου με εσας φιλου, που θα ειναι πανω απ ολα ειλικρινης και θα ειναι μια αγκαλια για να σου δωσει να καταλαβεις οτι πραγματικα καποιος ειναι διπλα σου... Και αυτος ο καποιος δεν θα ειναι διπλα σου μονο με 2 κουβεντες και καποιες συμβουλες αλλα με τον πιο εμπρακτο τροπο. Με μια αγκαλια που θα σε κανει να νοιωσεις σημαντικος αναμεσα στους φιλους, γνωστους, τους δικους σου ανθρωπους...
    Σου δίνω μια αγκαλια εγώ αμα την θες! :)
    Να σε ρωτήσω κάτι? Γιατι πρέπει να είναι του αντίθετου φύλου? Εμένα θα μου άρεσε και η αγκαλιά μια φίλης μου...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by confuse View Post
    Κοιτα λιλιουμ η αληθεια ειναι οτι ναι αυτο το ατομο με εκανε να φτιασω και αυτο το θεμα...αλλα αναφερομαι και γενικα στην αναγκη για μια αγκαλια...οταν για παραδειγμα πατωνω στη σχολη...εκει απλωσ καθομαι και κλαιγομαι στουσ φιλουσ και τουσ δικουσ μου...θα ημουν πολυ καλυτερα ομωσ αν ειχα καποιον/καποια να με αγκαλιασει και να μου δωσει να καταλβω οτι οκ φιλε δεν τρεχει κατι προχωραμε ειμαι φιλοσ/φιλη και θα σε στηριζω...
    να σου πω μια λυση, αγκαλιασε εσυ πρωτα! Αν το εχεις αναγκη, αγκαλιασε ενα ατομο το οποιο σε εμπνεει, η αν δεις οτι καποιος εχει αναγκη μια αγκαλια, αγκαλιασε τον/την! Μερικοι ισως να κολλανε να στο εκδηλωσουν, να μην ξερουν αν εισαι οκ με αυτο, δειξτους οτι σαρεσει!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by confuse View Post
    Κοιτα λιλιουμ η αληθεια ειναι οτι ναι αυτο το ατομο με εκανε να φτιασω και αυτο το θεμα...αλλα αναφερομαι και γενικα στην αναγκη για μια αγκαλια...οταν για παραδειγμα πατωνω στη σχολη...εκει απλωσ καθομαι και κλαιγομαι στουσ φιλουσ και τουσ δικουσ μου...θα ημουν πολυ καλυτερα ομωσ αν ειχα καποιον/καποια να με αγκαλιασει και να μου δωσει να καταλβω οτι οκ φιλε δεν τρεχει κατι προχωραμε ειμαι φιλοσ/φιλη και θα σε στηριζω...
    confuse,
    αυτήν την αγκαλιά την ζητάει ο ενήλικος confuse ή το παιδάκι που κρύβει μέσα του; Πιστεύω πως μάλλον το παιδί την έχει ανάγκη,
    γι' αυτό αγκαλιάσε το εσύ και πες του ότι μέχρι να μας αγκαλιάσουν οι απ' έξω είμαστε επαρκείς ο ένας για τον άλλον!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    confuse,
    αυτήν την αγκαλιά την ζητάει ο ενήλικος confuse ή το παιδάκι που κρύβει μέσα του; Πιστεύω πως μάλλον το παιδί την έχει ανάγκη,
    γι' αυτό αγκαλιάσε το εσύ και πες του ότι μέχρι να μας αγκαλιάσουν οι απ' έξω είμαστε επαρκείς ο ένας για τον άλλον!
    Μου θυμίζεις τον ψυχολογο μου! :)

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πόσο σημαντική είναι μια αγκαλιά?
    By PurplePuppet(male) in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 08-05-2011, 02:00
  2. Σας εχω αναγκη ειμαι χάλια
    By giota in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 119
    Last Post: 11-11-2009, 12:32
  3. Ανάγκη για αίμα
    By anitak in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 22-05-2007, 01:42
  4. Ανάγκη και για μια δεύτερη άποψη
    By aporia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 03-07-2006, 09:26
  5. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ
    By stefanos in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 22
    Last Post: 11-05-2006, 15:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •