Είναι τόσο κακή μια δίαιτα αστραπή;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    9

    Είναι τόσο κακή μια δίαιτα αστραπή;

    καλησπέρα σας!

    Ξέρω πως για να χάσουμε κιλά πρέπει να εφαρμόσουμε ένα μακρόχρονο υγειινό διατροφολόγιο κλπ όμως είναι πολύ κακό για την υγεία μας στην αρχή της προσπάθειας για κάνα δεκαήμερο να εφαρμόσουμε ένα πιο αυστηρό διαιτολόγιο που ίσως αποκλείει κάποιες ομάδες τροφίμων και υπόσχεται μια μεγάλη απώλεια τροφίμων; Δεν βοηθάει στην ανύψωση του ηθικού και στην ενεργοποίηση της απώλειας κιλών;

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    9
    Originally posted by sandra
    καλησπέρα σας!

    Ξέρω πως για να χάσουμε κιλά πρέπει να εφαρμόσουμε ένα μακρόχρονο υγειινό διατροφολόγιο κλπ όμως είναι πολύ κακό για την υγεία μας στην αρχή της προσπάθειας για κάνα δεκαήμερο να εφαρμόσουμε ένα πιο αυστηρό διαιτολόγιο που ίσως αποκλείει κάποιες ομάδες τροφίμων και υπόσχεται μια μεγάλη απώλεια τροφίμων; Δεν βοηθάει στην ανύψωση του ηθικού και στην ενεργοποίηση της απώλειας κιλών;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    η δίαιτα είναι τρόπος ζωής και δεν έχει νόημα να γίνεται απλά και μόνο για χάσιμο μερικών κιλών τα οποία και θα ξαναμπούνε αν δεν αλλάξουμε συνήθειες.
    η δίαιτα αστραπή δεν είναι τόσο κακή αυτή καθ\'εαυτή όσο η νοοτροπία που τη συνοδεύει.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    9
    Ευχαριστώ, νομίζω οτί αρχίζω να μπαίνω στο νόημα.Δηλαδή το μεγαλύτερο λάθος που μπορεί να κάνει κάποιος όσον αφορά τη διατροφή του είναι να πει \"δεν πειράζει σήμερα από αύριο αρχίζω δίαιτα\".Το να φροντίζεις τον εαυτό σου δεν έχει να κάνει με το αν τα περιττά σου κιλά ή το φαγητό είναι για σένα πιο σημαντικό την συγκεκριμένη στιγμή αλλά είναι μια δια βίου υποχρέωση που έχεις στον εαυτό σου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    263
    εγώ πάντως κλασικά αρχίζω δίαιτα από δευτέρα...βέβαια δεν ξέρω πια δευτέρα θα ναι αυτή...ίσως αύριο,ίσως κάποια δευτέρα του επόμενου μήνα,ίσως του επόμενου χρόνου....
    θα δείξει:P

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •