Τι λάθος κάνω και έχω αυτή την αντιμετώπιση???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    21

    Τι λάθος κάνω και έχω αυτή την αντιμετώπιση???

    Για σας θα ήθελα την βοήθεια σας σε ένα θέμα που αντιμετωπίζω μέσα στην παρέα μου.
    (σας καλωσορίζω μιας και είναι το πρώτο μου post)
    Να σας πω από ποιούς αποτελείτε η παρέα μου για να καταλάβετε το πρόβλημα μου.
    (Εγώ είμαι τεχνικός υπολογιστών(ιδιωτικός υπάλληλος) η κοπέλα μου που δουλεύει σε τράπεζα, ένας που έχει μαγαζί με ηλεκτρικές συσκευές η κοπέλα του δουλεύει σε μαγαζί με ρούχα, ένα που είναι εργολάβος ένας που έχει μαγαζί με οικοδομικά υλικά μια κοπέλα που δουλεύει σε ταβέρνα ένας που έχει μαγαζί και φτιάχνει οικιακές συσκευές και η κοπέλα του που είναι ιδιωτικός υπάλληλος).
    Μέσα στην παρέα όλοι φαίνετε να είμαστε Ισσόι στον λόγο και στην συμπεριφορά.
    Το θέμα είναι το εξής, ότι ενώ όλοι ξέρουν τη δουλεία κάνω ποτέ κανένας δεν έχει πει φιλέ χάλασε το pc μου έλα να μου το φτιάξεις, αλλά αυτό που κάνουν είναι να το λένε στο παιδί που έχει μαγαζί και φτιάχνει οικιακές συσκευές και εκείνος πάει και τους πληρώνετε κιόλας, πολλές φορές έχει τύχει και μπροστά μου να του λένε μου χάλασε το laptop να σου το φέρω να μου το φτιάξεις!!!!!!!
    (έχει τύχει και το εξής να με ρωτά αυτό το παιδί ρε το pc του ταδε μου κάνει αυτό τη μπορεί να φταίει και δεν ξέρω να το φτιάξω? )
    Και εγώ δεν ξέρω για πιο λόγο γίνετε αυτό,, αυτή η συμπεριφορά με κάνει και νιώθω πόλη αμήχανα και μειονεκτικά απέναντι στους όλους, νιώθω ότι δεν με θεωρούν άξιο και ικανό χωρίς καν να με έχουν δοκιμάσει καν
    Χωρίς να θέλω να περιαυτολογήσω στο μαγαζί που δουλεύω είναι όλοι ευχαριστημένοι με την δουλειά μου έχει παρά πόλους πελάτες και επαγγελματίες που σηναναστρεφομε έχω πάρει και κάποιες διακρίσεις που όλα αυτά τα ξέρουν τα παιδιά στην παρέα γιατί το έχουμε συζητήσει εγώ από την πλευρά μου τιμώ τα μαγαζιά τους αφήνω λεφτά και αν χρειαστώ της τεχνικές τους γνώσης τους φέρνω σπίτι μου για επισκευές.
    Αυτό το συζητάμε πάρα πολύ και με την κοπέλα μου και αυτή μου λέει ότι πρέπει να ξεκόψουμε από αυτούς και να βρούμε άλλη παρέα πολλά παιδιά από αυτά τα ξέρω από το δημοτικό και σαν ηλικία μέσα στην παρέα είμαι μεγαλύτερος από το παιδί που εμπιστεύονται ,βέβαια επειδή έχει αρχίσει και με ενοχλεί απίστευτα αυτό το θέμα το σκέπτομαι και εγώ να ξεκόψω.
    Αυτό που θα ήθελα να σας ρωτήσω είναι το εξής τη πρέπει να κάνω πρέπει να τους κάνω κάποια κουβέντα?? Πρέπει απλά να φύγω γιατί στην τελική χαλάσει έμενα??
    Βέβαια θα ήθελα να ξέρω και τον λόγο που γίνετε αυτό γιατί δεν μπορώ να δώσω κάποια εξήγηση ούτε εγώ αλλά ούτε η κοπέλα μου

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    μπορει αυτος που εχει οικ.συσκευες να τους πρηζει οτι αν χαλασει ο υπολογιστης τους να πανε σε αυτον, να τους γλυφει κλπ.αλλα και των αλλων η συμπεριφορα δεν ειναι διακριτικη γιατι προσβαλουν εσενα.θα ελεγα να μην ασχοληθεις και να μη δειξεις οτι σε ενοχλει.ας πανε σ αυτον αφου θελουν

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Μηπως απλα επειδη εισαι φιλος δεν θελουν να ερχονται σε εσενα επειδη δεν θα τους παρεις λεφτα και θα αισθανονται αμηχανα?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    και ο αλλος φιλος ειναι ομως.εγω αν ειχα τετοιο θεμα θα το ελεγα και στους δυο

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    21
    Δεν έχω αντληθεί να τους πρήζει αυτό φαίνετε να γίνετε αυθόρμητα γιατί αυτό αντιλαμβάνομαι από τις αντιδράσεις
    Μα αυτό είναι που με κάνει να τρελαίναμε η συμπεριφορά των άλλων που μπροστά μου του το ζητιάνε,
    Αλλά και πολλές φορές η ερωτήσεις του συγκεκριμένου ρε σι τι πρέπει να κάνω για να το φτιάξω???
    Και εγώ πρέπει να του απαντήσω??

    Δηλαδή πιστεύω ότι
    δεν είναι θέμα ηλικία για τη στη παρέα είμαι από τους μεγαλύτερους
    Δεν πιστεύω να νομίζουν ότι δεν θα του τα φτιάξω γιατί έχουν ακούσει και βλέπουν τι φτιάχνω συζητάτε στην παρέα αυτό
    Δεν πιστεύω να είναι η κοπέλα μου γιατί και πριν που δεν την είχα πάλι το ίδιο ήταν
    Δεν πιστεύω να νομίζουν ότι δε θέλω να τους βοηθήσω γιατί είμαι πρόθυμος
    Δεν ξέρω τι να σκεφτώ

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    και ο αλλος φιλος ειναι ομως.εγω αν ειχα τετοιο θεμα θα το ελεγα και στους δυο
    Δεν είναι μόνο 2 είναι όλα τα παιδιά στην παρέα

    Και τι θα έλεγες???

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Μηπως απλα επειδη εισαι φιλος δεν θελουν να ερχονται σε εσενα επειδη δεν θα τους παρεις λεφτα και θα αισθανονται αμηχανα?
    Όχι και ο Άλος στην ίδια παρέα είναι και τους παίρνει λεφτά
    Εγώ δεν θα τους έπαιρνα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    θα ελεγα παιδια εχει χαλασει.κανονιστε ποιος θα ερθει

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    21
    Δεν το θεωρώ σωστό εγώ φτιάχνω pc και αυτός κουζίνες και ψυγεία, δηλαδή υπαρχή περίπτωση αν χαλάσει το ψυγείο τους να μας πουν ποιος από τους 2 θα έρθει???
    Όχι φυσικά

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by apo View Post
    Όχι και ο Άλος στην ίδια παρέα είναι και τους παίρνει λεφτά
    Εγώ δεν θα τους έπαιρνα
    ακριβως αυτο λεω,ο αλλος παιρνει λεφτα εσυ οχι

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    γειά σου αρο,
    εσύ πιστεύεις ότι κάνεις κάπου τελικά κάτι λάθος κι έχεις αυτήν την συμπεριφορά από τους άλλους;
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    γειά σου αρο,
    εσύ πιστεύεις ότι κάνεις κάπου τελικά κάτι λάθος κι έχεις αυτήν την συμπεριφορά από τους άλλους;
    Πιστεύω ότι κάτι κάνω μάλλον λάθος αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι να είναι αυτό
    Εκτός και αν συζήτιεστε κάτι από πείσω μου που δεν μπορώ να το ξέρω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    μηπως ειναι πιο πολυ φιλοι με τον αλλον?

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    ακριβως αυτο λεω,ο αλλος παιρνει λεφτα εσυ οχι


    Ναι μα ούτε αυτό το ξέρουν γιατί δεν το έχουν καν δοκιμάσει αν είναι αυτό το θέμα να τους περνώ και εγώ λεφτά

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by apo View Post
    Πιστεύω ότι κάτι κάνω μάλλον λάθος αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι να είναι αυτό
    Εκτός και αν συζήτιεστε κάτι από πείσω μου που δεν μπορώ να το ξέρω
    σε ρώτησα γιατί όταν ανέφερες τους φίλους/ες σας, φάνηκε εσύ κι η κοπέλα σου να υπερέχετε επαγγελματικά σε σχέση με τους υπόλοιπους.
    μήπως βγάζεις στην παρέα μια υποψία υπεροψίας, κάτι που κάνει τους άλλους να σου συμπεριφέρονται ανάλογα με το να σε ματαιώνουν;
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Oλα λαθος ......
    By Ntina-Thessaloniki in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 6
    Last Post: 13-03-2011, 10:13
  2. ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΜΑΣ...
    By elenh in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 15-10-2010, 14:39
  3. μήπως κάνω κάτι λάθος?
    By capr7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 135
    Last Post: 25-02-2009, 15:22
  4. Replies: 19
    Last Post: 15-02-2009, 11:07
  5. Τι να κάνω με αυτή τη σχέση; Πιστεύεται ότι είναι φιλία;;;
    By tech13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 17-04-2008, 09:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •