ερωτηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: ερωτηση

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201

    ερωτηση

    καλημερα

    εχω μεγάλη ανάγκη να απομονωθώ κ ψαχνω καποιο γυναικείο μοναστηρι σε οποιοδηποτε μερος της χωρας που να δεχεται ατομα για καποιο διαστημα.
    Αν γνωριζει κάποιος θα εκτιμουσα οποιαδηποτε πληροφορια..

    Ευχαριστω πολυ εκ τον προτέρων :)
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

  2. #2
    Βρε Μι μου καλοκαιριάτικα σε έπιασε τέτοια όρεξη?
    Κάνε κανένα μπάνιο να σου φτιάξει η διάθεση και από Σεπτέμβριο βλέπεις.
    Χμ, έχω να σε πληροφορήσω επίσης πως στα μοναστήρια φορούν μαύρα μακριά αντίσκηνα, ξυπνούν από τα επτά ξημερώματα, κάνουν όλη μέρα δουλειές, νηστεύουν και ότι ώρα περισεύει τη βγάζουν με προσευχές στην εκκλησία.
    Στο λέω για να μη νομίζεις πως θα κάνεις την Κλεοπάτρα στο άνακλιντρο να φιλοσοφείς με το δάχτυλο στο κούτελο και να σε σερβίρουν όλη μέρα οι καλόγριες...:ΡΡΡΡ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201
    ευχαριστω για την αμεση απαντηση :)
    ακριβως αυτο που περιεγραψες εχω αναγκη να κανω!
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    ποιο απο τα δυο? Την Κλεοπατρα στο ανακλιντρο? Η τη νηστεια και προσευχη?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    ποιο απο τα δυο? Την Κλεοπατρα στο ανακλιντρο? Η τη νηστεια και προσευχη?
    :) η κλεοπατρα δεν ειναι στο μενου.. αλλα νηστεια προσευχη κ δουλειες απο το πρωι μεχρι το βραδυ ευχαριστηση μου
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by ME&I View Post
    :) η κλεοπατρα δεν ειναι στο μενου.. αλλα νηστεια προσευχη κ δουλειες απο το πρωι μεχρι το βραδυ ευχαριστηση μου
    Μι ξέρεις δεν είν' απαραίτητη η κελεμπία, οι αγγαρείες, οι νηστείες κι οι προσευχές για κάποιο διάστημα απομόνωσης. απ' ότι ξέρω τουλάχιστον..
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    αμα θες αγγαρια ντε κ καλα ελα να κανεις στο σπιτι μου οσο απομονωση θες μαυρα θα φορας κ εδω !

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Μι ξέρεις δεν είν' απαραίτητη η κελεμπία, οι αγγαρείες, οι νηστείες κι οι προσευχές για κάποιο διάστημα απομόνωσης. απ' ότι ξέρω τουλάχιστον..
    δεν εχω τετοιο προβλημα, βαζω κ κελεμπια..το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να βρω ενα μοναστηρι, εχω την εντυπωση οτι ειναι πολυ δυσκολο να σε δεχτουν. πηρα σε μια μονη γυναικων τηλεφωνο και μου ειπε οτι δεν δεχονται, ρωτησα αν γνωριζουν καποιο αλλο μοναστηρι που να δεχεται και μου ειπαν οτι δεν γνωριζουν.

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ PLEASE ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ, ΕΣΤΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΟΝΗΣ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑ ΨΑΧΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ..
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201
    Quote Originally Posted by μαρια1999 View Post
    αμα θες αγγαρια ντε κ καλα ελα να κανεις στο σπιτι μου οσο απομονωση θες μαυρα θα φορας κ εδω !
    χαχαχα....
    αν δε βρω κατι θα σου στειλω μην.!!!!!!!!!!!!!
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    εγω θελω να βρω ενα μερος που να μην εχει πανο απο 15 με 20 βαθμους το πολι κ να μην εχει πολυ ηλιο εχω λιωσει απο την ζεστη !!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by ME&I View Post
    δεν εχω τετοιο προβλημα, βαζω κ κελεμπια..το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να βρω ενα μοναστηρι, εχω την εντυπωση οτι ειναι πολυ δυσκολο να σε δεχτουν. πηρα σε μια μονη γυναικων τηλεφωνο και μου ειπε οτι δεν δεχονται, ρωτησα αν γνωριζουν καποιο αλλο μοναστηρι που να δεχεται και μου ειπαν οτι δεν γνωριζουν.

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ PLEASE ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ, ΕΣΤΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΟΝΗΣ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑ ΨΑΧΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ..
    για ρίξε ένα τηλ/νο αν δεν σου πέφτει μακριά, στην μονή Αγ. Μαρίνας της Άνδρου 22820.24074.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Aνδρο?? Ουαου!! Ερχομαι κι εγω για διακοπες!!! :p

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Αυτο το λινκ μπορει να σε βοηθησει επισης, αλλα βρε κοπελα μου, καλλιο πηγαινε σε καμια ακριτκη νησιδα να δουλεψεις σε καναν καφενε με γεροντακια και να κανεις και τπτ μαπνακια!!

    http://www.orthodoxfathers.com/page/...s-Isychastiria

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Το σκεφτηκες σοβαρα πριν παρεις αυτη την αποφαση?
    Ποιοι ειναι οι λογοι που σε κανουν να θες να πας σε μοναστηρι?

  15. #15
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Αυτο το λινκ μπορει να σε βοηθησει επισης, αλλα βρε κοπελα μου, καλλιο πηγαινε σε καμια ακριτκη νησιδα να δουλεψεις σε καναν καφενε με γεροντακια και να κανεις και τπτ μαπνακια!!

    ...το κανα εικόνα.....απλά τέλειο...;)

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Mια ερώτηση
    By deleted-by-request-1305 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 23-12-2011, 02:19
  2. ΕΡΩΤΗΣΗ-
    By ioli in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 03-09-2010, 11:49
  3. ΕΡΩΤΗΣΗ?
    By EFI in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 3
    Last Post: 07-02-2009, 15:40
  4. ΕΡΩΤΗΣΗ
    By corina in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 24-06-2008, 12:35
  5. μια ερωτηση
    By @elena@ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-2005, 12:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •