Σοβαρο και μεγαλο θεμα,οποιος μπορει μια συμβουλη... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Χανια
    Posts
    21
    καλησπερα φιλε Γιωργο.

    Η ιστορια σου θυμηζει σεναριο απο ταινια..... αυτοι οι ''γονοις'' νωμιζουν οτι τα παιδια τους ειναι περιουσια που την διαχειριζονται οπως γουσταρουν, το κακο ειναι οτι δεν βρισκετε πραγματικα ενας τρελος να τους βαλει στη θεση τους.
    Οσο αφορα εσενα μπραβο για το κουραγιο σου να εισαι με την κοπελα αυτη παρολο που ειναι διπολικη.Πιστευω οτι δυστυχος ο μονος τροπος για να γλυτωσετε απο τους συγγενοις τις ειναι να φυγετε μακρια,ετσι ισως ειναι και καλυτερα για την κοπελα σου.Οσο αφορα το κομματι εισαγγελεας,δεν μπορει να σου κανει τιποτα,αλλωστε ακομα και εισαγωγη να χρειαστει να κανει σε ψυχειατρειο παντα κανουν τοξικολογικες εξετασεις οποτε ασε να λενε οτι θελουν.(εχω κανει 4-5 εισαγωγες και ξερω μιας και ειμαι διπολικος).
    ουδεν κακον αμιγες καλου.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Χανια
    Posts
    21
    καλησπερα φιλε Γιωργο.

    Η ιστορια σου θυμηζει σεναριο απο ταινια..... αυτοι οι ''γονοις'' νωμιζουν οτι τα παιδια τους ειναι περιουσια που την διαχειριζονται οπως γουσταρουν, το κακο ειναι οτι δεν βρισκετε πραγματικα ενας τρελος να τους βαλει στη θεση τους.
    Οσο αφορα εσενα μπραβο για το κουραγιο σου να εισαι με την κοπελα αυτη παρολο που ειναι διπολικη.Πιστευω οτι δυστυχος ο μονος τροπος για να γλυτωσετε απο τους συγγενοις τις ειναι να φυγετε μακρια,ετσι ισως ειναι και καλυτερα για την κοπελα σου.Οσο αφορα το κομματι εισαγγελεας,δεν μπορει να σου κανει τιποτα,αλλωστε ακομα και εισαγωγη να χρειαστει να κανει σε ψυχειατρειο παντα κανουν τοξικολογικες εξετασεις οποτε ασε να λενε οτι θελουν.(εχω κανει 4-5 εισαγωγες και ξερω μιας και ειμαι διπολικος).
    ουδεν κακον αμιγες καλου.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by VickyK View Post
    Γιώργο μου, θα σου πω ένα μεγάλο μπράβο κ συγχαρητήρια για τις αντοχές σου, την υπομονή κ την επιμονή για να είσαι μαζί με αυτή τη κοπέλα! Δεν αντέχουν πολλοί τέτοιες καταστάσεις ούτε εχουν τα κότσια να τα βάλουν με τέτοιους ανθρώπους! Δυστυχώς, κάποιοι γονείς έχουν τη ψευδή αίσθηση ότι επειδή μας γέννησαν ξέρουν κ καλυτερα το καλό μας κ μας δημιουργούν μεγαλύτερο κακό, δεν τους οφείλουμε τπτ! Εκείνοι οφείλουν σε εμάς μέχρι να γίνουμε κ εμείς γονείς! Έχεις ακούσει καποιους γονείς που λένε: ξέρεις τι θυσίες έκανα εγώ για χάρη σου? ξέρεις τι στερήθηκα? Ξέρεις το ένα? ξέρεις το άλλο?! ΟΧΙ!!! Δε ξερουμε κ δε θέλουμε να μαθουμε διότι εκείνοι θέλανε παιδιά, δε φυτρώσαμε! Δε θα μας φορτώσουν τις ενοχές τους κ τις λαθος επιλογές τους!!! Εύχομαι όλα να έχουν πάει καλά! ΝΑ είστε καλά με τη κοπέλα σου κ να μην αφήσετε κανένα να μπει αναμεσα σας! ούτε ξανα τη μάνα της, εκείνη πρέπει να πάτε με το ζόρι να τη δει ψυχίατρος! Συγγνώμη κιόλας που μιλάω έτσι αλλά καποιοι γονείς είναι τόσο εγωιστές που καταστρέφουν τη ζωή του παιδιού τους κ δε τους νοιάζει! Εύχομαι όλα να είναι καλα!!
    Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο...

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    6
    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΙΣΕΙ Η ΑΝ ΘΕΛΕΙ,ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΓΙΝΕ ΤΟ 2008. ΕΙΧΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΡΙΝ 9 ΧΡΟΝΙΑ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΦΥΓΕ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΑΣΧΕΤΟΣ ΑΝ <<ΕΦΙΑΞΑ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ>> ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ. ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ 9 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΠΗΡΕ ΤΗΛ.ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ, ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΨΥΧΙΑΤΡΕΙΟ,ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘΛΙΨΗ,ΜΗΛΙΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ. ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΩ ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ (ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΑΝΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ). ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΧΕΣΗ?ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΠΟΙΗΘΕΙ ΟΠΩΣ ΕΝΑΣ ΥΓΙΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ? ΠΟΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ? ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΙΣΩ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΒΡΕΙ ΜΙΑ ΙΣΟΡΟΠΙΑ?ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΙΣΕΙ. ΠΑΝΤΩΣ ΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΩΡΑ,ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΑΓΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ,ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΝ <<ΤΕΣΤΑΡΕΙΣ>>.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    κυρα....μην βιαζεσαι... κατ αρχασ ανοιξε νεο θεμα... ο ανθρωποσ αυτοσ εξακολουθει και ειναι μεσα στο ψυχιατρειο?
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Καποια βοηθεια οποιος μπορει
    By predator in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 11
    Last Post: 06-06-2012, 21:32
  2. σοβαρο προβλημα..
    By π=β in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 09-09-2011, 14:16
  3. klaricid Παρενεργειες σοβαρο
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 22-06-2011, 19:58
  4. υποτροπιασα???(ή κατι πιο σοβαρο???)
    By giannis22 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 06-02-2008, 17:24
  5. Σας παρκαλώ όποιος μπορεί ας απαντήσει
    By pandwra__85 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 21-03-2007, 21:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •