Οριακή προσωπικότητα - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 51 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 759
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Originally posted by raphsssodos
    Originally posted by Adzik
    θα ειναι εκεινοσ ο ανοιχτομυαλοσ....ο τρυφεροσ..ο τοσο υπεροχα εξυπνοσ και γοητευτικοσ..εκεινοσ που θα σε κανει να γελασ.......
    ...ο ζεστοσ....με το μυαλο ορθανοιχτο ..εκεινοσ ο οποιοσ θα σε νιωθει πιο φισιολογικη απο ολουσ ακομη και απο εκεινον...
    ...διοτει απλα θα θεωρει την ιδιαιτεροτητα σου...ωσ κατοχη περισσοτερησ ποσοτητασ \"ζωησ\"...την ιδια στιγμη......να το πω ετσι.... θα σε θεωρει απλα περισσοτερο ζωντανη απο τουσ αλλουσ.....
    κοντα σε εκεινον ουτε που θα το καταλαβεισ..αλλα θα παψεισ να εισαι ακραια..γιατι απλα δεν θα χρειαζεται να κανει αυτη την αμυνα ο οργανισμοσ σου...θα εισαι απλα εσυ....και ολα αυτα που αγαπασ σε εσενα....
    άντα ερωτευμένη πολύ, ε;

    φαίνεται...
    :P:P
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Άντα απλά με συγκίνησες.Ευχαριστώ για τα γλυκά....Δύο είναι τα πιο αγαπημένα μου.....(Αγαπώ όλα τα γλυκά του κόσμου)...Τα εκλέρ που μου άρεσαν από παιδί και τα μιλφέιγ.....Μιαμ...
    Αν έχεις δει μια κινέζικη ταινία το \"Hero\" κάπου έλεγε ένας τύπος ότι από μικρός ζω στους δρόμους περιπλανόμενος αλλά πια κουράστηκα να περιπλανιέμαι.Εδώ σε εσένα βρήκα το σπίτι μου....Έριξα πολύ δάκρυ.Ούτε στον Τιτανικό ένα πράμα....
    Εγώ θα του έλεγα απλά:Βρήκα σε εσένα αυτόν που με αγαπά περισσότερο απ\'όσο εγώ με μισώ......

    Ιωάννα-interrupted hi..Έχουμε κι άλλη Ιωάννα στο φόρουμ με οριακή...Και η Ιωαννιώ της Λωρένης μη νομίζεις...Διαταραγμένη ήταν κι αυτή..Έβλεπε οράματα και έκουγε φωνές.....Jeanne viens!!!!!

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    θα το χει το ονομα!!!!πως λεμε οπου Γιωργος και μαλαμα...οπου Ιωαννα κ μια διαταραχη...
    Μαρια με περνει ενας πρωην μου τηλ που ξερει κι ολας τι μου εχει συμβει να με καλεσει στο γαμο του!!!περιττο να σου πω απαντηση....α!και δεν ειχαμε καμια φιλικη επαφη που να το δικαιολογει...οποτε το ξεσπασμα ηταν αναποφευκτο....
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    τέτοια λάθη δεν κάνουνε.

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    το πληρωσε ακριβα ραπς....πολυ ακριβα...ειχα καιρο να διαολοστειλω τοσο ουσιαστικα!!!!
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    He might wanted to revenge you in a way....Με πιάνιιιεις;;;Εγώ ανάλογα την φάση αλλά συνήθως αδιαφορώ..Μάλλον θα του έλεγα ένα γεια ή θα το έκλεινα....Ναι έλα βρε Βαρβάρα αύριο παντρεύομαι και έχω πάρει όλες τις πρώην είπα κι εσέ.....Κλατς....Δεν βρίζω εύκολα,δεν εκνευρίζομαι εύκολα(τουλάχιστον δεν το δείχνω).Προτιμώ να αδιαφορώ....Αλλά αν τυχόν το ανοίξω το στόμα μου θα τα ακούσεις όλα και γι\'αυτό το αποφεύγω γιατί άλλωστε τόση κακία μαζεμένη ούτε εγώ δεν την μπορώ.Μια φορά είχα σούρει τα εξ\'αμάξης σε ένα και κόντευα να κάνω μπαμ από τη σύγχυση...Έτρεχα για ώρα στο γυμναστήριο και δεν ηρεμούσα.Γι\'αυτό απλά με τον τρόπο μου παρακαλώ:Μη με φέρετε σε αυτό το σημείο....Ξέρω πως αν τσακωθώ επί της ουσίας με κάποιον δεν πρόκειται να τον ξαναδώ ποτέ όπως πριν....

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    δεν προλαβα να το ελενξω αρχισε το στομα να αραδιασει βρισιες κ καταρες....δεν το ελεγχω με το τιποτα Μαρια...θυμωνω κι αμα θυμωσω.....δεν ξερω τι βγαζει το βρωμοστομα μου....θαμπωνει το μυαλο και παιζει μπαλα ο θυμος...με καλεσε και για καφε πριν το γαμο(σε λεει ας τη φαμε αλλη μια..)κι εκει....τιποτα τιποτα δε με σταματα...οχι κριση..παρακρουση.παντα το χα αυτο οταν κατι το θεωρω οτι το κνουν για να με πληγωσουν ξυπναει μεσα μου το wolf κανονικα...μετα λεω κριμα μωρε τον καημενο τι δεν τον ειπα...κ μετα θυμηθηκε λεει το δαχτυλιδι μου το ασπρομαυρο που ειχα ξεχασει προ αμνημονευτων χρονων στο γραφιο του κ το ειδε τωρα που μαζεψε τα πραγματα κ ως καλο παιδι θελησε να με ρωτησει τι να το κανει....εκει πειστηκα οτι ειχε πεθυμισει τις κρισεις μου,του χαν λειψει οι ψυχεδελειες κ ειπα να δωσω ενα ρεσιταλ να το θυμαται...γυρευοντας που πηγαινε ο τζεσ....
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Έμα τζες αγάπη μου τι ήθελες;Ακούς εκεί;Μπάτσελορ πριν το γάμο με πρώην...Πρωτοτυπεί ο κύριος.....Στο καλό και να μου γράφεις.....Πλάκα πλάκα πρόσφατα έχασα ένα ασπρόμαυρο δαχτυλίδι αλλά σε ταξί εγώ..Χεχε!!!!Σούρε τα.Άσε μου δίνεις ιδέες και δε θέλω και πολύ.Η πλάκα ποια είναι;Ότι τους θυμάμαι να τους βρίσω όχι τη στιγμή που μου το κάνουν αλλά και μήνες μετά....Στην αρχή τρώω το σκωτσέζικο,αδιαφορώ για να μη δείξω ότι με πείραξε και μετά μπαίνει το ιδεοψυχαναγκαστικό γρανάζι και το επαναφέρει το φλέγων ζήτημα ανά τακτά χρονικά διαστήματα..Κάτι σαν περιοδικότητα στο Outlook κάθε Τρίτη,Τετάρτη και Πρασκευή στις τρεις...ή να πάρουμε ένα ολοήμερο συμβάν;Το μόνο που φοβάμαι ότι θα με εκθέσει είναι αυτό.Ο ιδεοψυχαναγκασμός.Μπορεί να σου πετάξω κάτι που είχε γίνει πριν τρεις μήνες....Και ξέρεις όταν κάτει σε πιλατεύει 24/24ωρο ο θυμός σου γίνεται μέρα με τη μέρα μεγαλύτερος και μην ξεσπάσεις.....Οπότε μετά το σκωτσέζικο στέλνω μήνυμα μία εβδομάδα,δύο μήνες μετά ανάλογα..Είσαι..είσαι...είσα� �...μα πιο πολύ είσαι.....και οι άλλοι απλά λένε τρελάθηκε..Χαχα....εγώ είπα:Μην πληγώσεις ιδεοψυχαναγκαστικό και ψυχωτικό.Και οι δύο ζουν με εμμονές....Μακρυά.....Φίλη Ιωάννα σκέψου με ακραία και ιδεοψυχαναγκαστική.Δηλ.ακρ αία κατ\'επανάληψη....Ξέρω ότι αν αποφασίσω να σε εκδικηθώ θα το φτάσω ως το τέλος...Αλλά επειδή είναι ψυχοφθόρο για εμένα δε θέλω να μου βγει αυτό....Γι\'αυτό κυκλοφορώ κι αδιαφορώ......Δεν γίνεται αλλιώς...Καταλήγοντας:Καλά του έκανες.Ήταν μια πρόταση που θα με ξεφτίλλιζε και θα μου έθιγε την αξιοπρέπεια......

    ...Ένα ποίημα για εμέ από τη Βίσση..Πόσο με ένιωθε......όταν το έγραφε ο Καρβέλλας..

    \"Σε σκέφτομαι συνέχεια\"

    Κάτι πρέπει να κάνω
    κάτι πρέπει να κάνω τώρα
    για να σε διαγράψω απ\' την ζωή μου οριστικά

    Κάτι πρέπει να γίνει
    κάτι πρέπει να γίνει τώρα
    δεν μπορώ άλλο πια να ζω
    με χάπια ηρεμιστικά
    με χάπια ηρεμιστικά
    με χάπια ηρεμιστικά
    το ξέρω πως δεν γίνεται τίποτα

    Σε σκέφτομαι συνέχεια και τρελαίνομαι
    σε σκέφτομαι συνέχεια και αρρωσταίνω
    σε σκέφτομαι συνέχεια και τρελαίνομαι
    σε σκέφτομαι συνέχεια
    σε σκέφτομαι συνέχεια και πεθαίνω

    Έλεγα θα περάσει
    έλεγα θα περάσει Θεέ μου
    νόμιζα πως αρρώστια ήσουν που κάποτε θα γιατρευτεί

    Έλεγα θα ξεχάσω
    έλεγα θα ξεχάσω κι όμως
    σαν μικρόβιο ελευθέρo ακόμα
    στο αίμα μου κυκλοφορείς
    στο αίμα μου κυκλοφορείς
    στο αίμα μου κυκλοφορείς
    και όλη την ζωή μου την καταργείς

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    κ εγω τρωω flash buck αλλα ειμαι κ της στιγμης...ανωτεροτητα δεν παιζει η επιθυμια μου να διαολοστειλω τον χ γκομενο επικρατει.τα ειπα στο dr σημερα...αντε να δουμε ...
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    ναι ξέρω ότι θες αλλά σου λέω πως και λογικά να το δεις θα ήθελες και πάλι εκτός αν είσαι μαζόχα....
    Δεν μετανιώνω γι\'αυτά που έκανα,μα γι\'αυτά που δεν έκανα-Αυτοαθώωση..Η αγαπημένη ατάκα του γιατρού μου....

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    δεν μετάνοιωσα ποτέ για τα λάθη μου
    μετάνοιωσα για τις αναμνήσεις που έχω από αυτά.

    (έγραφε ένας τοίχος)

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    για οτι εχω κανει δεν μετανιωνω δεν μετανιωνω
    ειναι η ζωη μια πλανη...
    τουρνας
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Λοιπόν πριν έλεγα για το πόσο έντονα μπορώ να μισήσω κάποιον που με πλήγωσε....Τα παρακάτω είναι διαγνωστικά κριτήρια της παρανοειδής διαταραχής......Φτυστή εγώ ρε πούστη.....

    (1) υποπτεύεται χωρίς επαρκή βάση ότι οί άλλοι το εκμεταλλεύονται, το βλάπτουν ή το εξαπατούν -ΣΩΣΤΟ

    (2) ασχολείται επίμονα με αδικαιολόγητες αμφιβολίες για την πίστη ή την αξιοπιστία φίλων ή συνεργατών- ΣΩΣΤΟ

    (3) είναι απρόθυμο να εμπιστευθεί προσωπικά του θέματα σε άλλους, από αδικαιολόγητο φόβο ότι οί πληροφορίες θα χρησιμοποιηθούν κακόβουλα εναντίον του-ΣΩΣΤΟ

    (4) διαβάζει κρυμμένα μειωτικά ή απειλητικά μηνύματα σε καλοήθεις παρατηρήσεις ή γεγονότα-ΣΩΣΤΟ

    (5) κρατά επίμονα κακία, δηλ. δεν συγχωρεί προσβολές, τραυματισμούς ή υποτιμήσεις-ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ!!!!

    (6) αντιλαμβάνεται επιθέσεις κατά του χαρακτήρα ή της φήμης του που δεν είναι εμφανείς στους άλλους και γρήγορα αντιδρά με θυμό ή αντεπιτίθεται-ΣΩΣΤΟ

    (7) έχει επανειλημμένες υποψίες, χωρίς λόγο, σχετικά με την πίστη του (της) συζύγου ή του σεξουαλικού συντρόφου-ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ

    Δώστε μου και μια διάγνωση για παρανοειδή να δέσει το γλυκό..χαχα...Βέβαια δεν ξέρω σε τι ένταση πρέπει να τα έχω για να πιάσω διαταραχή αλλά ενώ μου ταιριάζουν τόσο κανείς δεν μου έβγαλε τέτοια διάγνωση...Λοιπόν για να με ηρεμήσω μέχρι να δω την ψυχίατρο-που θα αργήσω- θα πω απλά πως είναι περαστική σκέψη γιατί πολύ μέσα πέφτει ρε αδερφέ και με τρομάζει.....ή ότι αποτελεί μια κρίση της οριακής μου λανθάνουσας διαταραχής που περιλαμβάνει έναν παρανοειδή ιδεασμό....

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    πλακα κανεις kassi αυτα τα εχω κι εγω 100% να μην σου πω οτι καποιες φορες αλλα λενε κι αλλα ακουω(κατηγοριες γιαμενα) η νομιζω πριν μπω καπου οτι μιλουσαν για μενα αρνητικα η οτι ολοι περιμενουν να φυγω για να με θαψουν κ φευγω κ πλαθω τους διαλογους τους τι κακο μπορει να λενε για μενα κι οτι οταν μιλαω κοιταζονται συνομωτικα μεταξυ τους....λες να?
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Κοπελιά δεν ξέρω.Στην αρχή έφαγα μια φρίκη όταν τα διάβασα γιατί πίστεψε με δε μου λείπουν διαταραχές..Αλλά αν διαβάσεις για την οριακή αναφέρει έναν παρανοειδή ιδεασμό με βραχεία κυρίως διάρκεια οπότε ευελπιστώ σε αυτό...Αλλιώς να αρχίζω σιγά σιγά να μαζεύω βρούβες.Όπου ραδίκι και αντιψυχωτικό..Όπως έλεγε χαριτωμένα κάποτε ο μπαμπάς μου Όποια πέτρα κι αν σηκώσεις Αλβανό θα ανασηκώσεις...έτσι και μια παράνοια ίσως να την έχουνε όλες οι διαταραχές..Μπλέκουν τα μπούτια τους..Εμείς φταίμε για τα κακώς κείμενα;

Page 11 of 51 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •