εμπιστοσύνη - ψέματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369

    εμπιστοσύνη - ψέματα

    καλησπέρα...θα μπω κατευθείαν στο θέμα...πως μπορείς να κερδίσεις ξανά την εμπιστοσύνη κάποιου ενώ πριν του έχεις πει ένα μικρό ψέμα κ εκείνος σε έχει ανακαλύψει??? για την ακρίβεια ήξερε την αλήθεια κ σε ψάρευε... ( μιλάω για ερωτική σχέση, κ δεν μιλάω για κρυφό ραντεβού ή κάτι το οποίο είναι πλησίον της απιστίας...)ευχαριστώ πολύ....

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Πως ακριβως το εννοεις το μικρο ψεμματακι.. Ειχες ερωτικη σχεση με καποιον αλλο και το εκρυβες? Δε σε πολυ καταλαβα απο αυτα που λες... Δωσε μου καποια ποιντ για να μη παρεξηγησω αυτα που εγραψες

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειναι πολυ απλο λεγοντας του αληθειες και φυσικα χωρις να συνεχισεις τα ψεματα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    Quote Originally Posted by undetermined View Post
    Πως ακριβως το εννοεις το μικρο ψεμματακι.. Ειχες ερωτικη σχεση με καποιον αλλο και το εκρυβες? Δε σε πολυ καταλαβα απο αυτα που λες... Δωσε μου καποια ποιντ για να μη παρεξηγησω αυτα που εγραψες
    λοιπόν...είμαι με κάποιον 3 χρόνια κ είναι η πρώτη φορά που είπα ψέμα κ αυτό από φόβο...μου είπε μια φίλη μου να δώσω κάτι σημειώσεις σε ένα παιδί κ το είπα στον σύντροφο μου κ πήγαμε μαζί...όμως για να τον βρω είχαμε ανταλλάξει τηλέφωνα πιο πριν...το βράδυ πριν κοιμηθούμε κ εκεί που μιλούσαμε στ φβ με ρώτησε αν έχω δώσει το κινητό μου σε εκείνο το παιδί κ πανικοβλήθηκα κ του είπα όχι ενώ εκείνος είχε τουσ κωδικούς μου στο φβ κ είδε ότι του είχα πει ότι θα του κάνω αναπάντητη....κ την επόμενη μέρα που ήρθε από το σπίτι μου του είπα ότι ναι μεν το έδωσα αλλά δεν έδωσα αυτόν τον αριθμό αλλά έναν άλλο που έχω για έκτακτη ανάγκη (πχ αν δεν έχω κάρτα)...εδώ να πω ότι είχαμε χωρίσει για ένα διάστημα 5 μηνών επειδή όπως είπε τον πίεζε πολύ η αγάπη μου κ ήθελε να κάνει τη ζωή του κ έκανα τα πάντα για να τον φέρω πίσω...κ γιαυτό τον λόγο τρέμω κάθε μου κίνηση κ κάθε μου λέξη...έχω κάνει πέρα τους πάντες επειδή μόνιμα κάτι δεν του άρεσε....εδώ να πω πως είναι ναυτικός κ σε 4 μέρες το πολύ μπαρκάρει κ θα γυρίσει μετά από 8 μήνες....έχετε κάποια λύση?ευχαριστώ κ πάλι...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by mina@@ View Post
    λοιπόν...είμαι με κάποιον 3 χρόνια κ είναι η πρώτη φορά που είπα ψέμα κ αυτό από φόβο...μου είπε μια φίλη μου να δώσω κάτι σημειώσεις σε ένα παιδί κ το είπα στον σύντροφο μου κ πήγαμε μαζί...όμως για να τον βρω είχαμε ανταλλάξει τηλέφωνα πιο πριν...το βράδυ πριν κοιμηθούμε κ εκεί που μιλούσαμε στ φβ με ρώτησε αν έχω δώσει το κινητό μου σε εκείνο το παιδί κ πανικοβλήθηκα κ του είπα όχι ενώ εκείνος είχε τουσ κωδικούς μου στο φβ κ είδε ότι του είχα πει ότι θα του κάνω αναπάντητη....κ την επόμενη μέρα που ήρθε από το σπίτι μου του είπα ότι ναι μεν το έδωσα αλλά δεν έδωσα αυτόν τον αριθμό αλλά έναν άλλο που έχω για έκτακτη ανάγκη (πχ αν δεν έχω κάρτα)...εδώ να πω ότι είχαμε χωρίσει για ένα διάστημα 5 μηνών επειδή όπως είπε τον πίεζε πολύ η αγάπη μου κ ήθελε να κάνει τη ζωή του κ έκανα τα πάντα για να τον φέρω πίσω...κ γιαυτό τον λόγο τρέμω κάθε μου κίνηση κ κάθε μου λέξη...έχω κάνει πέρα τους πάντες επειδή μόνιμα κάτι δεν του άρεσε....εδώ να πω πως είναι ναυτικός κ σε 4 μέρες το πολύ μπαρκάρει κ θα γυρίσει μετά από 8 μήνες....έχετε κάποια λύση?ευχαριστώ κ πάλι...

    λοιπον μηνα επειδη εχω πεσει σε λουμπα γενικως με το ψεμμα και επειδη καηκα απο αυτο , θα στο πω στα ισια, δε χρειαζεται να λες ψεμματα για το οτιδηποτε , να εισαι ειλικρινης παντοτε ... Οτι αποτελεσμα να εχει αυτο.. Απεφευγε τα ψεμματα γιατι το μονο που μπορουν να φερουν ειναι μπελαδες και τιποτα αλλο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μα κι αυτος σαν πολυ ανασφαλης δεν ειναι ρε μινα? Δηλαδη επειδη εχεις σχεση δε θα μιλας με αλλους ανδρες? Εχεις κ συμμαθητες κ φιλους κ δεν ξερω γω τι. Ελεος. Πες του για σενα το κανα, για να μη χαλιεσαι κ ζηλευεις αδικα, αλλα δε θα ξαναγινει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Μα κι αυτος σαν πολυ ανασφαλης δεν ειναι ρε μινα? Δηλαδη επειδη εχεις σχεση δε θα μιλας με αλλους ανδρες? Εχεις κ συμμαθητες κ φιλους κ δεν ξερω γω τι. Ελεος. Πες του για σενα το κανα, για να μη χαλιεσαι κ ζηλευεις αδικα, αλλα δε θα ξαναγινει.
    του το είπα αλλά δεν με πιστεύει....είναι παγωμένος απέναντι μου κ μου δήλωσε ότι έτσι θα είναι από εδώ κ πέρα....κ όσο για τα σχέδια συγκατοίκησης να τα ξεχάσω καλύτερα... κ ότι πλέον δεν πιστεύει τίποτα από ότι λέω ούτε καν ότι τον αγαπάω...πως γινέται λέει να αγαπάς κάποιον κ να μπορείς να του λες ψέματα μέσα στη μούρη του....κ όμως εγώ τον λατρεύω δεν έχω ζωή χωρίς αυτόν...τι να κάνω?????

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Μήνα γινε λαθρεπιβατης τ έρωτα στο πλοίο του
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Φταις ομως και συ μινα. Αφου δεν κανεις κατι με το παλικαρι, επρεπε να πεις την αληθεια. Τωρα εδωσες δικαιωματα και αντε να σε ξαναπιστεψει. Ενδιαφερεται παντως βλεπω για σενα. Μη το ξανακανεις ομως γτ απο ενα μικρο ψεμμα ειδες τι παθαινεις.

  10. #10
    Αμα κλονιστει η εμπιστοσυνη καποιου εναντι σου, ιδιως αν ειναι και καχυποπτος, την εμπιστοσυνη του την ξανακερδίζεις με το χρονο, με το να εισαι ενταξει απεναντι του, με το να εισαι ειλικρινης μαζι του και να βρισκει αυτος τις αποδειξεις ότι λες αλήθεια. Ισχύει το time heals wounds.
    Αλλα αυτο που δεν καταλαβα.... χωρισατε 5 μηνες επειδη ηθελε να κανει τη ζωη του? τι ζωη ήθελε να κανει δλδ? να γυρνα με τη μια και με την αλλη και να θελει εσενα πιστη? .. και ναυτικος.
    γιάννης

  11. #11
    Καταρχήν δεν έπρεπε να πεις ψέματα και στο κάτω κάτω δεν υπήρχε λόγος να πεις ψέματα αφού ήταν απλά για κάτι σημειώσεις. Δεν θα έβγαινες ούτε ερωτικά μαζί με το παιδί ούτε κάτι τέτοιο ύποπτο τέλος πάντων. Έπειτα αν θέλεις να κερδίσεις την εμπιστοσύνη του και πάλι θα πρέπει να καταβάλεις πολύ προσπάθεια και να κάνεις πολύ υπομονή μέχρι να του βγάλεις τον εαυτό που το έβγαζες πριν ώστε και πάλι να μπορεί να σε εμπιστευτεί. Μην ξεχνάς ότι η εμπιστοσύνη χτίζεται σε πολλά χρόνια και γκρεμίζεται σε μία στιγμή. Θα πρέπει να εξηγήσεις στον φίλο σου πως έχουν τα πράγματα στην πραγματικότητα αλλά και να του πεις γιατί του είπες ψέματα. Ακόμα και με αυτόν τον τρόπο μην περιμένεις όμως να αλλάξει η συμπεριφορά του ως διά μαγείας, θέλει και αυτός τον χρόνο του. Σκέψου να ήσουν εσύ στην θέση του τι θα έκανες; Υπομονή!

Similar Threads

  1. δεν του ειχα εμπιστοσυνη και τα εφτιαξε με αλλη!!!
    By ΑΝΝΟΥΛΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 28-05-2013, 12:11
  2. Εμπιστοσύνη-Σεξουαλικότητα
    By Curie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 15-03-2012, 01:33
  3. Replies: 58
    Last Post: 24-12-2011, 10:24
  4. ψεματα...
    By moonlight_walker in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 13
    Last Post: 20-12-2010, 14:50
  5. εμπιστοσύνη
    By kallia13 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 14-08-2007, 16:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •