Πιο πολύ κατάθλιψη πεθαίνεις.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    Πιο πολύ κατάθλιψη πεθαίνεις.

    αχ παιδιά μου τι κάνετε????! ευελπιστό όλα καλά, εγώ ΟΧΙ , οπως σας εχω ξαναγραψη , ειμαι στην ολλανδία,
    ωραια χώρα, απαίσιες εμπειρίες εχω προσκομίση απο την αρχή.. το ιστορικο μου κρισης πανικου- καταταθλιψη - φοβιες για ψυχω-σχιζο-θανατους, (λολ)
    Εχω πόσσες μέρες παιδιά, που δεν ξερω δεν μπορω να το προσδιορισω πεφτω παρα πολυ ψυχολογικά, ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΜΙΛΑΩ , δεν μου βγαινει μιλιά, βαριεμαι να μιλησω, αληθεια , ΜΟΥ ΑΔΙΑΖΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟΟΟΟΟΟ ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ
    πιανω τον εαυτο μου να κοιτάει το ΚΕΝΟ . και τα ματια καρφωμενα στο κενο..δεν μπορω να συγκεντρωθω πια, της προαλλες πηγε να με πατησει ενα αμαξι , επιειδη χαζευω στον δρομο και κοιταω το κενο, ολη μα ολη την ωρα το βλεμμα μου κοιταει με απαθεια , ειμαι πιο αργη και απο την καθυστερηση ΠΙΑ , τι ειναι αυτό το συμπτωμα ρε παιδιά ? ανυσυχω πιααα. θελω να ξυπνησω αλλα δεν μπορω, και σημερα εκει που καθομουνα με επιασε κριση πανικου σαν την πρωτη φορα την εντονη, και απο τοτε που επεσε ολη η διαθεση : (

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Πάντως το χιούμορ σου δε το χάνεις :P
    Εδω συμπάσχουμε πολλοί. Πες μας κι αλλά αν θες, να σε ακουσουμε
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  3. #3
    αχ φιλεναδα , τι να κανω η ερμη, κλισμενη σε ενα σπιτι ειμαι και μετα σου λεει ολλανδιες και εξωτερικα και ξεφρενες καταστασης.
    χαζεψα απο την κλεισουραα, αλλα εμενα με βασανιζει αυτο το συμοτωμα της απαθειας και το βλεμμα του βοδιου το απλανες. αδειαζει το μυαλο μου ανυσυχω , μην μεινω φυτό στο τελοςς

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Ε αν δεν κανεις τίποτα ενεργητικο και δε μιλας με ανθρωπο θα χαζεψεις :P Πως και Ολλανδια εντωμεταξυ?
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    επρεπε να με καλεσεις ,ευκαιρια και συγκατοικο εψαχνα για να φυγω.
    ψαξε βρες ελληνες εκει, ολο και καπου θα υπαρχουν, τοσοι και τοσοι εχουν φυγει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    226
    Quote Originally Posted by garyfalia View Post
    αχ φιλεναδα , τι να κανω η ερμη, κλισμενη σε ενα σπιτι ειμαι και μετα σου λεει ολλανδιες και εξωτερικα και ξεφρενες καταστασης.
    χαζεψα απο την κλεισουραα, αλλα εμενα με βασανιζει αυτο το συμοτωμα της απαθειας και το βλεμμα του βοδιου το απλανες. αδειαζει το μυαλο μου ανυσυχω , μην μεινω φυτό στο τελοςς
    Μια απο τα ίδια..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ξεκιναω απο τον τιτλο που εβαλες στο θεμα.Δυστυχως με πιο πολυ καταθλιψη δεν πεθαινεις ,απλα πιανεις λιγο περισσοτερο πατο απο πριν και δεν ξερω τι ειναι χειροτερο.
    Τουλαχιστον αυτο μου λεει η εμπειρια μου με την καταθλιψη και τις κρισεις πανικου και τις ψυχοσχιζοθανατο φοβιες που λες και εσυ.Και ακριβως επειδη δεν υπαρχει θανατος μετα αλλα πατος,οταν ερχεται σαββατοκυριακο να παιρνεις το τρενο μιας και εισαι στην Ολλανδια και να πεταγεσαι μεχρι Γαλλια ή Γερμανια .Δεν κοστιζει πολυ δεν διαρκει πολυ(ακομα και μονοημερη μπορεις να πας) και θα μαζευεις νεες εμπειριες θα ξεφευγεις και λιγο απο την καθημερινοτητα σου και θα αρχισεις να συνερχεσαι.¨Η αρχισε να βγαινεις μονη σου.Προσπαθησε να το διασκεδαζεις ψευτικα μεχρι να αρχισεις να περνας πραγματικα καλα...Και αν δεν εχεις παρεες μην σε νοιαζει πηγαινε μονη σου.Απλα φροντισε να μην πεσεις πιο πολυ και φτασεις σε οριακα σημεια....

  8. #8
    αχ παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλουςς! ε που και που περνω το ποδηλατο, αλλα ειμαι σαν ζομπι ;p οταν λες οριακα σημεια? υπαρχη περιπτωση να χασω τον εαυτο μου ρε παιδιά?
    να χασω την επαφη με την πραγματικότητα και αφησσω τα κοκκαλα μου εδω στην ολλανδία?

  9. #9
    μπορεί κάποιος απο έντονη καταθλιψη να το χάση τελείως? να παλαβώση??: <

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Να χαζεψεις δεν νομιζω αλλα αν αφηνεις μια κατασταση να χρονιζει χωρις να την αντιμετωπιζεις δεν αλλαζει κατι.Ειτε θα μενεις εκει που εισαι ή θα χειροτερευεις.
    Με λιγα λογια κανε κατι για να νιωσεις καλυτερα.Αν τα πραγματα ειναι πολυ ζορικα πηγαινε σε ψυχολογο.

  11. #11
    δεν έχεις φίλους εκεί που είσαι, ανθρωπους να σε αγαπουν? χόμπι? δουλεια ή σπουδες που να σε ευχαριστουν ότι δημιουργεις? στοχοι στη ζωη που τους επιδιωκεις? αυτα τα τεσσερα μαζι ειναι το καλύτερο φαρμακο για την κατάθλιψη.
    γιάννης

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Αν θες πες μας για ποιο λόγο πήγες εκεί...η προσαρμογή είναι σίγουρα πολύ ζόρικη..γνωρίζω μια κοπέλα που πήγε με τον φίλο της πριν λίγους μήνες στο Άμστερνταμ για να ψαχτούν για δουλειά και εχει ζοριστεί.Ψάξε για Έλληνες που έχουν πάει πρόσφατα ,μέσω της κοινότητας ή διαδικτύου, σίγουρα νιώθουν και αυτοί την ίδια ανάγκη με τη δική σου.
    Μην αφήνεσαι

Similar Threads

  1. Ένα πολύ όμορφο σάιτ για την κατάθλιψη!!!!
    By IRENEMARINA in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 31-10-2011, 12:17
  2. Replies: 16
    Last Post: 22-12-2009, 23:38
  3. Replies: 5
    Last Post: 20-12-2009, 03:57
  4. \"η ζωή είναι σκατά και μετά πεθαίνεις\"
    By Aggelika in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 25-09-2006, 17:43
  5. Replies: 7
    Last Post: 19-03-2006, 14:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •