Κρίσεις πανικού - καθημερινότητα - δουλειά - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 63 FirstFirst ... 9101112132161 ... LastLast
Results 151 to 165 of 933
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    north
    Posts
    118
    κάρολ, δες το κ έτσι...πές οτι έχεις θυροειδή, φάρμακα θα παίρνεις μια ζωή, so what? κ εγώ είχα κ έχω αυτό το θέμα αλλά ώσπου να έρθει η ώρα να ανακάμψω πλήρως τα φάρμακα δίνουν την απαραίτητη ώθηση για να νιώθεις καλύτερα κ να αντιμετωπίσεις με ένα σύμμαχο το πρόβλημα. Το ξέρω δεν είναι λύση αλλά κ τι να κάνεις...Αν ποτέ θελήσεις να τα κόψεις τοτε κάνε το σταδιακά , πολύυυυ σταδιακά κ με τον γιατρό stand by για τυχόν παρενέργεις =ζαλούρες κλπ.
    Blue όταν ανοίγω την σελίδα στο φόρουμ συνήθως τα πρωινά με τον καφέ έχεις τον τρόπο να σκάς το χαμόγελο στα χείλη των ανθρώπων :) Μια χαρά πέρασες το Σάββατο, βραχάκια θαλλασίτσα, κουβαδάκια amore με πιασμένη μέση κ πρόθυμο έταιρον ήμισι να το κάνει μάκια να περάσει :P Πάλι Σάββατο λοιπόν καλή ώρα κ οκ μπορεί να δουλεύεις αλλα δες το κ έτσι, τουλάχιστον δουλεύεις... έδω έχω μείνει μπατίρι πάλι τέλη του μήνα κ με βλέπω να ζητιανεύω απο την μαμάκα κανένα ευρώ για να την βγάλω καθαρή... anyways υγεία να χουμε, κ ευτυχώς μένω σε χωριό οπότε ξοδεύω πολύ λίγα κ τα περισσότερα είναι για τα ρημαδοτσίγαρα... Έμεινα πάλι γμτ πάνω στον πρωινό γκαϊφέ, ευτυχώς έχω καβάτζα τα στριφτά... Χθες ήταν ατελείωτη η μέρα κ η νύχτα, είχαμε την παράσταση σε ενα θεατρικό που δουλεύαμε τους τελευταίους 2 μήνες κ παρόλλο που τα πόδια μου νιώθω οτι έπαθαν γάγκραινα ενα πράγμα, το κεφάλι μου να ναι καζάνι και η πλάτη μου να βγάζει φωτιές απο ενα κάψιμο που μόνο οι οικοδόμοι έχουν ευτυχώς ολα πήγαν καλά και δεν φρίκαρα στην μέση της παράστασης να κρεμάσω τα παιδιά πίσω στα σκηνικά. Τις δασκάλεψα -όσες φίλες γνωρίζουν για μένα- να πάρουν σκαμνάκι για να αλλάξουν τα σκηνικά στα ψηλά σημεία σε περίπτωση που νιώσω την θηλιά να σφίγγει στον λαιμό μου...Ναι η αλλαγές στην σκηνή στα αντικείμενα ψηλά ήταν δική μου δουλειά -με χώσαν και εκεί διότι μικρή έπινα το γάλα μου κ πήρα μπόϊ- αλλά όπως είπα όλα πήγαν καλά. Αχ έχουμε κ συννέχεια σήμερις ρε φούστη μου... Σημερα έχει κάτι σαν γλέντι στην αυλή του σχολείου επειδή είναι διήμερες εκδηλώσεις κ αφού λεπόν καπνίσω αυτό το τσιγάρο κ τελειώσω την έθεση που γράφω εδώ, φοράω αντιλιακά και θα οδεύσω προς την κολασμένη αυλή του σχολείου για χαμαλίκια ...
    Την Κυριακή ανακοίνωσε η μητερούλα οτι θα πάει με τον μπαμπάκα αυθημερόν θάλασσα ... ρε γμ την τύχη μου...πάλι πρέπει να ψάξω συγγενείς να ναι stand by για μένα...Ναι δεν μπορώ μόνη μου χωρίς να ξέρω οτι υπάρχει κάποιος που βασίζομαι οτι μπορεί να με πάει ανα πάσα ώρα στα νοσοκομεία. Μαζί με την ονυχοφαγία και αυτό συγκαταλέγεται στις πολύ κακιές μου συνήθειες...Δεν φτάνει που αύριο θα μαι ενα φτώμα θα χω να σκέφτομαι κιόλας κ τα υπαρξιακά μου...!#$!#$!#$!# Δεν βαριέσαι, για την ώρα ο καφές έγινε ωραίος, ακούω καλή μουσικούλα κ γράφω σε ενα αγαπημένο φόρουμ κομπλεξάριστα κ ειλικρινά ανάμεσα σε ομοίους κ αυτό το κάνει ακόμη πιο ωραίο στην αίσθηση. Καλά κουράγια σε όλους παίδες και τι να ευχηθώ? μμμ οκ να χαμογελάτε συχνά κ να αισθάνεστε ερωτευμένοι, κ αν δεν υπάρχει κάτι σε ανθρώπινο είδος στον περίγυρο σας για να το νιώσετε, τότε ψωνίστε κανένα ρούχο, ή κολλήστε με κάποιον celebrity αν κάνει την καρδούλα σας να σκυρτάει. love helps γμ τον μπελά μου, σε κάνει να χάσεις κιλά , να απασχολείς το μυαλουδάκι σου με κάτι άλλο πέραν απο εσένα κ να θέλεις να βελτιώσεις τον εαυτό σου με πολλούς τρόπους. Ναι ρε σεις, και ενα τζινάκι έχει αυτήν την δύναμη, τουλάχιστον σε μένα :P
    Σαν πολλά έγραψα σήμερις...οκ τότες ας την κάνω με ελαφρά και σας φιλώ σταυρωτά. Την αγάπη μου κ τα φιλιά μου :) have fun!!!

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Χαιρετώ τα αγαπητά πλήθη!
    Σούτσι, συμφωνώ, χρήσιμο πράμα η δουλειά αλλά πολύ θα γούσταρα να έχω χρόνο να ασχοληθώ και με κάτι άλλο. Αυτό με τα σκηνικά δλδ πολύ μ'αρεσε! Αν και εγω είμαι ενα και ενα μίλκο, οπότε θα χρησίμευα στο να τοποθετώ πράγματα στο πάτωμα. Διαφωνώ στο σταντ μπαϊ γιατί καβατζώνεσαι και δεν κάνει. Οκ, ασφάλεια αλλά στα δύσκολα σε θέλω μανούλα μου!
    Αν πάλι δεν αισθάνεσαι έτοιμη, πάσο.
    Όσο για το οτι ο έρως αδυνατίζει, ψέμμα.
    Σε 21 μήνες πήρα ίσα με δέκα κιλά (και λίγα λέω...). Αφού μας αρέσει και στις 2 το ωραίο φαγάκι ρε γμτ...
    Τελικά δεν δούλευα Σάββατο αλλά δεν πήγα για μπάνιο. Δουλίτσες έκανα.
    Πήγα όμως την Κυριακή για κάτι σαν μπάνιο.
    Ένα φιλικό ζευγάρι είχε την φαεινή ιδέα να ξυπνήσουμε στις 7 (ναι το πρωι) και να πάμε κατά Λαγονήσι μεριά για να βρούμε να τον κάτσουμε πρίν πλακώσει όλη η Αττική.
    Πως με βρήκαν έτσι μπόσικη και είπα ναι, ακόμα δεν το έχω διευκρινήσει.
    Στο δρόμο ήμασταν εμείς, και άλλα 3-4 αυτοκίνητα με παππούδες.
    Ούτε καν αυτοί που γύριζαν απο Σαββατόβραδο. Πρώτον γιατί τα σαββατόβραδα πλέον σχολάνε νωρίς και δεύτερον γιατι ακόμα και αργά να σχολούσανε πήγανε στο σπίτι τους για ΝΑΝΙ και μέχρι το μεσημεράκι όπου τότε και μόνο τότε θα πήγαιναν για μπάνιο όπως όλοι οι νορμάλ άνθρωποι.
    Εμείς λοιπόν οι παρανόρμαλ άνθρωποι πήγαμε να μαζέψουμε τα δίχτυα πουρνό πουρνό.
    Φτάσαμε σε μια μέτρια εως κακή παραλία, τίγκα στον κόσμο (!!!!!!!!) και ελλείψει ξαπλώστρας κάτσαμε σε τραπεζάκι με καρεκλίτσες.
    Η θάλασσα παγωμένη, μούδιασε το είναι μου.
    Μια βουτιά, καφέ και 12 σπίτια μας!
    Ρε παιδί μου εγω για να φχαριστηθώ θάλασσα, θέλω να πάω κατα τις 11 σε μια ωραία παραλία, να αράξω και να φύγω κατά τις 7-8 το απόγευμα!
    Να ψηθώ με τον ήλιο και το αλάτι!
    Μούφα το μπάνιο δλδ.
    Τουλάχιστον τα απογεύματα είχαμε παρέα στο σπίτι και κάναμε απόσβεση.
    Αντε, καλό μας μήνα, καλή μας εβδομάδα και καλό κουράγιο!

  3. #153

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    north
    Posts
    118
    Κανένα πάθος δεν κλέβει τη θέληση και τη λογική απ' το μυαλό του ανθρώπου, όσο ο φόβος.

    ~Edmund Burke~ | (Βρετανός πολιτικός & φιλόσοφος) | 1729-1797

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Χρειάζομαι ήλιο, θάλασσα, πετσέτες, αντιηλιακά, φρέντους, μοχίτα, πάγο, σαγιονάρες, κουβαδάκια, φουσκωτά στρώματα, φρούτα και αγαπούλες.
    Δεν χρειάζομαι τη δουλειά, λυσσασμένα παιδάκια στην παραλία (τα ημιλυσσασμένα τα αντέχω), ρακετάδες , φωνακλάδες και γκρίνια.
    Soutsi ονειρικό σκηνικό το σκάφος! Τα πολλά γκομενάκια με αγχώνουν γμτ... εδω μια και δεν την προλαβαίνω! Συν το οτι είμαι μονογαμικη (υπο προστασία και εξαφάνιση).

    Άλλο ενα καλοκαιρινό αφιερωμένο εδω στα αγχόπαιδά μας!

    http://www.youtube.com/watch?v=GP3Exc5tCtc

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Ποσο με καλυπτουν τα θέλω σου μπλου (για το μοναγαμικη θα σε γελάσω, καθε δεκα χρόνια κάτι παθαίνω)
    Και μόλις έμαθα ότι φέτος θα κλεισουμε δυο βδομαδες αντι για τρεις και χαχα η επομενη "αδεια" ξανά του χρόνου τον Αύγουστο. Οι άλλες δυο βδομάδες (συμπεριλαμβανομένων και των Σαββάτων) σταχτη και μπουρμπερη.
    Τι να είπω..κάποτε έλεγα ως καλή λογιστρια ότι κανεις δεν μπορεί να μου στερήσει τα εργασιακα μου δικαιώματα.
    Πως θα χωρέσω όλη αυτή την κουραση που κουβαλάω σε δυο βδομάδες?Υπαρχουν και χειρότερα λεει εεεε..ναι οκ για να τα βλέπουμε και να σκυβουμε το κεφαλι. Ευχαριστώ ζωή που μου επιφύλαξες τετοιους γλυκους συμβιβασμους στα 45. Θα στο χρωστάω..

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    north
    Posts
    118
    Δεν με ενθουσιάζει η ιδέα του σκάφους στα ανοιχτά (μην έχουμε κανένα ατύχημα κ μας φάν τα καρχαρίνια...) αλλά το τραγουδάκι θυμίζει αραχτό καλοκαιράκι... Μετά απο 1 1/2 μπύρα το χω πρόχειρο το σκηνικό και με την υπόλοιπη μισή μην σου πω θα κολυμπάω κιόλας ...:D

    Η αλήθεια είναι οτι η θαλασσίτσα πάλι έρχεται στο νου γμτ, χθές κ σήμερα στα μέρη μου κάνει κουφόβραση! πφφφ... Εσύ τολάχιστον blue την κάνεις σκαστά απο κάπου κάπου, ααα δεν μπορείς να πείς μια αλμύρα την πήρες. Λες να την κοπανήσεις κ το Σάββατο ή την Κυριακή? Μακάρι να ξεκουραστείς να μας πείς κ νέα απο την εξόρμηση :)

    Εμείς εδώ θα μαστε... να φυλάμε το σπίτι μας μην μπουκάρουν κλέφτες :D τέλη του μήνα με αρχές του άλλου κάτι θα κάνω, θα πάω καμιά μέρα, του φούστη!

    Λα λα λα ...la vie est bell και εγώ είμαι τεμπέλ...

    Καλή Παρασκευή να χουμε παίδες, stay cool stay optimistic ! τα φιλιά μουυυ


    p.s.-----> το τραγουδάκι με το λεμόνι στην καρύδα souper ;) ωράια επιλογή, δεν το χα ξανακούσει
    Κανένα πάθος δεν κλέβει τη θέληση και τη λογική απ' το μυαλό του ανθρώπου, όσο ο φόβος.

    ~Edmund Burke~ | (Βρετανός πολιτικός & φιλόσοφος) | 1729-1797

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Ναι soutsi κάποιοι πρέπει να μείνουν να φυλάνε τα σπίτια , τις δουλειες, την πόλη βρε αδερφέ...τι θα τα αφήσουμε , ξέφραγκο αμπέλι?
    Από το παραθύρι μου αριστερά βλέπω μια ντάνα σίδερα που βράζουν στον ήλιο (μάντρα σιδηρικών γαρ) αλλά από τα δεξιά , ενα γιασεμί μου κλεινει πονηρά το μάτι θυμίζοντας μου λίγο φύση και καλοκαίρι...Ετσι ξεγελιέμαι λίγο
    Καλο σας Σαββατοκύριακο

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Καλημέρα μας καλη βδομάδα μας!
    Τσούζει όλο μου το σώμα... ναι κάηκα ο βλάξ!
    Πήγα για μπάνιο το Σάββατο, ωραία ήταν. Πόρτο Γερμενό λατρεμένο.
    Πήγα και Κυριακή. Οικογενειακώς.Σημείωσε. Η λατρεία, η γιαγιά (80) και ο θείος (ο γκαγκά, σημείωση για όσους δεν έχουν παρακολουθήσει, ο θείος είναι 52, με νοητική καθυστέρηση, σε καλή γενικά κατάσταση, και μόνο εγω μπορώ να τον λέω γκαγκά γιατι μόνο εγω ξέρω τί θα πεί γκαγκά, να ζείς μαζί του, να τον αγαπάς, να τον φροντίζεις, να σου τα σπάει και να σε λατρεύει). Είπα να τους πάω στην Ψάθα γιατι μου είπε μια φίλη η οποία έχει και 2 παιδιά οτι είναι πανέμορφα, με ωραια θάλασσα κλπ.
    Τους φορτώνω μαζί με ομπρέλες, ψυγειάκια, ψάθες κλπ.
    Καταρχήν μέχρι να φτάσουμε επειδή πρέπει να ανεβοκατέβεις ενα βουνό για να πάς στην παραλία, το αυτοκίνητο σταμάτησε να κάνει "βρουμ βρούμ" και άρχισε να κάνει "αει σιχτίρια νούμερο που με φόρτωσες σαν το μουλάρι και με κάνεις εντουρο! τι να πρωτοκάνω με 1100 κυβικά και καμια 10αρια άλογα;! τι νομίζεις οτι καβαλάς μαντάμ; το γκράντ τσερόκε;" το οποίο ως θόρυβος, με θορύβησε αρκετά.
    Φτάνουμε.
    Ηταν εκεί η Σάρα, η Μάρα το κακό συναπάντημα και κατι φίλοι τους.
    Κάτσαμε σε μια άκρη της παραλίας που είχε μερικά τετραγωνικά εκατοστά ελεύθερα. Η θάλασσα φρίκη. Η παραλία πιο φρίκη.
    Παίρνω τη φίλη να τη βρίσω και ήταν και εκείνη εκεί. Μου'ρχεται η ιδέα να πάμε να τους βρούμε.
    Ξεστήνω το τσαντήρι, φορτώνω το τσουρμο και κινάμε για την εκ διαμέτρου αντίθετη μεριά της παραλίας.
    Εκεί βρηκαμε το σόι της Σάρας, της Μάρας και του κακού συναπαντήματος.
    Παίρνω τη φίλη να μου πει περίπου που είναι γιατι δεν μπορουσα να παρκάρω μακρυά λόγω της υπέργηρης, της λατρείας (με ττο θέμα της μέσης), του γκαγκά και εμού της ιδίας.
    Δεν το σηκώνει. 15 κλήσεις μετά και αφού δεν έχω βρεί να παρκάρω ουτε πατίνι, μου γυρίζει το μάτι και το τιμόνι μαζί και λέω θα πάω πόρτο γερμενό.
    Τα μπρός πίσω, ο ίδιος θόρυβος απο το αυτοκίνητο με περισσότερα "αει σιχτίρια".
    Φτάσαμε.
    Σε πατώ με πατείς. Αποφάσισα όμως οτι θα περάσω καλά.
    Στήνω το τσαντήρι σχεδόν μέσα στη θάλασσα.
    Χαλαρώσαμε.
    Το 80χρονο πιπίνι δεν καθόταν στη σκια γιατι ήθελε να πάρει χρώμα.
    Η λατρεία είχε αγκαλία την ομπρέλα γιατι την είπε ο ήλιος μια φορά χαζή και απο τότε του κρατάει μούτρα.
    Ο Γιάννης μας δεν έβγαινε απο τη θάλασσα παρά μόνο για να φάει.
    Κι εγω τους χάζευα, τους φωτογράφιζα, τους αγαπούσα πιο πολύ και γούσταρα τρελά που περνούσαν όμορφα...

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Soutsi View Post


    p.s.-----> το τραγουδάκι με το λεμόνι στην καρύδα souper ;) ωράια επιλογή, δεν το χα ξανακούσει
    Το άκουσα πρώτη φορά σε ένα επεισόδιο του House MD (κόβομαι γιαυτη τη σειρα!!!) και έπαθα πλάκα!

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Frini View Post
    Ναι soutsi κάποιοι πρέπει να μείνουν να φυλάνε τα σπίτια , τις δουλειες, την πόλη βρε αδερφέ...τι θα τα αφήσουμε , ξέφραγκο αμπέλι?
    Από το παραθύρι μου αριστερά βλέπω μια ντάνα σίδερα που βράζουν στον ήλιο (μάντρα σιδηρικών γαρ) αλλά από τα δεξιά , ενα γιασεμί μου κλεινει πονηρά το μάτι θυμίζοντας μου λίγο φύση και καλοκαίρι...Ετσι ξεγελιέμαι λίγο
    Καλο σας Σαββατοκύριακο
    Γεια σου Σαλονίκη με τα ποιητικά σου :)

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    north
    Posts
    118
    και εγώ τα ίδα με τον house κ έχω βρέι ενα καταπληκτικό τραγούδι σε ενα επεισόδιο, λέγεται have no fear - bird york... (lλές να το είδα κάπου αλλού? γμτ δεν θυμάμαι, αλλά είχα βρεί κάμποσα τραγούδια απο ost ταινιών :confused:) πόσο θα θελα να μου το αφιέρωνε κάποιος αυτό το τραγούδι! με ξέφραζε τόσο εκείνη την περίοδο...,μα τόσο... αφού σκέφτομαι να ανεβάσω ενα δικό μου βίντεο στο youtubi με δική μου θεματολογία και υπόκρουση αυτό το τραγούδι.

    Παρεπιπτόντος ξενέρωσα τόοοοοοοσο πολύ με την τελευταία σεζόν του house...πιο πολύ πεθαίνεις. Αλλα κ το τελευταίο επεισόδιο, μα τέτοια @@ριά???? Η κάντυ πουθενά! φαντάζομαι πόσο άσχημα μάλωσαν με τους παραγωγούς για να φύγει τόσο ξαφνικά κ μάλιστα να μην μπεί ούτε guest στο τελευταίο επεισόδιο. Μπα απογοητεύτηκα απο όλες τις απόψεις... Χάλια χάαααλιαααα!

    http://www.youtube.com/watch?v=kB_pbLt7ijk


    Συστήνω απο σειρές το "the good wife" κ για τώρα το κασλοκαίρι που παίζει "true blood" αν κ αυτό το τελευταίο το έχουν παραξηλώσει τις 2 τελευταίες σεζόν...τεσπά...


    Ξηγήθηκες πάλι κ θάλασσα, κ μάλιστα κουβάλησες και το σόϊ. Καλά ρε συ κατά τα άλλα παθαίνεις πανικούς, μια χαρά σε βρίσκω, αφού δεν έχεις κ άγχος μην πάθει τπτ η γιαγιά κ ο μπάρμπας ενώ εσύ οδηγάς κ μάλιστα με ενα αμάξι που μπορεί να κλατάρει (ιδρώνω στην σκέψη) είσαι κυρρρία blue κυρρρρίαααα! Είσαι σε καλό δρόμο πραγματικά, κ ζείς την ζωή σου όπως ενας φυσιολογικός ενήλικας :) Πολύ χαίρομαι όταν συμπάσχοντες καταφέρνουν να ξεπεράσουν επι το πλείστον την θεματάρα μας, μου δίνει ελπίδες!

    Ούφ τι ζέστα είν αυτή ρε σεις! ας οδεύσω σιγά σιγά...
    Να είστε καλά κουρτσούδια κ αγόρια, χαιρετώ κάπου εδώ πάω για τρεξιματάκι εις το γήπεδον (ψέμα για περπάτημα πάω...δεν έχω αντοχές για τρέξιμο...)
    kisses :p
    Κανένα πάθος δεν κλέβει τη θέληση και τη λογική απ' το μυαλό του ανθρώπου, όσο ο φόβος.

    ~Edmund Burke~ | (Βρετανός πολιτικός & φιλόσοφος) | 1729-1797

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Η τελευταία σεζόν ήταν όντως μούφα μεγάλη... Ξεπέτα μου φάνηκε.
    Την πλάκα μου έπαθα με τη σειρά Breaking Bad. To the good wife θα το τσεκάρω αλλά δεν μπορώ τους βρυκόλακες ρε παιδί μου... είδα λίγο το true blood και δεν με τράβηξε.

    Όσο για τις εξορμήσεις μου θα σου πω πως το εχω φιλοσοφήσει. Καλύτερα να μην την παλεύω σε μια παραλία παρά να μην την παλεύω στο σπίτι μου.
    Οκ η αλήθεια είναι οτι πανικούς τώρα δεν έχω. Κάποιες εξάρσεις άγχους που και που αλλά ελεγχονται.
    Παίζει να πάμε στη Μάνη τον Αυγουστο και αυτό με εχει ψιλοαγχώσει (κυρίως λόγω του οτι θα οδηγώ εγω αν και τρελαίνομαι να οδηγω απλά αισθάνομαι περισσότερη ασφάλεια όταν οδηγεί και καποιος άλλος και η κοπελα μου δεν οδηγεί, δλδ εχει δίπλωμα αλλά μόλις κάτσει στη θέση του οδηγού παθαίνει 23 πανικούς καπάκι) αλλά καλύτερα διακοπές με πανικούς παρά στο σπίτι. Ειλικρινά έπηξα τόσο πολύ τον χειμώνα και ακόμα πήζω που δεν θα την παλέψω αν δεν πάω κάπου και ας τον πάθω τον πανικό.
    Αλλά μεταξύ μας τώρα, πόσο άσχημα μπορεί νιώσει κανείς όταν έχει καλή παρεα, φοβερές παραλίες και απίστευτα λουκάνικα με πορτοκάλι και πράσσο;
    Η προσωπική μας τρομοκρατία δεν θα περάσει!!


    ΠιΕς: Το τραγουδάκι και εγω απο επεισόδιο χαους το άκουσα και μ'αρεσε τρομερά!

  14. #164
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    114
    Ολα τα ατομα που εχουν ψυχολογικα προβληματα δικουνται συνταξη αναπηριας αρκει να εχουν ενσημα και ΜΑΛΛΟΝ να εχουν μπει ψυχιατρειο.Μπορειτε να κανετε μια εικονικη εισαγωγη και την παιρνεται ΑΜΕΣΟΣ.Η κατωτατη ειναι 530.

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Διαφωνώ με τη λογική της αναπηρικής σύνταξης επειδή κάποιος πχ παθαίνει κρίσεις πανικού.
    Να το κάνει κάποιος με μείζονα ψυχιατρικά προβλήματα που δεν μπορει να δουλέψει και εξαρτάται απο άλλους , ναι.
    Ασε που ξερω κόσμο που το παιζει καταθλιπτικός για να πάρει τη συνταξη αυτη τη στιγμή που υπάρχουν άνθρωποι που όντως την χρειάζεται.
    Και οπως ξερουμε ολοι αυτο συμβαινει και σε χρονιες παθησεις τις οποιες πολλοι προσποιουνται πως εχουν.
    Δεν λεω οτι αν εχεις αναγκη να μην το κανεις αλλα ποσοι πραγματικα το εχουν αναγκη;
    Για τον λογο αυτο της δυσπιστιας (και με μηδενικα αποτελεσματα βεβαια) υπαρχουν οι επιτροπες απο τις οποιες περνουν οι πασχοντες ανα καποια χρονια.
    Ο αδελφος της μαμας μου, ΑΜΕΑ, διανοητικα καθυστερημενος, περναει επιτροπη ανα 5 χρονια για να παρει επιδομα (οχι συνταξη γιατι υποτιθεται οτι συνταξη παιρνει μεσω της μανας του 80 ευρω). Το επιδομα ειναι 400 ευρω το διμηνο.
    Ενας σκασμος δικαιολογητικα για εναν ανθρωπο που τι; θα ανεβει το iq του σε 5 χρόνια;
    Ή ο ακρωτηριασμένος θα φυτρώσει χέρια/ποδια;
    Γιατι τα λεω ολα αυτα ομως.
    Και πάλι οποιος εχει αναγκη ουσιαστικη ας το κανει.
    Θα το θεωρουσα ανεντιμο ομως εκ μερους μου (και μιλαω για μενα και μονο γιατι μονο τη δικη μου κατασταση ξερω) να εχω ψυχολογικα προβληματα, κρισεις πανικου, αγοραφοβιες, κλειστοφοβιες και δε συμμαζευεται, τα οποια προβληματα μπορω να διαχειριστω αν θελω και να διεκδικισω αναπηρικη συνταξη τη στιγμη που δεν την δινουν ή την δινουν μετα κοπων και βασανων σε μελος της οικογενειας μου που την εχει απολυτη αναγκη.

Page 11 of 63 FirstFirst ... 9101112132161 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κρίσεις Πανικού και εγω !!!!!
    By filakhs in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 41
    Last Post: 02-01-2015, 00:06
  2. κρισεις πανικου vs κρισεις αγχους.διαφορά??
    By dora-agxos in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-2014, 10:42
  3. Καθημερινότητα
    By OneiroPauL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 18-12-2007, 11:11
  4. ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By dionisis28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 21-09-2006, 00:13
  5. κρισεις πανικου..
    By Έλενα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 14-07-2006, 14:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •