ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39
  1. #16
    Quote Originally Posted by N.Princess View Post
    Σε ευχαριστω Θεοφανια μου . Χεχε το ήξερα πως θα κανεις το συνήγορο του διαβολου(αλλα καλα κανεις):p
    Θα σου απαντήσω λοιπόν σε αυτο που πολυ σωστά εθιξες. Ναι ίσως κ να θέλω να διώξω αυτο το θάνατο με τον ερχομό του μωρου αλλα δεν είναι αυτός ο λόγος που το αποφάσισα να το κράτησω,ξέρω πως υπάρχουν κ άλλοι τρόποι να το πετύχω αυτο. Όντως το θέλω το μωρακι αυτο..(σχετικά με τον "τ" επίσης πολυ σωστή παρατήρηση ..νιώθει πολλά . Ίσως να ήταν λάθος ο χαρακτηρισμός του-ως φίλου-εκ μέρους μου..ναι είναι ΚΑΙ φιλος(αλίμονο πια αν "κοιμομουν" με κάθε φίλο που έχω:p:s) δεν είναι ότι δεν νιώθω πράγματα για εκείνον,απλά (δυστυχώς η ευτυχώς)έχω κόλλημα....
    ...ωραία...:)
    Από τη στιγμή που είσαι σίγουρη για το παιδί, βάλε στο σωστό πλαίσιο της σχέση σου με τον τ, γιατί πολύ φοβαμαι πως η απόφαση του και η χαρά να κρατήσετε το παιδί κρύει την ελπίδα πως κάποια στιγμή θα γίνετε πραγματική οικογένεια με την έννοια πως αυτός θα έχει το ρόλο του άντρα σου. Αυτό πρέπει να του το ξεκαθαρίσεις απο τώρα για να μην έχεις προβλήματα στο μέλλον....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...ωραία...:)
    Από τη στιγμή που είσαι σίγουρη για το παιδί, βάλε στο σωστό πλαίσιο της σχέση σου με τον τ, γιατί πολύ φοβαμαι πως η απόφαση του και η χαρά να κρατήσετε το παιδί κρύει την ελπίδα πως κάποια στιγμή θα γίνετε πραγματική οικογένεια με την έννοια πως αυτός θα έχει το ρόλο του άντρα σου. Αυτό πρέπει να του το ξεκαθαρίσεις απο τώρα για να μην έχεις προβλήματα στο μέλλον....
    Θεοφανια μου γλυκια το έχουμε συζητήσει..είπε πως είναι εντάξει με αυτο κ δεν πρόκειται να με πιέσει ..αν είναι να έρθει θα έρθει απο μόνο του.. Βέβαια στη θεωρία όλα είναι καλα,στην πράξη πρέπει να το δούμε..(θέλω σε αυτο το σημείο να σε ευχαριστήσω κ εσένα που πάντα προσπαθείς να βοηθήσεις)
    (soulmatesNeverDie!!!)

  3. #18
    Quote Originally Posted by N.Princess View Post
    Θεοφανια μου γλυκια το έχουμε συζητήσει..είπε πως είναι εντάξει με αυτο κ δεν πρόκειται να με πιέσει ..αν είναι να έρθει θα έρθει απο μόνο του.. Βέβαια στη θεωρία όλα είναι καλα,στην πράξη πρέπει να το δούμε..(θέλω σε αυτο το σημείο να σε ευχαριστήσω κ εσένα που πάντα προσπαθείς να βοηθήσεις)

    ....να σαι καλά, ευχαριστώ..:)
    Αυτό που πρέπει να κοιτάξεις είναι να μη του δώσεις ελπίδες για αγάπες και λουλούδια και κάποτε να σε κατηγορήσει γι αυτό. Ξέρεις γιατί στο λέω; Όταν με το καλό έρθει το παιδάκι σου και μεγαλώσει λίγο, (και αφού έχει μαλακώσει ο πόνος για το χαμό του άντρα σου), θα έχεις την ανάγκη σα γυναίκα να κάνεις κάποια σχέση. τότε, ο τ θα νιώσει προδομένος και ίσως σου δημιουργήσει προβλήματα που να έχουν σχέση με το παιδί, τύπου διατροφές/στήριξη/επαφές.
    Το έχουμε συναντήσει πολλές φορές γύρω μας γι αυτό στο επισημαίνω....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ....να σαι καλά, ευχαριστώ..:)
    Αυτό που πρέπει να κοιτάξεις είναι να μη του δώσεις ελπίδες για αγάπες και λουλούδια και κάποτε να σε κατηγορήσει γι αυτό. Ξέρεις γιατί στο λέω; Όταν με το καλό έρθει το παιδάκι σου και μεγαλώσει λίγο, (και αφού έχει μαλακώσει ο πόνος για το χαμό του άντρα σου), θα έχεις την ανάγκη σα γυναίκα να κάνεις κάποια σχέση. τότε, ο τ θα νιώσει προδομένος και ίσως σου δημιουργήσει προβλήματα που να έχουν σχέση με το παιδί, τύπου διατροφές/στήριξη/επαφές.
    Το έχουμε συναντήσει πολλές φορές γύρω μας γι αυτό στο επισημαίνω....
    Έχεις δίκιο , το ξέρω ότι το λες καλοπροαιρετα ..όλα τα σκέφτομαι όλα γυρνάνε στο μυαλό μου. Πάνω απ'ολα θέλω να είμαι ξεκάθαρη απέναντι του(όπως είναι κ εκείνος τόσα χρόνια άλλωστε).σε ευχαριστω κ παλι
    (soulmatesNeverDie!!!)

  5. #20
    Να σου ζήσει! είμαι σίγουρος ότι όλα θα πάνε καλά αφού το νέο σου έδωσε άφθονες ψυχικές δυνάμεις. Κι αυτο βγαινει από το πολύ χαρούμενο ύφος των μηνυμάτων σου, που καμιά σχέση με το ύφος με το οποίο έγγραφες στο φορουμ μέρες πριν.
    γιάννης

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Να σου ζήσει! είμαι σίγουρος ότι όλα θα πάνε καλά αφού το νέο σου έδωσε άφθονες ψυχικές δυνάμεις. Κι αυτο βγαινει από το πολύ χαρούμενο ύφος των μηνυμάτων σου, που καμιά σχέση με το ύφος με το οποίο έγγραφες στο φορουμ μέρες πριν.
    Σε ευχαριστω πολυ:) αλήθεια φαίνεται τόσο πολυ η διάφορα;
    (soulmatesNeverDie!!!)

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    με το καλο τα συγχαρητηρια και απο μενα να σ ζησει κ να το δεις οπως ποθεις. ελπιζω να εχει μια καλη ζωη και να εισαι κ εσυ παντα καλα ωστε να του την προσφερεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ειναι αγορι η κοριτσι? η δεν ξερεις ακομα? πως θα το βγαλετε???!!!!!!

    επισης μην ανησυχεις πιστευω πως λαθος επιλογη δεν ειναι καμια ουτε το κανεις ωστε να αναπληρωσεις κενα. ακομα κ αυτη τη παραμικρη υποψια να εχεις θα σ φυγει μολις κρατησεις το μωρακι στην αγκαλια σου. καθε τι που γινεται υπαρχει λογος και σκοπος ισως ολα οσα περασες να εξυπηρετουσαν τον σκοπο αυτο,,,,
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Δε συμφωνώ με την ιεροποίηση καμιάς μητρότητας και καμιάς πατρότητας. Είναι δική σου απόφαση και εύχομαι να σου πάνε όλα καλά. Απλά είχα αυτή την ένσταση και ήθελα να την πω. Ο πολιτισμός που μας διδάσκει την ιεροσύνη αυτή, είναι ο ίδιος που ασελγεί πάνω στα δικαιώματα των παιδιών στην ασφάλεια, την υγεία, την αγάπη, την ευμάρεια, το μέλλον. Και δε με πείθει καθόλου τόσο ροζ που έχει προπαγανδιστεί ακριβώς για να το θέλω.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    πριγκιπηεσα μου
    με το καλο σου ευχμαι το μωρακι σου
    για ολους ειναι δυσκολα αλλα κι εγω ειμαι κατα της εκτρωσης και ειχα τα ιδια συναισθηματα γιατι δεν ενιωθα ετοιμη να γινω μανα η αλλιως δεν ειχα το μητρικο που λενε..
    εφοσον ομως ηρθε στην ζωη μου,ενιωθα αναξια να αφαιρεσω την δικη του ζωη
    θελω να σου πω συγχαρητηρια για την δυναμικη σου αποφαση παρα τις δυσκολιες και τις στεναχωριες που εχεις βιωσει,να εισαι σιγουρη οτι το μωρο σου θα σε βοηθησει παρα πολυ,μεσα απο αυτο θα ολοκληρωθεις πληρως και θα ερθεις σε ψυχικη ισσοροπια
    σημασια εχει οτι ο πατερας του παιδιου αξιζει να λεγεται πατερας και οχι αν εισαι καψουρα ντε και καλα μαζι του
    ...και που ξερεις?μπορει να σας φερει ακομα ποιο κοντα αυτη η γεννα
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    και εγω θα συμφωνήσω με τη Θεοφ.

    ο φίλος σου σίγουρα σε γουστάρει, για να σου έχει συμπαρασταθεί τόσο πολύ σε τόσες οδύνες σου, πάει να πει ότι σε γουστάρει!
    εσύ τον γουστάρεις; ή απλά παίρνεις από αυτόν αυτό που σου είναι χρήσιμο; δηλ την ψυχολογική συμπαράσταση;
    εμένα σαν άνιση σχέση μου ακούγεται αυτή εξ αρχής. όταν ο ένας γουστάρει ερωτικά τον άλλο και ο άλλος γουστάρει φιλικά, τότε η σχέση είναι συνήθως άνιση, γιατί πολύ απλά αυτός που γουστάρει ερωτικά δίνει πολύ περισσότερα από αυτόν που γουστάρει φιλικά.

    οπότε, εσύ μάλλον δεν τον πολύγουστάρεις ερωτικά, γιατί αν τον γούσταρες θα τα είχατε φτιάξει.
    λες ότι αυτό θα αλλάξει με τον ερχομό του μωρού;

    να σου πω την αλήθεια ούτε εγώ ξέρω και μάλλον κανείς δεν ξέρει.
    απλά η πορεία της ζωής σας θα δείξει.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    123
    buongiorno principessa!!!!! Ειμαι τοσο μα τοσο χαρουμενη που διαβασα αυτο το θεμα, παρολο που μπαινω σπανια εδω, χαιρομαι τοσο που εμαθα τα νεα σου !Συγχαρητηρια γλυκια μου, ευχομαι ολα να πανε καλα, να ειναι γερο και καλοτυχο το αγγελουδι σου! Το ξερω οτι οι αποψεις συχνα αποκλινουν, και καταλαβαινω τι περασες απο τα λεγομενα σου, ηλικρινα λυπαμαι για τον χαμο του αντρα σου..αλλα απο τη στιγμη που το διαβασα, και ουσα αισιοδοξη σκευτικα οτι αυτη ειναι μια νεα ευκαιρια για σενα, μια ευκαιρια να ευτυχισεις, να ζησεις τη μαγεια της μητροτητας και να φτιαξεις μια ομορφη οικογενεια. Τα παιδια το μονο που χρειαζονται ειναι αγαπη και αυτο ειναι και κατι που ανταποδιδουν στο μεγιστο γιατι ειναι αθωες ψυχουλες. Ευχομαι να πανε ολα καλα με τον τ και να εισαι ευτυχισμενη!!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    με το καλο τα συγχαρητηρια και απο μενα να σ ζησει κ να το δεις οπως ποθεις. ελπιζω να εχει μια καλη ζωη και να εισαι κ εσυ παντα καλα ωστε να του την προσφερεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ειναι αγορι η κοριτσι? η δεν ξερεις ακομα? πως θα το βγαλετε???!!!!!!

    επισης μην ανησυχεις πιστευω πως λαθος επιλογη δεν ειναι καμια ουτε το κανεις ωστε να αναπληρωσεις κενα. ακομα κ αυτη τη παραμικρη υποψια να εχεις θα σ φυγει μολις κρατησεις το μωρακι στην αγκαλια σου. καθε τι που γινεται υπαρχει λογος και σκοπος ισως ολα οσα περασες να εξυπηρετουσαν τον σκοπο αυτο,,,,
    Κουκλιτσα μου σε ευχαριστω για τις ευχές:)(κ εσείς να ζήσετε να ευτυχησετε η ώρα η καλή:d)
    Φύλο δεν έχουμε μάθει ακομα(είμαι στο δεύτερο μήνα),ανυπομονουμε να έρθει εκείνη
    Η ώρα να μας πει ο γυναικολογος! Όσο για τα ονόματα δεν έχουμε κατασταλλαξει κάπου μα έχουμε διάφορα υπόψη.. Μακάρι κούκλα μου να πανε όλα καλα.. Σε ευχαριστω για τα τελευταία που ειπες,με κάνουν κ νιώθω καλύτερα:)
    (soulmatesNeverDie!!!)

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Δε συμφωνώ με την ιεροποίηση καμιάς μητρότητας και καμιάς πατρότητας. Είναι δική σου απόφαση και εύχομαι να σου πάνε όλα καλά. Απλά είχα αυτή την ένσταση και ήθελα να την πω. Ο πολιτισμός που μας διδάσκει την ιεροσύνη αυτή, είναι ο ίδιος που ασελγεί πάνω στα δικαιώματα των παιδιών στην ασφάλεια, την υγεία, την αγάπη, την ευμάρεια, το μέλλον. Και δε με πείθει καθόλου τόσο ροζ που έχει προπαγανδιστεί ακριβώς για να το θέλω.
    Ρεην σε ευχαριστω για τις ευχές:)
    Σεβαστή η άποψη σου καλη μου
    (soulmatesNeverDie!!!)

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by xrusaki View Post
    πριγκιπηεσα μου
    με το καλο σου ευχμαι το μωρακι σου
    για ολους ειναι δυσκολα αλλα κι εγω ειμαι κατα της εκτρωσης και ειχα τα ιδια συναισθηματα γιατι δεν ενιωθα ετοιμη να γινω μανα η αλλιως δεν ειχα το μητρικο που λενε..
    εφοσον ομως ηρθε στην ζωη μου,ενιωθα αναξια να αφαιρεσω την δικη του ζωη
    θελω να σου πω συγχαρητηρια για την δυναμικη σου αποφαση παρα τις δυσκολιες και τις στεναχωριες που εχεις βιωσει,να εισαι σιγουρη οτι το μωρο σου θα σε βοηθησει παρα πολυ,μεσα απο αυτο θα ολοκληρωθεις πληρως και θα ερθεις σε ψυχικη ισσοροπια
    σημασια εχει οτι ο πατερας του παιδιου αξιζει να λεγεται πατερας και οχι αν εισαι καψουρα ντε και καλα μαζι του
    ...και που ξερεις?μπορει να σας φερει ακομα ποιο κοντα αυτη η γεννα
    Χρυσακι μου!!τι κανεις ψυχή μου;;είσαι καλα;η μανούλα σου πως είναι;;ελπίζω καλα!! Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχές! Κ εγω νιώθω ανάξια να αφαιρεσω αυτή τη ζωουλα , εφόσον ήρθε στη ζωή είναι πολυ ευπρόσδεκτο:)
    Το πιστεύω απόλυτα αυτο που λες περι πληρότητας, ήδη νιώθω κάπως έτσι κ ας είναι πολυ νωρίς!!σχετικά με τον μπαμπά του μωρου, δεν υπάρχει αμφιβολία ότι θα γίνει ένας υπέροχος πατέρας κ ναι αυτο είναι που μετράει περισσότερο!όσο για το τελευταίο,θα δείξει:)
    (soulmatesNeverDie!!!)

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by Lou! View Post
    και εγω θα συμφωνήσω με τη Θεοφ.

    ο φίλος σου σίγουρα σε γουστάρει, για να σου έχει συμπαρασταθεί τόσο πολύ σε τόσες οδύνες σου, πάει να πει ότι σε γουστάρει!
    εσύ τον γουστάρεις; ή απλά παίρνεις από αυτόν αυτό που σου είναι χρήσιμο; δηλ την ψυχολογική συμπαράσταση;
    εμένα σαν άνιση σχέση μου ακούγεται αυτή εξ αρχής. όταν ο ένας γουστάρει ερωτικά τον άλλο και ο άλλος γουστάρει φιλικά, τότε η σχέση είναι συνήθως άνιση, γιατί πολύ απλά αυτός που γουστάρει ερωτικά δίνει πολύ περισσότερα από αυτόν που γουστάρει φιλικά.

    οπότε, εσύ μάλλον δεν τον πολύγουστάρεις ερωτικά, γιατί αν τον γούσταρες θα τα είχατε φτιάξει.
    λες ότι αυτό θα αλλάξει με τον ερχομό του μωρού;

    να σου πω την αλήθεια ούτε εγώ ξέρω και μάλλον κανείς δεν ξέρει.
    απλά η πορεία της ζωής σας θα δείξει.

    Καλησπερα:) φυσικά κ υπάρχει έλξη απο μέρους μου( αν δεν υπήρχε δε θα είχα "παει" μαζί του. Σε καμία περίπτωση δεν παίρνω μόνο τη συμπαράσταση Απο εκείνον. Αν ήταν έτσι δε θα συνέβαινε αυτο που συνέβη:p
    Το θέμα είναι ότι για τους δικούς μου λόγους φοβάμαι να πω το "ναι" για κάτι περισσότερο, δεν είμαι έτοιμη..
    (soulmatesNeverDie!!!)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. εγω ποτε θα γινω μανα?
    By andriana76 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 13-09-2011, 18:19
  2. Κοκκινη Καρτα η Μανουλα
    By Sublime in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 04-06-2011, 16:27
  3. Δεν θα γινω καλα επιτελους
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 02-10-2008, 11:45
  4. θελω να γινω ανορεκτικη...
    By patoylini in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 36
    Last Post: 27-08-2007, 03:04
  5. Φοβάμαι να γίνω πατέρας
    By gus1973 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 23-05-2007, 14:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •