Οτι χαθηκε..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    25

    Οτι χαθηκε..

    Παιδια καλησπερα. εχω ενα θεματακι με την κοπελα μου. Ειμαι σε σχεση γυρω στους 6 μηνες ολα καλα.η κοπελα ειναι 8 χρονια μεγαλυτερη.εγω 28 αυτη ειναι 36 . Λοιπον τελευταια βλεπω κατι εχει χαθει αυτο που λεει συνεχεια ειναι πως απο την συμπεριφορα μου το προβλημα ειναι πως συμφωνω σαυτο. δηλαδη εχω πολυ καχυποψια παραδειγμα ποιος ειναι αυτος ποιος ειναι ο αλλος. τετοια σκηνικα. το καταλαβαινω απο την μια οτι το κανω και κυραζει. πως μπορω να κερδισω οτι εχει χαθει?? υπαρχει επιστροφη ? μηπως φταιω συν οτι της δοθηκα φουλ δηλαδη συνεχεια μωρο μου γλυκες κ ολα αυτα. το να με θεωρει πια δεδομενο.αυτο για αρχη κ ευχαριστω

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    4
    καλησπερα!το γεγονος οτι ζηλευεις δεν ειναι κακο,αν δεν υπαρχει μια μικρη δοση ζηλιας πιστευω οτι δεν υπαρχει κ ενδιαφερον αρα λοιπον το οτι ζηλευεις λιγο διχνει οτι ενδιαφερεσαι..τωρα αν η ζηλια ειναι υπερβολικη χωρις η κοπελα να σου εχει δωσει καποια αφορμη,πρεπει να την ελεγξεις..αν ας πουμε η κοπελα βγαινει για εναν καφε με τη φιλη της κ εσυ της κανεις σκηνη κ προσπαθεις μεσα απο καθε τι που κανει χωρις εσενα,να αποδειξεις πως ισως σου εκρυψε κατι,τοτε ισως βαρεθηκε κ ψυχραθηκε μαζι σου..αυτο φθειρει μια σχεση.αν θελεις να τη σωσεις μιλα μαζι της,ζητησε συγνωμη κ αλλαξε το..πραγματικα ομως,οχι για μια εβδομαδα..ετσι,αν ειναι αυτος ο λογος που αλλαξε θα δεις περνωντας οι μερες την αλλαγη που θελεις.παν μετρον αριστον φυσικα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Είναι πολύ νωρίς ακόμα και νομίζω ότι μπορείτε να ξαναείστε καλά μαζί, αρκεί να προσπαθήσετε και οι 2.

    Η ζήλια είναι αρρώστια και αν τον άλλον τον κουράζεις με σκηνές και υστερίες κάποια στιγμή, αργά ή γρήγορα θα φύγει από κοντά σου. Και ειδικά σε αυτή την ηλικία που είναι η κοπέλα σου, συνήθως δεν ανεχόμαστε και πολλά πολλά.

    Το να δίνεσαι φουλ στην αρχή, στα μέλια, είναι λογικό. Δεν νομίζω ότι την ενοχλεί αυτό, μάλλον η συμπεριφορά σου, που όπως λες έχει σκηνές ζήλιας.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    25
    ακριβως αγγελακι,ακριβως.''αν ας πουμε η κοπελα βγαινει για εναν καφε με τη φιλη της κ εσυ της κανεις σκηνη κ προσπαθεις μεσα απο καθε τι που κανει χωρις εσενα,να αποδειξεις πως ισως σου εκρυψε κατι,'' το προσπαθω παντως τι να κανω.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    25
    kuxumuxu εχεις δικιο. αυτα που λετε συμβαινουν.απλα πως μπορω να το επαναφερω σε ομορφα πλαισια ξανα?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Νομίζω ότι απλά αν της εξηγήσεις ότι όλα αυτά τα έκανες επειδή ανησηχούσες μήπως την χάσεις, και της πεις ότι θα προσπαθήσεις για χάρη της σχέσης σας να μην το ξανακάνεις, τότε όλα θα παν καλά. Αυτά να πεις σε εκείνη.

    Τώρα σχετικά με σένα, θα πρέπει με τις πράξεις σου να της δείξεις ότι δεν θα τα ξανακάνεις και να της δείξεις ότι την εμπιστεύεσαι.

    Γιατί την ζηλεύεις? Σου έχει δώσει δείγματα ότι κοιτάει πχ άλλους? Αν αυτή είναι σωστή και παρόλα αυτά εσύ την ζηλεύεις, τότε πρέπει εσύ να προσπαθήσεις εσύ να ελέγξεις τον εαυτό σου.

    Μην φοβάσαι όταν βγαίνει με τις φίλες της. Να της δείχνεις εμπιστοσύνη.

    Εγώ έχω καταλήξει ότι αν είναι κάποιος να σε κερατώσει, θα σε κερατώσει ούτως ή άλλώς. Είτε βγει μόνος του μια φορά, είτε δεν βγει. Ο άνθρωπος που έχουμε δίπλα μας δεν είναι σκύλος για να του βάλουμε λουράκι. Είναι μαζί μας γιατί μας διάλεξε.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    25
    Ναι ετσι ειναι οπως τα λετε.. εχουμε μιλησει . ειμασι στη φαση της προσπαθειας :) στο κερατο κ εγω εκει εχω καταληξει ειν η αληθεια. Δικαιωμα οχι δεν εχει δωσει. δε θα το ελεγα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Οπότε ηρέμησε βρε παιδάκι μου. Μην σκέφτεσαι ότι θα την χάσεις αν βγει με την παρέα της έξω. Αντιθέτως μπορεί και να την χάσεις αν νιώσει ότι την καταπιέζεις χωρίς λόγο.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    25
    Πιο πολυ εχω θετικες σκεψεις για την ηλικια της. οσο ναναι εχει κατασταλαξει ισως να ξερει καλυτερα τι θελει(οχι απολυτα ) μα οσο ναναι...επισης κ ντομπρος χαρακτηρας αποσο εχω καταλαβει γενικα. θα δειξει ο χρονος να πω?σας ευχαριστω πολυ. το προβλημα λογικα αυτο ειναι .η συμπεριφορα μου.κ εσεις το ειπατε και η δια. δε χωραει αμφιβολιες :)

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    25
    ετσι ειναι βασικα.. κ εγω το πιστευω αυτο. γτι το κανω δε μπορω να καταλαβω ενω το ξερω κ το νιωθω. χε

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    25
    επισης να κανω μια ερωτηση που εχω σαν απορια? να δωσω ενα παραδειγμα. πχ μιλαμε στο facebook κ της ρωταω κατι. αυτη λεει να το συζητησουμε απο κοντα.κ λεω εγω. αυτο δε μπορει να ειναι ενα σιν? δηάδη δε θελει να αποφυγει κατι ας πουμε ισα ισα να τα πουμε κ τετ α τετ. ειναι καλο η οχι αυτο?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    Η καχυποψία δεν υποφέρετε !!!σου λέει ότι την ενοχλεί κ συμφωνείς ΟΚ ως εδώ.προσπαθείς να αλλάξεις ή είσαι στα ίδια?Η γλυκιά η ζήλια μέσα στα όρια του σεβασμού είναι ενσωματωμένη με την αγάπη κ είναι αυτό που ομορφαίνει μια σχέση αλλά η καχυποψία είναι εντελώς το αντίθετο είναι ασέβεια κ ασχήμια .Έχεις θεματάκι λες κ ενώ αναφέρεις τον έλεγχο που της κάνεις ,ρωτάς αν φταίει που της δόθηκες φουλ κ η κοπέλα σου σου κάνει νερά, δεν κολλάει το ένα με το άλλο δηλαδή αν δεν της είχες δοθεί θα είχες σχίσει τη γάτα κ θα ανεχόταν να την παραμονεύεις στη γωνία για να σου δώσει εξηγήσεις γιατί σταμάτησε στο περίπτερο .Η αλλάζεις αλλά πραγματικά αλλάζεις ή να ξέρεις ότι η ιστορία θα επαναλαμβάνεται .
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    25
    προσπαθω οσο μπορω να αλλαξω ειλικρινα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    Quote Originally Posted by deneimaiapodw View Post
    προσπαθω οσο μπορω να αλλαξω ειλικρινα.
    γκουτ φορ γιου ,πετα το αυτό το πάθος μόνο προβλημα θα σου φέρει αν θέλει μια γυναίκα να κάνει την πονηριά της όσο κ να την ελεγξεις όσο κ να ιδρώνεις στη σκέψη θα την κάνει κ ένα παραπάνω καμιά φορά όταν της το λες συνέχεια την ωθείς εσύ, γιατί θα αγανακτήσει κ μετά από πείσμα θέλεις από το ότι θα της γυρίσει εντελώς το μυαλό θέλεις θα στα φορέσει,άστο μη της το θυμίζεις να κάνουμε κ λίγο πλακα να κάνουμε πιο ελαφρύ το θεματάκι.
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    25
    Να πω εχεις αδικο λαθος θα πραξω. αρα επιμενω κ μαχομαι για αλλαγη

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Σε αυτον που μου εστειλε 2 προσωπικα μηνυματα και χαθηκε....
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 08-09-2011, 03:43
  2. Aν το πεις, χάθηκε..
    By liberchild in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 79
    Last Post: 04-11-2007, 14:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •