Νιωθω τελειως μπουφος...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595

    Νιωθω τελειως μπουφος...

    Οπως λεω και στον τιτλο του θεματος νιωθω οτι μετα την ψυχωση ειμαι τελειως μπουφος.Δεν στροφαρω οπως παλια.Παιρνω zyprexa 20mg και δεν ξερω αν ειναι απο την ψυχωση ή απο το φαρμακο.Δεν ξερω τι να κανω με αυτο το θεμα.Παλια δεν ημουν ετσι.Και σε δουλειες που ειχα παει τα καταφερνα και μαλιστα πολυ καλα αλλα τωρα μου εχει μειωθει η ευφυια.Ο γιατρος μου λεει οτι δεν εχει συμβει κατι τετοιο αλλα εγω εχω ενα κεφαλι κομποστα.Συμβαινει κατι τετοιο σε καποιον αλλον και αν ναι ειναι απο τα φαρμακα ή απο την ψυχωση?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    Γελασα με το μυαλο κομποστα..χαχα..καθαρα απο τα φαρμακα ειναι μιχαλη..προσπαθησε να τα ελλατωσεις..κι αν αυτο δεν ειναι εφικτο...εξασκησε το διαβαζοντας κανα βιβλιο η ακουγωντας μουσικη...λυσε και κανα soduku ..δεν κανω πλακα βοηθαει...γενικα απασχολησε το..δες καμια ταινια..

    Και εγω μες το χειμωνα το μυαλο μου ηταν 500 κιλα...δεν ειχα ορεξη για τιποτα..αλλα σιγα σιγα τα βρηκα τα κουραγια...

    Υ.γ. βοηθαει πολυ το πρωινο ξυπνημα...προσπαθησε το και θα δεις σιγουρα βελτιωση..και το καλο φαγητο βεβαια..

  3. #3
    O αδερφός μου κάνει zyprehera ένεση εδώ κ 2 μήνες, και εχει χαμηλή αυτοπεποιθηση,πιστεύει κ αυτός ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα,
    είναι η φάση μετά τη ψύχωση πιστεύω, κ ίσως κ η zyprexa.

    Aυτό πιστεύω,είναι ότι θα σε βοηθούσε κάποιο αντικαταθλιπτικό, να πάρεις τα πάνω σου...του αδερφού μου το α'υξησε σε 20mg την μέρα.

    Προσπάθησε κ μόνος σου, να πηγαίνεις βόλτες και να κάνεις πράγματα, βρες πράγματα που σου αρέσουν.....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    352
    Μιχάλη πιθανόν να είναι από το φάρμακο. Βοηθάει αρκετά η άσκηση, καθαρίζει το μυαλό. Κάποια στιγμή θα δεις ότι το κεφάλι σου θα ξεθολώσει. Κάπως έτσι νιώθω και εγώ όταν με πιάνει το άγχος στο φουλ, βραχυκυκλώνω τελείως!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    από το φάρμακο είναι εκατό τα εκατό οι γιατροί λένε ότι είναι από την ψύχωση αλλά θεωρητικά κ για την γρίππη θεωρητικά να διαβάσεις τι γίνεται μέσα στον οργανισμό θα πεις ότι πεθαίνεις αλλά όταν την περνάς τα πράγματα είναι καλύτερα

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    114
    Οι παθησεις μας ειναι ανιατες το χετε καταλαβει?

  7. #7
    Quote Originally Posted by labwmenos View Post
    Οι παθησεις μας ειναι ανιατες το χετε καταλαβει?
    λαβωμενε φιλε εχεις δικιο αλλα δεν εχεις καταλαβει οτι ο καθενας μας που δεν ειναι κατατονικος(φωνες,6ες αισθησεις κτλ) και εχει μια παραλληρητικη ιδεα δλδ εχει παραλληρητικη ψυχωση(καποια 'στραβη' ιδεα δλδ) οφειλει πρωτα στον εαυτο του κανα μηνα τουλαχιστον να προσπαθει να μην το σκεφτεται μπας και συνηθισει το μυαλο να μην το σκεφτεται(την ιδεα) για παντα αρα να γιανει.απο εκει και περα οποιος το κανει αυτο κατα την γνωμη μου μπορει να λεει οτι ειναι ανιατη.εγω κατα τα αλλα σε καταλαβαινω και δεν πιστευω οτι μπορει να βγει φαρμακο που να μας γιαννει την ψυχωση κτλ και βιωνω μερα με την μερα την απογνωση αλλα σου λεω το προσπαθω και οσο το προσπαθω νιωθω καλα.Οσο για σενα μιχαλη θεωρω οτι ειναι και απο τα δυο η απαντηση Υ.Γ.για του ςκατατονικους δεν ξερω γιατι δεν ειμαι αλλα εχω γνωμη οτι ειναι πιο ηπιο απο την ιδεα του παραλληρηματικου γιατι οι φωνες,κυνηγητα κτλ ειναι κατι που φευγει στανταρ ενω η ιδεα αμα σου μπει σου μπηκε...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Με την ψυχωση απο οτι εχω διαβασει μειωνεται αμυδρα η ευφυια. Μπορει ομως η επιλυση προβληματων να γινει πιο δυσκολη και γενικα δεν ξερω. Αλλα νομιζω οτι η παγιδα ειναι στο "νοιωθω" . Αλλο τι νοιωθεις και αλλο τι συμβαινει. Και εαν το νοιωθεις μπορει να γινεται και πραγματικοτητα. Οσο για την κατατονια.....νομιζω οτι με τις φαρμακευτικες αγωγες εχει σχεδον εξαλειφθει κατι τετοιο για τις ψυχωσεις , εαν και ισως υπαρχει σε αλλες ασθενειες. Και εαν θυμαμε καλα το καιρο που ασχολιομουν η χειροτερη μορφη σχιζοφρενειας ειναι η αποδιοργανωτικη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    Δημητρη και η ιδεα φευγει αμα το ψαξεις σε κανενα ψυχολογο. Ακου που σου λεω. Ψαξτο με καλο ψυχολογο και ψαξτο ιατρικα και επιστημονικα να δεις που ολα εξηγουνται με τη λογικη.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by labwmenos View Post
    Οι παθησεις μας ειναι ανιατες το χετε καταλαβει?
    Τωρα ανοιγεις μεγαλο κεφαλαιο αλλα δεν εχω πολυ χρονο στη διαθεση μου για να πω ολα αυτα που θελω να πω. Οκ πες οτι ειναι ανιατες τι πρεπει δλδ να καθομαστε να το λιβανιζουμε κ να το βαζουμε αλλοθι για να βολευομαστε? Διαβασε το θεμα μου living on a prayer κ θα καταλαβεις τι θελω να πω. δεν θα αφησω καμια κολοφωνη κ καμια παρακολουθηση να γαμησει τη ζωη μου σαν πολυ δεν παει?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Similar Threads

  1. Έχω ξεφύγει τελείως
    By σανυ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 08-03-2012, 20:46
  2. Δεν νιωθω πια
    By Sublime in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 31-07-2011, 14:37
  3. νικο και συλια με εχετε τελειως γραμμενη????
    By amelie74 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 43
    Last Post: 14-07-2011, 14:48
  4. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 01:20
  5. θα ηρεμησω ποτε τελειως?
    By mina31 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 27-04-2009, 02:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •