Ομοφυλοφιλία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 32 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 475
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217

    Ομοφυλοφιλία

    ΜΕ ΛΕΝΕ ΚΑΡΛΟΤΑ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΗΤΣΟΣ!

    Λοιπόν όχι.Δεν είμαι κατά των ομοφυλόφιλων γυναικών.Είμαι κατά των αντρών ομοφυλόφιλων.Σόρυ,αλλά την έχω δαγκώσει τη λαμαρίνα με γκέι και λέω δεν βγάζουν ρε πούστη μου μια ταμπέλα ή ένα βιβλιαράκι με οδηγίες χρήσεις"Προσοχή εδώ αδερφή!!!";Μου είπαν κοπελιά τι περίμενες;Να σου πουν Καλημέρα,με λένε Κώστα και είμαι γκέι;Όχι είπα,αλλά σκέφτηκα ναι!!Τέλος πάντων αυτό που θα ήθελα είναι εφ'όσον ξέρουν τον προσανατολισμό τους να μην τα ρίχνουν σε γυναίκες για ξεκάρφωμα!Τους αντιπαθώ γιατί είναι μισογύνηδες!Τους αντιπαθώ γιατί αντί για εμένα θέλουν τον Μπάμπη τον υδραυλικό!Παραδείγματα υπάρχουν ποικίλα στην τηλεόραση.Ηθοποιοί,δημοσιο γράφοι,τραγουδιστές......
    Και έβγαινε η κραγμένη και μου μιλούσε για γάμο μεταξύ γυναίκα και άντρα από την οπτική του άντρα!!ΕΛΕΟΣ!
    Εγώ πάω πολύ τον Βαλιανάτο που το δηλώνει φάτσα φόρα!Δεν σε ξεγελάει!

    Λοιπόν ας πάω στην ερώτησή μου;
    Η ομοφυλοφιλία έχω ακούσει ότι μπορεί να είναι παρέκκλιση,ασθένεια(δηλ.μα� �ί με ψύχωση να βγάλεις και το γκέι προφίλ σου).Έχω ακούσει για δυνητικά ομοφυλόφιλους,που ίσως ποτέ δεν εκδηλώσουν την ροπή αυτή.Η ερώτησή μου εδώ είναι οι δυνητικά ομοφυλόφιλοι θα πρέπει να υπολογίζονται ως ομοφυλόφιλοι;
    Έχω ακούσει για αμφισεξουαλικότητα η οποία στην ουσία είναι μασκαρεμένη ομοφυλοφιλία!
    Η κάποτε φίλη μου-αγαπημένη-μου είχε πει ότι ήταν λεσβία!Εγώ την είχα αγαπήσει πολύ και αισθανόμουν ότι με καταλάβαινε πολύ και μου έβγαζε μια αγάπη που άλλες γυναίκες δεν βγάζουν,αντιθέτως βγάζουν ανταγωνισμό!
    .................................................. ............................................

    Όποιος έχει άποψη ας απαντήσει!

  2. #2
    Απο τα λίγα θέματα που αναφέρονται στην ομοφυλοφιλία...Δεν ξέρω έχω μπερδευτεί.Ή η ελλάδα έχει πολύ λίγους ομοφυλόφιλους ή οι ομοφυλόφιλοι στην ελλάδα είναι όλοι χαρούμενοι και υγιείς και δεν έχουν ψυχολογικά προβλήματα... Και εγώ , που ψάχνομαι (είναι πιο εύκολη φράση αυτή, από το να παραδεχτείς ανοιχτά ότι είσαι γκέι) αναρωτιέμαι : αδέρφια μου , συνάδελφοι , που στο διάλο είστε????? :P

    Πέρα από την πλάκα, και για να απαντήσω στο ερώτημά σου , σου λέω ότι αυτοί που εσύ ορίζεις ως δυνητικά ομοφυλόφιλοι δεν είναι ομοφυλόφιλοι.Αφού όπως λές ίσως ποτέ δεν εκδηλώσουν την ροπή αυτή , αυτό σημαίνει ότι δεν καταπιέζονται και ζουν την ζωή τους μια χαρά... Ομοφυλόφιλοι πρεπει να θεωρούνται όσοι ανοιχτά το παραδέχονται (μαζί με αυτούς είναι και η αμφισεξουαλικοί,οι οποίοι έχουν απλά αποδεχτεί ότι τους αρέσουν και τα 2) και όσοι δεν το αποδέχονται αλλά καταπιέζονται... Αν δεν σε επηρεάζει δεν είσαι ομοφυλόφιλος... Πάντως έχω μια απορία. Η στατιστική έρευνα δείχνει ότι η ομοφυλοφιλία αυξάνεται (απλά γιατί πλέον οι ανθρωποι το παραδέχονται και αποδέχονται πολύ πιο εύκολα). Οπότε , αν την προηγούμενη δεκαετία το ποσοστό ήταν 10% κάθε πληθυσμού , πόσο είναι τώρα? Ξέρει κανείς σας έρευνες ή στατιστικές που να λένε κάτι? (και κυρίως με ενδιαφέρει να μάθω για την ελλάδα)...
    I am the son and the heir, of a shyness that is criminally vulgar, I\'m the son and heir , of nothing in particular...You shut your mouth, how can you say, I go about things the wrong way, I am human and i need to be loved, just like everybody else does...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Καλημερα.Δεν εχω καταλαβει και πολυ την εμπειρια που εζησες Κασσι_21 ομως απο τα λιγα που καταλαβα τους αντιπαθεις γιατι δεν το δηλωνουν;Και αντι γι\'αυτο σε πλησιαζουν και δινουν και αποψεις περι γυναικας και αντρα με την οπτικη γωνια καποιου αντρα;Νομιζω κατι τετοιο καταλαβα:)..

    oddserver-Δεν ξερω κατα ποσο στην ελλαδα εχει λιγουν ομοφυλοφιλους η αρκετους η αν ειναι υγιεις,ξερω ομως οτι ειναι πολυ δυσκολο για τον καθε ανθρωπο να αντιλιφθει και να μπορεσει να προσεγγισει την ταυτοτητα του οταν εχει περιπλοκες.
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Cyprus
    Posts
    148
    Γιατί kassi είσαι εναντίον των ομοφυλόφιλων ανδρών και όχι των γυναικών? Μήπως αυτό κρύβει μια υφέρπουσα ομοφυλοφιλική τάση που έχεις, αφού όπως εξομολογήθηκες είχες αγαπήσει την φίλη σου? Εγώ είμαι straight, με οικογένεια και δεν έχω τπτ εναντίον των ομοφυλόφιλων, αλλά το να λες οτι είσαι εναντίον των ομοφυλόφιλων ανδρών μόνο είναι τουλάχιστον ανώριμο. Επίσης αυτός ο \' ψευδοόρος \' ΄δυνητικά ομοφυλόφιλος\' δεν ευσταθεί. Ολος ο κόσμος είναι δυνητικά ομοφυλόφιλος όπως μπορεί να είναι και δυνητικά δολοφόνος ή οτιδήποτε άλλο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Alterego,ακριβώς!Ας γίνω λίγο πιο ξεκάθαρη γιατί δεν θέλω να παρεξηγηθώ από τους ομοφυλόφιλους.Αντιθέτως έχω φίλους άντρες ομοφυλόφιλους,που απλά φαίνονται,δεν μου το είπαν,αλλά και δεν μου τα ρίχνουν.Με πειράζει λοιπόν η συγκεκριμένη κατηγορία ομοφυλόφιλων.Είναι φυσικό να θέσω την παρένθεση ότι στην εφηβική τους ζωή ψάχνουννα βρουν την σεξουαλική τους ταυτότητα και δοκιμάζουν να δουν προς τα που κλίνουν,αν και από την άλλη ακούω ότι οι ομοφυλόφιλοι το ξέρουν αυτό από τότε που γεννούνται,λέμε τώρα,αλλά από τα 10 τους τουλάχιστον γνωρίζουν τι τους έλκει και τι όχι.Ήταν ένας τύπος για παράδειγμα,γυμναστήριο τώρα,που έπιανε να κάνει βάρη και κουνιόταν σαν βάρκα,οι κινήσεις των χεριών του είχαν μια ευαισθησία μπαλέτου,και ερχόταν μετά να μου πει ότι όλοι εκεί που δουλεύει είναι ομοφυλόφιλοι εκτός από αυτόν και κανά δυο άλλων!Εδώ γυναίκες πανέμορφες πάνε και παντρεύονται ομοφυλόφιλους.Λοιπόν ερωτώ.Για να γίνουν συμβατοί οι άλλοι με τα κοινωνικά δεδομένα θα πρέπει να εκμεταλλεύονται τον έρωτα και την καλή πρόθεση γυναικών;Να λένε μα εγώ είμαι παντρεμένος και να τον παίρνουν στα κρυφά,για να το πω ωμά;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Δημήτριε θα σε απογοητεύσω αλλά καμία λανθάνουσα ομοφυλοφιλική τάση δεν έχω,διαπιστωμένο από 4 χρόνια ψυχοθεραπείας.Τι άλλο μου είπες;Οτι όλοι μπορούν να είναι δυνητικά ομοφυλόφιλοι;Ε,όχι!Δεν μπορεί.Ακόμα δεν το έχω ξεκαθαρίσει για τους δυνητικά ομοφυλόφιλους.Ξέρω πως θα θιχτούν κάποιοι ομοφυλόφιλοι αλλά ζούμε σε δημοκρατική χώρα με ελευθερία λόγου και πρέπει να πω τις απόψεις μου είτε αρεστές είτε όχι!Αλλά όντως πάω περισσότερο τις γυναίκες ομοφυλόφιλες παρά τους άντρες.Νομίζω όμως πως αυτό είναι πιο φυσικό,εφ\'όσον αυτή τους η ερωτική συμπάθεια προς το άτομό μου,θα μπορούσε να μεταφραστεί και ως στοργή και προδέρμ ενώ με τους άντρες ομοφυλόφιλους δεν έχω τίποτα που να αποζητώ να μου δώσουν!!!Πώς αλλιώς να το πω;Με έχουν απορρίψει ήδη,προτού καν με γνωρίσουν!Χαχα!Εδώ ας γελάσω με τον εαυτό μου,μιας και βγαίνω παραπονεμένη γιατί δεν με γουστάρουν οι γκέι!Χαχαχα!Παιδιά απαντήστε στα σοβαρά ερωτήματα του θέματος!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    95
    ομοφυλοφυλια στην ελλαδα.. ενα ακομα απεξεραστο ταμπου(απο τα πολλα).. και γιατι στο κατω κατω τοση ενασχοληση? γιατι δεν κοιταει ο καθενας τις δικες του ανασφαλειες? γιατι kassi_21 δεν σε εκνευριζει η καθε παντρεμενη που \"τον παιρνει\" και ας μην ειναι με γυναικα αλλα με αλλον ανδρα?
    πολλες φορες ρωταμε γνωριζοντας ομως την απαντηση.. εαν δεν υπηρχαν ταμπου, κατακραυγη (κουνιεται δεν κουνιεται ο αλλος, δεν εχει καμια σημασια) και αν επαυε να χαλιεται ο κοσμος με την συνειδητοποιηση οτι υπαρχουν ομοφυλοφιλοι ανδρες εκει εξω πολυ πιο \"ανδρες\" απο αλλους, τοτε τα πραγματα θα ηταν διαφορετικα.. αλλα γιατι θα πρεπει να δηλωνεται η ομοφυλοφυλια, οταν για τον αλλο ειναι κατι απολυτα φυσιολογικο και οργανικο?
    ...γιατι η ομαδα των ομοφυλοφιλων, λογω ταμπου, ειναι η ευκολη λυση για την ανασφαλεια και τα απωθημενα του καθενος.. ας αρχισουμε λοιπον ο καθενας να κοιταει τα δικα του τα λαθη και ισως τα πραγματα γινουν καλυτερα για ολες τις ομαδες..
    ειμαι ομοφυλολοφιλος, δεν το κρυβω αλλα ουτε το δηλωνω γιατι δεν υπαρχει λογος.. ζω τη ζωη μου απολυτα φυσιολογικα και χωρις διαφορετικους ρολους, οπως ο καθενας, αγαπω και εκτιμω οπως ο καθενας και πιστευω στο Θεο οπως ο καθενας.. γιατι θα πρεπει να δηλωνω κατι απολυτα φυσιολογικο? γιατι δεν ζηταμε απο ολους αυτους τους ανδρες και τις γυναικες που κοροιδευουν και απατανε τους συντροφους τους να το δηλωσουν?
    εμενα λοιπον δεν θα επρεπε να με εκνευριζει και να ψαχνω απαντησεις για την καθε παντρεμενη και παντρεμενο που μου την πεφτει? δεν με νοιαζει..κοιταω εγω να ειμαι ενταξει με καποια πραγματα που ειναι αντικειμενικα και μας αφορουν ολους(γιατι πλεον το εχουμε ριξει πολυ στο υποκειμενικο), και ας πανε ολα κατα διαολου στην κοινωνια μας.. φιλη kassi_21, αν ειναι να σε ενοχλει κατι, να σε ενοχλουν ολα τα παραπτωματα και η κοροιδια των ανθρωπων γυρω σου..να μην δικαιολογεις τα λαθη αλλων και οχι των ομοφυλοφιλων και να συνειδητοποιησουμε ολοι πια τι σημαινει \"ομοφυλοφιλια\" για να την ξεχωρισουμε απο την καθε \"ανωμαλια\" που κρυβουμε ολοι μεσα μας και δεν εχει να κανει με καμια σεξουαλικη προτιμηση αλλα με την γενικη αντιμετωπιση των συνανθρωπων μας αλλα πανω απο ολα του εαυτου μας..
    αντε, να μαστε ολοι καλα, σωματικα και ψυχικα, να κοιταζουμε τον εαυτο μας χωρις να επηρρεαζομαστε απο οσα γινονται γυρω μας και να κρατησουμε τις αντικειμενικες αξιες του κοσμου μας για να τον διατηρησουμε στη ζωη οσο περισσοτερο γινεται..
    sorry αν σας κουρασα λιγακι;-)
    \"Nothing is good or bad, but thinking makes it so.\"
    --William Shakespeare

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Cyprus
    Posts
    148
    To ότι δεν έχει διαπιστωθεί αν είσαι γκει μετά από 4 χρόνια ψυχανάλυσης δεν σημαίνει ότι τα επόμενα χρόνια της ζωής σου και κατω από ορισμένες συνθήκες, δεν θα αισθανθείς ερωτική έλξη για άλλη γυναίκα. Μην είσαι απόλυτη ούτε για τους άλλους αλλά ούτε και για τον εαυτό σου. Το ότι δεν σε ενοχλούν οι λεσβίες γιατί σου δείχνουν ΄στοργή & προδέρμ ΄ενώ αντίθετα οι άνδρες ομοφυλόφιλοι σε ενοχλούν, δείχνει πόσο ευάλωτη και πόσο αποπροσανατολισμένη είσαι συναισθηματικά. Επίσης δεν σημαίνει ότι αν κάποιος είναι ομοφυλόφιλος πρέπει απαραίτητα να κουνιέται και να είναι θηλυπρεπής. Αυτή είναι μια παιδιάστικη αντίληψη την οποία δεν υιοθετώ και απορρίπτω. Λούπους σύμφωνώ με τις απόψεις σου, μας ενοχλούν οι γκει αλλά οι παντρεμενοι/ες που ξενοπηδάνε θεωρούνται αποδεκτοί κοινωνικά.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Δημήτριε ψυχίατρος ή ψυχολόγος;Με το ζόρι λεσβία δεν γίνομαι!!!Και εδώ το θέμα δεν είναι να ασχοληθούμε με το αν καυλώνω εγώ με γυναίκες.Ας απαντήσετε στα ερωτήματα και αφήστε την προσωπική μου ανάλυση για άλλους!
    Λούπους θα συμφωνήσω!Εφ\'όσον δεν με ενοχλείς,οι σεξουαλικές σου προτιμήσεις δεν με αφορούν.Όσο για το γκέι και θηλυπρεπής δεν ισχύει πάντα ,έτσι;Η επιτήδευσή τους, γελοιοποιεί και εμένα ως γυναίκα.Προσπαθούν τόσο άνοστα να με μιμηθούν.Θέλεις κύριε μου να πας με άντρες;Με το καλό!Αλλά τι μου κουνάς προκλητικά το κωλαράκι σου και απ\'την άλλη μου λες ότι δεν δηλώνεις ότι είσαι γκέι γιατί είναι κάτι φυσιολογικό;Το δηλώνουν οι κινήσεις σου.Με εκνευρίζει η εξαπάτηση Λούπους.Που ξέρουν ότι είναι γκέι και τα ρίχνουν σε γυναίκες.Εδώ για ποιά αποδοχή της ομοφυλοφιλίας τους μιλάμε;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Lupus30...Θα συμφωνησω μαζι σου σε οσα λες.Ο κοσμος καιγεται και ακομη επικρατουν καποια ταμπου.Πεινα,φτωχια,μιζερι� �,αρρωστιες...τοσα και τοσα καθε μερα.Παιδεραστια,βια κλπ..ας μην τα αναφερω ολα αφου ηδη τα γνωριζουμε..Απλα θα ηταν καλυτερα οπως λεει και η φιλη μου Κασσι_21 να το δηλωνουν για να μην την πατανε οι αλλοι.Δηλαδη να ερωτευτεις ενα ομοφυλοφιλο,να στο κρυψει και μετα αν το μαθεις αντε τρεχα γυρευε.Ειναι οντως φυσιολογικο για σενα φιλε μου,αφου το αποδεχεσαι ετσι και καλα κανεις....Για καποιον ομως που δεν το εχει ζησει αυτο φανταζει κατι εξωπραγματικο,δυστηχως.Ο κοσμος γενικα δεν αποδεχεται κατι τετοιο και ειναι κριμα,ολοι πρεπει να εχουν ευκαιριες σ\'αυτον τον αδικο κοσμο
    ολοι εχουν δικαιωμα να ζησουν..τι να πω...
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Cyprus
    Posts
    148
    Η φρασεολογία που χρησιμοποιείς και ο εκνευρισμός σου, δείχνουν ότι είσαι ανωριμη ακόμα και για να κάνεις υποτυπώδη διάλογο.

    Τα ερωτήματα που θέτεις είναι άτοπα, διότι ΄δυνητικά\' όλος ό κόσμος μπορεί να αναπτύξει υπό κάποιες προυποθέσεις συμπεριφορές που δεν συμβαδίζουν με την προσωπικότητα του και το παρελθόν του. Δυνητικά σημαίνει, διότι μάλλον δεν γνωρίζεις την ετυμολογία της λέξης, αν κάτι είναι δυνατόν να συμβεί. Μάθε λοιπόν ότι όλα είναι δυνατόν να συμβούν, ακόμα και ο άνθρωπος της διπλανής πόρτας να γίνει ένας μανιακός δολοφόνος ή οτιδήποτε άλλο.

    Με τι ΄καυλώνεις ΄δεν με ενδιαφέρει αλλά το μίσος σου για τους άνδρες που δεν σου δείχνουν ενδιαφέρον, είτε γιατί είναι γκει είτε γιατί απλά δεν τους ενδιαφέρεις χρήζει περαιτέρω διερεύνησης από τον θεράποντα ιατρό σου.

    Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφύγεις την φρασεολογία ΄λιμανιού΄που χρησιμοποιείς γιατί μπορώ να την χρησιμοποιήσω και εγώ και μάλιστα με καλύτερο τρόπο από εσένα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Δημήτριε ο θιγμένος και ο επιθετικός μάλλον εσύ φαίνεσαι.Τα συμπεράσματά σου για τον εαυτό μου σου τα αντιστρέφω έχοντας ακριβώς το ίδιο σκεπτικό για εσένα.Δεν σε έθιξα προσωπικά.Μήπως όμως γενικά;Φάνηκε να σε ενδιαφέρει το αν καυλώνω ή όχι με γυναίκα μιας και μου έκανες ολόκληρη ανάλυση για το για ποιο λόγο είχα φίλη λεσβία.Άνοιξε ένα ωραιότατο θέμα για λεσβίες.Το θέμα που με απασχολεί εδώ είναι άλλο και όχι η σεξουαλική μου ταυτότητα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    263
    ρε παιδια ηρεμια.demitrios δεν νομιζω οτι η κασι σε εβρισε προσωπικα,το οτι μιλαει καπως χυμα ειναι δικαιωμα της πιστευω...ο καθενας εκφραζεται οπως του αρεσει...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ναι.Έλα μου ντε.Θέλει αγάπη μου να μου βρει κουσούρι γιατί κάτι δεν του άρεσε.Μέχρι πόρισμα περί λεσβίας μου έβγαλε.Ακόμα περιμένω κάποιον ειδικό-ψυχίατρο να μου δώσει απάντηση για το δυνητικά ομοφυλόφιλος!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Cyprus
    Posts
    148
    Αν θέλεις Ιωάννα να σου μιλάει έτσι η Κασσι δεν με αφορά. Εχω δικαίωμα όμως να μην επιτρέπω τέτοια φρασεολογία να απευθύνεται σε μένα. Οχι όπου μας συμφέρει θιγόμαστε και όταν θίγεται ο άλλος να επικαλούμαστε τα δήθεν ΄δικαιώματά ΄μας.

Page 1 of 32 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •