Μια ερωτηση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 63
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by Joann View Post
    Όχι, δυστυχώς πρέπει να πας αυτοπροσώπως!
    Ψυχολόγους σε δήμους απ' ό,τι ξέρω έχει κι εκτός Αθήνας,
    τώρα πόσο σχετικοί είναι δεν ξέρω.
    Πολλοί δεν είναι ευχαριστημένοι.
    Τώρα on line έχει κάποιον πασίγνωστο
    και έχω ακούσει να τον συζητούν με καλό τρόπο κι εδώ
    όσοι πήγαν προσωπικά
    (δεν ξέρω τι δουλειά γίνεται on line).
    Μπορεί να τον ξέρεις και συ.
    Αμα ειχα να τον πληρωσω τον ονλαιν θα πηγαινα και αυτοπροσωπως εδω στην πολη μου... Θα δοκιμασω στο ΚΨΥ

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Απο μικρο παιδι ειχα εμμονες... και ολα τα εβλεπα κατευθειαν μαυρα και αραχνα... πως ξεφευγει κανεις αληθεια απο αυτο το τριπ??

    Εδω στο υποφορουμ ΙΨΔ που ξερετε πεντε πραγματα παραπανω, ποιοι ειναι οι φυσικοι τροποι να αντιμετωπιζει κανεις τις εμμονες (γιατι γενικως ειμαι κατα των φαρμακων) και πως καταφερνετε να μενετε ανεπηρρεαστοι απο το περιβαλλον?

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    23
    κοίτα δεν διάβασα όλες τις απαντήσεις αλλά αυτό που σου προτείνω εγώ είναι να κλείσεις ένα ραντεβού με κάποιον ψυχολόγο ΟΧΙ ψυχίατρο καμία σχέση με φάρμακα και αντικαταθληπτικά!! απλά θα κάνετε κάποιες συναντήσεις θα συζητάτε το πρόβλημα σου και με συμβουλές και μόνο θα σε βοηθήσει να το λύσεις εύκολα και γρήγορα! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΡΧΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ! θα γίνεις άλλος άνθρωπος!!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Jim master επειδη βαριεμαι να τα ξαναγραφω , δες εδω
    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...324#post362324

    Εχω γραψει καποια πραγματα για τις ιδεοληψιες.....

    και δες εδω την απαντηση του Γιαννη

    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...99%CE%91%CE%A3

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by jimmaster View Post
    Αμα ειχα να τον πληρωσω τον ονλαιν θα πηγαινα και αυτοπροσωπως εδω στην πολη μου... Θα δοκιμασω στο ΚΨΥ
    βεβαίως να δοκιμάσεις το ΚΨΥ!!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by petalouda3 View Post
    βεβαίως να δοκιμάσεις το ΚΨΥ!!!
    Ειχα παει παλιοτερα σε ψυχολογο (μου το προτεινες στο πρωτο σου ποστ) αλλα δεν ειχα ουτε τη δυνατοτητα οικονομικα να ολοκληρωσω τη θεραπεια αλλα ουτε και ειχα πληρη επιγνωση του τι μου συμβαινει για να το εξηγησω... πηγαιναμε ψαχνοντας μεχρι το τελος ουσιαστικα... Το ΚΨΥ το διεκοψα επισης γιατι σαν να μην πηγαινε αλλο...ασε που μου ξεκαθαρισαν οτι ολοκληρωμενη θεραπεια δεν υποστηριζεται... Αλλα αμα η αφραγκια μου συνεχισει και ξανακυλησω στην καταθλιψη θα παω τι να κανω....

    Τωρα ευτυχως ειμαι πιο δυνατος και ψαχνω για δουλεια ετσι ωστε να ξεκινησω τη ζωη μου, να εχω χρηματα και βεβαιως αν χρειαζεται να απευθυνθω σε ψυχολογο παλι...

    Για να ειμαι ειλικρινης, ολοκληρη η οικογενεια ειχε παρει την κατω βολτα κυριως για οικονομικους και ψυχολογικους λογους... Κυριως φταιει ο πατερας μου που γερασε (με εκανε αρκετα μεγαλος) αλλα επειδη εχει την ταση (οπως και εγω) να μην παταει ποδι και ετσι πηρα ενα δυναμικο προτυπο απο τη μανα μου...κατι το οποιο με εκνευριζει φοβερα.... Γιατι ενας θειος μου που ειναι δυναμικος αντρας σε καποια θεματα (οπως οι γκομενες και ο αθλητισμος) ειναι πιο πολυ προτυπο για μενα και οποτε μιλαω μαζι του με καταλαβαινει και με εμψυχωνει... Πραγματικα ειναι πολυ δυσκολο για τους γονεις να καταλαβουν πως ΓΑΜΑΝΕ τα παιδια με τα γαμημενα προβληματα τους...

    Πλεον εχω αρχισει να αποδεχομαι οτι αυτοι ειναι και δεν αλλαζουν και πολυ περιοσσοτερο ΔΕΝ τους επελεξα... Μεγαλο μεριδιο της ευθυνης φερνω κι εγω που ενω εβλεπα οτι δεν τραβαει η δουλεια με τους δικους παρα μονο για ενα πιατο φαι, ενα ρουχο και την εκπαιδευση μου (σε κοινωνικες δεξιοτητες μηδεν...ιδιαιτερα ο βλακας ο πατερας μου) επρεπε να εχω παρει την κατασταση στα χερια μου... να βρω δουλεια... να βγω στη ζωη εστω και με τη βια... γιατι μεταξυ μας αν εγω που ειμαι προικισμενος αντρας με μυαλο και εμφανιση φοβομουν (μοναδικο μου μειον παλιοτερα η ντροπαλοτητα η ανωριμοτητα και τα παραπανισια κιλα) οτι δεν θα τα καταφερω στη ζωη, τι να πουνε ατομα που προβληματα που τα καταφερνουν μια χαρα?? Τελος παντων... ημουν φοβερος τεμπελης και το πληρωνω.... Το μοναδικο που μου δινω ως αλοθι ειναι πως οταν με πιανανε τα ψυχολογικα μου πραγματικα εχανα καθε δυνατοτητα να συνελθω... Τωρα τελευταια που πηρα καπως τα πανω μου, ευτυχως μπορω και τα βλεπω λιγο πιο καθαρα τα πραγματα και με αποφασιστικοτητα...και αυτο φαινεται..το εκπεμπω....

  7. #22
    Δημήτρη μια ερώτηση έχω να σου κάνω: Ειλικρινά με το χέρι στην καρδιά ρε αγόρι μου πιστεύεις ότι έχεις ΙΔΨ ή άνοιξες και αυτό το θέμα έτσι για να έχεις κάτι να συζητάς στο φόρουμ? Μπορεί να είμαι καινούριος στο φόρουμ, αλλά έχω διαβάσει πολλά από τα θέματα που έχεις ξεκινήσει γιατί οι ιστορίες μας ταιριάζουν σε μεγάλο βαθμό. Εγώ αυτό που έχω να σου πω είναι να ασχολείσαι λιγότερο με το φόρουμ, γιατί μάλλον αυτό σου έχει γίνει έμμονη ιδέα (δες τα ποστ σου για να δεις ότι δυστυχώς ανακυκλώνεσαι συνεχώς στα ίδια και στα ίδια πράγματα). Είσαι μια χαρά παιδί από αυτά που έχω διαβάσει και αργά ή γρήγορα θα τον βρεις το δρόμο σου! Όσο για αυτό που λες για τη λίπιντο και τα αντικαταθλιπτικά, είναι πολύ δευτερεύον πιστεύω μπροστά στο να γίνεις καλά (αν όντως χρειάζονται φάρμακα) και άσε που τα αντικαταθλιπτικά κόβονται μετά από κάποια περίοδο. Για μένα δώστα όλα ώστε να βρεις μια δουλίτσα και όλα θα γίνουν(θα αρχίσει να ξεφεύγει το μυαλό σου έτσι!)

    Συγγνώμη αν ήμουν κάπως απότομος αλλά στα είπα όπως ακριβώς θα ήθελα να μου τα πουν! Επίσης δεν το παίζω ξερόλας, αντιθέτως στις συμβουλές στους άλλους πιστεύω ότι είμαι πολύ καλύτερος από αυτές στον εαυτό μου.
    Last edited by fantasy; 06-07-2012 at 22:52.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by fantasy View Post
    Δημήτρη μια ερώτηση έχω να σου κάνω: Ειλικρινά με το χέρι στην καρδιά ρε αγόρι μου πιστεύεις ότι έχεις ΙΔΨ ή άνοιξες και αυτό το θέμα για να ασχοληθεί κάποιος μαζί σου? Μπορεί να είμαι καινούριος στο φόρουμ, αλλά έχω διαβάσει όλα τα θέματα που έχεις ξεκινήσει γιατί οι ιστορίες μας ταιριάζουν σε μεγάλο βαθμό. Εγώ αυτό που έχω να σου πω είναι να ασχολείσαι λιγότερο με το φόρουμ, γιατί μάλλον αυτό σου έχει γίνει έμμονη ιδέα (δες τα ποστ σου για να δεις ότι δυστυχώς ανακυκλώνεσαι συνεχώς στα ίδια και στα ίδια πράγματα). Είσαι μια χαρά παιδί από αυτά που έχω διαβάσει και αργά ή γρήγορα θα τον βρεις το δρόμο σου! Όσο για αυτό που λες για τη λίπιντο και τα αντικαταθλιπτικά, είναι πολύ δευτερεύον πιστεύω μπροστά στο να γίνεις καλά (αν όντως χρειάζονται φάρμακα) και άσε που τα αντικαταθλιπτικά κόβονται μετά από κάποια περίοδο. Για μένα δώστα όλα ώστε να βρεις μια δουλίτσα και όλα θα γίνουν(θα αρχίσει να ξεφεύγει το μυαλό σου έτσι!)

    Συγγνώμη αν ήμουν κάπως απότομος αλλά στα είπα όπως ακριβώς θα ήθελα να μου τα πουν! Επίσης δεν το παίζω ξερόλας, αντιθέτως στις συμβουλές στους άλλους πιστεύω ότι είμαι πολύ καλύτερος από αυτές στον εαυτό μου.
    Κοιτα δεν το κανω να ασχοληθει ο κοσμος μαζι μου σαν αυτοσκοπο αλλα επειδη οντος χρειαζομαι καποιες συμβουλες. Ο κυριος φοβος μου μεσα σε ολα My friend εντελει (το εχω καταλαβει καιρο) ειναι ο σεξουαλικος μου προσανατολισμος... Υπαρχει μια περιπτωση να μην ειμαι 100% στρειτ και ομολογω πως απο το 2007-2008 (γαμησετααααα) που το καταλαβα μου χει γαμησει τη ζωη... Οκ εφαγα κολληματα με το σεξ, οτι ντρεπομουν να γδυθω μπροστα σε γυναικα, οτι κλαιω για τον χαμενο χρονο, οτι ντρεπομουν για την απειρια μου κτλ.. οκ θρηνησα οσο μπορουσα και μεσα στην ατυχια μου σταθηκα τυχερος γιατι βρηκα κοπελα που ηταν μικροτερη και εκεινη σχετικα απειρη και ετσι ημουν πιο χαλαρος στο θεμα σεξ... πραγματικα μαζι της ενιωσα πολυ ανετα και δεν φανταζεσαι ποσο με ανακουφισε η ολη φαση.... Και μεσα σε ολα με αγαπουσε και το ενιωθα και επισης δεν φανταζεσαι ποσο με ανακουφιζε και αυτο... Ομως σεξουαλικα τις μισες φορες δεν ημουν 100% ικανοποιημενος... πολλες φορες μετα απο σεξ που καναμε, εγω την αλλη μερα εβλεπα γκει πορνο ή αλλα ειδη πορνο και αυνανιζομουν... ισως ηταν εθισμος, ισως μετα απο τοσα χρονια με τσοντες που σου γαμανε τον εγκεφαλο το απλο σεξ δεν με καλυπτε... Και οντος τωρα πλεον που εχω περιορισει στο ελαχιστο το πορνο και τον αυνανισμο, η λιμπιντο μου εχει αυξηθει κατακορυφα...

    Εγω λοιπον απευθυνθηκα εδω γιατι προσπαθω απεγνωσμενα μεσα μου να διαχωρισω αν οντος εχω ελξη προς τα αρσενικα ή αν απλα εχω πολλες ορμες και απειρια και παρερμηνευω τα παντα.. Η προηγουμενη σχεση μου ειχε ολα τα εχεγγυα να φτασει και μεχρι γαμο χωρις πλακα... ταιριαζαμε τοσο μα τοσο πολυ που αν οντος ειμαι γκει θα χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο απ την γκαντεμια μου.... Αλλα ηδη την προδωσα πανω στον πανικο μου (παθαινα κρισεις πανικου και ειχα σωματικα συμπτωματα και καμια ορεξη για σεξ προς το τελος της σχεσης που αν δεν την αφηνα θα τρελαινομουνα....) και τωρα ουτε να με δει δεν θελει και το κατανοω ως ενα σημειο (Ασχετα αν κλαιω ακομα που την εχασα εστω και αν πιεζομουν καμια φορα να ειμαι διπλα της...ή βλεπω φωτο της και αυνανιζομαι)... Ισως με αλλη να εχουμε καλυτερη σεξουαλικη ζωη και να μην αισθανομαι την αναγκη να ικανοποιουμαι σεξουαλικα αλλιως... Παντως πολλες στιγμες με κατακλυζει φοβερος πανικος.... Πραγματικα δεν θελω καθολου να ειμαι γκει... δεν βρισκω απολυτως τπτ θετικο στο να ειναι ενας αντρας ομοφυλοφιλος... Γιατι οπως λες φιλε μου με θεωρεις μια χαρα παιδι...και μου το λενε και οι φιλοι που με βλεπουν καταθλιμμενο καμια φορα (αλλα δεν ξερει κανεις τους τι μου συμβαινει) .. κι εγω με θεωρω μια χαρα παιδι... ομως εχω μια μεγαλη αμφιβολια μεσα μου για μενα... αν δεν ειμαι αντρας γνησιος πραγματικα το μια χαρα παιδι παει χαμενο... τι να το κανεις αμα εισαι μια χαρα παιδι?? Ξερω πως δεν εχω εμπειριες και πρεπει να περιμενω πρωτου βγαλω συμπερασμα για μενα... ισως και δοκιμασω να παω με αντρα για να δω ρε παιδι μου στην τελικη... ή να παω με μερικες γυναικες ακομα... ομως μεσα μου φωλιαζει αυτο το τρομακτικα αδειο και σκοτεινο προσωπο που με κοιταει στα ματια και μου λεει πως "ΕΙΣΑΙ ΓΚΕΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. ΣΕ ΑΝΑΒΟΥΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ, ΟΜΩΣ ΑΡΚΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΜΙΑ ΖΩΗ?" Και εκει με κοβει κρυος ιδρωτας γιατι πολυ φοβαμαι πως η απαντηση στο τελευταιο ερωτημα ειναι ΟΧΙ.

    Αρα δεν θελω απλα να τραβηξω την προσοχη του κοσμου αλλα οντος εχω θεμα που πρεπει να διελευκανω.

    Για το θεμα δουλεια εχεις απολυτο δικιο.. Ομως μεσα στον χειμωνα ημουν εντελως ΧΑΛΙΑ... τωρα βεβαια ξερω πως αν εκανα τη καρδια μου πετρα και εβρισκα εστω και ντελιβερι με μηχανακι θα μου εκανε ΑΠΕΙΡΟ καλο... Ομως ποτε δεν ειναι αργα...ηδη εχω κανει κινησεις για δουλεια και αισθανθηκα απειρως ωραια για τον εαυτο μου... Μαλιστα γουσταρα τοσο που επιτελους κανω κινησεις να βγω απ τον βουρκο, που επανηλθε η λιμπιντο μου για τα θυληκα! Στην ουρα να κοιταω την προστινη και να εχω στυση χαχα... Να κατι τετοια γινονται και μου δινουν ελπιδα πως τελικα ισως δεν ειμαι γκει... ισως ειμαι μπαι... κι αυτο με τρομαζει αλλα λιγοτερο... Μακαρι να μην ειχα να αντιμετωπισω ολο αυτο...ομως τι να κανω...στη ζωη μου δεν ειχα προβληματα υγειας, δεν πεινασα ποτε, μορφωθηκα και γενικως εχω τα εχεγγυα για μια καλη ζωη...ομως η ******* η τυχη αμα δεν σε γαμησει θα σκασει...επρεπε να μου τη φερει απο καπου...και μου την εφερε με τη μορφη αυτη που ειναι ισως η χειροτερη....δεν μπορεις να φανταστεις ποσες φορες σκεφτηκα να βαλω τερμα στη ζωη μου... ποσο βραδια δεν μπορουσα να κοιμηθω... ποσο εχω κλαψει... ποσο λυπηθηκα πως ισως κοροιδευα την καημενη την πρωην μου... ποσο εχω πιεστει μεσα μου...ποσο ηπια και καπνισα... (ευτυχως τα τελευταια τα περιορισα και εδω και μηνες ειμαι παλι μεσα στα γυμναστηρια και εχω γινει γομαρι χαχαχα...τουλαχιστον ξεσπαω με υγιη τροπο) Ομως εν τελει (και η ευρεση εργασιας βοηθαει παρα πολυ) προσγειωνεσαι στην πραγματικοτητα δεν αναλυεις τα παντα και αρχιζει παλι η ορεξη για ζωη...για δουλεια για δημιουργια, για χαρες, για λεφτα, για μουσικη, για ερωτα (εστω και με αντρα....) κτλ κτλ.... Σημερα η διαθεση μου ειναι fucked up αλλα δεν βοηθαει ο καιρος....

    Προς το παρον υπομονη... και γυμναστικη...

  9. #24
    Σήμερα σπίτι και χαλάρωση στο pc.. και έτυχε να πέσω στα μυνήματα σας. Να μου επιτρέψεις να σχολιάσω ότι βλέπω πως έχεις πολύ άγχος και δεν ξέρω αν είναι λύση να βάλεις ταμπέλα έχω ocd ή είμαι μπάι. Από ότι λες είσαι κουλ κάνεις το χιούμορ σου τη γυμναστική σου ψάχνεις δουλειά και άτομα που σου αρέσουν, its ok!!!.. Πιστεύεις πως το ότι έχεις δυο φαντασίες σημαίνει ότι και στην πραγματικότητα θα σου άρεσε να τη ζήσεις? Αυτό δεν σε κάνε γκέι όπως το να δεις ταινίες με χειροπέδες και να γουστάρεις δεν σε κάνει μαζόχα και στη ζωή. Παίζει πολύ ρόλο η χημεία και ίσως με την κοπέλα που έτυχες να μην ήταν όπως ήθελες για αυτό το λόγο!.. Καλή υπομονή στην αναζήτηση πάντως!!!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by Elena Episkeptis View Post
    Σήμερα σπίτι και χαλάρωση στο pc.. και έτυχε να πέσω στα μυνήματα σας. Να μου επιτρέψεις να σχολιάσω ότι βλέπω πως έχεις πολύ άγχος και δεν ξέρω αν είναι λύση να βάλεις ταμπέλα έχω ocd ή είμαι μπάι. Από ότι λες είσαι κουλ κάνεις το χιούμορ σου τη γυμναστική σου ψάχνεις δουλειά και άτομα που σου αρέσουν, its ok!!!.. Πιστεύεις πως το ότι έχεις δυο φαντασίες σημαίνει ότι και στην πραγματικότητα θα σου άρεσε να τη ζήσεις? Αυτό δεν σε κάνε γκέι όπως το να δεις ταινίες με χειροπέδες και να γουστάρεις δεν σε κάνει μαζόχα και στη ζωή. Παίζει πολύ ρόλο η χημεία και ίσως με την κοπέλα που έτυχες να μην ήταν όπως ήθελες για αυτό το λόγο!.. Καλή υπομονή στην αναζήτηση πάντως!!!!
    Ναι το ξερω δεν υπηρχε σχεδον καθολου χημεια....και εμφανισιακα (αν και αντικειμενικα ανηκει στις ωραιες- ψηλη, αδυνατη) δεν ηταν ο τυπος μου...δεν ειχε καθολου καμπυλες... ομως και γενικα με ξενερωνε...ημουν κι εγω απειρος και το σεξ δεν ηταν "καυτο"... ηταν πηδαω πηδαω πηδαω μεχρι που τελειωνω...σχεδον μηχανικα... Επισης ειχε πολλα κολληματα της ηλικιας κυριως (ειναι 21 στα 22) ομως εγω στα 27 δεν περιμενα να τα ακουσω...οπως πχ να βγαινουμε βολτα, να περναει μια κουκλαρα και να την κοιταω φευγαλεα... αλλα ζευγαρια με μεγαλυτερες κοπελες, και οι δυο κοιτουσαν μια ωραια (και εναν ωραιο) και σχολιαζανε αντικειμενικα...εμενα μου εσπαγε τα νευρα για το τπτ... ε μετα εγω που να εχω ορεξη να κανω σεξ μαζι της....

    Θυμαμαι βγαιναμε εξω, καθομασταν καπου και περνουσανε κοπελες ή καθοντουσαν παραδιπλα που τις κοιτουσα και μετα κοιτουσα την δικια μου και σκεφτομουνα "καλα τι κανω τωρα εδω μαζι της"...αυτη πιο περα με αναβει πιο πολυ ή ειναι πιο ομορφη...και διαφορα αλλα τετοια....και οντος ετσι ηταν... ειχε κατι φιλες που ενω σωματικα δεν την εφταναν σε προσωπο ηταν πολυ πιο ομορφες και με αναβανε πιο πολυ... οποτε ισως τελικα δεν ηταν ο τυπος μου..και απλα τα εφτιαξα μαζι της απο πανικο γιατι ηταν η πρωτη που καθισε...Θυμαμαι ρε πουστη μου την δευτερη φορα που την ειδα ημασταν στα μπουζουκια και εκατσα διπλα της... απεναντι καθοταν μια φιλη της που το εκανε σαφες οτι γουσταρε... βεβαια εκεινη σχετικα παχουλη αλλα πολυ ωραια στο προσωπο και ζουμερη γενικως... θυμαμαι να την κοιταω και να νιωθω κατι στα σωθικα μου... ενω με τη δικια μου ηταν πιο "νεκρο" το συναισθημα... αν και αρχικα υπηρχε...

    Αυτα βεβαιως δεν αναιρουν ουτε το οτι εβλεπα γκει πορνο ουτε το οτι συνεχιζω να εχω αμφιβολιες για μενα

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by jimmaster View Post
    Ναι το ξερω δεν υπηρχε σχεδον καθολου χημεια....και εμφανισιακα (αν και αντικειμενικα ανηκει στις ωραιες- ψηλη, αδυνατη) δεν ηταν ο τυπος μου...δεν ειχε καθολου καμπυλες... ομως και γενικα με ξενερωνε...ημουν κι εγω απειρος και το σεξ δεν ηταν "καυτο"... ηταν πηδαω πηδαω πηδαω μεχρι που τελειωνω...σχεδον μηχανικα... Επισης ειχε πολλα κολληματα της ηλικιας κυριως (ειναι 21 στα 22) ομως εγω στα 27 δεν περιμενα να τα ακουσω...οπως πχ να βγαινουμε βολτα, να περναει μια κουκλαρα και να την κοιταω φευγαλεα... αλλα ζευγαρια με μεγαλυτερες κοπελες, και οι δυο κοιτουσαν μια ωραια (και εναν ωραιο) και σχολιαζανε αντικειμενικα...εμενα μου εσπαγε τα νευρα για το τπτ... ε μετα εγω που να εχω ορεξη να κανω σεξ μαζι της....

    Θυμαμαι βγαιναμε εξω, καθομασταν καπου και περνουσανε κοπελες ή καθοντουσαν παραδιπλα που τις κοιτουσα και μετα κοιτουσα την δικια μου και σκεφτομουνα "καλα τι κανω τωρα εδω μαζι της"...αυτη πιο περα με αναβει πιο πολυ ή ειναι πιο ομορφη...και διαφορα αλλα τετοια....και οντος ετσι ηταν... ειχε κατι φιλες που ενω σωματικα δεν την εφταναν σε προσωπο ηταν πολυ πιο ομορφες και με αναβανε πιο πολυ... οποτε ισως τελικα δεν ηταν ο τυπος μου..και απλα τα εφτιαξα μαζι της απο πανικο γιατι ηταν η πρωτη που καθισε...Θυμαμαι ρε πουστη μου την δευτερη φορα που την ειδα ημασταν στα μπουζουκια και εκατσα διπλα της... απεναντι καθοταν μια φιλη της που το εκανε σαφες οτι γουσταρε... βεβαια εκεινη σχετικα παχουλη αλλα πολυ ωραια στο προσωπο και ζουμερη γενικως... θυμαμαι να την κοιταω και να νιωθω κατι στα σωθικα μου... ενω με τη δικια μου ηταν πιο "νεκρο" το συναισθημα... αν και αρχικα υπηρχε...

    Αυτα βεβαιως δεν αναιρουν ουτε το οτι εβλεπα γκει πορνο ουτε το οτι συνεχιζω να εχω αμφιβολιες για μενα
    μα τι ερωτας, τι σχεση, φυσικα δαιφαινεται οτι θα μπορουσατε να πηγαινατε και για γαμο οπως ειπες παραπανω, θα πετυχαινε ουουυυυυυ!
    Αντε λοιπον δεν λες να ξαναδοκιμασεις να μπεις σε μια σχεση που να εχεις ερωτευτει και να γουσταρεις την αλλη?

  12. #27
    jimmaster μπορεί να έχεις δίπλα σου μια κούκλα και να μη σε φτιάχνει τόσο όσο μια άλλη κοπέλα μην στοχεύεις μόνο εκεί, δες τι είναι αυτό που σε κάνει να γουστάρεις και στην εμφάνιση και στη συμπεριφορά!!!.. το έχω πάθει και έχω καταλήξει ότι η χημεία παίζει πολύ ρόλο και στο σεξ και στην καψούρα.
    Δε συμφωνώ να δοκιμάσεις κάτι με άντρα άσχετα με το τι κάνεις μόνος σου. Πιστεύω ότι τέτοιες ιστορίες θα σε βάλουνε σε μεγαλύτερες αμφιβολίες.
    Και ούτως η άλλως κάποια πράγματα είναι για εσένα και μόνο και δεν είναι όλα για μοίρασμα!..
    Να πω και κάτι πιο τολμηρό όσο για το αν συνεχίσεις να φτιάχνεσαι με τέτοια φάση ποτέ δεν ξέρεις αν η επόμενη κοπέλα σου είναι openmind και δοκιμάσετε άλλους τρόπους και toys μεταξύ σας αν συνεχίσεις να σκέφτεσαι και πως θα ήταν αν!... Αλλά θα ξέρεις πως ότι έκανες, το έκανες με κοπέλα και δε θα έχεις άγχος για άλλα θέματα!..

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by Elena Episkeptis View Post
    jimmaster μπορεί να έχεις δίπλα σου μια κούκλα και να μη σε φτιάχνει τόσο όσο μια άλλη κοπέλα μην στοχεύεις μόνο εκεί, δες τι είναι αυτό που σε κάνει να γουστάρεις και στην εμφάνιση και στη συμπεριφορά!!!.. το έχω πάθει και έχω καταλήξει ότι η χημεία παίζει πολύ ρόλο και στο σεξ και στην καψούρα.
    Δε συμφωνώ να δοκιμάσεις κάτι με άντρα άσχετα με το τι κάνεις μόνος σου. Πιστεύω ότι τέτοιες ιστορίες θα σε βάλουνε σε μεγαλύτερες αμφιβολίες.
    Και ούτως η άλλως κάποια πράγματα είναι για εσένα και μόνο και δεν είναι όλα για μοίρασμα!..
    Να πω και κάτι πιο τολμηρό όσο για το αν συνεχίσεις να φτιάχνεσαι με τέτοια φάση ποτέ δεν ξέρεις αν η επόμενη κοπέλα σου είναι openmind και δοκιμάσετε άλλους τρόπους και toys μεταξύ σας αν συνεχίσεις να σκέφτεσαι και πως θα ήταν αν!... Αλλά θα ξέρεις πως ότι έκανες, το έκανες με κοπέλα και δε θα έχεις άγχος για άλλα θέματα!..
    Γενικα προσπαθω να μην εχω αγχος... κι οταν δεν εχω δεν αισθανομαι τπτ για αντρες...η ακομα κι οταν πχ κοιταω καποιον που μου τραβαει για τον α ή β λογο το βλεμμα, αμα διπλα του σταθει μια μου...αρα ε τοτε κολαω μαυτην... θυμαμαι ειχα κανει το συγκριτικο σε παραλια γυμνιστων... ηταν ενα ζευγαρι εμφανισιμων ανθρωπων... γυναικα και αντρας διπλα διπλα.. εμφανισιακα θεωρω γενικως το αντρικο σωμα πιο ωραιο απο το γυναικειο απο την αποψη οτι ειναι γυμνασμενο ενω οι κοπελες τεινουν να ειναι πιο πλαδαρες... Εκτος αν δω γραμμωμενη γυναικα... εκει πεφτω στο πατωμα... δεν υπαρχει κατι πιο σεξυ για μενα...τεσπα... Τσεκαρα τον αντρα (και απο περιεργεια - συγκριση κτλ) αλλα αυτο που με τραβουσε ηταν το γυναικειο... Σαν να λεω οκ ωραιοι ειμαστε και οι αντρες ή να ενα ωραιο προτυπο να με εμπνευσει να γυμναστω για να του μοιασω αλλα μεχρι εκει... Οταν με αγγιζει γυναικα αμεσως εχω στυση.... με αντρα ειναι οπτικο το θεμα... θαυμαζω το αντρικο σωμα.... οπως και το δικο μου προσπαθω να το παω στα αρχαιοελληνικα προτυπα... (δεν ειμαι χρυσαυγιτης χαχαχ) ισως ειναι ναρκισιστικο το θεμα ξερω γω... Γιατι με πιανουν ναρκισισμοι οπως και ολους τους νεους αντρες...

    Αυτο που θελω εγω ειναι να ειμαι ευτυχισμενος και να απολαυσω τη ζωη μου απο δω και μπρος αλλα και να ειμαι δυνατος για τα δυσκολα που ξερω οτι ερχονται....Για toys με την κοπελα μου για να γινουν πραγματα πανω μου αν εννοεις δεν το βλεπω....δεν εχω φαντασιωση να μου "κανουν" τπτ... εκ φυσεως αμα με πλησιαζε αντρας με τετοιο τροπο ακομα και να του το ειχα επιτρεψει με λογια ΣΤΑΝΤΑΡ θα τον χτυπουσα.... απο αντιδραση πιστευω καθε αντρας θα αντιδρουσε ετσι...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    μα τι ερωτας, τι σχεση, φυσικα δαιφαινεται οτι θα μπορουσατε να πηγαινατε και για γαμο οπως ειπες παραπανω, θα πετυχαινε ουουυυυυυ!
    Αντε λοιπον δεν λες να ξαναδοκιμασεις να μπεις σε μια σχεση που να εχεις ερωτευτει και να γουσταρεις την αλλη?
    Ε ναι... το θεμα ειναι αυτη που γουσταρω να με γουσταρει κι εκεινη... τεσπα... γιαυτο ειμαι εδω... δεν υπαρχει δεν μπορω....υπαρχει ΔΕΝ ΘΕΛΩ...

    Εδω μεσα σε δυο χρονια αλλαξα πραγματα που μου πηρε μια ζωη...θα κολωσω να ριξω ενα γκομενακι..... οσο ωραια και να ειναι... Αμα παρω εγω μια αποφαση μονο Ο ΓΑΜΗΜΕΝΟΣ ο θανατος μπορει να με σταματησει...και παλι δεν ειμαι απολυτα σιγουρος!!!!!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    that's the spirit!!!

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ερώτηση για σεξ
    By empar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 28-04-2011, 00:14
  2. sos ερώτηση
    By vegga in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 1
    Last Post: 31-03-2010, 00:56
  3. ΕΡΩΤΗΣΗ?
    By EFI in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 3
    Last Post: 07-02-2009, 15:40
  4. ΕΡΩΤΗΣΗ
    By corina in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 24-06-2008, 12:35
  5. μια ερωτηση
    By @elena@ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-2005, 12:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •