Ειναι λογικό που με πείραξε? :( - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Και μου κανε πολυ εντυπωση,γιατι ηταν πολυ γλυκος και τρυφερος μαζι μου ολη νυχτα....με ρωτουσε για τις σπουδες μου,τη δουλεια μου....ηταν πολυ ομορφη η νυχτα μας....και οταν μου το ειπε αυτο επεσα απο τα συννεφα....και μπορει οντως αν χασω αυτα τα 5 κιλα να δειχνω καλυτερη,ομως δε θα πρεπε να του αρεσω και ετσι?τι μου το λες ετσι καταμουτρα?σημερα ολη μερα στεναχωριεμαι και σκεφτομαι τοσο ασχημα για τον εαυτο μου...γιατι αληθεια προσπαθω....προσπαθω να ανταπεξελθω σε ολα...να ειμαι καλη επαγγελματιας αλλα και ομορφη κοπελα,να μελεταω για το αντικειμενο μου,να ειμαι εξυπνη,να βοηθαω την οικογενεια μου....και το να με εκτιμαει καποιος για ολα αυτα που ειμαι ειναι κατι το οποιο θελω τοσο πολυ....αλλα τιποτα δεν ειναι ποτε αρκετο...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Σε καταλαβαινω απολυτα. Πηρα και εγω παρα πολλα κιλα στην καταθλιψη και εχω ακουσει απειρες φορες παρομοια και ακομα χειροτερα σχολια, και παντα με κανουν να αισθανομαι ασχημα.
    Το βρισκω πολυ λογικο να σε ενοχλει αυτο που σου ειπε.Βεβαια μπορει να μην το ειπε απο κακια αλλα απο απλη μαλακια.

  3. #18

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Επειδη εχω περασει κι εγω ιστορια με αυξομειωση στα κιλα μου, θα σου πω το εξης... Κι εμενα καποτε με πειραζε που φιλοι μου ελεγαν πως ειμαι χοντρος...εγω χαλιομουνα...ξερεις γιατι? οχι γιατι μου το λεγανε καταμουτρα (αλλωστε κι εγω τους ελεγα φαλακρους, κοντους, ασχημους κτλ χαχαχα - και μαντεψε ποιος απο ολους αυτους ΜΠΟΡΕΙ να αλλαξει την εμφανιση του σχετικα συντομα και ευκολα.... you guessed right!!! ο ΧΟΝΤΡΟΣ χαχα) αλλα επειδη δεν μου αρεσε που ημουν χοντρος... αν δεν ειχα προβλημα δεν θα με ενοιαζε να μου το λενε... γιατι θα ηταν επιλογη μου ηδη... οκ ισως αν εφταναν στο σημειο να με προσβαλλουν να τους βουλωνα το στομα, αλλα κυριως ειχα θεμα με μενα που ημουν χοντρος...οχι μαυτους...Απλα μου το υπενθυμιζαν.... Αυτο που θελω να πω ειναι πως ισως να εισαι λιγο self concious που πηρες λιγα κιλακια λογω καταθλιψης... ε οκ... κι εγω και ολοι μας με ψυχολογικα το περασαμε αυτο...big deal..! Το παιδι βγηκε μαζι σου και αυτο σημαινει πως του αρεσεις ακριβως οπως εισαι... Θα μπορουσε οντος να ειναι λιγο πιο κομψος αλλα εσυ μην το παιρνεις τοσο κατακαρδα...γιαυτο κι εγω σκεφτομαι πως ισως εχεις χαλαστει λιγο που πηρες λιγα κιλα...και ειναι απολυτα λογικο... Να σαι ο εαυτος και να μην δεχεσαι κανεναν να σε μειωνει ειναι αυτο που λεω στον εαυτο μου... ταυτοχρονα ομως παντα προσπαθω να με βελτιωνω γιατι ΕΓΩ θελω να ειμαι ωραιος αδυνατος και γυμνασμενος και βεβαιως να απολαμβανω τα προτερηματα ενος εμφανισιμου αντρα... Πανω απο ολα για μενα ομως...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. αλυτα ψυχολογικα θεματα(παιδια ειναι μεγαλο διαβαστε το σας παρακαλω ειναι αναγκη)
    By the_definition_of_fear in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 30-03-2013, 01:07
  2. Ειναι λογικο?
    By Mynrael in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 17-01-2012, 16:16
  3. Είναι λογικό να χαρακωθεί κάποιος?
    By Gothly in forum Αυτοτραυματισμός (Non-Suicidal Self Injury-NSSI)
    Replies: 115
    Last Post: 06-06-2010, 02:28
  4. αν ενας ανθρωπος δεν ειναι σιγουρος πως η εκασοτε επιστημονικη μεθοδος
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 07-02-2010, 21:12
  5. Ειναι λογικο??
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 31-05-2009, 17:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •