Ειμαι υπερβολικη μηπως?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    29

    Ειμαι υπερβολικη μηπως?

    Καλησπερα σας! Ειμαι εδω και 8 μηνες μ ενα παιδι αγαπιομαστε παρα πολυ,ειναι πραγματικα αυτο που εψαχνα και μου φερεται αψογα. Το θεμα ειναι πως με πιανουν αγχη ξαφνικα και πεφτω γιατι βλεπω πχ πως εκει που τους πρωτους μηνες μου εφερνε που κ που ενα λουλουδι η εμενε παραπανω σπιτι μου για να περασουμε τη μερα μαζι τωρα δεν το κανει. Μου λεει βεβαια πως το σκεφτεται απλα λογω αγχους με δουλεια κ τετοια τρεχει συνεχως. Βρισκομαστε 2 φορες για καφε και 2 μερες που ερχεται σε μενα μετα τη δουλεια του αργα μιλαμε τρωμε μενυμε μαζι και συνηθως το πρωι εχει κανονισει καποιο ραντεβου σχετικο με δουλεια και φευγει. δεν θελω να γινομαι απαιτητικη αλλα του ζηταω συνεχως να εχουμε μια μερα που να μν εχει κανονισει δουλειεα (την κανονιζει εκεινος) ωστε να την περναμε μαζι και αν κανουμε πραγματα,να βγουμε λιγο εξω. Μου λεει πως το θελει πολυ και το προσπαθει. Εγω ομως τρωγομαι και με ενοχλει που πρεπει να φτανω στ σημειο να ζηταω κατι τοσο αυτονοητο κ στεναχωριεμαι που απο μονος του δεν το προσπαθει να εχουμε μια μερα δικη μας ..το πιστευω οτι το θελει αλλα δεν ξερω..σκαω..κατα τ αλλα ειναι ολα ιδανικα και μιλαμε καθημερινα και μου λεει ομορφα πραγματα. Να σας πω πως δεν ειναι οτι κανει αλλα πραγματα πχ φιλοι,μπαλα κλπ..εχει απλα τη δουλεια κ οποτε δν δουλευει βλεπει εμενα. Απλα ειναι ικανοποιημενος μ αυτο που εχουμε και θεωρει πως δνε υπαρχει λογος να το πιεσει,οταν θα εχει χρονο θα κατσουμε πιο πολυ μαζι. Πιστευετε πως πρεπει να χαλαρωσω?εσας θα σας πειραζε?? τι θα κανατε?? μηπως να μην ξαναπω κατι ν αφησω να δω τι θα κανει?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    το θεμα δεν ειναι τι σκεφτομαστε εμεις, αλλα τι σε κανει ευτυχισμενη :)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Δεν το θεωρω αυτονοητο να του ζητας μια μερα να μην παει στην δουλεια. Το οτι μπορει να κανονιζει τα ραντεβου του δεν λεει κατι.
    Γιατι προφανως τα ραντεβου του τα κανονιζει με αλλους ανθρωπους.

    Νομιζω οτι εσυ εισαι λιγο υπερβολικη.Αφου λες και μονη σου οτι οταν δεν δουλευει ειναι μαζι σου......

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Δεν το θεωρω αυτονοητο να του ζητας μια μερα να μην παει στην δουλεια. Το οτι μπορει να κανονιζει τα ραντεβου του δεν λεει κατι.
    Γιατι προφανως τα ραντεβου του τα κανονιζει με αλλους ανθρωπους.

    Νομιζω οτι εσυ εισαι λιγο υπερβολικη.Αφου λες και μονη σου οτι οταν δεν δουλευει ειναι μαζι σου......
    λες να μην δουλευει 2 φορες την εβδομαδα αργα το βραδυ μονο?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ναι μπορει να μην δουλευει μονο το ΣΚ.....
    Αφου αν δεις λεει οτι οταν δεν δουλευει ειναι μαζι της

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Ναι μπορει να μην δουλευει μονο το ΣΚ.....
    Αφου αν δεις λεει οτι οταν δεν δουλευει ειναι μαζι της
    ναι, αλλα το παραπονο της ειναι πως ειναι σπανια μαζι της ;) και αν ειναι μαζι της μονο οταν δεν δουλευει βασιζεται μονο στα λογια του (που ειναι και η πηγη της ανασφαλειας της)

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    29
    Πολλες φορες εχει καποια κενα πχ 3 ωρες ενδιαμεσα αλλα μενουμε μακρια οποτε με τα μεσα δεν προλαβαινουμε να παμε πχ για ενα καφε. Η μονη λυση ειναι γενικα να κανω εγω διαδρομη προς τα κει γιατι δεν δουλευω τις καθημερινες οποτε εχω πολυ χρονο,η πχ να παω μεχρι τ ραντεβου του ν περιμενω λιγο και μετα να κανουμε κατι μαζι..το οποιο κ εχει γινει αλλα δεν θελω να γινεται συστηματικα..οκ ειμαι πιο ανετη σε θελα χρονου αλλα δεν θελω να συνηθισει ετσι..θελω να βλεπω πως εχει τη διαθεση ΟΤΑΝ ειναι εφικτο να φροντιζει να εχει ενα κενο και να μ πει πχ σημερα θα κατσουμε μαζι μα παμε βολτα να μαγειρεψουμε κλπ.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    29
    Θεωρω πως μια σχεση δεν ειναι μονο υπνος αγκαλιτσα, ενας καφες και ολα οκ...θελω να κανουμε πραγματα μαζι..απλα εγω ειμαι γενικα τετοιος ανθρωπος μ αρεσει να ψαχνω να κανοισω εκδρομη,να παω παραλια κλπ ενω εκεινος ειναι περισσοτερο δουλεια-κουραση αρα οτα βρεθουμε θελει να χαλαρωσουμε και να ξεκουραστει..δεν τον νοιαζει το μερος η ο χρονος τον νοιαζει οποτε μπορουμε απλα να ειμαστε μαζι..

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by jennyjuly View Post
    Πολλες φορες εχει καποια κενα πχ 3 ωρες ενδιαμεσα αλλα μενουμε μακρια οποτε με τα μεσα δεν προλαβαινουμε να παμε πχ για ενα καφε. Η μονη λυση ειναι γενικα να κανω εγω διαδρομη προς τα κει γιατι δεν δουλευω τις καθημερινες οποτε εχω πολυ χρονο,η πχ να παω μεχρι τ ραντεβου του ν περιμενω λιγο και μετα να κανουμε κατι μαζι..το οποιο κ εχει γινει αλλα δεν θελω να γινεται συστηματικα..οκ ειμαι πιο ανετη σε θελα χρονου αλλα δεν θελω να συνηθισει ετσι..θελω να βλεπω πως εχει τη διαθεση ΟΤΑΝ ειναι εφικτο να φροντιζει να εχει ενα κενο και να μ πει πχ σημερα θα κατσουμε μαζι μα παμε βολτα να μαγειρεψουμε κλπ.
    σου ειπα και στην αρχη, δες τι θα σε κανει ευτυχισμενη, απο κει και περα ειναι δικο σου θεμα να επιδιωξεις την ευτυχια σου (αν γινεται με τον συγκεκριμενο ανθρωπο)

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    29
    Θελω πραγματικα με καποιο τροπο να το αποβαλλω ολο αυτο απο μεσα μου..δν θελω να χωρισω για κατι τετοιο..δεν εμαι αχαριστη και πιστευω πως ποτε δεν θα εχουμε κατι ιδανικο..καποιος πχ που εχει πολυ χρονο για την κοπελα του μπορει να εχει αλλα ελαττωματα..απλα το τελευταιο διστημα περναω περιοδους μελαγχολιας,κλαιω χωρις λογο και τετοια,δεν γνωριζω γιατι και ολο αυτο με κανει να μην βλεπω τα καλα και αν εστιαζω σ αυτα που δεν εχω και ειναι ιδιατερα ψυχοφθορο..

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    οποτε ειναι αλλο το θεμα σου, αλλα για αυτο πρεπει να μιλησεις με γιατρο για να διαπιστωθει αν ειναι παθολογικο

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    τα είχα όλα μια φορά μα ήθελα παραπάνω
    αυτόνομησου κ λίγο γτ η συνεχή επαφή συνήθως φέρνει τριβή κ όχι ενωση

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    εγω πιστευω οτι μια χαρα λειτουργει το γυναικειο σου ενστικτο.. το διαισθανεσαι το κακο αλλα επειδη δεν θες να το πιστεψεις, προσπαθεις να το καταπιεσεις μεσα σου κ γι'αυτο στο τελος καταληγεις να κλαις.. δεν ξερω πως μπορεις να χειριστεις αυτη την κατασταση, απλα μην πιεζεις τον εαυτο σου κ μην βγαζεις τις ανασφαλειες σου στη σχεση σου..κανε κ εσυ ενα προγραμμα που θα σε ικανοποιει κ βρες διεξοδους, γιατι οσο ασχολεισαι,τοσο χειροτερα το κανεις κατα τη γνωμη μου

Similar Threads

  1. Ειμαι αρκετα καλος ειμαι η μηπως δεν βλεπω αρκετα καλα
    By ImLost in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-08-2014, 13:56
  2. Μήπως είμαι τρελός, μήπως τα' χω χαμένα.. που λέει και το τραγούδι;;
    By Nestwr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 08-03-2014, 20:14
  3. ειμαι εγω υπερβολικη και υποχονδρια η....
    By natas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 08-10-2011, 22:55
  4. Μήπως είμαι λάθος?
    By sanja in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 27-03-2009, 14:23
  5. Μηπως ειμαι λαθος
    By stratosdr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 19-10-2006, 18:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •