Μεγάλες αλλαγές στη ζωή μου οι οποίες με αγχώνουν!! HELP!!!!!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    5

    Μεγάλες αλλαγές στη ζωή μου οι οποίες με αγχώνουν!! HELP!!!!!!!!!

    Είμαι ένα άτομο το οποίο έχει μεγαλώσει σε μεγάλη πόλη και σπουδάζω ουσιαστικά σε κομώπολη με μόνο 1 τει..
    Μόλις τελείωσα το 2ο έτος μου με σχετικά καλούς βαθμούς αλλά πλέον η ζωή μου έχει αλλάξει ριζικά.
    Από το Σεπτέμβρη και μετά δλδ όλο το 2ο έτος συγκατοικούσα με το φίλο μου ο οποίος σπουδάζει στη διπλανή πόλη και έμενε σε μένα κ πηγαινοερχόταν με λεωφορείο όλο το χρόνο.. Σημειωτέον είμαστε από διαφορετική πολη.. Πριν 2 μήνες άρχισε να μένει ποιο πολύ σε 1 φίλο του στη διπλανή πόλη κ σιγά σιγά άρχισε να μου λέει πως θέλει να μείνει εκεί ότι έτσι θα ήταν καλύτερο για όλους έχοντας ως αποτέλεσμα μην αντέχοντας αλλο εγώ τους άπειρους καβγάδες, για αυτό αλλά κ άλλα θέματα, να του ανακοινώσω ότι βρήκα σπίτι κ αλλάζω κ αφού θέλει να πάει στην διπλανή πόλη ας πάει κ θα βρισκόμαστε τα Σαβ/κα όπως έλεγε.. Έφυγε πριν 2 μέρες με τη μάνα του, ήρθαν πήραν τα μισά του πράγματα κ τα άλλα μισά θα τα πάρουν μέσα στο Αύγουστο όταν θα έρθουν να βρούνε κ σπίτι.. Από το παλιό μου σπίτι αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με το σπιτονοικοκύρη μου ο οποίος λέει ότι αν σπάσω το συμβόλαιο θα με κυνηγίσει κ έχω κ τη μάνα μου απελπισμένη επειδή η μετακόμιση στοιχίζει οπως και να ναι κ δεν έχουμε τα ιδιαίτερα χρήματα κ ο μοναδικός ανθρωπος που θα με έκανε νε νοίωσω καλύτερα ο κολλητός μου είναι στρατό και συμμειωτέον χώρισε μετά από 2 χρόνια αρα δεν είναι και στη καλύτερη ψυχολογία! Αυτά όλα έχουν ως απότέλεσμα να αγχώνομαιι τόσο ώστε να με πιάνει συχνά ζαλάδα - επειδή έχω γεννηθεί με αυχενικο, κ να μου ξαναβγεί ενα πρόβλημα που ειχα μικρή. Κάθε φορά που τρώω διπλώνομαι από τους πόνους στο στομάχι κ έχω συνέχεια ένα σφύξιμο στο θώρακα που δεν με αφήνει να αναπνεύσω.. Όταν επιστρέψω στη πόλη μου θα επισκευτώ ψυχολόγο αλλά μέχρι να γίνει αυτό (έχω κ 1 μετακόμιση μπροστά μου εκτός των άλλων) τι κάνω?? . Παίρνω κάποια φυτικά ηρεμιστηκα αλλα δεν πολυβοηθάνε.. Κ έχω και το άγχος κατά πόσο θα χωρίσω με το φίλο μου επειδη 1ον δεν τα πάμε κ πολύ καλά κ 2ον είναι από τους ανθρώπους που ενθουσιάζονται εύκολα κ δεν ξέρω αν του έχω εμπιστοσύνη .. Και αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι τι να κάνω??

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    23
    Πρώτα απ'ολα όλες οι σχέσεις περνάνε κάποιες φάσεις. Και εφόσον είσασταν καιρό συγκάτοικοι, μπορέσατε να ζήσετε ο ένας τον άλλον και να καταλάβετε αν μπορείτε να είστε μαζί για πολλούς και διάφορους λόγους ή όχι. Όταν υπάρχουν καυγάδες και συγκρούσεις ανάμεσα στο ζευγάρι τότε καλό θα είναι να δίνουμε ένα τέλος, αποφεύγοντας τη συνέχιση του κακού. Αν ο φίλος σου δεν περνούσε καλά, άφησέ τον να πάει όπου θέλει. Θα καταλάβει αν έκανε το σωστό ή το λάθος αργά ή γρήγορα. Ίσως να ήθελε να ξεκόψει κατα κάποιο τρόπο και να στο έφερε πλαγίως χωρίς να θέλει να σε πληγώσει, αλλά να αφήνει πίσω του και μία καβάντζα μήπως και το μετανοιώσει. Εσύ προσπάθησε να μην τον καταπιέζεις και να σεβαστείς την απόφασή του. Ίσως ένιωθε πως όλο αυτό τον έπνιγε και ήθελε με κάποιον τρόπο να ηρεμήσει πηγαίνοντας στον φίλο του. Ίσως και να θέλησε να μειώσει τα έξοδά του αφού λες ότι η απόσταση είναι από πόλη σε πόλη και να μην υπάρχει θέμα χωρισμού, αν και το κόβω λίγο χλωμό, ίσως όμως, δεν το αποκλείουμε.

    Όσον αφορά εσένα, όλο αυτό σε επηρέασε και σου έχει δημιουργήσει φοβερό άγχος με αποτέλεσμα τα συμπτώματα τα οποία αναφέρεις. Προσπάθησε να μην σκέφτεσαι αρνητικά, ίσως είναι μια νέα αρχή στη ζωή σου με κάτι καλύτερο, είσαι πολύ νέα, δε σε πήραν δα και τα χρόνια, εχεις τη ζωή μπροστά σου να γνωρίσεις όποιον θέλεις και να τη ζήσεις με τον καλύτερο τρόπο. Να μην σκέφτεσαι το χειρότερο, κάθε εμπόδιο σε καλό οδηγεί, κάτι καλύτερο θα βγει να το θυμηθείς.
    Ο σπιτονοικοκύρης και συμβόλαιο 10 χρόνια να κάνατε δεν μπορεί να σου κάνει τίποτα, δεν έχει κανένα δικαίωμα, αν θέλεις να φύγεις μπορείς να το κάνεις απλά θα πρέπει να είσαι τυπική με τα ενοίκια και μετά. Δεν υπάρχει τρόπος να μείνεις στο ίδιο σπίτι? Αν το κάνεις μόνο και μόνο επειδή είπες στο φίλο σου πως βρήκες άλλο, τότε δεν υπάρχει λόγος να φύγεις. Μπορείς να του πεις πως ήθελες να τον διευκολύνεις στην απόφασή του και τότε ίσως τον βάλεις και σε άλλες σκέψεις πιο βαθιές, που ξέρεις?. Θα μπορούσες να μοιραστείς τα έξοδα με κάποια συμφοιτήτριά ή φίλη σου ίσως. Μια μετακόμιση στις μέρες μας θέλει κάποια έξοδα που όταν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος καλύτερα να την ξανασκεφτείς.

    Συγνώμη για τα προηγούμενα σκληρά μου λόγια, όμως είπα την απόψή μου, έχοντας περάσει μια παρόμοια κατάσταση στο παρελθόν και καταλαβαίνοντας πως έκανα τελικά το σωστό, το οποίο μπορείς να κάνεις και συ ξεκαθαρίζοντας τα θετικά και τα αρνητικά σ'αυτή τη σχέση. Αλλά η απόφαση είναι δική σου.
    Last edited by Antriana; 04-07-2012 at 00:01.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    5
    Σε ευχαριστώ για την ειλικρίνεια σου το χρειαζόμουν..Το σπίτι που νοίκιαζα με το φίλο μου ειναι 3άρι και είναι 300euro άρα δεν με συμφέρει να το κρατήσω.. Αυτό το διάστημα της ζωής μου δεν θα ήθελα με τίποτα να συγκατοικήσω ειλικρινά έχω την ανάγκη να μείνω λίγο μόνη μου.. Όσο αφορά το σπιτονοικοκύρη μου με απειλεί ότι άμα φύγω θα κινηθεί δικαστικά πράγμα που με τρομάζει και με αγχώνει.. Έχω βρει μια γκαρσονιέρα η οποία είναι εντάξει και τη μετακόμιση θα μου τη κάνει ένας φίλος μου άρα δεν υπάρχει θέμα εξόδων, ουσιαστικά θα γλυτώσω πολλά χρήματα.. Αλλά αυτό που με τρελαίνει και μου προκαλεί- αν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτή την έκφραση <κρίσεις άγχους> - είναι ότι όλα αλλάζουν και εγώ είμαι στη μέση και όλοι περιμένουν από μένα κάτι που όμως δεν ξέρω τι είναι αυτό.. Όσο αφορά το φίλο μου ειλικρινά δεν δείχνει ότι θέλει να χωρίσουμε- τουλάχιστον τώρα δεν ξέρω τι θα γίνει όταν πάει διακοπές ή ανοίξουν οι σχολές πράγμα που μου προκαλεί σύγχιση κ μου πολλαπλασιάζει το άγχος επειδή δεν ξέρω τι θέλει και τι περιμένει από εμένα..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Quote Originally Posted by annoulini View Post
    Σε ευχαριστώ για την ειλικρίνεια σου το χρειαζόμουν..Το σπίτι που νοίκιαζα με το φίλο μου ειναι 3άρι και είναι 300euro άρα δεν με συμφέρει να το κρατήσω.. Αυτό το διάστημα της ζωής μου δεν θα ήθελα με τίποτα να συγκατοικήσω ειλικρινά έχω την ανάγκη να μείνω λίγο μόνη μου.. Όσο αφορά το σπιτονοικοκύρη μου με απειλεί ότι άμα φύγω θα κινηθεί δικαστικά πράγμα που με τρομάζει και με αγχώνει.. Έχω βρει μια γκαρσονιέρα η οποία είναι εντάξει και τη μετακόμιση θα μου τη κάνει ένας φίλος μου άρα δεν υπάρχει θέμα εξόδων, ουσιαστικά θα γλυτώσω πολλά χρήματα.. Αλλά αυτό που με τρελαίνει και μου προκαλεί- αν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτή την έκφραση <κρίσεις άγχους> - είναι ότι όλα αλλάζουν και εγώ είμαι στη μέση και όλοι περιμένουν από μένα κάτι που όμως δεν ξέρω τι είναι αυτό.. Όσο αφορά το φίλο μου ειλικρινά δεν δείχνει ότι θέλει να χωρίσουμε- τουλάχιστον τώρα δεν ξέρω τι θα γίνει όταν πάει διακοπές ή ανοίξουν οι σχολές πράγμα που μου προκαλεί σύγχιση κ μου πολλαπλασιάζει το άγχος επειδή δεν ξέρω τι θέλει και τι περιμένει από εμένα..
    Γεια σου αννουλινι
    Πρώτον για το σπίτι έχει δίκιο η προλαλήσασα δεν μπορεί να σου κάνει τίποτα, μην αγχώνεσαι, έχεις δεσμευτει σε κάτι ιδιαιτερο στο συμβολαιο που υπογράψατε πλην των συνηθισμένων?
    Σου φαίνονται βουνό όλες οι αλλαγές στη ζωή σου και είναι φυσικο, αλλά τα πράγματα καλή μου ρέουν, δεν μένουν σταθερά. Όπως συνηθίζω να λέω τελευταία "Ποτέ δεν κυλάει το ίδιο νέρο στην κοίτη του ποταμού" Χαιρέτησε αισιοδοξα τις αλλάγες στη ζωή σου, πίστεψε ότι θα σου φέρουν καινούρια όμορφα πράγματα και ας αυτή τη στιγμή σε τρομάζουν λιγο.
    Το ότι όλοι περιμένουν από σένα πράγματα, είναι δική σου αίσθηση που έρχεται ακριβώς από το βάρος των αλλαγών και των ευθυνών που προκύπτουν.
    Χαλάρωσε και όλα ειναι αντιμετωπίσιμα.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    5
    Αγαπητή Frini,
    σε αυτά που λες έχεις δικιό και μπορεί όντως να βελτιωθούν τα πράγματα αλλά πάντα υπάρχει και το σενάριο να χειροτερέψουν..
    Είμαι από τους ανθρώπους που δεν τους αρέσουν οι δραστικές αλλαγές, ακριβώς και για αυτό εχω πανικοβληθει..
    Χθες πήγα στο παλιό το σπίτι να πάρω κάτι πράγματα και με έπιασε κάτι και δεν μπορούσα να κουνηθώ από τη θέση μου και δεν μπορούσα να κατέβω τις σκάλες επειδή νόμιζα ότι θα πέσω.. Δεν ξέρω ακριβώς πως ονομάζεται αυτό αλλά νομίζω πως ήταν κρίση πανικού και που πήρα φυτικά ηρεμιστηκά δεν βοήθησαν. Μπορεί μακροπρόθεσμα να βελτιωθούν τα πράγματα, το τώρα όμως πως το αντιμετωπίζω ?? Όσο αφορά το παλιό μου σπιτονυκοκύρη μου ισχυρίζεται ότι θα με πάει δικαστικά διότι έσπασα το συμβόλαιο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Quote Originally Posted by annoulini View Post
    Αγαπητή Frini,
    σε αυτά που λες έχεις δικιό και μπορεί όντως να βελτιωθούν τα πράγματα αλλά πάντα υπάρχει και το σενάριο να χειροτερέψουν..
    Είμαι από τους ανθρώπους που δεν τους αρέσουν οι δραστικές αλλαγές, ακριβώς και για αυτό εχω πανικοβληθει..
    Χθες πήγα στο παλιό το σπίτι να πάρω κάτι πράγματα και με έπιασε κάτι και δεν μπορούσα να κουνηθώ από τη θέση μου και δεν μπορούσα να κατέβω τις σκάλες επειδή νόμιζα ότι θα πέσω.. Δεν ξέρω ακριβώς πως ονομάζεται αυτό αλλά νομίζω πως ήταν κρίση πανικού και που πήρα φυτικά ηρεμιστηκά δεν βοήθησαν. Μπορεί μακροπρόθεσμα να βελτιωθούν τα πράγματα, το τώρα όμως πως το αντιμετωπίζω ?? Όσο αφορά το παλιό μου σπιτονυκοκύρη μου ισχυρίζεται ότι θα με πάει δικαστικά διότι έσπασα το συμβόλαιο.
    Kαλημέρα
    Να ξεκινήσω από το τελευταίο, το συμβόλαιο μεταξύ εκμισθωτών και μισθωτών δεσμεύει τους πρώτους που δεν μπορούν χωρίς σοβαρή αιτία (πχ ιδιοκατοίκηση) να βγάλουν έξω τους δεύτερους. Κάνω ένα συμβολαιο για δυο χρόνια και στον ένα χρόνο μένω άνεργη συνεπώς δεν δύναμαι να πληρώνω ενοίκιο, τι θα κάνω?θα το κρατήσω και θα χρωστάω...?Οπότε μην μασάς..και οκ οι δικοί σου δεν γνωρίζουν για αυτά..?δεν υπάρχει κάποιος να τον πάρει ένα τηλέφωνο και να του πει τα πράγματα ως έχουν και καλείσαι εσύ μικρή κοπέλα να τα βγάλεις πέρα μόνη σου ?Εκεί ακριβώς πατάει, στην άγνοια σου..
    Το πιο σημαντικο καλή μου: αν το μυαλο σου είναι στραμένο στο ότι τα πράγματα θα χειροτερέψουν, είναι σαν να ωθείς τις καταστάσεις προς τα εκεί. Πάρε το καλό σενάριο και δώστου τη θετικότητα σου.
    Πίστεψε με αυτό που περιγράφεις με το σπίτι το έχω ζήσει πριν ένα χρόνο οπότε μπορώ να σε νιώσω. Όμως οι συνθήκες ήταν πολυ πολυ διαφορετικές, χωρίς να θέλω σε τίποτα να υποτιμήσω το πως νιώθεις. Είσαι όμως μικρη κοπέλα και οφείλεις για τον εαυτό σου να μην αφήνεις να σε παίρνουν από κάτω κάποια πράγματα.Μην περιμένεις την μακροπρόθεσμη βελτιωση, εστιάσου στο τώρα, και πες ότι αυτή η αλλαγή είναι για καλο. Κάνε όμορφο το νέο σου σπιτάκι και ζήτησε απο τον φίλο σου να συμμετέχει σ' αυτό. Να σε βοηθήσει στη μετακόμιση και στη διακόσμηση του.
    Μπορείς όπως λες να μην είσαι άνθρωπος των δραστικών αλλαγών, είναι θέμα χαρακτήρα, προσωπικών ανασφαλειών, βολέματος , όμως προετοιμασε τον εαυτό σου γιατί είσαι νέο κορίτσι και οι αλλαγές στη ζωή σου είναι αναμενόμενες. Μην αφήνεις να σε πανικοβάλλουν.
    Φτιάξε όμορφες εικόνες με νέες καταστάσεις , πάρε βαθειες ανάσες , πες στον εαυτο σου ότι θα τα καταφέρεις γιατί είσαι πιο δυνατή από τους φοβους σου.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    5
    Τι να σου πω κοπέλα μου?
    Ειλικρινά δεν ξέρω.. Η μετακόμιση έγινε και ο φίλος μου είναι άφαντος.. Όταν τον παίρνω τηλέφωνο απαντάει σε στυλ= Έλα τι θες? Έγινε κάτι??
    Εντάξει 3-4 μέρες δεν μπορούσα να μιλήσω λόγω της μετακόμισης αλλά αυτός από εκεί και πέρα είναι άφαντος.. Τον παίρνω δεν απαντάει, και μετά από ώρα είτε θα έχει δουλειά είτε θα είναι ψυχρός- και όταν λέω ψυχρός Σιβηρία.. Δεν έχω συνηθήσει τέτοια συμπεριφορά και μου φαίνεται πολύ περίεργο και πραγματικά δεν ξέρω πως να φερθώ.. Τον ρώτησα αν θέλει να ακυρώσουμε τις κοινές μας διακοπές και μου ειπε= Γιατί? πλάκα θα έχει θα γελάσουμε.. Τον ρώτησα αν θέλει να χωρίσουμε μου είπε =Όταν θα γίνει αυτό θα είσαι από τους πρώτους που θα το μάθεις.. Ότι και να κάνω, ότι και να πω του είναι αδιάφορο και όσο γίνεται αυτό τόσο μεγαλώνουν οι κρίσεις άγχους μου με σφίξιμο στη καρδιά και αίσθημα δυσφορίας, νοιώθω σαν να μην μπορώ να ανασάνω. Όσο αφορά τη μετακόμιση τα μετέφερα τα πράγματα από το παλιό σπίτι στο καινούργιο τα άφησα στις κούτες και πήγα στη μάνα μου δεν μπορούσα να είμαι πλέον σε αυτό το μέρος χρειαζόμουν ένα διάλυμα..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Ναι, προσπάθησε να χαλαρώσεις λιγο και οταν θα αισθάνεσαι λιγο πιο καλα΄επιδιωξε μια συζήτηση μαζί του από κοντά.Σίγουρα δεν είναι αντίδραση αυτή και καταλαβαίνω ότι σε πληγώνει.
    Μου δείχνει ότι ο φίλος σου είναι σε αλλη φάση .
    Ζητησε του να το ξεκαθαρίσει για να μην τραβιέσαι και εσύ άδικα.
    Από τη μητέρα σου δεν μπορείς να ζητήσεις βοηθεια τουλάχιστον στα πρακτικα για να μην τρως μόνη σου και αυτό το λούκι?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    5
    Η μητέρα μου προσπαθεί να βοηθήσει αλλά έχει τρεξίματα με νοσοκομεία για τους γονείς της αυτό το διάστημα και κάνει ότι μπορει..
    Στο φίλο μου ρωτάω τι θέλει γιατί μου φέρεται τόσο αδιάφορα και η απάντησή του είναι η ίδια= Δεν είμαι ψυχρός, μια χαρά είμαι.. Και εγώ έχω πελαγώσει δεν ξέρω τι να κάνω πως να φερθώ και με περιμένει πακέτο πίσω στο χωριό που είναι το πανεπιστήμιο μου επειδή πρέπει να πάω να φτιάξω το σπίτι πριν έρθουν ο φίλος μου με τη μάμα του επειδή δεν θα βρει τα πράγματά του έτσι όπως τα άφησα και από τη μια θέλω να πάρει τα πράγματά του και να βρει σπίτι αλλού και να δούμε πως θα πάει η κατασταση από απόσταση, από την άλλη όπως και να είμαστε δεν θέλω να φύγει.. Και το πόσο χάλια είμαστε αυτή τη στιγμή δεν με βοηθάει να καταλάβω τι θέλει, και τι είναι καλύτερο και για μένα και για αυτόν..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Quote Originally Posted by annoulini View Post
    Η μητέρα μου προσπαθεί να βοηθήσει αλλά έχει τρεξίματα με νοσοκομεία για τους γονείς της αυτό το διάστημα και κάνει ότι μπορει..
    Στο φίλο μου ρωτάω τι θέλει γιατί μου φέρεται τόσο αδιάφορα και η απάντησή του είναι η ίδια= Δεν είμαι ψυχρός, μια χαρά είμαι.. Και εγώ έχω πελαγώσει δεν ξέρω τι να κάνω πως να φερθώ και με περιμένει πακέτο πίσω στο χωριό που είναι το πανεπιστήμιο μου επειδή πρέπει να πάω να φτιάξω το σπίτι πριν έρθουν ο φίλος μου με τη μάμα του επειδή δεν θα βρει τα πράγματά του έτσι όπως τα άφησα και από τη μια θέλω να πάρει τα πράγματά του και να βρει σπίτι αλλού και να δούμε πως θα πάει η κατασταση από απόσταση, από την άλλη όπως και να είμαστε δεν θέλω να φύγει.. Και το πόσο χάλια είμαστε αυτή τη στιγμή δεν με βοηθάει να καταλάβω τι θέλει, και τι είναι καλύτερο και για μένα και για αυτόν..
    Οκ με τη μητέρα σου κατανοητό.
    Το μόνο που έχεις να κανεις με τον φίλο σου είναι να ηρεμήσεις και αν μπορείς να δώσεις λίγο χρόνο σ' αυτόν και σε σένα. Λίγο όμως. Το γεγονός ότι επέλεξε να ζήσει μακρυα σου είναι ένα θέμα, δείχνει μια απομάκρυνση. Μην πιέζεις τα πράγματα αφού δεν είσαι σε φάση..αλλά και μην αγχώνεσαι παραπάνω από το κανονικο. Δηλαδη οκ θέλεις να πας στο σπίτι για να το φτιάξεις πριν έρθουν αυτός και η μάνα του?Χαλάρωσε κορίτσι μου.
    Σου είπα και νωρίτερα, φτιάξε το σπιτάκι σου, κάνε κάποια πράγματα για σένα...και αν είναι να ρθει θε να ρθει αλλιώς θα προσπεράσει..Σκέψου ότι η αλλαγή αυτή μπορεί να είναι πολυ καλύτερη απ' ότι περιμένεις

Similar Threads

  1. Αλλαγες ......
    By pitheas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 10-03-2012, 21:45
  2. μεγαλες κρισεις πανικου
    By katastrofi in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 2
    Last Post: 09-08-2011, 22:51
  3. Μεγαλες αποριες !!!!!
    By Molostroi in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 12
    Last Post: 14-03-2011, 14:02
  4. ΑΠΟΤΟΜΕς ΑΛΛΑΓΕΣ ΔΙΑΘΕΣΗΣ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ Κ ΤΑ ΧΑΝΩ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 23-09-2010, 02:56
  5. Προσθήκες, αλλαγές, ανανεώσεις στο e-psychology
    By NikosD. in forum Νέα, ανακοινώσεις
    Replies: 4
    Last Post: 09-11-2004, 13:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •