Βοήθεια!Ερωτεύτηκα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    122

    Βοήθεια!Ερωτεύτηκα!

    Γεια σας θα ήθελα να σας διηγηθώ την ιστορία μου και να με βοηθήσετε με τα σχολιά σας. Είμαι 22 ετών.Το 2002 το καλοκαίρι με τους φίλους μου είχαμε γνωρίσει στο χωριό μου δυο αδερφες 11 κ 13 ετών ελληνοκαναδές που είχαν έρθει για διακοπές.Την επόμενη χρονιά ήρθαν ξανά για δυο μέρες κ πάλι κάναμε παρέα καθώς ήταν πολυ συμπαθητικα κοριτσακια κ παραδόξως επικοινωνούσαμε παρολο που ηταν τοσο μικρές.Δυστυχώς επειδή δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα κ δεν είχαν σπίτι να μείνουν, τα επόμενα τρία χρόνια δεν ήρθαν στο χωριό κ μιλούσαμε μέσω e-mails.Τον τελευταίο χρόνο είχαμε ψιλοχαθει κ μεσω ιντερνετ κ σχεδον τις είχα ξεχάσει ώσπου έσκασαν μύτη απροειδοποίητα το καλοκαιρι που μας περασε.Έκατσαν μόλις μια μέρα στο χωριό.Με την μικρότερη από τις δύο έπαθα πλάκα όταν την είδα γιατι είχε γίνει γυναίκα ενώ ήταν παιδι κ μέσα μου ένοιωσα μεγάλη συγκίνηση καθώς τη θυμόμουν κοριτσάκι... Όλη τη μέρα ήμασταν μαζί με τα κορίτσια μέχρι κ αργά τη νύχτα, κ περάσαμε φανταστικά αφού χορέψαμε ήπιαμε κ τα είπαμε... Η μικρότερη απο τις δυο που ανεφερα έδειξε κάποια παραπανω σημαδια συμπάθειας,ήθελε να βγαλουμε μαζι φωτογραφιες ζητησε τον αριθμο μου με αποκορύφωμα το ότι βούρκωσε στον αποχαιρετισμό.Από όταν έφυγαν άρχισα να τη σκέφτομαι συνέχεια κ κάποια βραδια δε μπορούσα να κοιμηθω επειδη σκεφτομουν αυτη κ την αποσταση που μας χωριζει. Απο τότε μιλαμε μεσω facebook αλλα είμαι διακριτικος κ δεν τις έχω πει τι νοιωθω. Τα Χριστούγεννα της έστειλα 3 πορτρέτα που ζωγράφισα με μολύβι σε χαρτι τα οποια ομολογουμενως ηταν πολυ ωραια κ εδειξε να καταενθουσιαζεται.Eπίσης στα μηνυματα μου της γραφω οτι μου λείπει κ οτι την αγαπώ κ μου απαντά με τον αντιστοιχο τροπο.Ξέχασα να πω οτι αυτη κ η αδερφη της μας υποσχέθηκαν οτι φετος θα ερθουν για τουλαχιστον ενα 10ημερο.... Χθες είδα ένα Comment στο προφιλ της απο ένα φιλο της στο facebook κ απο εκίνη τη στιγμη τρελάθηκα. Το μηνυμα αυτο λέει did u get 'got' by that kid yet? Δεν ξερω τι να κάνω σκέφτομαι να μην της στείλω τιποτα παρολο που μου περασε να της γραψω ένα μηνυμα που να περιγραφει τι νοιωθω.

    Εσείς τι λέτε?Nα της στείλω κατι μιας κ είδα αυτο το comment στο profile της?Βλέπετε ουτοπικο το να ασχολουμαι με μια κοπελα μου μενει στην αλλη ακρη της γης? Τι να κανω ομως που την αγαπαω και νοιωθω τοσο εντονα συναισθηματα για αυτη? Πριν μου πειτε τα κλασσικα όπως βρες μια εδω... θα σας πω τα εξης. Ποτέ δεν εχω δει τοσο αληθινο χαμογελο σε μια κοπελα,ποτε καμμια κοπελα δε με κοιταξε στα ματια οπως αυτη κ πολυ περισσοτερο ποτε δεν αγκάλιασα μια κοπελα την ώρα που εκλαιγε γιατι θα της ελειπα...

    p.s.Στην πόλη που μένει στον Καναδά εχώ πολλούς συγγενείς κ έχω σπιτι να μεινω....


    SOS Θέλω τη συμβουλη σας...

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    34
    Ego tha sou pw kati..San \'\'pitsirikas\'\' grapsta ola sta @@ sou pigene ena mina i oso mporeis na minis telospanton eki kai dostis osa pio pola mporeis na tis doseis kai meta den ksereis ti mporei na gini..Den gnorizo perisotera den mporo na sou po perisotera...Pantos ego sti thesi sou tha to kana epidi ime atomo pou den to niazi to meta zw to tora kai den me niazoun oi sinepies..I apopsi mou ine na kanis oti kalitero dinato gia na aksiopieisis afto pou enioses me ti sigkekrimeni kai ase tis alles edo...den tha nioseis polles fores etsi sti zoi sou pistevo kai i apopsi mou ine oti aksizi i prospatheia..

    P.s kati pou ixa kati pou exasa kati pou den ithela na xaso alla den thelo na ksanaxw \'\'from Leondicrazy\'\'

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    138
    Μια απλη απαντηση θα ηταν να πας εκει να μεινεις,αν δεν εχεις υποχρεωσεις,αλλα πιστευω πως αυτο ηδη το εχεις σκεφτει και δεν περιμενες να σου το προτεινω εγω..Κατι σιγουρα δε σε αφηνει να πας..Μου εχει συμβει κατι παρομιο με τη δικη σου κατασταση,μονο που η δικη μου κοπελα ειναι απο την δεξια αλλη ακρη του κοσμου(βλεπε φιλιπινες).Τη γνωρισα φυσικα εδω στην Ελλαδα και ειχαμε σχεση 6 μηνων,αλλα ενω ειχα κανονισει να παω να μεινω μαζι της,δεν καταφερα να το πραγματοποιησω,γιατι χωρισαμε πριν παω..Πιστεψε με,ειναι δυσκολο να αφησεις το περιβαλλον σου για να μεταναστευσεις σε μια χωρα,μονο για καποια που ερωτευτηκες,χωρις να ναι και σιγουρο το πως νιωθει και δεν ξερεις πως θα φερθουν οι γονεις της μιας και ειναι μικρη..Εγω βεβαια,ειχα σκοπο να παω,αλλα παρολο που την αγαπουσα πραγματικα και ειχαμε κανονικη σχεση,καποιες φορες το σκεφτομουν και δισταζα λιγο να κανω τετοιο βημα..Βεβαια,εφτασα στο σημειο να αγορασω τα εισητηρια,αλλα τοτε ηταν αργα γιατι ηδη ειχαμε χωρισει..
    Μην σκεφτεσαι επιπολαια,βαλε τη λογικη πανω απ το συναισθημα και θα τη βρεις τη λυση..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    138
    Βεβαια,μου εχει μεινει απωθημένο και το μετανιωσα που δεν πηγα.Βεβαια αν μπορουσα να γυρισω το χρονο πισω,πολλα θα αλλαζα,αλλα ελα μου ομως που δε μπορω..Αν πιστευεις πως αντεχεις οικονομικα για εισητηρια και λοιπα εξοδα και δεν εχεις σχολες ή λοιπες υποχρεωσεις,τοτε μην το σκεφτεσαι..πηγαινε και βλεπεις..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Στη θέση σου δεν θα το συζητούσα καν. Θα ήμουν ήδη εκεί.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    122
    Καλά τελικά εσεις κουβαλατε περισσοτερη τρελα απο εμενα. Δυστυχως ειμαι φοιτητης αυτη τη στιγμη κ χρωσταω μαθηματα.Βεβαια θα μπορούσα πανω στην τρελα μου να σηκωθω και να παω για ενα 15νθημερο αλλα ειναι πολλα τα λεφτα κ θα ρθω σε συγκρουση με τους γονεις μου που ηδη δεν τα παμε κ τοσο καλα... Να μην κανω υπομονη μεχρι τον Αυγουστο που θα ερθει Ελλαδα? Αυτο που φοβαμαι ειναι μην τα φτιαξει μεχρι τοτε με καποιον αλλον γιατι δεν της εχω πει οτι την εχω ερωτευτει...Δεν πιστευετε ομως οτι μεσα απο τις πραξεις μου το εχει καταλαβει?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •