AΞΙΖΕΙ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΧΕΣΗ???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1

    Unhappy AΞΙΖΕΙ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΧΕΣΗ???


    Γειά σας! Χαιρομαι πολυ που βρηκα αυτη τη σελιδα!
    Λοιπον θα τα πω περιλιπτικα και απο την αρχη!
    Ειμαι 23 ετων και εδω και 4 χρονια εχω σχεση με ενα αγορι 26 ετων!
    Τα τελευταια 2 χρονια κατι εχει σπασει μεσα μου, αυτος ειναι πολυ καλο παιδι και νομιζω πως εγω εχω το λαθος! Μου δημιουργειται εντονα η αναγκη να γνωρισω αλλους ανθρωπους! Στη αρχη δεν εβγαινα εξω για να μη παρασυρθω, τωρα θελω να βγω και να φλερταρω, εχω χασει και το ερωτικο μου ενδιαφερον! Δε ξερω αν αλλαζει, γιατι δεν ειναι η πρωτη φορα που τα νιωθω ολα αυτα! Σημερα του μιλησα, του ειπα οτι βαρεθηκα αυτη τη φαση, υποψην οτι μενει σε γειτονικη πολη, δουλευει εκει και κυριως βρισκομαστε μονο σαβ/κο! Του ειπα και να συγκατοικησουμε μπας και ενω βλεπομαστε λυθουν ολα! Αλλα αυτος ειχε σκοπο να εμενε μονος του μετα απο ενα χρονο και αν ηθελα να πηγαινα να μεινω μαζι του, εγω τι θα κανω αυτον τον χρονο? Δε ξερω αν αξιζει να συνεχισω αλλα ενω καθομαι νιωθω οτι ειμαι η σκυλα της υποθεσης! Ειναι οτι πολυτιμοτερο ειχα ποτε αλλα θελω κατι διαφοτερικο πλεον, ισως να ζησω λιγο! Τον λατρευω αλλα δεν ειμαι ερωτευμενη!Εχουμε αλλα θελω! Δε θελω να τον πληγωσω αλλα πληγωνομαι κι εγω! Πριν 3 χρονια εχασα τον πατερα μου, το αγορι μου ηταν διπλα μου βραχος! Ειναι οτι καλυτερο εχει περασει ποτε απο διπλα μου, αξιζει να φυγω για τρελες τις στιγμης! Εξω απο τη σχεση τι θα συναντησω! Φοβαμαι... ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? ΟΥΦ!!!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    23
    Λοιπον κοίταξε αν και είμαι αρκετά μικρότερη σου νομίζω πως μπορώ να σε βοηθήσω λίγο!! καταρχάς θέλω να μάθω πόσο μακριά βρίσκεστε ο ένας από τν άλλο?? και είμαι κατηγορηματική πως πρέπει να βρίσκεστε πολύ πιο συχνά! ας ξεκινήσουμε έτσι και θα συνεχίσουμε! για πες μας λοιπόν πόσο μακ΄ριά μένετε και πως επικοινωνείτε μεταξύ σας??

  3. #3
    petalouda μου ευχαριστω!!! Μενουμε 40 λεπτα μακρια με αμαξι, 1 ωρα με κτελ!μιλαμε στο τηλ.καθημερινα! το χειμωνα πηγαινα εγω συχνα, τωρα δεν εχω ορεξη να παω, εγω εχω θαλασσα κοντα! βρισκομασταν καθε σαβ/κο, τωρα δουλευω τα σαβατα και τον βλεπω κυριακη, αντε και στο τσακιρ κεφι δευτερα και τεταρτη αν δε δουλευει και ερθει για μπανιο!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    23
    δεν χρειάζεται να μ'ευχαριστείς katerinanina μου! λοιπόν καταλαβαίνω πως η κατασταση είναι αρκετά δύσκολη γιατί δν μένετε κοντά στην απέναντι πόρτα που λέμε και έτσι η επικοινωνία σας είναι κυρίως ηλεκτρονική! βέβαια αν υπάρχη δυνατή αγάπη αυτό το πρόβλημα ξεπερνιέται αλλά είναι τόσο μεγάλη η αγάπη σας? εσύ νιώθεις ερωτευμένη? μήπως υπάρχει κάποιος άλλος άντρας στην ζωή σου? έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου να βρεις ανθρώπους να ερωτευτείς και να γελάσεις! βεβαια αν αγαπιέστε θα μπορούσατε να συγκατοικήσετε αν και αυτός το θέλει!! πρέπει να βρίσκεστε να ανανεώνετε την σχέση σας είσαι μια νέα κοπέλα πρέπει να νιώθεις όμορφα! με τη σεξουαλική σας σχέση πως τα πάτε??

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    everywhere my mind can imagine
    Posts
    3
    Geia sou Katerina,
    Sthn idia akrivws katastash me esena vriskomai kai egw.Egw exw sxesh 3 xronia kai o dikos mou zei se allh xwra.To agori mou einai auto pou akrivws perigrafeis ..einai kalos me exei stirizei panta me antexei se ka8e krish pou pernaw alla mou exei figei k emena o erwtismos , ton sevome ton 8avmazw alla nomizw sthn ilikia pou eimaste xreiazomaste kati allo ...auto pou sou protinw einai na sizisete mazi gia na katalaveis kai esy ama sta ali8eia 8eleis na peraseis olh sou thn zwh mazi tou ...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Πολύ έξυπνη λύση! Αντί να χωρίσουμε, συζούμε. Έτσι λύνονται όλα!
    Κούνια που σας κούναγε!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by katerinanina View Post
    ......Στη αρχη δεν εβγαινα εξω για να μη παρασυρθω, τωρα θελω να βγω και να φλερταρω, εχω χασει και το ερωτικο μου ενδιαφερον! Δε ξερω αν αλλαζει, γιατι δεν ειναι η πρωτη φορα που τα νιωθω ολα αυτα! ..... Του ειπα και να συγκατοικησουμε μπας και ενω βλεπομαστε λυθουν ολα! ...... Ειναι οτι πολυτιμοτερο ειχα ποτε αλλα θελω κατι διαφοτερικο πλεον, ισως να ζησω λιγο! Τον λατρευω αλλα δεν ειμαι ερωτευμενη!Εχουμε αλλα θελω! Δε θελω να τον πληγωσω αλλα πληγωνομαι κι εγω! Πριν 3 χρονια εχασα τον πατερα μου, το αγορι μου ηταν διπλα μου βραχος! Ειναι οτι καλυτερο εχει περασει ποτε απο διπλα μου, αξιζει να φυγω για τρελες τις στιγμης! Εξω απο τη σχεση τι θα συναντησω! Φοβαμαι... ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? ΟΥΦ!!!
    katerinanina
    ο ερωτας και το παθος,δεν ειναι "τρελες της στιγμης"
    ειναι ο βασικος λογος που δυο ανθρωποι ειναι ζευγαρι και οχι φιλοι. για στηριξη εχουμε και τους φιλους και τους συγγενεις (λεμε τωρα).
    τα λες μονη σου ολα, ξαναδιαβασε τα.
    θελεις αλλα πραγματα, το μυαλο σου ειναι αλλου, σου τελειωσε το ερωτικο ενδιαφερον. το οποιο αν το εχεις απορια, ΔΕΝ ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ.
    κρατησε την οσο την θελεις την σχεση σου, αλλα μην προχωρησεις σε μεγαλυτερη δεσμευση, συγκατοικηση κλπ, μονο χειροτερα θα τα κανεις. σε συμβιωση προχωραμε οταν λαχταραμε και οι δυο να ειμαστε μαζι συνεχεια, οχι οταν εχουμε βαρεθει για να τονωσουμε το ενδιαφερον.
    στο υπογραφω οτι το ενδιαφερον που απομεινε θα ψοφησει εντελως...

  8. #8
    Quote Originally Posted by petalouda3 View Post
    δεν χρειάζεται να μ'ευχαριστείς katerinanina μου! λοιπόν καταλαβαίνω πως η κατασταση είναι αρκετά δύσκολη γιατί δν μένετε κοντά στην απέναντι πόρτα που λέμε και έτσι η επικοινωνία σας είναι κυρίως ηλεκτρονική! βέβαια αν υπάρχη δυνατή αγάπη αυτό το πρόβλημα ξεπερνιέται αλλά είναι τόσο μεγάλη η αγάπη σας? εσύ νιώθεις ερωτευμένη? μήπως υπάρχει κάποιος άλλος άντρας στην ζωή σου? έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου να βρεις ανθρώπους να ερωτευτείς και να γελάσεις! βεβαια αν αγαπιέστε θα μπορούσατε να συγκατοικήσετε αν και αυτός το θέλει!! πρέπει να βρίσκεστε να ανανεώνετε την σχέση σας είσαι μια νέα κοπέλα πρέπει να νιώθεις όμορφα! με τη σεξουαλική σας σχέση πως τα πάτε??
    Εχθες του μιλησα τηλεφωνικα δυστυχως, εδειξε οτι πειραχτηκε! Αυτος θεωρει π[ως ειμαστε οκ ετσι... Κατηγορω τον εαυτό μου που θέλει αλλες εμπειριες! Εχθες ημουν πολυ στεναχωρημενη, δε θα χωρισω, θα προσπαθησω λιγο ακομη! Σεξουαλικα λιγο βαριεμαι να κανω σεξ, παλια τρελαινομουν, τωρα ειναι μια απλη διαδικασια!

  9. #9
    Remedy εχεις δικιο... πηρα αποφαση να προσπαθησω ακομη, τουλαχιστον να ξερω οτι δεν υπαρχει αλλο μετα! Αν νιωσω κατι αλλο θα φυγω, νομιζω πλεον οτι και αυτος καταλαβαινει την αλλαγη μου! Μακαρι να μπορουσα να αλλαξω αυτα που νιωθω αλλα θελω να γνωρισω ανθρωπους που θα με ενθουσιασουν, να ζησω κατι εντονο!

  10. #10
    Quote Originally Posted by anna.lights View Post
    Geia sou Katerina,
    Sthn idia akrivws katastash me esena vriskomai kai egw.Egw exw sxesh 3 xronia kai o dikos mou zei se allh xwra.To agori mou einai auto pou akrivws perigrafeis ..einai kalos me exei stirizei panta me antexei se ka8e krish pou pernaw alla mou exei figei k emena o erwtismos , ton sevome ton 8avmazw alla nomizw sthn ilikia pou eimaste xreiazomaste kati allo ...auto pou sou protinw einai na sizisete mazi gia na katalaveis kai esy ama sta ali8eia 8eleis na peraseis olh sou thn zwh mazi tou ...
    χαιρομαι που με καταλαβαινεις! δυστυχως ζηταμε τον ερωτισμο και δε ξερω τελικα αν και στην επομενη μας σχεση μετα τα 2 χρονια νιωθουμε παλι ετσι! λετε να ειναι μυθος και συνηθεια μονο τελικα οι μακροχρονιες σχεσεις???

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by katerinanina View Post
    χαιρομαι που με καταλαβαινεις! δυστυχως ζηταμε τον ερωτισμο και δε ξερω τελικα αν και στην επομενη μας σχεση μετα τα 2 χρονια νιωθουμε παλι ετσι! λετε να ειναι μυθος και συνηθεια μονο τελικα οι μακροχρονιες σχεσεις???
    οχι, δεν ειναι παντα ετσι. καθε σχεση εχει την δικη της δυναμικη. δεν υπαρχει οριο και να μην σκεφτεσαι τα ορια.να σκεφτεσαι ομως να ζεις αυτο ακριβως που θελεις με τον ανθρωπο σου, μην μενεις απο φοβο για το μελλον.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Γεια σου Κατερινα!Είμαστε και συνομηλικες!Ειχα λοιπον αντιστοιχη εμπειρια με τη δικια σου,το αγορι μου ηταν λιγο μακρια,βλεπομασταν σαββατοκυριακα,2 χρονακια ηδη μαζι,ωσπου καποια στιγμη αρχισα κι εγω να κοιταω πολυ προς τα εξω και να εχω την ιδια ακριβως επιθυμια να φλερταρω.Επειδη ομως τον αγαπουσα πολυ....τι σκεφτηκα κι εγω?Την συμβίωση.Δυστυχώς τα πράγματα έγιναν πολύ χειρότερα.Δε λεω,τους πρωτους 2-3 μηνες που διακοσμουσαμε μαζι το σπιτι,μοιραζομασταν τις δουλειες,καναμε ρομαντικα δειπνα,κτλ κτλ ηταν ωραια,ωστοσο πολυ προσωρινο δυστυχως.Γιατι μετα τα προβληματα δεκαπλασιαστικαν,καθως το οτι δεν ενιωθα πλεον τον ιδιο ενθουσιασμο και ερωτισμο με εκανε να με πειραζουν τα παντα πανω του....γιατι πεταει τα ρουχα του,γιατι αλλαζει τα καναλια,γιατι δεν πλενει τα πιατα,γιατι να μη βγουμε αποψε,γιατι,γιατι,γιατι.....η ταν τοσο ψυχοφθορο και κουραστικο.Η σχεση σαφως δοκιμαζεται πολυ στη συμβιωση...ΑΛΛΑ....η συμβιωση να γινεται ως αποτελεσμα κοινου ενθουσιασμου και κανω ενα βημα μπροστα,οχι ως συμβιβαστιη λύση,μπας και φτιαξουν τα πραγματα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    352
    Μόνο που οι επιλογές σας θα πρέπει να είναι πλήρως συνειδητοποιημένες, το έντονο που ίσως γνωρίσετε μετά το χωρισμό σας μπορεί να ξεφουσκώσει σε χρόνο ρεκόρ.

    Αν τότε νοσταλγήσετε εκείνο το καλό παιδί που σας καταλάβαινε κτλ, καλό θα ήταν να μην προσπαθήσετε να έλθετε σε επαφή μαζί του.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,708
    το εντονο σε κάποιο χρόνο θα γίνει κ αυτό βαρετό κ θα μεγαλώσεις κ θα φας τα μούτρα σου φορές που θα ωριμάσεις κ πλέον θα σ φτανει που ο άλλος σε στηρίζει κ τότε θα ψάχνεις αλλά που θα βρεις δε ξέρω

  15. #15
    εχετε ολοι τα δικια σας! τωρα ειμαι 23 και αν δε κανω πραγματα νομιζω θα μου μεινουν απωθημενα που καποια στιγμη στη πορεια θα βγουν και τοτε η θα τον πληγωσω ακομη περισσοτερο η θα υποφερω... ειμαι πολυ μπερδεμενη, δε μπορω να χωρισω, αλλα ταυτοχρονα θελω να ζησω και κατι διαφορετικο! Μου φαινεται θα εχει πολυ πονο η συνεχεια δυστυχως οτι κι αν γινει...:(

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Κρατάς αυτή τη σχέση?
    By Κούτς in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 03-06-2012, 23:37
  2. Θελω να φυγω απο το σπιτι
    By Sublime in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 08-04-2012, 23:39
  3. Θέλω να φύγω μακριαααααα
    By play in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 66
    Last Post: 26-03-2011, 22:51
  4. Αν φύγω τι θα μου κάνουν?
    By Gothly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-2010, 14:18
  5. Τι να κάνω με αυτή τη σχέση; Πιστεύεται ότι είναι φιλία;;;
    By tech13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 17-04-2008, 09:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •