ideral!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: ideral!

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    26

    ideral!

    καλημερα,θελω την αποψη σασ για το ιντεραλ οσοι το γνωριζετε βεβαια...επειδη ειχα ταχυκαρδιεσ επαιρνα 1/4 δεν εκανε τπτ μετα 1/2 και μετα εμφανιστηκαν οι εκτακτεσ και παιρνω 40mg ο γιατροσ λεει δεν κανει κακο ο καρδιολογοσ ενω ενασ αλλοσ πνευμονολογοσ μ ειπε στα 30 θα μ δημιουργηση προβλημα .δεν ξερω τι να κανω??εσεισ ξερετε τιποτα πανω σε αυτο.και ειμαι 19 ετων.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    144
    εμενα μου ειχε δωσει τετοια ο ενδικρινολογος γιατι ο θυροειδης προκαλει τετοια προβληματα ....
    αν δεν κανω λαθος ομως αυτο το φαρμακο εχει κατργηθει.
    παρε και μια δευτερη γνωμη ...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Μακρια απο το Ιντεραλ κοριτσακι μου..Οι ταχυκαρδιες τι αιτιολογιας ηταν?Αγχος?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    26
    ναι εχω μια στενωση η αλλη γιατροι το ελεγαν ενα ηπιο φυσιμα αλλα ο καρδιολογοσ μ ειπε ειναι μια στενωση και την ακουω λιγο ποιο εντονα δεν ειναι τπτ μ ειπε.Μ ειπε απο το να παιρνω αντικαταθλιτικα απο την ηλικια μου γιατι εμενα το κολλημα μ ειναι η καρδια μου ωστε να ξεκολησω μονη μου μ ειπε χαρακτηρστικα!!!δεν ξερω τι να κανω να το κοψω και να με ξαναπιασουν.....

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by koulitsa View Post
    ναι εχω μια στενωση η αλλη γιατροι το ελεγαν ενα ηπιο φυσιμα αλλα ο καρδιολογοσ μ ειπε ειναι μια στενωση και την ακουω λιγο ποιο εντονα δεν ειναι τπτ μ ειπε.Μ ειπε απο το να παιρνω αντικαταθλιτικα απο την ηλικια μου γιατι εμενα το κολλημα μ ειναι η καρδια μου ωστε να ξεκολησω μονη μου μ ειπε χαρακτηρστικα!!!δεν ξερω τι να κανω να το κοψω και να με ξαναπιασουν.....
    Δλδ ειναι προτιμοτερο μια 19χρονη να παιρνει ιντεραλ για να μην παρει αντικαταθλιπτικο?Τελος παντων μην σε μπερδεψω παραπανω,θα σου ελεγα να παρεις και δευτερη και τριτη γνωμη!!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    26
    ειναι ενα φαρμακο μ ειπε που δεν εχει παρενεργιεσ.....ισωσ αν το κοψω και ξεκολησω το μυαλο μ .πριν καποιο διαστημα ειχα παει σε ψυχιατρο μ ειχε δωσει τα χαναχ δεν με καλυπταν ενταξει ειχα ενα θεμα με τον υπνο και φτιαχτηκε ολα τα αλλα τα ειχα ταχυκαρδιεσ και μετα εκτακτεσ....

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Δεν ειναι για μακρα διαστηματα το ιντεραλ το ειχα παρει και εγω για κατι τρεμουλα που ειχα οταν υπεφερα απο πανικους..Κ φαντασου επαιρνα το μισο του μισου και οχι καθε μερα..Και για πολυ μικρο διαστημα,γιατι ξερω πολυ καλα τι φαρμακο ειναι..Μην λες δεν κανει παρενεργειες,πχ ενας που εχει ασθμα απαγορευεται δια ροπαλου να το παρει..Εγω με πολυ μικρη ποσοτητα μου εκανε ψιλοδυσπνοια,αλλα ο πνιγμενος και απο τα μαλλια του πιανεται!
    Αν ειναι ψυχολογικης φυσεως οι ταχυπαλμιες,παλεψε το αλλιως!19 χρονων και να παιρνεις β'αποκλειστες??Ξαναψαξου!!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    26
    εχεισ δικιο....πρεπει να το κοψω και να παω σε ψυχιατρο .........

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by koulitsa View Post
    εχεισ δικιο....πρεπει να το κοψω και να παω σε ψυχιατρο .........
    'Η ψυχολογο..Τα φαρμακα απο μονα τους δεν κανουν τιποτα.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    26
    ναι εχεισ δικιο απλα επειδη σπουδαζω ειναι λιγο δυσκολα να πηγενω σε ψυχολογο!!εσυ το ξεπερασεσ?

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by koulitsa View Post
    ναι εχεισ δικιο απλα επειδη σπουδαζω ειναι λιγο δυσκολα να πηγενω σε ψυχολογο!!εσυ το ξεπερασεσ?
    Εδω και ενα μεγαλο διαστημα ειμαι καλα..Ενταξει κατσικωμενα ψυχοσωματικα εχω,κατι εκτακτες αλλα πλεον δεν δινω σημασια..Μαλιστα λεω σταχτη και μπαρουτι
    Φαντασου ειχα παει και εγω σε καρδιολογο και μου ειχε βρει μια μικρη διαφυγη απο μια βαλβιδα αλλα μου ειπε οτι αυτο το εχει πολυς κοσμος και δεν δημιουργει προβληματα..Αλλο που εγω οταν το ακουσα ηθελα να εχω και ηλεκτροσοκ πανω μου.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    26
    χαχαχαχααχ εμενα δεν μ το ειπε ο καρδιολογοσ μετα που ειχα παει σε πνευμονολογο και μ ειπε για φυσιματακι του το ειπα και μλεει μια στενωση δεν πεθενεισ απο αυτο!!!αλλα θελω να σ πω φοβαμαιιιιιιιιιιιιιιιιι ......και με τισ εκτακτεσ....τι ηλικια εχεισ εσυ?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by koulitsa View Post
    χαχαχαχααχ εμενα δεν μ το ειπε ο καρδιολογοσ μετα που ειχα παει σε πνευμονολογο και μ ειπε για φυσιματακι του το ειπα και μλεει μια στενωση δεν πεθενεισ απο αυτο!!!αλλα θελω να σ πω φοβαμαιιιιιιιιιιιιιιιιι ......και με τισ εκτακτεσ....τι ηλικια εχεισ εσυ?
    29 ειμαι πια..!Κοιτα οι εκτακτες ειναι οι ρουφιανες πολυ τρομακτικες,λες η ζωη εδω τελειωνει!Αλλα ειναι ακινδυνες!!Μην σε κατατρωει ο φοβος και η θανατιλα..Αμα εχεις συνεχως στο μυαλο σου την καρδια σου,πως χτυπαει,αν ακουγεται,αν χορευει ε!!Καποια στιγμη θα χορεψει!!Δινεις απο μονη σου εντολη ενα πραγμα..

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    26
    και απο πια ηλικια ταλεπορισε?? ναιι το ξερω αν σκεφτεσε κατι και φοβασαι θα σε πιασει....

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by koulitsa View Post
    και απο πια ηλικια ταλεπορισε?? ναιι το ξερω αν σκεφτεσε κατι και φοβασαι θα σε πιασει....
    21 με 22..Τωρα σου ξαναλεω ειμαι καλα,δεν μπορω πλεον να σπαταλησω αλλο χρονο σε αυτο,δεν αξιζει τον κοπο!Την ειδα λιγο αλλιωτικα να ειναι καλα βεβαια η ψυχολογος που πηγα!Και να ειμαι καλα κ εγω που προσπαθησα Ψωνιστικο λιγο αλλα πρεπει να επιβραβευομαστε!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •