αντιμετωπιση φρικης απο απορριψη - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 13 FirstFirst ... 910111213 LastLast
Results 151 to 165 of 190
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Originally posted by MANTHES
    ΑΜΦΙΒΑΛΕΙΣ ΣΟΦΙΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΙ;
    Το \"καλό\" είναι σχετικό όμως.Μπορεί κάτι που εσύ πιστεύεις ότι είναι καλό και θα έπρεπε ο άλλος να είναι ευχαριστημένος μ\'αυτό για τον άλλο να μην είναι καλό.

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    AN O AΛΛΟΣ ΘΕΛΕΙ ΠΧ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ; ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΡΑΝΤ ΠΙΤ. ΤΟΤΕ ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟ.
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by Dalia

    Το \"καλό\" είναι σχετικό όμως.Μπορεί κάτι που εσύ πιστεύεις ότι είναι καλό και θα έπρεπε ο άλλος να είναι ευχαριστημένος μ\'αυτό για τον άλλο να μην είναι καλό.
    συμφωνω..μόνο που υπάρχουν κ κάποια πλαισια κ στο καλο. ας πουμε μια εξέλιξη ειναι καλο. κατι που παλιοτερα δεν μπορουσες να κανεις, ενω τώρα μπορεις ειναι κάτι καλο. Αν παλια δεν μπορουσες να κλεισεις μάτι κ τώρα μπορεις ειναι κάτι καλο. Αν καποτε δεν υπήρχε περίπτωση να μπεις σε ενα προγραμμα για διαβασμα κ τώρα μπορεις κάτι σημαινει. Αν δεν μπορουσες να ξεκινήσεις μια δουλεια κ τώρα το κανεις κακο δεν το λες...κάπως έτσι νομίζω υπάρχουν ορια καλου ή οχι.

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Ναι Σοφία έχεις δίκιο σ\'αυτά που λες.Πρέπει να αναγνωρίζουμε και τα μικρά πράγματα που πάνε καλύτερα στη ζωή μας.Είναι κάτι που το προσπαθώ να το κάνω,να αναγνωρίζω στον εαυτό μου τα μικρά βηματάκια γιατί πολλές φορές τα προσπερνάω,τα θεωρώ πολύ μικρά και ασήμαντα.

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Originally posted by MANTHES
    AN O AΛΛΟΣ ΘΕΛΕΙ ΠΧ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ; ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΡΑΝΤ ΠΙΤ. ΤΟΤΕ ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟ.
    Φυσικά και είναι καλό και σημαντικό να έχεις δίπλα σου ανθρώπους που θέλουν το καλό σου.

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΚΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝ ΠΧ ΚΑΠΟΙΟ ΑΤΟΜΟ ΔΙΩΧΝΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟΥ; ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Δεν μπορείς να ξέρεις τι έχει ο καθένας στο μυαλό του και πώς αισθάνεται...

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΑΣ ΜΑΘΕΙ ΤΟΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΝΑ ΕΚΔΗΛΩΝΕΙ ΤΙ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ. ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ. ΜΕΡΙΚΑ ΑΤΟΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ. ΝΑ ΛΕΝΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΤΟΥΣ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  9. #159
    ΚΑι μερικοί άνθρωποι πρέπει να βασίζονται πρώτα απ\' όλα στον εαυτό τους και μετά στους άλλους.

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Θεοφανία αυτό είναι το καλύτερο νομίζω.

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΗΡΙΖΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΨΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ ΠΡΩΤΑ ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΣΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Εγώ πάντως λέω τι θα ήθελα.Οχι τι κάνω.Θα ήθελα να στηρίζομαι στον εαυτό μου όμως στην παρούσα φάση έχω πολύ μεγάλη ανάγκη τον γιατρό μου.

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΣ ΠΟΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΣΤΗΡΙΧΘΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΣ ΑΥΤΟ; ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΝΕΝΑ ΑΤΟΜΟ.
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Προσπαθώ MANTHES.Αλλά μου είναι πολύ δύσκολο.

  15. #165
    Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    60
    Εγώ μετά απο απόρριψη προσπάθησα πολύ και τα κατάφερα. Στηρίχθηκα μια χαρά στον εαυτό μου και μάλιστα ανέβηκα πολύ ψηλά επαγγελματικά.

    Μετά τη δεύτερη απόρριψη όμως έχω γίνει ρετάλι. Ψάχνω μέσα μου να βρώ τη δύναμη που τότε με έσπρωξε και στάθηκα γρήγορα στα πόδια μου και δεν τη βρίσκω.

Page 11 of 13 FirstFirst ... 910111213 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •